Skocz do zawartości
Gość

Propozycje bezpłatnych zestawów zabezpieczających komputer

Rekomendowane odpowiedzi

No to jestem spokojny, bo będę mógł przetestować CIS na obu konfiguracjach. Instalowałeś cały pakiet, a potem po prostu wyłączyłeś AV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dużo na temat antywirusów, firewalli itd. Aktualnie mimo tego, iż chyba ze 5 użytkowników forum odradzało mi instalację Windowsa 7 na moim komputerze, a jeden zalecał działa fajnie, szybko, nie ma żadnych problemów. Komputer był po prostu zasyfiony programami itd. , zrobiłem format oby dysków C:\ i D:\ i jest OK, Win 7 Ultimate 64 - bit działa bez problemu. Teraz sprawa antywirusa. Można sobie wybrać płatny, czy darmowy. Po co płacić ? Można mieć ochronę "Internet Security" za darmo pobierając Comodo. Na system Windows 7 nie potrzeba żadnego płatnego programu, nawet nie potrzebny jest Comodo. Wystarczy wejść na stronę Microsoftu i pobrać Microsoft Security Essentials. Nie jest zauważalny na komputerze, łatwy w obsłudze i dość dobry. Windows 7 ma tak mocny swój firewall, że wystarczy to i ewentualnie jakiś skaner na przykład: Malwarebytes Anti-Malware lub internetowy skaner Eseta. Dla użytkowników posiadających Windows 7 tak jak ja, jest to bardzo wygodne, a dla posiadających XP i Vista już nie za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W teście proaktywnym Anti-Malware, Microsoft Security Essentials wraz z firewallem Windows 7 osiągnął zaledwie 13% skuteczności, przy stu procentach Comodo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam xD Mi to wystarczy. TYlko od czasy do czasu sciagne jakąś muzę i internetu używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AV od Comodo jest przyzwoity?

Bo zastanawiam się czy (oprócz instalacji firewalla) instalować też ich antywira, czy zostać przy Avirze.

Edytowane przez Dżejson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Antywirus jest przyzwoity ale dość mocno obciąża kompa, dlatego jeżeli nie posiadasz zbyt mocnego sprzętu, to pozostań przy Avirze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scorpions.B

Mam Avasta i szukam jakieś zapory, Comodo odpada, powoduję u mnie wysokie skoki w życiu procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Avasta i szukam jakieś zapory, Comodo odpada, powoduję u mnie wysokie skoki w życiu procka.

Ja Cię proszę ! Avast to szajs, Avast to najgorszy antywirus. Miałem go i przy okazji też 6 trojanów. Chcesz mieć super ochronę? Comodo Internet Security Premium, a jak to Ci nie odpowiada to Avira+PC Tools Firewall Plus, tak jak ja teraz używam. Z darmowych nic lepszego już nie znajdziesz, później tylko są płatne - Nod 32, TrustPort, BitDefender, Padna Anvivirus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scorpions.B

Czy używanie zapór i antywirusów 32 bitowych w 64 bitowym systemie jest bezpieczne?

Co myślicie o zestawie Avast + PC Tools Firewall Plus?

Edytowane przez Scorpions.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W systemach 64 bitowych trzeba używać programów zabezpieczających przeznaczonych tylko dla tych systemów.

 

Zestaw Avast + PC Tools Firewall z HIPS (Enhanced Security Verification) jest niezły, ale podstawą skutecznej ochrony jest rozum.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omkar

No nie jest to głupie, ale Avast to Avast i mimo wszystko odradzam go każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MGRM

 

Głupie jest Twoje chorobliwe uprzedzenie do Avasta oraz niedocenienie ochrony proaktywnej, bez której nie można mówić o solidnym zabezpieczeniu. Avast nie jest gigantem wykrywalności ale posiada dobre osłony, autosandbox, a nawet HIPS. PC Tools z kolei całkiem nieźle wypada w proaktywnym teście Matouseca co świadczy o tym, że potrafi blokować nieupoważnione zmiany w systemie. Połączenie PC Toolsa z Avastem gwarantuje dobrą ochronę, choć ja mam inne preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio się zraziłem do avasta przez jego niską skuteczność. Postanowiłem zakupić komercyjny pakiet zabezpieczający kompa. Pakiet będzie pracował na MSI Wind U100. Często pracuję na baterii, więc wymagana jest możliwość zatrzymania ochrony w czasie rzeczywistym żeby działał na baterii dłużej. Który z tych programów polecacie?:

1. Norton Internet Security 2010 PL ok 130zł

2. G DATA INTERNETSECURITY 2010 ok 135zł

3. PANDA Internet Security 2010 ok 140zł

4. KASPERSKY INTERNET SECURITY 2010 PL ok 135zł

 

Który będzie najlepiej się spisywał? Wyczytałem że G Data najlepiej sobie radzi w wykrywaniu wirusów, ale przecież ten pakiet to nie tylko wykrywanie wirusów, ale również inne zabezpieczania. A może inny komercyjny pakiet zabezpieczeń polecicie?

 

Z nich to akurat KIS jest najlepszy, ale czemu w wersji 2010, a nie 2012? Z tego co wiem, to ten najnowszy jest już wyposażony w SandBox itd. Ja używam Aviry+PC Tools Firewall Plus i jest bardzo zadowolony, ale jak chcesz to z nich KIS lub G Data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MGRM

 

Czy zwróciłeś uwagę jaką datę ma post który skomentowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omkar

No właśnie nie zwróciłem uwagi. Przepraszam za błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zresetować ustawienia w COMODO? Obojętnie na jaki tryb ustawie to blokuje mi cały internet...

 

//nieaktualne- znalazłem

Edytowane przez Herus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym troszkę odświeżyć temat i uzyskać od Was informację na temat aktualnie najkorzystniejszego zestawu narzędzi do zabezpieczenia systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź :)

Wszystko zainstalowane, przeskanowane i usunięte :)

Proszę mi tylko powiedzieć czy po upływie darmowej subskrypcji jest jakiś sposób na darmowe jej odnowienie czy muszę już przedłużyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przypuszczam, że będzie można znaleźć jeszcze jakieś promocje, a jeśli nie, to na Allegro można kupić Nortona nawet za 25 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym odświeżyć trochę temat. Skorzystałem z Waszych rad (ukłon w stronę omkar) i wykorzystałem Nortona z licencją na 180 dni darmową. Aktualnie ta licencja się kończy. Czy mógłbym prosić wskazanie ponownie podobnej oferty lub o propozycję jak najkorzystniejszego zabezpieczenia komputera aplikacjami dostępnymi na tą chwilę?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płatny Bitdefender z Allegro, zmieścisz się w 30 zł. Bądź z darmowych Avast + Comodo Firewall. Nie wolno zapominać o myśleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...