Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikilys

Samsung N510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)

 

Pewnie nie spodziewaliście się mnie opisującego laptopa opartego na jakimkolwiek podzespole ze stajni NVIDIA, ale no cóż ;)

Jak nie ma w czym wybierać, choć w tym wypadku: jak mam wybrać między starocią, a czymś na czasie, to chowam poglądy w kieszeń i biorę to co jest godne uwagi.

 

Jak kiedyś pisałem NVIDIA zawsze mnie zawodziła. Liczę na odmianę i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

 

A teraz do rzeczy:

##################################################################

CO NAM PRODUCENT PISZE

Notebook: SAMSUNG N510

System operacyjny: Oryginalny system Windows XP SP3 Home Edition

Procesor

Klasa procesora: ATOM N280

Kod procesora: SLGL9 (45nm, 2,5W)

Taktowanie procesora: 1,66 GHz

Pojemność pamięci podręcznej: 512 kB

Technologia Mobilna: Enhanced Intel? Speedstep Technology

Pamięć operacyjna

Zainstalowana pamięć RAM: 2048 MB (producent dawał 1024, ale zmieniłem kość)

Typ pamięci RAM: DDR2 800MHz CL5

Dysk twardy

Producent: Samsung (ale zaskoczenie...)

Pojemność dysku: 160 GB

Interfejs dysku twardego: SATA

Dodatkowe informacje n/t dysków: 5400 obr/min

Ekran

Typ ekranu: LED

Przekątna ekranu LCD: 11,6 cala

Maksymalna rozdzielczość LCD: 1366x768 pikseli

Karta graficzna

Typ karty graficznej: NVIDIA ION LE (9400M G, bez obsługi DX10)

Pamięć wideo: 256 MB DDR2 pobierana z pamięci RAM

Karta dźwiękowa

Karta dźwiękowa: NVIDIA

Napędy dysków wymiennych

Napędy optyczny wbudowany: brak

Złącza i interfejsy

Złącza zewn.: 3x USB, D-SUB, HDMI, RJ45 (LAN), Mikrofon, Słuchawki

Bluetooth: 2.1+EDR

Czytnik kart pamięci: SD

Komunikacja

Bezprzewodowa karta sieciowa: 802.11 b/g/n

Karta sieciowa przewodowa: 10/100 Mbps

Informacje użytkowe

Urządzenia wskazujące: Touchpad

Przybliżony czas pracy na bateriach: do 6 godz. (~4,5 przy WiFi)

Bateria

Pojemność: 5200mAh

Ilość komór: 6

Oprogramowanie

Dołączone oprogramowanie: Adobe Acrobat Reader, Easy Battery Manager, Easy Display Manger, Easy Network Manager, Easy SpeedUp Manager, Microsoft Office Home & Student for Netbook (1year free), SAMSUNG Magic Doctor, SAMSUNG Update Plus,

Paramtery fizyczne

Wymiary (wysokość): 26,5-30,3 mm

Wymiary (szerokość): 289 mm

Wymiary (głębokość) : 199,5 mm

Waga: 1,41 kg

Informacje o gwarancji

Podstawowa gwarancja: 24 miesięcy door-to-door

 

 

##################################################################

WSTĘP

Przeznaczenie laptopa było proste:

- zastąpić obecnego/starego ACER'a TM5520;

- zwiększyć mobilność;

- dać wystarczającą wydajność do rozrywki jak i pracy typowo biurowej.

Jak wiadomo platforma Intel'a to porażka wydajnościowa. Jak jeszcze ATOM, choć "leniwy" i "powolny" daje sobie radę, tak układy GMA950 oraz GMA500 to klęska po całej linii.

Alternatywą była platforma AMD Yukon oparta na "starodawnym" X1250, który jest ok, ale to zabytek!

 

 

##################################################################

PLATFORMA

Laptopa jak wyżej wspomniałem wyposażono w dość ciekawą platformę.

NVIDIA wypuściła chipset z układem graficzny nazwanym 9400M G. Jest to platforma ION LE.

 

Co oznacza skrót LE?

9400M jak wiadomo wszystkim to teoretycznie układ zbudowany z chipsetowego 9100M i dodanego 9300M (jak np: w MacBook'ach).

Tu jednak układ to samodzielny chipset posiadający 4 jednostki ROP i 16 jednostek US.

Taktowanie zegarów to odpowiednio:

# GPU: 450MHz

# Shader: 1100MHz

# Memory: 1600MHz (nie wiem jak, bo pamięci wsadzone to 800MHz układy DDR2)

Jednak źródło przydomku LE leży gdzie indziej:

Jeśli się nie mylę i dobrze zrozumiałem, to licencja na Windows'y w netbook'ach opiewa TYLKO na układy zgodne z DX9.0, dlatego tenże 9400M G został sprowadzony do parteru i obcięto mu skrzydełka DX10. Oczywiście pełna funkcjonalność CUDA zostaje, ale do dyspozycji mamy tylko efekty poprzedniego DX'a (nie liczę jeszcze 11).

 

Tak czy siak ten układzik nawet w połączeniu z ATOM'em N280, o którym się nie będę rozpisywał daje całkiem niezłe rezultaty w 3DMarku06.

 

Ale o tym za chwilę.

Na potwierdzenie moich słów screen:

gpucpuz.jpg

 

A teraz screen z ORB:

3dmark06x.jpg

 

Jak widać, albo i nie :P, układ ma niewiele mniejszą wydajność niż HD2400XT z pierwotnej konfiguracji mojego TM5520 w połączeniu z Turionem X2 TL60.

 

 

##################################################################

MATRYCA

Świeci przepięknie.

Matryce LED to arcydzieło.

Świetne odwzorowanie barw, a co najważniejsze w modelu N510 mamy do czynienia z matrycą szklaną, ale zmatowioną!

Nie staje się ona lustrem podczas pracy przy świetle, a to największa zaleta.

WADĄ jednak jest KONIECZNOŚĆ ubieranie okularów aby móc pracować 11,6" w 720p to spora rozdzielczość na małej powierzchni, ale idzie się przyzwyczaić ;)

 

 

##################################################################

GŁADZIK I KLAWIATURA

Klawiatura jak na "większego" netbook'a jest pełnowymiarowa.

Co prawda Chinole zamienili klawisz funkcyjny Windowsa z klawiszem otwierania MENU, ale choć Ctrl jest na skrajnej pozycji po lewej stronie.

Poza tym skok klawiszy jest dobry, wyczuwalność między poszczególnymi klawiszami bardzo dobra i co najważniejsze klawiatura jest wygodna.

 

Jeśli chodzi o gładzik to jest on czuły, jak dla mnie za czuły. Poza tym dobrze umieszczony a też skok jego klawiszy jest bardzo przemyślany i miękki.

Oczywiście posiada kilka przydatnych funkcji jak powiększanie i pomniejszanie za pomocą gestów (co w przypadku 11,6" ekranu czasami się przydaje).

 

 

##################################################################

OBUDOWA

Tu nie mam co pisać za wiele:

# solidna,

# czarna,

# nie świeci się jak psu narządy rozrodcze,

# zawiasy matrycy chodzą delikatnie ale są stabilne i solidne,

# dostęp do dysku i pamięci ram świetny,

# nic nigdzie się nie ugina,

# matowa w środku, niestety błyszcząca na zewnątrz.

 

 

##################################################################

NAPĘD I DYSK

Napęd...

Świetny, niesłyszalny, a działa rewelacyjnie!

Po prostu nie ma go :P

A to oznacza problemy... E! NIE! Mam 16GB pendrive'a i odkąd go mam nie użyłem jeszcze napędu do nagrywania żadnej płytki :D

 

Dysk...

W zasadzie to nie wiem czy jest.

Musi być, bo miejsce jest, ale czy pracuje? Choć nie! Musi, bo system działa.

A ponieważ ten lapek jest bezgłośny więc na prawdę mam obawy :E

Model dysku to SAMSUNG MH160HI.

 

92009202.jpg

 

 

##################################################################

CO DOSTAJEMY

Lapka, pokrowiec, PŁYTKĘ CD ze sterownikami (to żart ze strony producenta) oraz to masę śmieci na dysku, które po świeżym starcie i już usunięciu antywira wyglądają na pulpicie tak:

smietnik.jpg

Tak więc nawet Windows XP może się zamulić, ale póki co to się nie stało i jestem pod wrażeniem, nawet gdy pracowałem przez chwilę na 1GB RAM.

 

 

##################################################################

BATERIA

Potestowałem i z chęcią przedstawiam wam poniższy wykres ;)

Dodam, że uzupełnienie się jeszcze pojawi, bo to nie koniec.

 

bateria.jpg

 

Komentując:

# Ładowanie to długotrwały proces, ale coś za coś. Bateria jest pojemna i musi się spokojnie naładować. Dla porównania ACER Timeline 5810T (6 komór, 5600mAh) ładował się 3 godziny 35 minut, więc "maleństwo" i tak robi to w krótszym czasie.

# Po prostu zmasakrowałem tego laptopa. Zarzuciłem mu tylko co mogłem, a w trakcie tego zacisnąłem zęby i nawet po internecie serfowałem. Zrobiło się ciepło i pierwszy raz usłyszałem chłodzenie.

# -

# Test ten pokazuje, że studentowi wystarczy na dłużej ;) Po prostu jedna, czy dwie prezentacje. Przerwa w zajęciach przy herbacie i serfowaniu po necie. Kilka uruchomień i uśpień.

 

 

##################################################################

WENTYLE, TEMPERATURY I GŁOŚNOŚĆ

Miałem pisać, ale wolę przedstawić to w formie wykresu.

Niestety dla CPU nie jestem w stanie odczytań temperatur.

 

Dlatego zostańmy przy tym co mogę wam przedstawić:

tempf.jpg

 

I bardzo uproszczony schemacik rozkładu ciepła podczas stresowania "maleństwa":

rozprowadzanieciepla.jpg

 

Tak czy siak są to temperatury do wytrzymania, choć jak się go przydusi to bywa cieplutko ;)

 

##################################################################

ŁĄCZNOŚĆ

Mamy do dyspozycji 3 porty USB, WiFi i Bluetooth

 

Oczywiście czytnik kart pamięci, choć tu tylko SD, to już standard, więc nie ma co wspominać.

 

Za sieć bezprzewodową odpowiada układ Realtek RTL8192E 802.11n z kiepską anteną jak w poprzednim laptopie...

I jest to gorszy układ od leciwego Atheros'a 5005 i piszę to z czystym sumieniem.

 

Jeśli chodzi o BT to odpowiada za niego układ Broadcomm 2046 zgodny z wersją 2.1 + EDR.

 

 

##################################################################

TESTY

Przed sesją zdjęciową chciałbym pokazać czym tak na prawdę jest ten laptop, dlatego niżej, żeby za wiele nie pisać kilka wykresów z wynikami testów ;)

 

Na początek CINEBENCH 10:

cinebanch10.jpg

 

WYDAJNOŚĆ ATOM'a PRAKTYCZNYCH ZADANIACH:

cpua.jpg

 

SYNTETYCZNIE TESTOWANA WYDAJNOŚĆ UKŁADU GRAFICZNEGO:

gpus.jpg

 

No i czas na TESTY W GRACH:

gryver1.jpg

 

Na koniec ODTWARZANIE FILMÓW W HD:

filmyno.jpg

 

 

##################################################################

GONIMY ATOM'a

No to dzięki AsRock OC Tuner i jego małej modyfikacji udało mi się podgonić ATOM'a.

2GHz nierealne, 1.95GHz powoduje wywalanie się systemu, ale 1.9GHz nie :D

Jednak 1.9GHz to dla np: W40k: DC czy DoW II niestabilne taktowanie. Od razu wali BSOD. Na 1.88GHz jest ok.

Oczywiście testy są przeprowadzone na 1.9GHz, bo tylko te dwie gry mi robią fochy...

 

1008139.png

 

Niżej zamieszczam screeny i nową tabelkę z CINEBENCH10:

cpuzoc.jpg

cpuoc.jpg

Przyrost niewielki, ale jednak jest ;)

Inne testy z czasem wykonam.

 

 

##################################################################

SESJA ZDJĘCIOWA

200910190001.jpg

Na starym ACER'ze z góry ;)

200910190002.jpg

Z przodu :P

200910190005.jpg

Z boczku lewego :D

200910190003.jpg

I z prawego... :)

200910190009.jpg

A teraz na zeszycie A4! :cool:

200910190007.jpg

No i zasilacz na tym z ACER'a TM5520G.

 

 

##################################################################

19.10.2009r. by mikilys

 

Uwagi kierować w tym wątku. Zapraszam do dyskusji.

Resztę testów i innych rzeczy postaram się dopisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notebook bardzo fajny, zarówno wizualnie jak i technicznie, jednakże 11.6' to dla mnie za mało, jak na mój gust to notebook musi mieć minimum 13'.

I takie pytanie, Acerka sprzedajesz, czy będzie to twój drugi lapek ? :)

Pozdro, recka bardzo dobra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Notebook bardzo fajny, zarówno wizualnie jak i technicznie, jednakże 11.6' to dla mnie za mało, jak na mój gust to notebook musi mieć minimum 13'.

I takie pytanie, Acerka sprzedajesz, czy będzie to twój drugi lapek ? :)

Pozdro, recka bardzo dobra!

ACER jedzie do domu jako zastępstwo będącego w agonii starego pudła na K8NS z Sempem64 2600+ i 6800GS na AGP ;)

Odpowiednio obniżę mamie wszystkie taktowania żeby się nie grzał i mama będzie sobie spokojnie korzystać w domu, a przynajmniej przy włączaniu nie będzie tej chwili niepewności czy ruszy komp czy nie :)

 

Co do rozmiaru matrycy to jeśli widziałeś 12", to ta 11,6" wcale mniejsza nie jest. Pracuje się dobrze, a nawet bardzo. Oczywiście pierwsze wrażenie, że wszystko jest małe było, ale szybko mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ACER jedzie do domu jako zastępstwo będącego w agonii starego pudła na K8NS z Sempem64 2600+ i 6800GS na AGP ;)

Odpowiednio obniżę mamie wszystkie taktowania żeby się nie grzał i mama będzie sobie spokojnie korzystać w domu, a przynajmniej przy włączaniu nie będzie tej chwili niepewności czy ruszy komp czy nie :)

 

Co do rozmiaru matrycy to jeśli widziałeś 12", to ta 11,6" wcale mniejsza nie jest. Pracuje się dobrze, a nawet bardzo. Oczywiście pierwsze wrażenie, że wszystko jest małe było, ale szybko mija.

Hmm, no ale ja jakoś nie wyobrażam sobie oglądania filmu na tak małej matrycy ;)

Chyba, że masz projektor, to inna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, no ale ja jakoś nie wyobrażam sobie oglądania filmu na tak małej matrycy ;)

Chyba, że masz projektor, to inna sprawa :)

W łóżku na dobranoc jest bardzo si. Jeśli jednak w innym miejscu to owszem, może być to problematyczne, jednak w domu ze starego PC jest 17" LCD, więc domyśl się do czego go przygarnę. Jeszcze dokupię tuner TV zewnętrzny i będzie full wypas :)

Ale tak czy siak da się, dziś np. przy obiedzie (dzięki wielkości lapka zostało mi miejsce na talerz z obiadem, surówką i szklankę z sokiem) sobie obejrzałem film i nie narzekam. Byłem w stanie widzieć film i nie manewrować na wyczucie widelcem w celu nabrania pożywienia, bo go widziałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W łóżku na dobranoc jest bardzo si. Jeśli jednak w innym miejscu to owszem, może być to problematyczne, jednak w domu ze starego PC jest 17" LCD, więc domyśl się do czego go przygarnę. Jeszcze dokupię tuner TV zewnętrzny i będzie full wypas :)

Ale tak czy siak da się, dziś np. przy obiedzie (dzięki wielkości lapka zostało mi miejsce na talerz z obiadem, surówką i szklankę z sokiem) sobie obejrzałem film i nie narzekam. Byłem w stanie widzieć film i nie manewrować na wyczucie widelcem w celu nabrania pożywienia, bo go widziałem :P

Hmm, no to fajnie, że wielkość w tym przypadku to nie problem :)

A sprawdzałeś jeszcze w innych grach, niż te z tabelki?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, no to fajnie, że wielkość w tym przypadku to nie problem :)

A sprawdzałeś jeszcze w innych grach, niż te z tabelki?

Pozdro.

Spokojnie, niech tylko do domu dojadę to na pewno NFS:MW się zainstaluje. Mam też bodajże Prince Of Persia, chyba, że ktoś wywlókł mi go z domu. Znajdzie się (a przynajmniej powinien leżeć na półce) UT3. Tomb Raider Legend/Anniversary/Underworld, któregoś ma kolega to pożyczę na chwilę ;)

Będę dodawał, myślę, że do końca miesiąca, max pierwszego tygodnia listopada.

 

Chciałem, a w zasadzie miałem w planach podkręcić ATOM'a ale niestety SetFSB nie wykrywa chipsetu... :kwasny:

Więc plany legły w gruzach. N270 wiem, że 1.9 do nawet 2.4GHz robi, a przynosi to znaczny przyrost wydajności. Ale to ludzie bawili się na N10j od ASUS'a, a jest tam chipset Intel'a + 9300M GS na PCI-E 1x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny, fajny, ale i tak wole swoje MSI - wcale duzo nie wiekszy od A4 (takie A4,5) :cool:

 

A tak nie spamujac - to faktycznie sprawdza sie w praktyce netbook? Nie chciales jakies 13"-14" na CULV'ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajny, fajny, ale i tak wole swoje MSI - wcale duzo nie wiekszy od A4 (takie A4,5) :cool:
A ja nie wolę MSI. Ten jest ciutek większy od innych netbook'ów, ale jest znacznie wydajniejszy graficznie. Poza tym nawet flash mu nie straszny i filmu w FullHD (choć przyznam, że jeszcze nie testowałem i aż się boję żeby się nie rozczarować).
A tak nie spamujac - to faktycznie sprawdza sie w praktyce netbook? Nie chciales jakies 13"-14" na CULV'ie?
Jeśli chodzi o to, to owszem przymierzałem się do ASUS'a UL20A albo Lenovo U350. Pierwszy chciałem an SU2300, a drugi na SU4100, ale musiałem coś kupić teraz. I nawet jakbym nie musiał to widzę, że nadal bym sobie czekał do usranej śmierci jak teraz na Lenovo S12, czy HP Compaq mini 311c na ION'ie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze ze jestes zadowolony z zakupu. Widac ze niezly sprzet. W kazdym badz razie gratz zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to dobrze ze jestes zadowolony z zakupu. Widac ze niezly sprzet. W kazdym badz razie gratz zakupu :)
Dakne :)

 

Co do filmów to w H.264 w 1280na coś VLC zawiódł, ale już na SubEdit + K-Lite Codec Pack działa dobrze. Pewnie karta nie pracuje, bo procek jest darty prawie na max'a ale nie tnie i nie skacze obraz. Miejscami brakuje synchronizacji między dźwiękiem i obrazem, ale po chwili się to naprawia.

Zastanawiam się czy nie wydać na PureVideo 20$...? Ale to muszę DOGŁĘBNIE przemyśleć (^^,)

 

A tak w ogóle to weekend będzie ciężki dla maleństwa. Czeka go duuuużo pracy i to ciężkiej ;) Zobaczę czy podoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle nad Samsungiem x120. Jest na Intel GMA 4500MHD, ktory niby wpspiera obsluge filmow HD, ale nie jestem pewien, ktory z tych 2 wybrac, bo po testach widac, ze 510 daje rade :)

 

Co myslisz ?

 

a moze poczekac na dwurdzeniowy x170 :P

 

p.s czekam na dalsze wyniki testow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam dopisałem. Więcej się nie dało, bo to nie był do końca wolny weekend...

No ale przybyło/a:

- test w nowej grze;

- testy wydajności procesora;

- rozkład ciepła;

- wykresy czasu pracy na/ładowania baterii;

- wykres temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko:

stoje przed wyborem netbooka i wlasnie ten n510 mnie interesuje, jest tylko kilka ale i Ty mikilys byłbyś w stanie je rozwiać:

1) wyczyściłes może HDDa do 0 i postawiłeś Winde jak Bóg przykazał bez tego syfu?

2) pracowałeś na 2 GB ramu na tym? czuć różnice?

3) chodzi mi raczej o test w jednej grze, takiej w którą gram od 5 lat - World of Warcraft ?

Potrzebuję w miare mobilnego narzędzia, na którym od czasu do czasu moglbym sobie posmigac w WoWa nawet na min detalach. Z góry thx za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) wyczyściłes może HDDa do 0 i postawiłeś Winde jak Bóg przykazał bez tego syfu?

2) pracowałeś na 2 GB ramu na tym? czuć różnice?

3) chodzi mi raczej o test w jednej grze, takiej w którą gram od 5 lat - World of Warcraft ?

1) Nie, bo czeka go zmiana dysku i przesiadka na Win7.

2) Nie wiem jaka jest realna różnica, bo tylko na 1GB postawiłem system.

3) WoW'a nie sprawdzę, ale coś podobnego i dam znać. Ale raczej będzie śmigał bezproblemowo. Ta karta ma zapas mocy, który ogranicza ATOM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniles dysk ? Czekam na odp, co z filmami HD, i czy decydujesz sie na PureVideo? A jeszcze jedno, czy mozna wsadzic zamiast ddr2 pamiec ddr3 i zostanie ona wykorzystana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co zmieniles dysk ? Czekam na odp, co z filmami HD, i czy decydujesz sie na PureVideo? A jeszcze jedno, czy mozna wsadzic zamiast ddr2 pamiec ddr3 i zostanie ona wykorzystana ?
Jeszcze nie zmieniłem, ale planuję zmienić na 500GB, bo potrzebuję dużo miejsca.

H.264 w1280xcoś pisałem wyżej, że chodzą nawet przy ATOM'ie @1GHz, tylko trzeba dobry kodek znaleźć.

Jeśli chodzi o pamięci to nie wiem jak chcesz wsadzić do chipsetu obsługującego DDR2 pamięci DDR3, ale spoko. Tak czy siak u Intela przeważnie jest szyna synchroniczna, więc pamięci nawet 1066MHz będą pracować jako 667MHz w przypadku ATOM'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, swietna recenzja. Aktualnie jestem posiadaczem Asusa 1000h. Bardzo cenie sobie w nim mobilnosc niestety rozdzielczosc jaka oferuje asus (1024x600) jest dosc niewygodna, zwlaszcza w aplikacjach typu Visual Studio. Bardzo sie zastanawiam nad przejsciem na netbook z wiekszym ekranem. Ten samsung ma matryce glare czy matowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma się pojawić MSI U230 z Athlonem X2 NEO i HD3200, jeśli możecie czekać to poczekajcie, bo może być ciekawie.

Jak nie to Samsung powinien dać radę.

Matryca jest... hm... Teoretycznie glare, ale z matową powłoką. Troszkę się odbija, ale nie bardziej niż na klasycznej matowej.

 

Póki co próbuję zmusić 9400M G do otwierania mi gier na zewnętrznym monitorze przy opcji dwóch pulpitów, ale nie wychodzi mi to... >.< Ma ktoś jakiś pomysł? Albo darmowy program? Praca na dwóch monitorach zaczyna mi się podobać, ale wolałbym gry mieć na dużym nie małym. Filmy jakoś w VLC okiełznałem i jest si ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad Samsung n510 i Samsung x120. Z tego co widze n510 ma wydajniejsza karte graficzna. Nie wiem jak wypada procek atom n280 (n510) vs Celeron 723 (x120) bo niby Celeron ma mniej Mhz ale za to wiekszy FSB i cache. Do tego x120 ma o wiele wieksza baterie powyzej 8000mAh.

 

Na youtubie widac filmiki porownujace oba modele ale na nich widnieje x120 z "Core 2 duo" nie wiem czy tak nazywaja Celerona 723 (ktory na stronie producenta jest jednordzeniowy).

 

Ktory wygrywa wg was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie wiem czy zauwazyles ale tez zastanawiam sie czy wybrac x120 czy n510. Dwurdzeniowy to bedzie x170, ale jeszcze nie jest w sprzedazy. Mi zalezy na filmach HD, pisali tutaj, ze daje rade. X120 ma chipset ktory wspomaga niby filmy HD ( GMA 4500MHD ), ale zadnych tak zetelnych testow jak ten nie widzialem o x120. A faktycznie x120 procek ma wydajniejszy i ma ddr3 ...

 

Ten u230 tez wyglada Ciekawie, ale narazie za malo info by cos stwierdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh nie wiem czy zauwazyles ale tez zastanawiam sie czy wybrac x120 czy n510. Dwurdzeniowy to bedzie x170, ale jeszcze nie jest w sprzedazy. Mi zalezy na filmach HD, pisali tutaj, ze daje rade. X120 ma chipset ktory wspomaga niby filmy HD ( GMA 4500MHD ), ale zadnych tak zetelnych testow jak ten nie widzialem o x120. A faktycznie x120 procek ma wydajniejszy i ma ddr3 ...
Co do X4500MHD to na CoreClub jest moja recka ACER'a ASPIRE 5810T z Core2Solo SU3500 @1.6GHz. Da radę, ale to klęska (porównania na wykresach).
Ten u230 tez wyglada Ciekawie, ale narazie za malo info by cos stwierdzic.
Na bank lepiej niż ATOM i inne póki co dostępne niskotaktowane CULV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podalbys link, bo na tej stronie coreclub nigdzie nie znalazlem opcji "szukaj", a na piechote, tez mi sie nie napatoczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis w Satrunie, zeby przyjrzec sie netbookom. Musze przyznac, ze ten samsung prezentuje sie calkiem calkiem. Rozwazam tez MSI u200 albo u210. Ktory lepszy myslisz?

 

Sory, ze tak mecze, ale ciezko mi sie zdecydowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...