Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikilys

Samsung N510

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem dzis w Satrunie, zeby przyjrzec sie netbookom. Musze przyznac, ze ten samsung prezentuje sie calkiem calkiem. Rozwazam tez MSI u200 albo u210. Ktory lepszy myslisz?

 

Sory, ze tak mecze, ale ciezko mi sie zdecydowac :)

Jak pamiętam U200 ma SU2700, a to będzie gorsze niż SU3500 z AS5810T. U210 już lepiej, ale prehistoryczny X1250 go zabija.

Albo U230, albo nie wiem... U350 z SU4100, bo to już może nisko taktowane, ale 2 rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

# Intel Pentium Processor ULV SU4100 (1.30GHz, 800MHz, 1MB)

# Main Chipset Intel GS45 + ICH9MS

# GPU Intel GMA 4500MHD

# Pamięć RAM 2GB (DDR3 / 2GB x 1); 2 x SODIMM

 

Myslisz ze ten laptop jest wydajniejszy niz N510 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
# Intel Pentium Processor ULV SU4100 (1.30GHz, 800MHz, 1MB)

# Main Chipset Intel GS45 + ICH9MS

# GPU Intel GMA 4500MHD

# Pamięć RAM 2GB (DDR3 / 2GB x 1); 2 x SODIMM

Myslisz ze ten laptop jest wydajniejszy niz N510 ?

Procesorowo tak, graficznie na bank nie.

Mówimy domyślam się o U350 od Lenovo.

Jak się nie śpieszy to ja bym czekał na U230.

A jak tak to wybór już jest bardzo względny i różny cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung x120. Kurde zeby mozna bylo polaczyc je oba, byloby wysmienicie :) Czekac czekac... ale ile :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recka, według mnie włożyłeś w nią bardzo dużo pracy, szczególnie, jeżeli chodzi o wydajność i temperatury. A co do niskich wyników, to jest netbook i nie wymagajmy od tego sprzętu dużo. Według mnie super i recenzja, i sprzęcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich namysłach nad n510 i x120 wybrałem ten drugi, dobrze zrobię kupując go? czy lepiej jednak n510 i wtopić w niego nieco kasy na rozbudowę ramu i windows 7? Nie zamierzam na nim grać ( no chyba ze w pasjansa czy sapera :) Jednak nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat x120 ma ktoś jakieś porównanie miedzy nim a n510?, widziałem kilka benchmarków na yt i x120 przegrywa tylko w teście 3d mark ale nigdzie nie ma info o użytkowaniu tego netbooka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po długich namysłach nad n510 i x120 wybrałem ten drugi, dobrze zrobię kupując go? czy lepiej jednak n510 i wtopić w niego nieco kasy na rozbudowę ramu i windows 7? Nie zamierzam na nim grać ( no chyba ze w pasjansa czy sapera :) Jednak nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat x120 ma ktoś jakieś porównanie miedzy nim a n510?, widziałem kilka benchmarków na yt i x120 przegrywa tylko w teście 3d mark ale nigdzie nie ma info o użytkowaniu tego netbooka
Jest ACER Ferrari 200 - 1.2GHz Athlon X2 i HD3200. W 2000zł powinien się znaleźć.

Do przemyślenia ;)

Ja dobrze, że kupiłem i teraz nie sprzedam, bo bym pewnie teraz miał dylemat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta.... 2699 w komputroniku :D dobry ten pc ? Bo ja i tak chce kupowac w .... Singapurze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta.... 2699 w komputroniku :D dobry ten pc ? Bo ja i tak chce kupowac w .... Singapurze :D
To stary odtaktowany Turion X3, ale na pewno sobie poradzi dobrze, a w duecie z HD3200 wyśmienicie wręcz jak na tę klasę.

Cena... No cóż. W Finlandii 500 EURO, a u nas jeszcze marża sklepu... Eh... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To stary odtaktowany Turion X3, ale na pewno sobie poradzi dobrze, a w duecie z HD3200 wyśmienicie wręcz jak na tę klasę.

Cena... No cóż. W Finlandii 500 EURO, a u nas jeszcze marża sklepu... Eh... :(

i ma jedna poważną wadę która go dyskfalifikuje jak dla mnie,czas pracy na baterii wg producenta do 4h a w rzeczywistości nie trzyma nawet 3 podobno:) Także mam jeszcze miesiąc ale na 80% wybór padnie na x120:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post tutaj, więc witam.

 

Zauważyłem, że w temacie przewija się dyskusja na temat Samsunga X120. Otóż od dwóch tygodni posiadam tego laptopa i pomyślałem, że moja opinia może się komuś przydać. Chyba jestem jedną z pierwszych osób, która dzieli się spostrzeżeniami z użytkowania X120 w polskim necie :) Jestem komputerowym laikiem, ale chętnie odpowiem na Wasze pytania o ten sprzęt, w miarę możliwości.

 

Samsung X120 kupiłem spontanicznie, bez większego zastanawiania się i dociekania, co to za sprzęt. Po prostu kiedyś stwierdziłem, że kupię sobie laptopa dopiero wtedy, jeśli pojawi się na rynku taki, który spełni moje oczekiwania. Chodziło mi o coś bardzo małego i przede wszystkim cechującego się długim czasem pracy na akumulatorze, a przy tym niedrogiego. Nieraz zastanawiałem się nad netbookami, ale zawsze coś mi w nich nie pasowało - a to za mała matryca, a to klawiatura, a to gładzik, a to zaledwie 3 godziny pracy na akumulatorze. No i któregoś razu na wycieczce krajoznawczej po sklepie dla idiotów natknąłem się na komputer mały jak netbook, ale z sensownej wielkości i rozdzielczości matrycą, a z dyndającej obok tabliczki krzyczał do mnie napis "bateria 9 godzin". No i kupiłem :)

 

Wczoraj znalazłem chwilę czasu, żeby napisać krótką recenzję X120 na cokupic.pl:

 

http://cokupic.pl/opinie/Samsung-X120-Inte...c5d2dd9135df5f8

 

A dla tych, którzy nie chcą klikać, cytuję:

 

Samsung X120 jest czymś pomiędzy małym netbookiem a typowym laptopem. Rozmiarem i wagą bliżej mu do netbooka, gdyż jest wielkości książki formatu A4, w dodatku niezbyt grubej, a i waży niewiele więcej od niej. Pozbawiono go też napędu optycznego. Z drugiej strony ma "normalnych" rozmiarów klawiaturę, gładzik w końcu większy od znaczka pocztowego, no i 11-calową matrycę o ludzkiej rozdzielczości, a są te cechy większych laptopów. Srebrne obramowanie i zaokrąglone krawędzie wyglądają naprawdę ładnie w połączeniu z prostą formą i minimalizmem. Nic nie trzeszczy, klawiatura się nie ugina, ekran otwiera się sztywno i nie buja się nawet przy większych wstrząsach. Wadą jest jedynie gładka powierzchnia klapy, na której pozostają odciski palców oraz błyszcząca matryca, powodująca odblaski.

 

Do tej pory korzystałem w domu jedynie z 5-letniego już blaszaka z systemem Windows XP, procesorem Sempron 1,5 GHz i 1,75 GB ramu oraz kartą graficzną, która na owe czasy wcale najgorsza nie była. Samsung X120 na Viście, z procesorem Celeron CULV 1,2 GHz i 2 GB ramu to przy nim błyskawica. Zrobiłem test programem 3DMark 2006 i stary blaszak uzyskał 50 punktów (przy czym w ogóle nie przeszedł testu HDR/SM3.0), zaś Samsung uzyskał 525 punktów na normalnej wydajności (o tym za chwilę), więc jestem wniebowzięty :) Zdaję sobie sprawę, że nie jest to rewelacyjny wynik, ale nie jest to komputer przeznaczony do gier. Myślę jednak, że bez problemu da sobie radę z grami sprzed 2-3 lat. Amatorsko zajmuję się też fotografią i zauważyłem, że X120 dużo sprawniej radzi sobie z obróbką rawów w programie RawTherapee.

 

Samsung sprzedawany jest razem z Windowsem Vista na osobnej partycji, 60-dniową próbną wersją Office'a, pełną wersją antywirusa McAfee i mniej lub bardziej przydatnymi programami, których dużą część śmiało można od razu odinstalować. Laptop odtwarza filmy HD (z dysku idą płynnie, choć z YouTube lekko przycinają) - ma niby kartę graficzną, która to wspomaga. Trudno mi powiedzieć, jakiej jakości są głośniki, gdyż nie mam porównania. Jak dla mnie są dobre, jeśli tylko nie słuchamy na nich zbyt głośno, bo wtedy zaczynają trzeszczeć. X120 ma 3 tryby pracy: oszczędny, normalny (optymalny) i szybki. Reklamowany czas pracy na akumulatorze to 9 godzin. Ja w trybie normalnym osiągam 5-7 godzin w zależności od tego, co robię na komputerze. Sądzę, że w trybie oszczędnym można osiągnąć w porywach te 9 godzin. To dobry wynik, który sprawia, że ten laptop to prawdziwe mobilne urządzenie bez żadnych kompromisów. Dodam, że X120 pracuje bardzo cicho.

 

Podsumowując, jest to mój pierwszy laptop, który miał być małym i bardzo mobilnym uzupełnieniem wysłużonego, stacjonarnego komputera. Okazało się jednak, że Samsung chyba w pełni zastąpi mojego starego blaszaka. X120 dostarcza dużo frajdy z użytkowania i jeśli ktoś nie musi grać w najnowsze gry, a chce mieć mały komputer do wszechstronnych zastosowań, to ten z pewnością spełni jego oczekiwania. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

Opinia ta jest raczej ogólnikowa, ale gdybyście byli zainteresowani szczegółami, pytajcie śmiało.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epicure, mozesz napisac, cos wiecej o filmach HD, ogladales w 1080p ? Dawal rade, nie cial sie ? Jakie formaty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radasbyd, ściągnąłem właśnie sampla HD w rozdzielczości 1080p i sprawdziłem. W trybie normalnym szarpie. W trybie szybkim w VLC media playerze szarpie. Z kolei w Media Player Classic chodzi poprawnie, ale dopiero po zamknięciu wszystkich innych programów i wyłączeniu Wi-Fi - w przeciwnym razie odtwarzania nie będzie idealnie płynne.

 

No i okazało się też, na czym polega ten "tryb szybki". Otóż przypisuje on wybranemu programowi większą ilość pamięci i mocy procesora, w tym przypadku był to program do odtwarzania filmów. Po zamknięciu danego programu komputer automatycznie wraca do trybu normalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytania o x120

1. gdzie kupiłeś i czy w standardzie faktycznie była 6 komorowa bateria o pojemnosci 8800 Mah ?

2. czy szybko się włącza? ( w sekundach)

2. Jak oceniasz matryce na LEDach widać że to LED czy nie widzisz różnicy pomiędzy nią a zwykłą TN-ką stosowana w tanich LCD?

4. jak oceniasz wytrzymałość obudowy i jej wykonanie ( czy nie skrzypi, nie ściera się i czy wytrzyma lekki upadek?:P )

5 Czy jesteś w pełni zadowolony z zakupu?( może jest jakaś drobnostka która cie irytuje a mi będzie przeszkadzać nieziemsko :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze pytania o x120

1. gdzie kupiłeś i czy w standardzie faktycznie była 6 komorowa bateria o pojemnosci 8800 Mah ?

2. czy szybko się włącza? ( w sekundach)

2. Jak oceniasz matryce na LEDach widać że to LED czy nie widzisz różnicy pomiędzy nią a zwykłą TN-ką stosowana w tanich LCD?

4. jak oceniasz wytrzymałość obudowy i jej wykonanie ( czy nie skrzypi, nie ściera się i czy wytrzyma lekki upadek?:P )

5 Czy jesteś w pełni zadowolony z zakupu?( może jest jakaś drobnostka która cie irytuje a mi będzie przeszkadzać nieziemsko :) )

 

1. Tak, akumulator w standardzie jest 6-komorowy, 8800 mAh. Kupowałem w Media Markcie.

2. Niestety nie. Odpalenie Visty trwa z półtorej minuty, chociaż potem wszystko chodzi bez zarzutu.

3. Nie mam bezpośredniego porównania, bo w domu nadal używam CRT (uważam, że do zdjęć są niezastąpione), ale za kilka dni będę miał możliwość porównania z TN i wtedy dam znać. A tak zupełnie subiektywnie, to jestem zaskoczony w miarę naturalnym odwzorowaniem kolorów na matrycy tego Samsunga. Wkurza mnie tylko to, że jasność zmienia się już przy nawet niewielkiej zmianie kąta widzenia w pionie, ale to chyba przypadłość wszystkich matryc tego typu.

4. Wytrzymałości nie testowałem i raczej nie będę próbował :) Natomiast jakość wykonania i materiałów jest naprawdę dobra. Nic nie trzeszczy, nie ugina się, wszystko jest dobrze spasowane. Jestem nawet zaskoczony, bo Samsung kojarzył mi się zawsze z tanimi produktami z kiepskiego plastiku, a tu proszę...

5. Tak, jestem zadowolony. W pełni byłbym wtedy, gdyby ten laptop miał wbudowany modem HSDPA i kosztował kilka stów mniej ;) Nie mam jednak na co narzekać. X120 na pewno ma wady, ale moje wymagania mogą być na tyle skromne, że nawet ich nie dostrzegam. Na pewno coś jeszcze wyjdzie w praniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi będą bardzo pomocne przy wyborze sprzętu przed świętami, tylko to uruchamianie mogłoby być krótsze ale sprzęt wydaje się jak najbardziej ok, a co do ceny to jest wysoka ale inni producenci jeszcze bardziej się cenią( przepatrzyłem masę modeli i ten jest jednym z tańszych :) ) za podobną konfiguracje a wszystko dlatego że małych notebooków lub netbooków na ION jest jak na lekarstwo i ceny znacznie przekraczaja ceny notebooków o podobnej specyfikacji ( no oprócz rozmiaru matrycy oczywiście )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że poczytałem testy o X120, a na dniach będę miał okazję się pobawić albo U350 albo UL20A, którego kolega kupuje.

Wnioskuję tylko jedno.

Dwurdzeniowy SU7300 jest ponad dwukrotnie wydajniejszy od ATOM'a to się zgadza, ale X4500MHD pozostaje nadal taką porażką jaką był w przypadku SU3500 :kwasny:

Oczywiście jeśli ktoś planuje nie grać i koniecznie mu trzeba super mobilnego urządzenia to X120 wydaje się ok. Można rozważyć UL20A jeszcze.

Ja jeśli teraz bym kupował i miał kasę na ACER'a Ferrari 200 to i tak nie wiem czy bym się po przeczytaniu testów nie zdecydował na N510. Zawsze to 900zł w kieszeni, a taka kwota dla studenta wobec fanatyzmu do producenta jest solidnym argumentem za zamknięciem poglądów do klatki i kupienia czegoś spod innej flagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach kupowanie laptopa za granica, mianowicie w Singapurze, gdzie elektronika stoi na wysokim poziomie za niska cene :) Dlatego czekam na wydanie u230 tak jak pisal Mike, a niebawem mysle, ze poznam cene ferrari...

 

Jestem nie zdecydowany jak baba jakas :)

 

pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem nie zdecydowany jak baba jakas :)

pozdro :D

Spoko. Ja z zamiarem kupna netbook'a kisiłem się od maja tego roku. Dlatego uciekł mi ASUS N10j z N270 i GF9300M GS, ale może i dobrze ;)

Z resztą nie ważne. Jak kto uważa, ja tak czy siak jestem zadowolony z zakupu. Spełnił moje oczekiwania, a także mile zaskoczył, bo oczekiwałem gorszego sprzętu. Szkoda, że nie da się niczym ATOM'a podkręcić tylko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwurdzeniowy SU7300 jest ponad dwukrotnie wydajniejszy od ATOM'a to się zgadza, ale X4500MHD pozostaje nadal taką porażką jaką był w przypadku SU3500 :kwasny:

SU7300 to jest jakieś 5 razy wydajniejszy skoro celeron z 1 jajem ulv 1,2ghz jest ponad 2 krotnie wydajniejszy od Atoma 1,6ghz 40s vs 1min 40s w super pi, tak czy siak nie ma jeszcze nic w miarę taniego wydajnego i z dobrą bateria zawsze trzeba iść na jakis kompromis zależnie od potrzeb

Podsumowując

 

Samsung N510

+wymiary ( matryca 11,6 cala)

+grafika (9400m)

+bateria

- Atom

- mało RAM-u ( standardowo)

Samsung x120

+wymiary ( matryca 11,6 cala)

+bateria

+procesor( celeron ULV 1,2 ghz)

+ cena ( 2000zł)

- grafika (x4500MHD)

Acer ferrari One

+wymiary ( matryca 11,6 cala)

+ grafika (HD3200)

+ 4GB RAM

+ wydajny 2-rdzeniowy procesor (L310)

+ XGP

-bateria

- brak HDMI ( tego nie jestem pewien na 100% ale nic na ten temat na oficjalnej stronie nie znalazłem)

- cena (2700zł)

Acer Aspire 3810TG

+ procesor (SU3500 ULV)

+bateria

+grafika (HD4330 )

+ 4GB RAM

-wymiary ( matryca 13,3 cala)

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...tml/cpsrc/ceneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SU7300 to jest jakieś 5 razy wydajniejszy skoro celeron z 1 jajem ulv 1,2ghz jest ponad 2 krotnie wydajniejszy od Atoma 1,6ghz 40s vs 1min 40s w super pi, tak czy siak nie ma jeszcze nic w miarę taniego wydajnego i z dobrą bateria zawsze trzeba iść na jakis kompromis zależnie od potrzeb
No nie wiem czy tyle razy... SU7300 zdobywa jakieś ~1100 punktów w 3DMark'u06, a ATOM ~500. SU3500 zdobywa ~650 punktów.

SU3500 uzyskuje w CINEBENCH10 przy 4GB RAM DDR3 800MHz prawie 1200 punktów, a ATOM ~500 (~800 z HT). Więc nie wiem jakim cudem SU7300 taktowany zegarem 1.3GHz i mający dokładnie tyle samo cache'u L2 dla dwóch rdzeni co SU3500 byłby tak znacznie wydajniejszy.

ATOM może i chuderlak, ale radzi sobie całkiem nieźle jak na to co może zaoferować, a SU7300 na pewno nie będzie radykalnie wydajniejsze...

A co do Filmów w HD:

Wypróbowałem film w 1080p pt. "Batman Begins" i VLC w ogóle go nie odtworzył, SubEdit + K-Lite Codek Pack zacinał co jakiś czas, zaś WMP po prostu żabkował non stop. Jak widać tak duży format .mkv, niewspomagany przez PureVideo na 9400M G jest za dużym wyzwaniem dla ATOM'a (SU3500 też sobie nie radził). 720p ściągam, więc coś dopiszę, może jakaś tabelka nawet w 1 poście się pojawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o super pi ( najlepiej coś co testuje sam proc) i tam różnice są znacznie większe niż w 3d marku jeśli wierzyć filmom na yt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pisałem o super pi ( najlepiej coś co testuje sam proc) i tam różnice są znacznie większe niż w 3d marku jeśli wierzyć filmom na yt
Zobacz na wykresik w teście. 40 sekund dla Celerona? 45 sekund zajmowało to 2GHz Turion'owi X2, a 47 sekund SU3500. Więc jakim cudem ten ULV 723@1.2GHz z 1mB L2 zrobiłby to w 40 sekund? Tzn. wiem - tryb tekstowy w Linux'ie albo sterylny Windows. Innego wyjaśnienia nie ma.

Zobacz też na mój test kompresji plików. Różnica do SU3500 to niecałe 9 sekund (kompresowałem te same pliki nie zmieniając ustawień).

Pytanie jest czy ja kłamię robiąc to co na innych kompach jakie testowałem, czy może jednak yt kłamie...? Nikogo nie oskarżam, bo oczywiście wszystko jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra poszukałem i znalzłem porównanie, faktycznie przesadziłem

3d mark 06 | super pi 1MB

SU7300 | 1146pkt| 30s

SU3500| 648pkt| 36s

Celeron 723 | 555pkt| 44s

Atom 1,6ghz | 479pkt| 93s

 

także nie 5 razy tylko 3 razy :)

PS: W suer pi AMD zawsze było cienkie nawet phenom x2 550 przegrywa z PDC2160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...