Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikilys

Samsung N510

Rekomendowane odpowiedzi

dobra poszukałem i znalzłem porównanie, faktycznie przesadziłem

3d mark 06 | super pi 1MB

SU7300 | 1146pkt| 30s

SU3500| 648pkt| 36s

Celeron 723 | 555pkt| 44s

Atom 1,6ghz | 479pkt| 93s

także nie 5 razy tylko 3 razy :)

PS: W suer pi AMD zawsze było cienkie nawet phenom x2 550 przegrywa z PDC2160

Teraz się bardziej zgodzę, ale nadal fascynuje mnie wynik SU3500! U mnie na 5810T liczył dłużej.

No ale to może wina systemu, jednak co dziwne:

SU4100 liczy próbkę 1M w około 40 sekund. Czyli nawet w wiecej od SU27oo, który robi to teoretycznie w około 39 sekund.

Pytanie moje brzmi więc: WTF? Gdzie jest problem? W platformie? Czy może w konkretnym laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tych wyników też należy podchodzić z 10% +-, niektórzy optymalizują system przed zrobieniem testu, natomiast te wyniki które podałem są niemal pewne gdyż pochodzą z serwisu www.notebookcheck.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do tych wyników też należy podchodzić z 10% +-, niektórzy optymalizują system przed zrobieniem testu, natomiast te wyniki które podałem są niemal pewne gdyż pochodzą z serwisu www.notebookcheck.pl
Dlatego mi się nie podobają. Ja nic nie optymalizowałem i SU3500 liczył dłużej... Właśnie dlatego nie lubię tamtejszych tabelek, bo są to pomieszane wyniki - np: w przypadku GPU kart z DDR2 i DDR3.

Może jest jakiś zalążek prawdy w tych wynikach, ale ufam bardziej temu co sam zobaczyłem ;)

Tam ATOM uzyskał czas 88 sekund, czyli o 5 szybciej liczył. Wniosek jaki mi się nasuwa - pomiary robią na sterylnych systemach.

P.S. Na pierwszej stronie pojawiła się tabelka, ale wklejam ją także tu jako link ;)

Odtwarzanie filmów w HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mike, myslisz ze pure video zda tutaj egzamin i warto zaplacic te 20 $ :>
Działo ono tylko z dedykowanymi programami, a takim jest choćby PowerDVD, a ten z tego co się doczytałem na to w gratisie, którym sam notabene jest w laptopie. Niestety - nie mam żadnej DVD z filmem w HD, inna sprawa, że jakbym miał to i tak napędu nie mam :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
z Media player clasic chyba dziala, i KM player ...
Na nich to i 480p się tnie :E

Generalnie stwierdzam, że wszystko zależy od tego jak ktoś zakodował...

Jak użył jakiegoś dennego kodeka lub skompresował za bardzo coś to nie liczy GPU, a ATOM zdycha. Jak trafił się człowiek inteligentny i zrobił coś dobrze to GPU się do roboty bierze i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeszcze nie zmieniłem, ale planuję zmienić na 500GB, bo potrzebuję dużo miejsca.
To jeszcze raz ja :)

Szybkie pytanko: myślisz że dałoby rade wsadzic do niego 7200 RPM ? Próbowałem googlać ale nie znalazłem odpowiedzi :S Zapewne podniosłoby to ciut temperaturę, ale... jednak 7200 to 7200.

Jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To jeszcze raz ja :)

Szybkie pytanko: myślisz że dałoby rade wsadzic do niego 7200 RPM ? Próbowałem googlać ale nie znalazłem odpowiedzi :S Zapewne podniosłoby to ciut temperaturę, ale... jednak 7200 to 7200.

Jakieś sugestie ?

Dałoby, ale nie ma sensu. Przyniesie wzrost temperatury, zużycia prądu, głośności, a wydajność... ATOM i tak tego nie wykorzysta. Z resztą dobra 5400rpm jest równie dobra jak tandetna 7200rpm. Inna sprawa, że problem leży tu nie tylko w prędkości, ale w wydajności platformy.

Mi jest potrzebne miejsce.

ATOM jest skłonny dać się podkręcić, ale nie ma czym.

9400M G uległ i z 450/1100MHz na 550/1300MHz wskoczył i ma się rewelacyjnie.

Ale nadal widać skutki wydajności ATOM'a. Realna jest szyna 200MHz, ale nic nie może jej póki co podkręcić, a szkoda, bo N270 na 2GHz szokowały przyrostem wydajności :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czym podkreciles taktowanie ?
NVIDIA Performance.

Niestety złapałem jakiegoś syfa na XP i muszę zrobić formata, bo chodzi wszystko gorzej niż się można spodziewać, a i zwiesza się jak chce i kiedy chce :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Post pod postem, ale dodałem testy o/c ATOM'a ;)

Zapraszam do pierwszego postu!

Niestety 1.9GHz to za dużo. Procek stabilny jest na 1.88GHz. Na 1.9GHz przechodzi wszystkie testy, ale jak odpalę W40k: DC, albo DoW II to od razu BSOD leci :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejny mój post pod postem :P

Laptopik doczekał się 500GB dysku od Samsunga i instalacji Win7 ;)

Odziwo teraz w WMP Classic chodzi nawet 1080p! Bez przycięć. RAMu zżera dokładnie połowę.

Poza tym chodzi szybciej niż na XP, ale to dodam z czasem do pierwszego postu.

A! Na deser:

- napiszę reckę ACER'a 1810TZ z SU4100

- może Nokii N900 ;) Jak brat pozwoli się pobawić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolejny mój post pod postem :P

Laptopik doczekał się 500GB dysku od Samsunga i instalacji Win7 ;)

Odziwo teraz w WMP Classic chodzi nawet 1080p! Bez przycięć. RAMu zżera dokładnie połowę.

Poza tym chodzi szybciej niż na XP, ale to dodam z czasem do pierwszego postu.

A! Na deser:

- napiszę reckę ACER'a 1810TZ z SU4100

- może Nokii N900 ;) Jak brat pozwoli się pobawić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ION odblokowany ;)

adsfdsfd.jpg

Wielkie dzięki dla sideband'a!

Jego sterowniki + zmodowany plik z tego tematu: LINK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ile było przed modyfikacją?
Jak pamiętam 3.8...

A wskaźnik AERO 3.7. Albo o +/-0.1.

Daaawno to było ;)

Ale spoko. Wskaźniki wskaźnikami. Odczułem skok ilości fps w grach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesc

Powyzej 1920 Mhz wywala system, 1900 stabilne, 35 stopni w stresie

Grafika wytrzyma wiecej

samsungN510.jpg

Moglibyście łopatologicznie wytłumaczyć jak odblokowac ION'a ????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powyzej 1920 Mhz wywala system, 1900 stabilne, 35 stopni w stresie
Odpal DoW II, albo Devil May Cry. Zdechnie ;)

Poza tym ludzie i teraz ja skarżą się na efekty uboczne o\c procka - wyrzucanie karty BT i WiFi. Pierwsze gdy procek jest podkręcony wywala się i znowu włącza losowo. Drugi z kolei po o\c procka pada. Na początku te symptomy w ogóle nie występują.

Sytuacja jest podobna do tej z ASUS'a N10, gdzie przy pewnej granicy taktowania magistrali wywalało parę rzeczy i niektóre przestawały działać...

Poza tym zwróć uwagę na prace wentylatora, mnie czeka wymiana, której oczywiście dokonam sam. Już słychać, że zdycha...

Niestety jak się okazuje, bardziej problematyczny z początku HP mini nie dość, że na N270 (robiącym spokojnie 1.9-2.4GHz, średnio 2.1-2.2GHz), to byłby lepszym wyborem...

Moglibyście łopatologicznie wytłumaczyć jak odblokowac ION'a ????
Ściągasz sterownik, rozpakowujesz, kopiujesz do katalogi z nim plik z linku wyżej. Instalujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ION odblokowany ;)

adsfdsfd.jpg

Wielkie dzięki dla sideband'a!

Jego sterowniki + zmodowany plik z tego tematu: LINK

Witam

można prosić o ponowny upload pliku z tego tematu ??

oraz mam pytanie czy jak spod Windowsa wyłączyć kartę WI-FI ??

przeinstalowałem sobie czysty system i mimo iż wyłączam kartę w Menadżerze urządzeń to dioda na

obudowie nadal się świeci...

o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak podkręcić procka ? chciałbym te 1.9 ghz mieć :) Setfsb niewykrywa chipsetu a Asrock OC Tuner po włączeniu wyskakuje, że This utility is not for this platform. Przeczytałem o Nvidia Performance. Zainstalowałem ten program i mam zablokowaną możliwość podkręcania CPU. Co mam zrobić z tym ? Mógłby ktoś dać linka do modowanych sterowników do pełnego IONA ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...