Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Radek Radek

Wymiana wtyczki minijack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przełamał mi się kabel w słuchawkach, tuż przy wtyku minijack. Chcialbym to naprawić, a nie mam zbyt wiele czasu. Pomyślalem o takim rozwiązaniu: przeciąć kabel przed przerwanym miejscem, skręcić 2 żyły z nową wtyczką (od której kable już odchodzą) i voila. Boję się jednak, że coś się stanie, gdy pomylę + i - :( Czy taki zabieg może się udać?

 

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że się uda:) powinieneś mieć 2 różne kolory, heh jeżeli nie masz, a nawet pomylisz to nic się nie stanie, słuchawki po prostu nie będą grały :thumbup: więc dasz sobie radę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy dasz rade tak sobie skręcić kabelki jeśli są tam te ktore sa o polowe mniejsze niz ludzki wlos.

Musiałbyś miec pewnosc ze takich tam nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, popróbuję kombinacji :) Pozdrawiam!

 

Uff, udało się. Dziękuję wszystkim za pomoc. Porady dla tych, którzy będą robić podobne rzeczy:

1. Jeśli dorwiecie z innych, starych słuchawek jakiś wtyk jack, który będzie sie nadawał do swap'u do zepsutych słuchawek, będzie miał 3 żyły: lewy kanał, prawy i żyłę wspólną dla obu słuchawek.

2. Cały szkopuł w tym, żeby dokładnie zdjąć otulinę (uwaga! na konkretnych żyłach również jest oplot! - Ja przypaliłem go zapalniczką, ale potem musiałem ostrożnie zdrapać sadzę, ponieważ "nie łączyło).

3. Trzeba uważać, przy podłączaniu, żeby nie zewrzeć ze sobą 2 kanałów, bo wtedy stracimy dźwięk stereo/będzie grać 1 słuchawka. Nie wiem, które połączenia dają jakie efekty, bo nie miałem zbytnio chęci na zabawę z takimi rzeczami, aczkolwiek uświadamiam iż może dojść do takich sytuacji.

4. Po podłączeniu jednego kanału nie martwcie się, że dźwięk jest pusty, płytki, czasem metaliczny. Po podłączeniu obu kanałów, wszystko wróci do normy.

 

To takie moje skromne sugestie dotyczące wymiany wtyczki Minijack. Mam nadzieję, że komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - znalazłem starą wtyczkę z kabelkiem i tam są kolory czerwony i biały, oraz oplot wokół tego. A w słuchawkach mam 3 oddzielne kabelki - czerwony, zielony i zwykły miedziany.

 

Któro z czym mam połączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem biały z czerwonym, czerwony z zielonym i miedziany z miedzianym. Kanały prawo lewo są dobrze, ale nie ma wcale basu. Co jest przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dziwnego odkryłem ? Brak basu nie jest winą mojego połączenia kabelków. Na 100% - sprawdziłem na wieży stereo i jest super dźwięk.

 

Jak zepsułem złącze line out ( nie działa prawy kanał) to zmieniłem w sterowniku (laptop acer aspire 7730) na to, że wtyk line in pełni funkcję wyjścia na słuchawki i to w nim nie ma basu.

 

Jak podłączam pod uszkodzony wtyk line out ( działa tylko lewy kanał, ale jest bas i wszystko ok. ) , a jak podłączam słuchawki pod line in to nie ma basu.

 

Czyli to wina steronika, kabel jest ok. Co mogę zrobić ?

 

Acer HD Audio Manager - tam zmieniam te ustawienia/

 

sterownik to realtek high definition audio 2009-07-06 6.0.1.5888

 

system windows 7 x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...

 

Edycje wyłączyli?

 

Sprawdź na innych słuchawkach. Jak dalej będzie tak samo to usuń stare sterowniki i zainstaluj najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na innych słuchawkach jest tak samo to stawiam na uszkodzony port. Może ktoś inny spotkał się z podobnym problemem i jest Ci w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to wina softu jednak.

 

Na paneli mam 3 wtyki:

 

czarny (line out) uszkodzone gniazdo, nie słychać prawego kanału, jest super bas.

różowy ( mic) zmieniłem na line out, ale nie ma basu

niebieski (line in) zamieniłem na line out, ale nie ma basu

 

tak wygląda sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowszą wersję sterowników prosto ze strony realteka High Definition Audio Codecs R2.50 na 64bit, ale zniknął mi realtek audio manager. Poszperałem trochę i okazało się, że proces, że nazwa prcesu odpowiedzialnego za realtek manager to RAVCpl64.exe i taki jest włączony na moim lapku, tylko nic się nie dzieje aby włączyć okno z ustawieniami i nie ma tej ikonki w tray'u, ale proces działa.

 

Dlaczego nie mogę otworzyć okienka Menegera audio z ustawieniami ?

 

EDIT: Zainstalowałem jeszcze raz sterowniki realteka High Definition Audio Codecs R2.50

 

i już jest audio manager,

 

ale

 

zamieniłem funkcje wyjść z line in zrobiłem line out, ale nadal nie ma basu ani deka !!!

 

Ja się pytam CO TO KURWA JEST ???

Dlaczego nie mam basu po zamianie line in w line out ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROZWIĄZANY !!!

 

Bałem się z początku, ale już miałem dość grzebania w sofcie. Wziąłem agrafkę, wygiąłem ją na taki miro haczyk i odgiąłem blaszkę z powrotem. Ale nadal nie wiem jak zamienić gniazda, żeby działał na nich bas.

 

Wyrzućcie to do śmietnika i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...