Skocz do zawartości
KermitTheFrog

Suplement wspomagający koncentrację i pamięć

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że z moją pamięcią jest strasznie kiepsko. Mimo, że ją cały czas ćwiczę(nauka) to przychodzi z dużym trudem. Rozprasza mnie nawet mucha przelatująca obok.

Najbardziej denerwujące jest gdy uczę się długo czegoś trudnego, w domu wszystko umiem, a gdy idę na uczelnię to zdać to wszystko mi się zapomina :/

 

Czy jest jakiś suplement wspomagający pamięć i koncentrację?

 

W internecie zauważyłem jedynie coś takiego o nazwie - Sesja. Może jest coś lepszego?

 

 

PS. Nie palę żadnych narkotyków, ani też nie brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze tak. Pytaj w aptece o "sesję". Jest to produkt wspomagający koncentrację i przyswajanie wiedzy. Co więcej zawiera tylko witaminy, magnez i kofeinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jesteś przypadkiem zestresowany ponad miarę? Może lepiej jakiś łagodny środek tonizująco-uspokajający? No i do tego rozkładać pracę tak, aby nie przeciążać głowy? Nie masz problemów z pamięcią, tylko z przyswajaniem zbyt dużej ilości informacji naraz, tak mi się zdaje.

Sesja pewnie nie zaszkodzi, a może nawet pomoże na zasadzie choćby efektu placebo ;) doda pewności siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rossmanie jest specyfik z domieszka Marihuany. Kiedys na pcalbie byl o nim nawet temat. Testowalem wiekszosc substacji 'pomagajacych' i ten jeden suplement najlepiej na mnie dzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć nazwą, przejdę się sam do rossmana, też potrzebuje coś na pamięć i koncentrację, mnie wkurza jeszcze bardziej tykanie zegara. :D

Edytowane przez BArtAS99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie jesteś przypadkiem zestresowany ponad miarę? Może lepiej jakiś łagodny środek tonizująco-uspokajający? No i do tego rozkładać pracę tak, aby nie przeciążać głowy? Nie masz problemów z pamięcią, tylko z przyswajaniem zbyt dużej ilości informacji naraz, tak mi się zdaje.

Sesja pewnie nie zaszkodzi, a może nawet pomoże na zasadzie choćby efektu placebo ;) doda pewności siebie.

Kurcze jakbyś mnie znała :P

 

 

Twoje słowa są w 100% prawidziwie, bo jest tak, jak opisujesz. Jesteś Psychologiem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vita Buerlecithin. Nie wiem, czy działa, ale i tak jest dobry bo ma 16,4% C2H5OH. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze jakbyś mnie znała :P

 

 

Twoje słowa są w 100% prawidziwie, bo jest tak, jak opisujesz. Jesteś Psychologiem? :)

Nie, mam dokładnie to samo.

nawet dzisiaj, kiedy już nie muszę zdawać egzaminów :E mam taki odruch, żeby wszystko zapamiętywać, po czym rzucam, bo nie jestem w stanie wszystkiego przyswoić.

Podobno trzeba wyluzować.

Za moich czasów w czasie sesji kombinowaliśmy sobie nootropil. Niestety, mnie totalnie usypiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno kilka łyżek dobrego miodu wspomaga naukę. I tak, jak mówi Kai - racjonalne rozłożenie materiału do nauki przyniesie dużo lepsze efekty niż wszystkie wspomagacze razem wzięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dolarinho

jest jeden taki suplement który wspomaga koncentrację i wyostrza percepcję... jego nazwa zaczyna się na a i kończy na a

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeden taki suplement który wspomaga koncentrację i wyostrza percepcję... jego nazwa zaczyna się na a i kończy na a

:E

A nie zaczyna się na "m", a kończy na "a"? :E

 

ew. zaczyna na "z", kończy na "o".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeden taki suplement który wspomaga koncentrację i wyostrza percepcję... jego nazwa zaczyna się na a i kończy na a

:E

Jeśli myślisz o tym co ja to... widziałam efekty. Dziękuję, postoję. Na szczęście gość był z tych "twardzieli" że jak mu przyszło nagle odstawić to gryzł ściany, ale wytrzymał, ale nie wszyscy są tacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qazman
W internecie zauważyłem jedynie coś takiego o nazwie - Sesja. Może jest coś lepszego?

 

Sesja ma za mało wszystkiego, żeby cokolwiek to dało, to japońskie coś jest w tak małych ilościach i dodając do tego, że poprawe widać dopiero po dłuższym czasie regularnego zażywania powoduje, że jest to nie opłacalne, kofeiny ma chyba 60mg, i niepotrzebnie podnosi stres, z lecytyną to już przesadzili całkiem, lepiej kupić osobno w aptece jakąś, która nie jest najtańsza. Magnezu też nie wiele, a i tak trzeba go odpowiednio brać, żeby był dobrze przyswajalny.

 

Z innych rzeczy na pamięć i koncentracje co próbowałem:

ALC >2-3g nic nie czułem, ani lepiej ani gorzej, niektórzy mówią, że działa przy 4-5g, brać można przez 2 miesiące później powinno się odstawić na 1-2 miesiąca.

Gotu Kola 1g-1,25g i B-15 0.1g-0.2g > po 2 tygodniach można poczuć, że coś to dało pobudza i lekko poprawia koncentracje, przez 1szy tydzień gotu kola mnie usypiała.

 

Cudów się nie spodziewaj po tych suplementach, lekka poprawa może być i pewnie w wielu przypadkach działa tu placebo (nawet po 'sesji'),

 

 

http://szybkanauka.net/suplementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepiej kupić oddzielnie lecytynę jakąś z dobrą dawką i oddzielnie magnez np. Filomag polecam

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach liceum po namowach kupiłem sobie syropik tusipect. Nie wiem ile w tym było działania preparatu a ile placebo, ale możesz spróbować>

 

Może to nie jest to czego szukasz, ale jest taki specyfik nie dawno wyszedł na rynek - KOENADE - to daje takiego lekkiego kopa. Na moim przykładzie działało to tak, że podczas sesji, gdy byłem już znudzony nauką i leżałem jak kołek i prawie spałem to ten suplement dodał trochę energii i jakoś bardziej skoncentrowany mogłem podjąć dalszą naukę. Dodatkowo nie byłem już taki rozproszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli myślisz o tym co ja to... widziałam efekty. Dziękuję, postoję. Na szczęście gość był z tych "twardzieli" że jak mu przyszło nagle odstawić to gryzł ściany, ale wytrzymał, ale nie wszyscy są tacy.

 

Ja tam dzięki temu "suplementowi" pięknie zdałem w liceum biologię (byłem zagrożony a wybroniłem się na... 4) a potem całą maturę. Fakt, że efekty uboczne są masakryczne, sam proces "nauki" z czasem jest coraz cięższy, zerwać z tym niektórym BARDZO CIĘŻKO, ale jednak czasami to pomaga. Chociaż generalnie nie polecam nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Sesja' jest spoko, ale trzeba jeść po 4-5 tabletek... Ale można też sobie kupić 2-3 litry napoju energetycznego i sobie wieczorem popijać. Nie chce się spać, a że w końcu znamy już cały youtube, to i za naukę można się zabrać;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam dzięki temu "suplementowi" pięknie zdałem w liceum biologię (byłem zagrożony a wybroniłem się na... 4) a potem całą maturę. Fakt, że efekty uboczne są masakryczne, sam proces "nauki" z czasem jest coraz cięższy, zerwać z tym niektórym BARDZO CIĘŻKO, ale jednak czasami to pomaga. Chociaż generalnie nie polecam nikomu.

Tak zdroworozsądkowo to ta dyskusja nawet nie powinna mieć tu miejsca, bo dzieciaki niekoniecznie zrozumieją, co jest szkodliwe w zamian za jedną noc nauki mniej. Ale zakładam, że takich tu nie ma. :) i że nikt głupoty nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orzechy wloskie zaleca się jeść podczas nauki gdyż mają korzystny wplyw na pracę mózgu. Ponadto nie powinno się pić za dużo kawy bo jak wiadomo wyplukuje z organizmu magnez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tran :E Tylko w kapsułkach oczywiście.

 

Kwasy omega-3 świetnie wspomagają koncentrację a na dodatek człowiek ma jakąś dziwną chęć uczenia się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman
Tran :E Tylko w kapsułkach oczywiście.

 

Kwasy omega-3 świetnie wspomagają koncentrację a na dodatek człowiek ma jakąś dziwną chęć uczenia się...

:o

Chyba spróbuję, bo aż mi się wierzyć nei chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qazman
moim zdaniem najlepiej kupić oddzielnie lecytynę jakąś z dobrą dawką i oddzielnie magnez np. Filomag polecam

 

POzdr.

Masz jakieś tajemnicze testy tego tego czegoś, że polecasz?

 

Skład:

1 tabl. zawiera 600 mg wodoroasparaginianu magnezu (40 mg Mg) i 5 mg witaminy B6.

 

aż 40mg magnezu jako asparaginian i za dużo B6, żeby brać po kilka, już gorszego g...a chyba nie ma.

 

z tańszych to z tego co wyszukałem po składzie sensowny wydaje się magnefar, chociaż jeszcze kiedyś widziałem inny za 60zł z kilku krotnie większą ilością Mg.

Edytowane przez qazman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tran :E Tylko w kapsułkach oczywiście.

 

Kwasy omega-3 świetnie wspomagają koncentrację a na dodatek człowiek ma jakąś dziwną chęć uczenia się...

To nie może być od kwasów :o Badałeś się, może masz Obcych? :E

 

Z "normalnych" dopalaczy pomaga zielona herbata, ale dość (nie za) mocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
'Sesja' jest spoko, ale trzeba jeść po 4-5 tabletek... Ale można też sobie kupić 2-3 litry napoju energetycznego i sobie wieczorem popijać. Nie chce się spać, a że w końcu znamy już cały youtube, to i za naukę można się zabrać;P

Do napoi energetycznych z czasem organizm się przyzwyczaja i żeby coś dało trzeba wypić na prawdę sporo.

 

To nie może być od kwasów :o Badałeś się, może masz Obcych? :E

 

Z "normalnych" dopalaczy pomaga zielona herbata, ale dość (nie za) mocna.

Od roku zbieram na Yerba Mate :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Amiteriver

Sesja mi bardzo pomaga w szkole,,, jako, że mam 17lat to mam dużo nauki a więc przydaje się taki suplement

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...