Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Khadrim

NVIDIA GeForce GTX 480, 470 i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Fermi would be 1.6 to 1.8 times faster in general gaming than GT 200

 

Ta, 1.7 razy szybszy... Subtelny troll jest subtelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Równie dobrze mogę też tam się zarejestrować i pisać podobne rzeczy...

 

Can confirm, that's true. It will be ironic to see how nvidia chips be faster at games with tesselation sponsored by AMD

 

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1...;postcount=3443

 

gdybys przestal przez chwile pluc jadem, a skupil sie nad tym co czytasz, to byc moze jakis sens bys w tym zauwazyl - mowa jest o tesselacji.

nikt nie pisze o ogolnej wydajnosci, tylko o konkretnym benchu, ktory (dziwnym trafem) na wszystkich dotychczasowych pokazach byl odpalany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nVIDIA ma opoznienia, ale to takze zasluga duzego pakietu zmian softwarowych, ktore przyniesie nowa architektura, a zaznaczaja sie juz w nowszych sterownikach.

 

New in Version 195.62

 

Adds GPU-acceleration for smoother online HD videos with the new Adobe Flash 10.1 beta. Learn more here.

Adds support for GeForce GT 240.

*Adds support for OpenCL 1.0 (Open Computing Language) for all GeForce 8-series and later GPUs.*

Adds support for CUDA Toolkit 3.0 features and performance enhancements. See CUDA Zone for more details.

Adds SLI and multi-GPU support for many top new gaming titles including Borderlands, Call of Duty: Modern Warfare 2, FIFA Soccer 10, and more.

Includes numerous bug fixes including improved performance for Need for Speed: Shift. Refer to the release notes on the documentation tab for information about the key bug fixes in this release.

Users without US English operating systems can select their language and download the International driver here.

Szczerze to nie wiem o jakich zmianach piszesz ;) , jeżeli o cuda 3.0 to niestety ta wersja jest wolniejsza od starszych wersji 2.2/2.3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Can confirm, that's true. It will be ironic to see how nvidia chips be faster at games with tesselation sponsored by AMD

 

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1...;postcount=3443

 

gdybys przestal przez chwile pluc jadem, a skupil sie nad tym co czytasz, to byc moze jakis sens bys w tym zauwazyl - mowa jest o tesselacji.

nikt nie pisze o ogolnej wydajnosci, tylko o konkretnym benchu, ktory (dziwnym trafem) na wszystkich dotychczasowych pokazach byl odpalany.

 

Gdybyś sie skupił na czytaniu moich postów zrozumiałbyś że mnie to nie obchodzi odnosiłem się do genialności i cudowności cytowania takich rzeczy. Na boga czy wam już w ogóle nie odpala się moduł realizmu ?? Zero sceptycyzmu nawet w stosunku do takich rzeczy. 11 postów konto ma 2 miesiące i już wiarygodne źródło.... Już się podniecacie. Zero naprawdę ZERO krytycyzmu w stosunku do podawanych newsów jedynie chęć pokazania że fermi jest lepsze. Bez nawet oględnego analizowania kto to napisał... To już przestało być śmieszne... To jest tragiczne w swych skutkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na boga czy wam już w ogóle nie odpala się moduł realizmu ??

realizm to ja mam, jak odpalam wspomniane demko na 5970 i widze troche ponad 10fps. i to dla mnie nie jest smieszne. a moze wg ciebie to wlasnie tak ma wygladac i jest to calkiem normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
realizm to ja mam, jak odpalam wspomniane demko na 5970 i widze troche ponad 10fps. i to dla mnie nie jest smieszne. a moze wg ciebie to wlasnie tak ma wygladac i jest to calkiem normalne??

Widać czytanie ze zrozumieniem trudna rzecz.... Naprawdę trudna i nieosiągalna dla ludzi takich jak ty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na lepsze stery. Zobaczymy co NV zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać czytanie ze zrozumieniem trudna rzecz.... Naprawdę trudna i nieosiągalna dla ludzi takich jak ty....

ty negeujesz na starcie to co gosc napisal, bo ma malo postow. ja odnosze sie do tego co on napisal , na podstawie tego co widze. masz racje. operujemy na zupelnie innych poziomach abstrakcji

 

Poczekaj na lepsze stery. Zobaczymy co NV zrobi.

no i to jest konkrecik. bo faktycznie nv moglo tak zoptymalizowac stery, ze tesselacja w tym demie jest 10x wydajniejsza od tej obecnie oferowanej przez ati. no, ale McMenel na to nie wpadnie, bo on widzi ilosc postow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odnoszę się do tego, co on napisał, na podstawie tego, co napisał- i twierdzę, że nie jest wiarygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuLac0 - ja tez czekam na Femi. Mialem 5870 CF - pozniej 5970 i teraz 5870 ( narazie starczy mi). Zobaczymy co NV pokaze. Ale chodza sluchy ze Ty masz juz Femi i testujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulac0 - odnosisz się do tekstów gościa, który z choinki się urwał i miota fanbojskim bełkotem. Wybacz ale jeśli ma on rację, to na tej samej zasadzie, na jakiej ja mogę zgadnąć, jaka będzie pogoda za miesiąc.

Fermi zaskoczył wszystkich. Jest o 35% szybszy od HD5870 w DIRT 2!!!!!!! To fakt, bo ja wam to mówię!

 

Mam piwnicę pełną fermi. Wymienię na kartofle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzanie ? :)

czemu 3x sli na jednej by skakało ?

 

Na targach CES 2010 układ Fermi pracował w konfiguracji SLI. Nakręcono nawet kilkuminutowy filmik.

 

NVIDIA wciąż nie zdradza żadnych informacji na temat wydajności układu Fermi. Na targach CES 2010 firma z Santa Clara zaprezentowała konfigurację złożoną z trzech układów GF100. Wszystko odbyło się na płycie głównej EVGA X58 z procesorem Core i7.

 

Na filmiku widać jak komputer z 3x Fermi radzi sobie z demo Rocket Sled – z benchmarkiem korzystającym z możliwości projekcji 3D. Niestety w pewnym momencie maszyna odmówiła posłuszeństwa i… nastąpił restart systemu (pod koniec filmu).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na filmiku widać jak komputer z 3x Fermi radzi sobie z demo Rocket Sled

komputer z trzema, ale samo demo dzialalo na jednej karcie, nie na trzech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
realizm to ja mam, jak odpalam wspomniane demko na 5970 i widze troche ponad 10fps. i to dla mnie nie jest smieszne. a moze wg ciebie to wlasnie tak ma wygladac i jest to calkiem normalne??

 

Sulaco o jakich ustawieniach mowimy, aby uzyskac wynik 10 fps w Unigine?

 

Jutro z checia sprawdze to w pracy na ATI Radeon HD 5970 i zamieszcze wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komputer z trzema, ale samo demo dzialalo na jednej karcie, nie na trzech

Skąd to wiesz ? i jak działo na jednej to źle świadczy o SLI Nvidi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd to wiesz ? i jak działo na jednej to źle świadczy o SLI Nvidi.

 

No jak Zielony jest Zielony to źle o nim świadczy bo nie jest Czerwony.

 

Poczekajcie może na to aż karta trafi do rąk recenzentów a nie siejecie kampanię anty-fermi to samo się tyczy tych co strzelają o ile fermi ma być szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak Zielony jest Zielony to źle o nim świadczy bo nie jest Czerwony.

 

Poczekajcie może na to aż karta trafi do rąk recenzentów a nie siejecie kampanię anty-fermi to samo się tyczy tych co strzelają o ile fermi ma być szybsze.

jak by tak karta istniała to by wyszła dawno, nawet przy kłopotach produkcyjnych. A to że jej nie ma świadczy tylko o tym że karta nie spełnia oczekiwań firmy.

 

EDIT

A prawda jest taka że to ludzie dorabiają teorie do wydajności karty, bo nvidia nic nie powiedziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sulaco o jakich ustawieniach mowimy, aby uzyskac wynik 10 fps w Unigine?

Jutro z checia sprawdze to w pracy na ATI Radeon HD 5970 i zamieszcze wynik.

1920x1200 dx11, tesselacja, aniso 16x, fsaa 4x, odpalasz demko i w opcjach wlaczasz wireframe. fps <15 nie bedzie rzadkoscia

 

Skąd to wiesz ? i jak działo na jednej to źle świadczy o SLI Nvidi.

wsluchaj sie w to co mowia

 

 

zle swiadczy o sli?? a niby dlaczego? dla mnie to b.dobrze, ze nie trzeba trzech kart do odpalenia tego dema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1920x1200 dx11, tesselacja, aniso 16x, fsaa 4x, odpalasz demko i w opcjach wlaczasz wireframe. fps <15 nie bedzie rzadkoscia

 

 

wsluchaj sie w to co mowia

 

 

zle swiadczy o sli?? a niby dlaczego? dla mnie to b.dobrze, ze nie trzeba trzech kart do odpalenia tego dema

 

Tak tak używają jednego więc po co w kompie są 3 ?? Uwierzyć panu z nvidii czy logice. Po co robili by SLI skoro nie potrzeba do tego 3 kart. Pokazali by to demko z jedną i nie było by problemów. Komu wierzyć ?? Nv nie raz pokazywała iż dla poprawy wizerunku zrobi bardzo wiele łącznie z kłamstwem. Patrz "premiera" pierwszej fermi...

 

Zresztą w pierwszym filmiku z tego demka nic nie wspominał o tym iż jedzie tylko na jednej karcie a jakiejś większej zmiany w płynności nie zauważyłem a zdecydowanie powinna być. Znaczy się SLI to nic bo bez tego jest tak samo płynnie ?? Wątpię. Zresztą wyświetlanie mogło oczywiście być na jednej ale obliczenia fizyki na 2 pozostałych... To już nie jest SLI... Więc powiem tak znów marketingowcy działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak używają jednego więc po co w kompie są 3 ?? Uwierzyć panu z nvidii czy logice. Po co robili by SLI skoro nie potrzeba do tego 3 kart. Pokazali by to demko z jedną i nie było by problemów. Komu wierzyć ?? Nv nie raz pokazywała iż dla poprawy wizerunku zrobi bardzo wiele łącznie z kłamstwem. Patrz "premiera" pierwszej fermi...

 

Zresztą w pierwszym filmiku z tego demka nic nie wspominał o tym iż jedzie tylko na jednej karcie a jakiejś większej zmiany w płynności nie zauważyłem a zdecydowanie powinna być. Znaczy się SLI to nic bo bez tego jest tak samo płynnie ?? Wątpię. Zresztą wyświetlanie mogło oczywiście być na jednej ale obliczenia fizyki na 2 pozostałych... To już nie jest SLI... Więc powiem tak znów marketingowcy działają.

Nie wpadłeś na to,ze kompa złozyli po coś więcej niż puszczanie 1 demka ? Może też z nim jeszcze sli nie działa ?

 

Co do opóźnienie premiery to przecież już dawno wyjaśniano,że produkcja fermi w 40nm idzie mozolniej niż jak by nie patrzeć sprawdzona architektura ati (58XX aż tak bardzo konstrukcyjnie, poza dać wszystkiego 2x więcej się nie różni od serii 4XXX, do tego w sprzedaży były/są już 4770 w 40nm).

 

Nie rozumiem też radochy zwolenników ati z potknięć nv- bez realnego parcia nv ati nie ma powodów do ciecia cen kart. Jak dla mnie 1100zł za 5850 to jest chora cena i tyle. Cena wyjściowa była w okolicy 850zł w Polsce w tydzień po premierze.

No ale po co ciąć dalej ceny jak kart mało, a stada małolatów i tak to kupią jeśli ich tylko stać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wpadłeś na to,ze kompa złozyli po coś więcej niż puszczanie 1 demka ? Może też z nim jeszcze sli nie działa ?

 

Co do opóźnienie premiery to przecież już dawno wyjaśniano,że produkcja fermi w 40nm idzie mozolniej niż jak by nie patrzeć sprawdzona architektura ati (58XX aż tak bardzo konstrukcyjnie, poza dać wszystkiego 2x więcej się nie różni od serii 4XXX, do tego w sprzedaży były/są już 4770 w 40nm).

 

Nie rozumiem też radochy zwolenników ati z potknięć nv- bez realnego parcia nv ati nie ma powodów do ciecia cen kart. Jak dla mnie 1100zł za 5850 to jest chora cena i tyle. Cena wyjściowa była w okolicy 850zł W Polsce w tydzień po premierze. no ale po co ciąć dalej ceny jak kart mało, a stada małolatów i tak to kupią jeśli ich tylko stać ;)

To nie radocha to po prostu dziwienie się postawie większości ludzi piszących w tym wątku. Przekazują różnego rodzaju plotki i niedomówienia tylko po to aby nie wiem kompensować sobie jakieś kompleksy. Podniecanie się newsami takimi jak cytowanie gościa z zagranicznego forum tylko dlatego że twierdzi iż fermi jest o ileś tam szybsze od 5870 bez nawet odrobiny zastanowienia się o wiarygodności kogoś takiego... Po prostu dziwie się jak to pod wpływem nadmiernej miłości do jednej firmy wyłącza się sceptycyzm. Też mnie smuci słaba nvidia ale na boga co innego realne odczytywanie świata a co innego zaślepienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Też mnie smuci słaba nvidia ale na boga co innego realne odczytywanie świata a co innego zaślepienie."

 

Tylko to zaślepienie działa w dwie strony ;) Ja tu też widzę fanów ATI dla których nawet brak powodu to najlepszy powód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://vr-zone.com/articles/-rumour-nvidia...ruary/8273.html

 

Jeśli to prawda to do połowy marca będzie mozan sobie tutaj nadal spekulowac. no a że Polska to w elektronice 3 świat to przed majem to kupić będzie zapewne sztuką. Nv może mieć problem- do kwietnia to Ati może mieć juz opracowaną poprawioną wersję swojego chipu. Jeśli nawet nie to na pewno uzysk będzie już na tyle dobry,że w razie konieczności zastosuje najskuteczniejszą broń - cięcia cen ;)

 

Chyba dobrze zrobiłem wodując gtx 260 i planując przeczekać do połowy roku na tym co mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie radocha to po prostu dziwienie się postawie większości ludzi piszących w tym wątku. Przekazują różnego rodzaju plotki i niedomówienia tylko po to aby nie wiem kompensować sobie jakieś kompleksy. Podniecanie się newsami takimi jak cytowanie gościa z zagranicznego forum tylko dlatego że twierdzi iż fermi jest o ileś tam szybsze od 5870 bez nawet odrobiny zastanowienia się o wiarygodności kogoś takiego... Po prostu dziwie się jak to pod wpływem nadmiernej miłości do jednej firmy wyłącza się sceptycyzm. Też mnie smuci słaba nvidia ale na boga co innego realne odczytywanie świata a co innego zaślepienie.

Zapodaj sobie opcje ignoruj na pewnych użytkowników, którzy Cie drażnią i będziesz miał święty spokój , przestaniesz się męczyć i męczyć innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...