Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Khadrim

NVIDIA GeForce GTX 480, 470 i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że coraz bliżej kart nV z dx 11. Obie firmy będą miały nowego dx-a, może wreszcie twórcy zaczną robić pod niego gry :P

Olać dx11 , niech pojawią dobre tytuły. Co z tego , że będzie dx11 jak gry będą nudne i bez klimatu ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wuzetkowiec , mcmenel

ale naprawdę, nikt nie zmusza was do zaglądania do tego tematu , o ile wiem nie jesteście również w komisji śledczej"premiera nv fakty i mity" , nie jesteście moderatorami , a z nadgorliwością staracie się ocenzurować choć by pobożne życzenia innych .

 

@ sideband

pojawiają się ostatnio dobre tytuły , mało bo mało ale takie perełki jak batman czy dobry dirt 2 dają nadzieję , czekam również na avp3 zobaczymy czy kampania marines będzie podbijać ciśnienie , a fajnie pewnie by było pograć w gry tego poziomu w dx11 na poważnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra podsumujmy GF100(Fermi):

 

-512SP, 64TMU

-48ROP, 384bit MC

-4xRasteryzatory

-16PolyMorph(tesselacja)

-1.5GB GDDR5

-300TDP(8pin+6pin)

-~570mm2

-3mld tranzystorów

 

Wydajność:

 

1.67x GTX285 w FC2

1.6x GTX285 w HAWX

1.4x GTX285 w Left4Dead

1.7x GTX285 w Crysis

1.6x GTX285 w Vantage Lenticular

1.6x GTX285 w Crysis Warhead SSAO

 

Średnia to 1.6x wydajności GTX285

GTX285 -100%

HD5870- 135%

GF100- 160%

 

Czyli GF100 powinien być jakieś 20% szybszy od HD5870(blokowanego Cypressa :thumbup: ).

Stawiam, że 5890 będzie co najmniej 30% wydajniejszy od HD5870 i pokona topowego GF100.

Ta runda wygrana dla ATI i to przy 70% mniejszych rozmiarach rdzenia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw , jaka była by odpowiedź nv , gdyby ati wypuściła poprawionego 58xx ( taki 4890 dla serii 58xx) , pewnie wypuszczę kartę pokroju 275 dla nowej serii ( gf 175 i pozamiatane ) :-D , z dopracowaną tesselacją

5890 killer ? , napewno :cool:

 

GTX285 -100%

HD5870- 135%

GF100- 160%

hd5890? -175%

gf175 - 200% :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olać dx11 , niech pojawią dobre tytuły. Co z tego , że będzie dx11 jak gry będą nudne i bez klimatu ;) .

No jasne :thumbup: Ja lovvvusiam Diablo II i uważam, że to jest najpiękniejsza i najmiodniejsza gra we wszechświecie, pomimo tego, że sama woda w Crysisie ma większe wymagania od D2 :E

Ale jak już ma być ten dx11 to niech będzie i może to nV napędzi, albo napędzi swojego Dx 11 - PhysX, który imho jest git, ale ma minusy - jest zamkniętym standardem i ostro żre moc karty, powiedziałbym że przepotwornie.

Przyznam również szczerze, że gdyby : Dym z np. Me i te wszystkie śmieci, gumowe "zasłony" ( :E ) itp. znalazły masowe zastosowanie i nie obciążały perfidnie karty znalazły powszechne zastosowanie w grach - byłoby cód miód :)

Na dzień dzisiejszy werdykt mój jest taki :

Dx11<<<PhysX

zobaczymy co będzie dalej :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra podsumujmy GF100(Fermi):

 

-512SP, 64TMU

-48ROP, 384bit MC

-4xRasteryzatory

-16PolyMorph(tesselacja)

-1.5GB GDDR5

-300TDP(8pin+6pin)

-~570mm2

-3mld tranzystorów

 

Wydajność:

 

1.67x GTX285 w FC2

1.6x GTX285 w HAWX

1.4x GTX285 w Left4Dead

1.7x GTX285 w Crysis

1.6x GTX285 w Vantage Lenticular

1.6x GTX285 w Crysis Warhead SSAO

 

Średnia to 1.6x wydajności GTX285

GTX285 -100%

HD5870- 135%

GF100- 160%

 

Czyli GF100 powinien być jakieś 20% szybszy od HD5870(blokowanego Cypressa :thumbup: ).

Stawiam, że 5890 będzie co najmniej 30% wydajniejszy od HD5870 i pokona topowego GF100.

Ta runda wygrana dla ATI i to przy 70% mniejszych rozmiarach rdzenia. :D

 

Jeśli już podajesz liczby to podawaj je konsekwentnie. 160%-135% = 25%, a nie 20%. Albo nie umiesz dodawać / odejmować, albo jesteś stronniczy i dopasowujesz wyniki do swojej spiskowej teorii.

No i skąd dane, że 5870 jest wydajniejszy od 285 o 35%? Oczywiście wybierasz te testy, w których twoja ukochana firma ma wyższe fpsy. A np. na guru3d hd5870 ma w far cry (1920x1200 8xaa) 59 fps, a gtx285 50 fps. To jest 35%?

W HAWK odpowiednio: 77 do 55 fps, ale przy 1280x720 - 100 do 86 fps.

W Left for Dead wg PC LAB w 1920x1200 – 114 do 93 fps.

Crysis (wg Guru) – 45 do 35 fps.

Itd…

Wg Toms Hardware po zsumowaniu wszystkich fps we wszystkich rozdzielczościach i trybach jest tak:

HD5870 – 2151 fps

GTX285 – 1795 fps

Co daje przewagę 20%.

 

http://www.tomshardware.com/charts/gaming-...otals,1698.html

 

Nie twierdzę wcale, że jest to wynik pewny na 100%, chcę tylko pokazać jak manipulujesz faktami na swoją korzyść, wg zasady: odjąć nvidii 5%, a ait dodać 5%. Wszystko po to, żeby tylko udowodnić i wmówić wszystkim, że twój mityczny odblokowany cypress przegoni fermi.

Piszę to dlatego, że kilka osób krzyczy tutaj, że niektórzy rozpowszechniają plotki nt. fermii. Skoro rzekomo tak troszczą się o umysły niezorientowanych, poddanych zielonej indoktrynacji gości tego forum, to dlaczego działa to tylko w jedną stronę? Jeśli ktoś tutaj podaje niesprawdzone dane nt nvidii to podnosi się rwetes, ale jeśli ktoś myli się nawet we własnych rachunkach na korzyść ati to cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już podajesz liczby to podawaj je konsekwentnie. 160%-135% = 25%, a nie 20%. Albo nie umiesz dodawać / odejmować, albo jesteś stronniczy i dopasowujesz wyniki do swojej spiskowej teorii.

Zabawne jest, kiedy osoba myląca się posądza osobę mającą z grubsza rację o błąd.

Już pomijając faktyczną różnicę pomiędzy GTX 285 a HD 5870 (według PCLabu 20-30%, szczegółowo od 5 do 89%), różnica pomiędzy GF100 a HD 5870 wynosi 1,6/1,35=+-1,18, czyli GF100 byłby o 18% wydajniejszy od HD5870. Kłaniają się niższe szczeble drabiny edukacyjnej, powtórzenie wiadomości o procentach przyda się chociażby przy czytaniu sondaży czy przyswajaniu alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz na spód laminatu karty masz tam 8 kostek 32bit GDDR5 . Na przodzie zapewne też jest 8 czyli masz 16x32bit=512bit szyna pamięci. :thumbup: Cypress jest jednak blokowany na kartach HD5870/50.

WOW to 4890 też ma 512bit nie wiedziałem :lol2:

62242266.jpg

13991944.jpg

 

Zejdz na ziemię :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabawne jest, kiedy osoba myląca się posądza osobę mającą z grubsza rację o błąd.

Już pomijając faktyczną różnicę pomiędzy GTX 285 a HD 5870 (według PCLabu 20-30%, szczegółowo od 5 do 89%), różnica pomiędzy GF100 a HD 5870 wynosi 1,6/1,35=+-1,18, czyli GF100 byłby o 18% wydajniejszy od HD5870. Kłaniają się niższe szczeble drabiny edukacyjnej, powtórzenie wiadomości o procentach przyda się chociażby przy czytaniu sondaży czy przyswajaniu alkoholu.

 

Tak, masz rację - popełniłem szkolny błąd, my bad - i w tym punkcie zwracam honor. Uwierz jednak, że wynikało to z gapiostwa, a nie niewiedzy.

Ale Ty też się teraz "machnąłeś". Skoro wg. pclabu faktyczna różnica między gtx 285 a hd 5870 wynosi 20-30%, to skąd wziąłeś to 1,35? Najpierw piszesz, że faktyczna różnica to 1,2-1,3 a potem wyskakujesz z 1,35.

1,6/1,35 = circa 1,18 = 18%

1,6/1,30 = circa 1,23 = 23%

1,6/1,20 = circa 1,33 = 33%

 

Chodziło mi o to, żeby zwrócić uwagę, że niektórzy świadomie naginają dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, masz rację - popełniłem szkolny błąd, my bad - i w tym punkcie zwracam honor. Uwierz jednak, że wynikało to z gapiostwa, a nie niewiedzy.

Ale Ty też się teraz "machnąłeś". Skoro wg. pclabu faktyczna różnica między gtx 285 a hd 5870 wynosi 20-30%, to skąd wziąłeś to 1,35? Najpierw piszesz, że faktyczna różnica to 1,2-1,3 a potem wyskakujesz z 1,35.

1,6/1,35 = circa 1,18 = 18%

1,6/1,30 = circa 1,23 = 23%

1,6/1,20 = circa 1,33 = 33%

 

Chodziło mi o to, żeby zwrócić uwagę, że niektórzy świadomie naginają dane.

Wyraźnie zaznaczyłem, że pomijam faktyczną wydajność obu kart i zamierzam skorzystać z gotowej liczby Artilekta, bez względu na jej prawdziwość. Poza tym, od czasu testu PCLabu wszedł do użytku DirectX 11, samo API jak i gry w nim robione, więc być może da się już dociągnąć do tych 35 procent.

PS. Skoro już wskazujemy błędy, to np. 1,18 to nie 18, a 118%. Oczywiście, rozumiem, że to skrót myślowy, ale ich stosowanie jest bardzo niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i skąd dane, że 5870 jest wydajniejszy od 285 o 35%?

 

Stąd:

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...rformancerating

 

GTX285 vs HD5870

Performancerating - 1680x1050 +41%

Performancerating - 1680x1050 4xAA/16xAF +34%

Performancerating - 1680x1050 8xAA/16xA +47

 

Średnia to 40% zatem i tak zaniżyłem o 5% na niekorzyść HD5870.

 

 

Nie twierdzę wcale, że jest to wynik pewny na 100%, chcę tylko pokazać jak manipulujesz faktami na swoją korzyść, wg zasady: odjąć nvidii 5%, a ait dodać 5%. Wszystko po to, żeby tylko udowodnić i wmówić wszystkim, że twój mityczny odblokowany cypress przegoni fermi.

 

Nie manipuluje żadnymi faktami podałem wynik HD5870 jako 135% GTX285 bo po przejrzeniu wielu testów z różnych stron internetowych uważam że tyle właśnie średnio szybsza jest ta karta.

 

GTX285 -100%

HD5870- 135%

GF100- 160%

:thumbup:

 

Zatem do wyniku HD5870 nie ma co się przyczepiać bo jest udokumentowany.

Co do wyniku GF100 to są to wewnętrzne testy Nvidii co mogą być lekko zawyżone ponieważ Nvidia mogła podkręcić kartę aby zrobić lepsze wrażenie a finalny produkt będzie miał niższe zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WOW to 4890 też ma 512bit nie wiedziałem :lol2:

Zejdz na ziemię :exclam:

 

Ilu bitowe kostki? 16/32bit I/O?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim tokiem rozumowania to i GTX maja inną szynę jak posiadają 1792MB czy 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojawiają się ostatnio dobre tytuły , mało bo mało ale takie perełki jak batman czy dobry dirt 2 dają nadzieję , czekam również na avp3 zobaczymy czy kampania marines będzie podbijać ciśnienie , a fajnie pewnie by było pograć w gry tego poziomu w dx11 na poważnie

Dirt 2 jest mega porazkowa gra. Taka wyscigowka dla malych dzieci. Kiedys Colin byl synonimem WRC, a dzis zrobili z tego jakies dresiarskie X Games

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dirt 2 jest mega porazkowa gra. Taka wyscigowka dla malych dzieci. Kiedys Colin byl synonimem WRC, a dzis zrobili z tego jakies dresiarskie X Games

Colin zawsze był grą dla małych dzieci, arcade'owy i prosty. Richard Burns Rally chciał udawać symulator, ale mu nie wyszło, fizyka jazdy prawie jak po lodzie nawet na szutrze. Wg mnie niedoścignioną ścigałką WRC jest Rally Championship 2000. Jedyna gra gdzie OS nie trwa 2,5 góra 4 minuty, jedyna gra gdzie po zbiciu lamp faktycznie bardzo mało widać i jedyna gra gdzie trzeba się na prawdę starać by nie uszkodzić auta bo braknie czasu serwisowego na naprawę i nie ukończymy rajdu bo usterki będą si nawarstwiać. Model jazdy mógłby być jedynie lepszy.

 

 

Ale tak czy siak dalej czekam na wydajność Fermiego w Dirt, w kocu Dx11 to jest się czym chwalić, a tu ciągle ten crapowaty Far Cry 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GTX285 -100%

HD5870- 135%

GF100- 160%

Miedzy 1.2x a 1.3x miesci sie w normalnych warunkach pomiarowych(no AA/AF, 4xAA/16xAF), w wysokich rozdzielczosciach; doliczajac 8xAA przewaga Radeonow to plus 0.2x. W przypadku GF100 roznica miedzy najwydajniejsza wersja, a GTX285 powinna siegac 2x dla AAx8, a w normalnych warunkach o 0.2-0.3x mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ATI po prostu czeka na GF100 aby odblokować prawdziwą moc chipu Cypressa. Ogólnie to Nvidia jest w nieciekawej sytuacji bo GF100 jest 50% większy od Cypressa i w dodatku zamiast być od niego 50% wydajniejszy to będzie prawdopodobnie mniej wydajny od HD5890.

Roznice konstrukcyjne sa spore i stad roznica, w Cypress jest zaimplentowane DPFP, FMA, w nizszych segmentach tego nie potrzeba. W kazdym Radeonie jest tez kontroler pamieci 64bitowy obslugujacy 2 kanaly dla 2 modulow pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wyniku GF100 to są to wewnętrzne testy Nvidii co mogą być lekko zawyżone ponieważ Nvidia mogła podkręcić kartę aby zrobić lepsze wrażenie a finalny produkt będzie miał niższe zegary.

tak samo jak moga byc zawyzone, moga tez i byc zanizone - stery, takty, pelen uklad 512. imho to co zaprezentowali to jest min.. no i jeszcze pozostaje kwestia dx11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm bardziej bym się skłaniał że marketingowcy pokazali?? max. Nigdy się nie zdarzyło żeby marketing "pokazywał" minimum, raczej pokazują max i to z "letką" nadwyżką. Przecież pokazali tak naprawdę tylko wykresy i to chyba jakieś 60s. na tych wykresach. Uważam że fermi może być dobrą kartą, ale tylko dobrą. Po prostu to opóźnienie będzie ich dużo kosztowało. Ponad pół roku to w branży it, wydaje mi się, dosyć długi czas. Dalej będę podtrzymywał zdanie że nv tak naprawdę ma z fermim jakieś duże kłopoty. Myślę również że to będzie ich druga skucha, może nie tak wielka jak seria fx ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dirt 2 jest mega porazkowa gra. Taka wyscigowka dla malych dzieci. Kiedys Colin byl synonimem WRC, a dzis zrobili z tego jakies dresiarskie X Games

colin przez całą serię był wyścigówką , dla małych dzieci , synonim wrc ? z jakiej to racji ? kilka możliwości napraw? , kilka rodzajów opon ? kiedyś na topie było WRC teraz Xgames , a dla mnie dirt2 jest dobrą grą bo to w końcu pierwsza gra rajdowa w której naprawdę przewidywalnie auto zachowuje się przy sterowaniu z widokiem zza kierownicy

 

a odnośnie spekulacji artilekta nt. zablokowanych układów ati , chłopak ma żal że nv wypuści mocniejszą kartę , to tworzy , typowy przykład mitomanii , karta wychodzi w terminie późniejszym niż 58xx więc siłą rzeczy musi być mocniejsza , potem ati przebuduje 58xx i stworzy 5890 ( zaprojektuje, nie odblokuje, nie jestem mitomanem, podobnie jak 4890) i nv wypuści rev. 2 fermii ( podobnie jak późniejszy gtx 260 dla 4870 i 275 dla 4890 ) , przyjdzie czas na kanapkę fermii i skoro pojedynczy chip dogania 5970 to kanapka zmiażdży wynalazek ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W artykule na Tech Report napisane jest, że wydajność GF100 w DP ograniczyli do 25% (by nie konkurować z Teslą). Szkoda. Z drugiej strony wskazuje to na to, że w ogóle nie obawiają się serii R5000, która wydaje się być jedynie propozycją dla "gameboy-ów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak samo jak moga byc zawyzone, moga tez i byc zanizone - stery, takty, pelen uklad 512. imho to co zaprezentowali to jest min.. no i jeszcze pozostaje kwestia dx11.

Przepraszam kpisz czy o drogę pytasz podaj mi jeden przypadek kiedy przed premierą jakakolwiek karta w testach producenta miała realnie takie same wyniki jak w niezależnych testach. Ja sobie nie przypominam. Zawsze dochodziło do zawyżania wyników. Czasem o mniej czasem o więcej ale żaden producent nigdy nie zaniżył.. Było by to marketingowe głupstwo wszech czasów. Jeżeli naprawdę wierzysz w te wyniki jako w realną wydajność to szczerze przepraszam że to powiem ale jesteś naiwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem będzie następna generacja kart i następna i tak dalej a gier brak. Pozatym kto kupi fermi + gulfowna albo i7 975 extreme i plyte gowna + ram najwyzszej klasy żeby mieć takie wyniki jak podali ?? nikt... Gier brak... Juz taki gts 250 albo hd4850 do wszystkiego starcza... I zgadzam się premiera pół roku po AMD więc karta siłą rzeczy musi być mocniejsza bo sie wystraszyli i musieli nad nią dłużej popracować proste jak budowa cepa... Po fermim ATi coś wypusci poprawionego i tak na zmiane będzie...Aż do momentu jak braknie miejsca na rdzen nV bo będzie za duży i gorący... :P

 

Ciekawe że tylko na polskich forach każdy ma swoją rację tylko oczy zamglone. Wejdzcie sobie za pare lat na to forum i przeczytajcie swoje komentarze będzie Wam bardzo bardzo głupio...Oczywiście nie każdemu ale jest to conajmniej żałosne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RR_Lyrae

 

a czego się ma obawiać, w dx 11 ma być wydajniejsza od ati , do tego fizyka , zobacz wyniki z dark void , tam gdzie na ati nie da się pograć , pograsz na gtx 2xx , a co dopiero na fermii , narzekali koledzy że mało gier z fizyką , no pewnie że mało , samą grę ile się robi ? rok czasu i więcej , przedtem trzeba jeszcze poznać możliwości silnika odpowiedzialnego za fizykę , implementacji tego języka do kodu gry i proszę coraz więcej gier wychodzi i będzie wychodzić z physX , na to potrzeba czasu i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...