Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Khadrim

NVIDIA GeForce GTX 480, 470 i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, ATI tak kuleje sprzedaż, że ani myśli zjeżdżać z cen. Wymyśl coś jeszcze :D

Ciii alek jest bogaty i jako taki ma monopol na prawdę... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no bez przesady, on nie jest bogaty, no poza incydentem kiedy śmiał się z ludzi dla których 65k to dużo pieniędzy. Z resztą, wpiszcie sobie w googlach 'aleksander zarobki białystok', na pewno gdzieś tam siedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarobki nie są istotne, niech sobie ma (boli to Was? mnie nie - cóż, stać mnie "tylko" na 5870 i nie czuję się przez to gorszy). Chodzi tylko o fakty. Wystarczy tylko jedno wiarygodne źródło informacji a nie rzucanie sobie w "eter" ot tak sobie czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh a ja się niestety musze kolejny raz pożalić na sterowniki Ati :kwasny: Otóż zainstalowałem sobie grę F.E.A.R. z 2005 roku, ustawiłem max detale i rozdzielczość 1920x1200. Odpalam i po kilkunastu sekundach z 200-300 klatek spada mi do 20 klatek i tak już jest cały czas :kwasny::mad2: Wyłączyłem CF na karcie bo myślałem że to on powoduje takie problemy w tej grze i nic bardziej mylnego, jest tak samo :kwasny: Ja już k*rwa wymiękam :exclam: Napisałem PM do Bruna@Home z problemami jakie mam w grach i myślałem że w 10.6 to zostanie poprawione i okazało się że żaden z tych problemów co ja mam nie zostały one naprawione :E W tym momencie poczułem się jak ta małpa co Ati reklamowało swoje karty :E Człowiek chce zagrać sobie w starszą grę a tutaj na Ati w niektórych tytułach po prostu się nie da zagrać :E Napisałem to swojemu koledze na gg co też ma Ati tyle że zintegrowaną HD3200 na płycie głównej i spytał mi się jakie logo ma ta gra (chodzi o grę F.E.A.R.), a ja do niego że logo NV a on na to że wszystko jasne. To co jak któraś z starszych gier ma logo NV to ja już sobie w nią nie mogę zagrać bo takie cuda się dzieją? Czegoś ja tutaj nie rozumiem :kwasny:

 

halflife2004 i Sulaco chciałem was przeprosić, macie rację co do Ati, zwracam wam honor :) Ostatni raz dałem szanse kartom Ati i niestety ponownie się zawiodłem na tej firmie badziewnej :kwasny: To jest tylko jeden z problemów co opisałem a mam ich znacznie więcej ale nie chce tutaj burzy wywołać, tylko tyle wam powiem.

 

Chyba sprzedam tego HD5970 i kupię sobie GTX485, a potem w miarę możliwości finansowych dokupię sobie taka drugą kartę i będę miał spokój z grami a nie ciągle mam teraz nerwy i nerwy bo w kółko są problemy :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zarobki nie są istotne, niech sobie ma (boli to Was? mnie nie - cóż, stać mnie "tylko" na 5870 i nie czuję się przez to gorszy). Chodzi tylko o fakty. Wystarczy tylko jedno wiarygodne źródło informacji a nie rzucanie sobie w "eter" ot tak sobie czegoś.

 

:thumbup: popieram

halflife2004 i Sulaco chciałem was przeprosić, macie rację co do Ati, zwracam wam honor :) Ostatni raz dałem szanse kartom Ati i niestety ponownie się zawiodłem na tej firmie badziewnej :kwasny: To jest tylko jeden z problemów co opisałem a mam ich znacznie więcej ale nie chce tutaj burzy wywołać, tylko tyle wam powiem.

to jak to w końcu z Tobą jest która firma jest badziewna? bo co tydzień lub dwa czytamy tu skrajnie różne opinie. Serio pytam, to nie żadna ironia. Wolisz drogie grzałki od nV czy tańsze ale problematyczne Radeony?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: popieram

 

to jak to w końcu z Tobą jest która firma jest badziewna? bo co tydzień lub dwa czytamy tu skrajnie różne opinie. Serio pytam, to nie żadna ironia. Wolisz drogie grzałki od nV czy tańsze ale problematyczne Radeony?

:)

 

Odpowiem Ci na twoje pytanie: Tak, wolę drogie i prądożerne grzałki od NV :exclam: Bynajmniej nie będę się co chwila denerwował (już mam dość nerwy stargane przez Ati) naprawdę, uwierz mi na słowo :( Nie po to się kupuje kartę za 2700 zł by potem mieć z nią non stop problemy i się z nią non stop użerać, dla mnie to jest nie do pomyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym miał tyle kasy by móc wybrać między 5970 a GTX480 wybrałbym Geforce'a. Śmiesznie pewnie to dla niektórych wygląda, ale taka prawda. Założyłbym tylko Zalmana VF3000N i gitara ;) (nie byłoby tak głupio jak w Zotacu Amp! ze sztywno ustalonymi wysokimi obrotami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jakbym miał tyle kasy by móc wybrać między 5970 a GTX480 wybrałbym Geforce'a. Śmiesznie pewnie to dla niektórych wygląda, ale taka prawda. Założyłbym tylko Zalmana VF3000N i gitara ;) (nie byłoby tak głupio jak w Zotacu Amp! ze sztywno ustalonymi wysokimi obrotami)

 

Jak masz u siebie w domu grę F.E.A.R. 1 z 2005 roku prosze sprawdź jak u Ciebie ta gra będzie chodzić, jestem tego bardzo ciekaw i potem daj mi znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często problem nie leży ani w sprzęcie ani w sterach a pomiędzy krzesłem a monitorem, także nie szalej tak z tym fearem tylko dowiedz się co jest prawdziwym powodem problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz u siebie w domu grę F.E.A.R. 1 z 2005 roku prosze sprawdź jak u Ciebie ta gra będzie chodzić, jestem tego bardzo ciekaw i potem daj mi znać :)

 

Mam , mogę sprawdzić, ale nie wiem czy uda mi się dziś.

 

VIC - nie przesadzajmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Często problem nie leży ani w sprzęcie ani w sterach a pomiędzy krzesłem a monitorem, także nie szalej tak z tym fearem tylko dowiedz się co jest prawdziwym powodem problemu

:thumbup: :thumbup: :thumbup: Ano tu jest niemal zawsze najwięcej problemów. Ja np wkurzałem się przy nowych settlersach że strasznie poniżej płynności gry. Myślałem iż to stery ale nie rzucałem pierdołami i posprawdzałem okazało się iż nie stery ale CPU niedomagał. Po OC do 3,4GHz spokojnie 25 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmnn dziwna sprawa jest z tym FEARem, kiedyś przeszedłem tą gierkę na x1950xt@xtx potem grałem na 4850 żadnych problemów nie miałem. Szkoda, ze teraz ma GF budzie bo z ciekawości bym sprawdził o co bee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4870x2-aa4/af16 z poziomu CCC+menu

 

2010-06-18 13:19:49 - FEAR

Frames: 71411 - Time: 224955ms - Avg: 317.446 - Min: 102 - Max: 884

 

Krótko,dłuzej mi się nie chciało.Jak widać problemem nie jest CF.Obciąża 99% oba GPU.Stery 10.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fear działa jak szalony :D nie wiem jak inni ale ja testowałem na 10.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz u siebie w domu grę F.E.A.R. 1 z 2005 roku prosze sprawdź jak u Ciebie ta gra będzie chodzić, jestem tego bardzo ciekaw i potem daj mi znać :)

na starszej generacji kart ATI w CF FEAR dziala jak szalony (AA wymuszone z CCC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wszystkich możliwych kombinacji a więc procka odkręcałem z 4.00 na 2.80 GHz w trybie Turbo, AA zmieniałem w panelu sterowania, CF wyłanczałem i włączałem a następnie jeszcze raz grę zainstalowałem i NIC to niestety nie dało :kwasny: Naprawdę żygam już tym całym Ati :kwasny: Na NV jak miałem przedtem EVGA GTX260 nigdy takich problemów nie miałem jakie teraz mam na Ati :kwasny: Podobnie strasznie wnerwiające są spadki w Bad Company 2 gdzie mam po 80 klatek a jak jest ostra zadyma to FPS potrafił mi nawet spadnąć do 30 klatek i to przy i7@4.00GHz, a gram w 1920x1200 detale max AAx8 i AFx16 :kwasny: Czy taka ma być ta super wydajność HD5970 :question: Bo jakoś ja jej nie widzę. Już po tym teście widać jak pięknie GTX480 miażdży HD5870 jeśli chodzi o minimalne klatki w grach - http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...ce-gtx-465.html

 

P.S. Jak by ktoś był chętny na mojego HD5970 to propozycje ceny prosze mi wysyłać na priv. Karta kupiona trochę lepiej jak 2 miesiące temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Już po tym teście widać jak pięknie GTX480 miażdży HD5870 ...

Heelooooołłł, jest nowsza i droższa :) otwórz oczy człowieku

A co do fear, odinstalowywałeś starsze stery przed zainstalowaniem nowych, a jak z sterami po 260, zostało coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na przełomie 3 i 4 kwartału bieżącego roku Nvidia wprowadzi na rynek dwie nowe flagowe karty graficzne z rodziny Fermi: GeForce GTX 485 oraz GeForce GTX 475. Karty bazować będą na układach GF100 oraz GF104 z pełną liczbą wszystkich jednostek. GeForce GTX 485 dysponował będzie 512 procesorami strumieniowymi (CUDA Cores), 64 jednostkami TMU i 48 ROP oraz 384-bitową magistralą pamięci GDDR5. Druga z nowych kart - GeForce GTX 475 wyposażona będzie w układ GF104 z 384 procesorami strumieniowymi (CUDA Cores), 64 jednostkami TMU i 32 ROP oraz 256-bitową magistralą pamięci GDDR5.

 

Obie karty mają być o około 10% bardziej wydajne od obecnie oferowanych GeForce GTX 470 i 480, składających się z układów GF100 z nieaktywną częścią jednostek.

 

Warto dodać, że układy GF104 posłużą również do produkcji kart GeForce GTX 460, których premiera odbędzie się już 12 lipca. Karty te w porównaniu do modeli GeForce GTX 475 będą mieć zmniejszoną liczbę jednostek (336 SP, 56 TMU) oraz węższą, 192-bitową magistralę pamięci GDDR5.

 

źródło polski portal IT, wystarczy wpisać pierwsze zdanie w google.

 

 

Wcześniejsze spekulacje mówiły o zdecydowanie większym wzroście wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heelooooołłł, jest nowsza i droższa :) otwórz oczy człowieku

A co do fear, odinstalowywałeś starsze stery przed zainstalowaniem nowych, a jak z sterami po 260, zostało coś?

 

Jak włożyłem do kompa HD5970 to postawiłem od nowa system, natomiast jak instalowałem Catalysty 10.6, to przedtem 10.5 odinstalowałem. Z kompami mam doczynienia od 9 lat więc wiem co robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak włożyłem do kompa HD5970 to postawiłem od nowa system, natomiast jak instalowałem Catalysty 10.6, to przedtem 10.5 odinstalowałem. Z kompami mam doczynienia od 9 lat więc wiem co robię.

 

to zainstaluj 10.4

 

SuLac0 kiedy wracasz ?? ;)

 

 

EDIT: Papencjusz_27

 

chyba pomyliłeś tematy, do radków jest oddzielny temat, ja np zaglądam tu bo chcę na wakacjach kupić 480/485 i patrzę jakie są plusy i minusy. A ty opisujesz problemy i rozterki 5970

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś? Jednostek dochodzi tyle co nic , więcej dadzą wyższe taktowania niż te dodatkowe jednostki(zwłaszcza sp). Już widzę , że nv ma pole do popisu do przemianowywania nazw kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę żygam już tym całym Ati :kwasny: Na NV jak miałem przedtem EVGA GTX260 nigdy takich problemów nie miałem jakie teraz mam na Ati :kwasny: Podobnie strasznie wnerwiające są spadki w Bad Company 2 gdzie mam po 80 klatek a jak jest ostra zadyma to FPS potrafił mi nawet spadnąć do 30 klatek i to przy i7@4.00GHz, a gram w 1920x1200 detale max AAx8 i AFx16 :kwasny: Czy taka ma być ta super wydajność HD5970 :question: Bo jakoś ja jej nie widzę. Już po tym teście widać jak pięknie GTX480 miażdży HD5870 jeśli chodzi o minimalne klatki w grach - http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...ce-gtx-465.html

 

P.S. Jak by ktoś był chętny na mojego HD5970 to propozycje ceny prosze mi wysyłać na priv. Karta kupiona trochę lepiej jak 2 miesiące temu.

:E Dlatego chyba już nigdy w życiu NV nie kupię patrząc po tym jakie one osiągają temperatury a po wydajności tego nie widać :ETeraz to dopiero widać że karty Ati to cud techniki XXI wieku wydajnością niewiele ustępujące kartom NV vide HD5870 vs GTX480 :thumbup:

 

Drogi Ajdaho - owszem czyścił układ chłodzenia na GTX280 dokładnie miesiąc temu i co? zatkało kakao? A ty żyj dalej w swoim przekonaniu że GTX480 to cud techniki :E Heh chyba nawet nie wiesz że te ECC w GTX480 to pic na wodę fotomontaż :E Takie teksty to możesz sobie pisać do swojej dziewczyny o ile ją wogóle posiadasz ;) Jesteś typem zwykłego chama i nic ponad to albo jak kto woli misiem o bardzo małym rozumku który za NV by poszedł w ogień :exclam:

 

Mateo1977 taką temp. masz na powietrzu czy na wodzie bo coś mi się wydaje że na wodzie :) A jeśli chodzi o resztę co napisałeś to pominę to w skrajnym milczeniu :thumbup:Zamieniłeś na kartę o 50% wolniejszą od HD5970, W SUMIE DOBRY ZROBIŁEŚ CHYBA W TYM INTERES :) Testy na in4.pl

Nie rozumiem takich ludzi :E Ja nie wiem jak można się przesiadać z zajebistego HD5850 na GTX480 dopłacając pewnie przy tym :E1100 zł za tylko 25% więcej wydajności :E Dla gównianego PhysX :question: Widać że bycie fanboyem nie popłaca :P Ja jak się przesiadłem z GTX260 EVGA na Sapphire HD5970 to zaliczyłem wzrost wydajności aż 3 razy a w Metro 2033 ponad 4 razy :) Ale każdy robi tak jak uważa.

 

zdecyduj się :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecyduj się :E

 

Ajdacho ja już jestem zdecydowany na GTX485 więc musze poczekać do jego premiery która ma się odbyć pod koniec III kwartału tego roku :) Do tego czasu będę się musiał męczyć na HD5970 :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ten co mu platforma płaciła za hejt? Znaczu za analizy polityczne i inne ekspertyzy a hejt robił charytatywnie?
    • Oled jest bardzo tani w produkcji. Tylko na razie traktowane jako produkt premium. Zobaczymy czy z tego niewypalania coś wyjdzie bo to i zmniejszenie poboru o którym było niedawno i mamy ekran idealny na lata. Microled niby w 2025 w zegarkach apple ale to jeszcze daleko. Też nie bardzo wierzę w microledy w zwykłych ekranach w jakimś rozsądnym czasie. Musiałby nastąpić przełom. Oledy są dużo szybsze i microled z każdym pixelem świecącym własnym światłem ciężko sobie wyobrazić. W jakichś wielkich ekranach to się sprawdzi ale w monitorach jakoś tego nie widzę w najbliższej przyszłości.
    • Problem rozwiazany , wystarczylo wylaczyc rdzenie , ktore osiagaja 4 ghz. Temat mozna zamknac.
    • Nie. Zacytowałeś przepisy, które nie są oderwane od siebie. Dodatkowo nie zabraniają mi wykonywać nalotu dronem. A cytowanie w tym przypadku konstytucji to kuriozum takie, że nawet nie chce mi się tego komentować. Tyle piszecie o tej przestrzeni publicznej i prywatnej. Mogę Ci pokazać zdjęcie zrobione z "terenu" przestrzeni publicznej jakim wg was jest droga publiczna, a jednak z osobami na prywatnych posesjach. Idąc waszym tokiem rozumowania po co mi się pchali w obiektyw - przecież latałem nad przestrzenią publiczną. Mieli siedzieć w domu i czekać aż skończę nalot. Nie wiem czy macie wyobrażenie jaki obszar obejmuje zdjęcie z drona z wysokości powiedzmy 50m. Tak mi jeszcze przyszło to głowy. Wejdźcie sobie na stronę Pansy do zgłaszania lotów, tam nawet są podane numery telefonu do pilotów. Dzwońcie i pytajcie się ilu z nich zbiera właśnie zgody od wszystkich postronnych osób na możliwość wykonania lotu
    • Witam forumowicze! Zwracam się do was z zapytaniem, a być może będzie to również wskazówka dla pozostałych forumowiczów. Szykuję się do zakupów sprzętów RTV/AGD itp., obserwuję sieciówki typu Media Expert, Media Markt. Z racji tego, że będę potrzebował dużej ilości sprzętu do zakupu zainteresowała mnie promocja 5 produkt za 1 zł. Oczywiście chcę to zrobić z głową i kupować produkty w miarę zbliżone do siebie cenami, czyli na przykład lodówka, pralka, suszarka, zmywarka, płyta indukcyjna, wszystko w zbliżonej do siebie cenie, tak aby wyjść na tym korzystnie. Ostatnio jednak znajomy, który pracuje w branży powiedział mi, że korzystniejsza jest aktualna promocja w MM, za każde wydane 500 zł 50 zł zwrotu i za każdy wydany 1000 zł, 120 zwrotu. Chciałbym się was doradzić, może ktoś jest bardziej ogarnięty w tej kwestii, co wyjdzie korzystniej, bo znajomy jak to znajomy, po prostu pracując w takiej sieciówce może mieć narzucony plan do realizacji i dlatego poleca mi aktualną promocję. Z góry dziękuję za pomoc!!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...