Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukaspl21

Antec P183

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio trochę zmian w kompie , i w sumie z mojej platformy już za wiele nie wyciągnę bez radykalnych zmian

Także żeby nie było nudno chyba zmienię mojego Soprano na coś innego , a jako że często coś tam kręcę chętnie poszedł bym w stronę Wceta (ale samego proca. )

W kwestii jednak Wc to jestem zielony - oglądam to co ludzie zamieszczają ale tajników zabawy nie huhu

Pierwsza kwestia buda jak w tytule antek odpowiada mi wizualnie i ma dość fajne wnętrze - choć nie wiem czy najlepsze żeby coś tam wodować

wymyśliłem sobie aby wsadzić tam ( o ile to wejdzie ) 1 chłodnice na tylnej ściance ( na 1 wentyl) i na gónej taką na 2 wentyle

http://www.hardwaresecrets.com/fullimage.php?image=16440

 

jakaś pompeczke na miejscu do dysków

http://www.hardwaresecrets.com/fullimage.php?image=16435

 

Nie chce sie rozpisywac za bardzo bo i tak potem nikt nie czyta tego ;)

To nie jest na razie żaden mega projekt , fajnie bylo by coś sklepać

 

Aha fajnie by bylo gdyby było to regulowane - zeby czasem do jakiegoś testu wyciągnąć co sie da ze sprzętu

oczywiście cisza bardzo ważna , kasa nie jest na razie określona bo pewnie jak coś wyjdzie z moich wymysłów potrwa to pewnie trochę zanim coś złoże i będzie to rozłożone w czasie

 

Generalnie co sądzicie o tym - budy raczej wolał bym nei zmieniać

damy rade czy nie cos tam umieścić bez jakiegoś wielkiego cięcia obudowy

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczą chłodnice na tylnej ścianie możesz wsadzić na na górze raczej nie wejdzie będzie wadzić o mobo. Ogólnie będziesz miał problem z umieszczeniem jakiejś większej chłodnicy w tej budzie, pozostaje ci wystawienie chłodnicy poza obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka projekt na necie z antkiem i faktycznie ludziska wystawiali chłodnice , sam wolał bym raczej zamknąć wszystko w budzie. Choć fakt bez budy w domu to średnio będzie można coś wykombinować hmm :hmm:

a może ma ktoś antka na forum zwodowanego

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze istnieje możliwość zakupienia w miare taniej obudowy do której upchniesz większą chłodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze istnieje możliwość zakupienia w miare taniej obudowy do której upchniesz większą chłodnice.

No to wiadomo ale wygląd jest dla mnie raczej ważny , miałem na oku jeszcze lian li ale coś model który mi sie podoba ciężko teraz dostępny i w śodku też nie było aż takiej rewelacji

POZDRO

 

PS a może Cosmos RC-1000 bo też całkiem fajna ;) dobra jednak nie cosmos bo to gigant jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję Ci Antka P193 - do 183 nie wsadzisz chłodnicy.

hmm wewnątrz wydaję sie wcale nie większa - jedynie ma z góry 2 wentyle - także to chyba nie wiele zmieni - a chłodnice raczej chce wewnątrz - kurde będzie ciężko

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przede wszystkim dłuższa, ja bardzo chętnie bym zmienił swoją na P190.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawiałeś się nad lancool k58 bądź k62 (jeśli nie przeszkadza ci dopłacanie za black mod i okno). K58 jest naprawde tanie względem tego co oferuje i wszystko upchniesz do środka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zmieścić wszystko w środku, to proponuję coś od Lancoola z serii Dragon Lord - K58 lub K62 (sam mam K62). Jeśli jednak myślisz także o wyciszeniu całości, to jednak P193 jest sporo większa niż P183 i szedłbym w stronę właśnie P193...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest przede wszystkim dłuższa, ja bardzo chętnie bym zmienił swoją na P190.

No fakt jest pare cm dłuższa ale za bardzo to nie zmienia sytuacji umieszczenia chłodnic - lepiej jak by była wyższa kilka cm

 

A nie zastanawiałeś się nad lancool k58 bądź k62 (jeśli nie przeszkadza ci dopłacanie za black mod i okno). K58 jest naprawde tanie względem tego co oferuje i wszystko upchniesz do środka :)

hmm no właśnie celuje wyłącznie w obudowy nie czarne , więc wybór nie jest za wielki , a jakiś wielkich kwot też wolał bym na samą budę nie wydawać bo ile można ładować w tą blachę ;) ale będę musiał iść w jakaś stronę - sam nie wiem w jaką - choć ciśnienia nie ma na szybką zmianę dlatego założyłem temat bo zawsze można rozeznać się w możliwościach

 

co do wyciszenia to aktualnie mam 3 wiatraki po 700 -800 i nie jest źle

na dniach dostanę Be quiatea Cm E7 480W także tu też raczej za głośno nie będzie

Nie zostawiam kompa na noc więc coś tam delikatnie moze sobie szumieć

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przyszłości naprawdę zamierzasz wodować, to obudowa wręcz powinna być przestronna i dobrze wykonana więc o tanich "zamiennikach" za 100zł możesz zapomnieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w przyszłości naprawdę zamierzasz wodować, to obudowa wręcz powinna być przestronna i dobrze wykonana więc o tanich "zamiennikach" za 100zł możesz zapomnieć ;)

nie no dużo miałem na myśli z 1 tyś ;) wiadomo że jakoś kosztuje widzę to po moim TT Soprano - buda jest wizualnie dla mnie ok - zawsze mi się podobała to ją kupiłem - ale w środku nie ma już takiej rewelacji. Chce iść drogą wceta ale nie chce na sile kupować jakiejś budy która wcale mi sie nie podoba , mam więc trochę konflikt interesów bo ciężko trochę to pogodzić widzę.

co do 193 to nie wydaje mi sie ona jakaś wiele lepsza bo jest tylko dłuższa ale za to niższa od 183

 

Dobra spytam troche od Du. strony

Co bym musiał wsadzić do budy aby było to wydajne - chodzi o chłodzenie samego proca

Nie wiem czy chłodnica na 2 wentyle daje rade z podkręconym Quadem i jeszcze żaby to było ciche w miarę - i wentyle nie musiały cisnąc po kilka tyś obrotów

POZDRO i thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lancool K58/K62 można chłodnice 2x120mm "na dachu" zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Lancool K58/K62 można chłodnice 2x120mm "na dachu" zamontować.

 

 

@Badman - 3x120 lub 2x140 :]

 

fajnie ale widzę że nie bardzo czytacie ;)

ja nie bardzo chce iśc w tą budę , bo nie podoba mi sie za bardzo

wolę na razie pokombinować z antkiem

 

także powracam z pytaniem !!!

Co bym musiał wsadzić do budy aby było to wydajne - chodzi o chłodzenie samego proca

Nie wiem czy chłodnica na 2 wentyle daje rade z podkręconym Quadem i jeszcze żaby to było ciche w miarę - i wentyle nie musiały cisnąc po kilka tyś obrotów

 

myślałem żeby wsadzić chłodnice na dole koło zasilacza i jeszcze jedna go góry na tylnej ścianie

jak mówiłem z niczym mi sie nie pali także na razie kombinacje

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi da się wywalić ten dolny koszyk w piwnicy ? Bo jeśli się da to zmierz ile tam jest miejsca podwójna chłodnica powinna wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co bym musiał wsadzić do budy aby było to wydajne - chodzi o chłodzenie samego proca

Nie wiem czy chłodnica na 2 wentyle daje rade z podkręconym Quadem i jeszcze żaby to było ciche w miarę - i wentyle nie musiały cisnąc po kilka tyś obrotów

Na samego proca jedna porządna dwója spokojnie wystarczy! Jeśli kupisz odpowiednią chłodzniczkę to będzie dobrze chłodziła pasywnie albo z wolno-obrotowymi wentylkami (poniżej 1000rpm) :}

 

myślałem żeby wsadzić chłodnice na dole koło zasilacza i jeszcze jedna go góry na tylnej ścianie

jak mówiłem z niczym mi sie nie pali także na razie kombinacje

Chłodnica na dole i ciągnięcie węzy na górę przez całą budkę do proca to średni pomysł. Lepiej pokombinować i zainstalować chłodniczą na górze, z tyłu (na zewnątrz) albo jakoś z przodu... tak coby węzyki były jak najkrótsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samego proca podwójna chłodnica i dwa 12cm wentylatory spokojnie Ci wystarczą ;) U mnie jest potrójna (z dwoma wentylatorami 14cm czyli nie jest cała chłodzona) i potrafi utrzymać E8400 @ 4,01GHz, NB i Mosfeta...

 

@ badman

Pojedyncza pasywna chłodnica na kręconego Quada? (bo tego wykluczyć nie można) Zapomnij...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na samego proca podwójna chłodnica i dwa 12cm wentylatory spokojnie Ci wystarczą ;) U mnie jest potrójna (z dwoma wentylatorami 14cm czyli nie jest cała chłodzona) i potrafi utrzymać E8400 @ 4,01GHz, NB i Mosfeta...

 

@ badman

Pojedyncza pasywna chłodnica na kręconego Quada? (bo tego wykluczyć nie można) Zapomnij...

Aktulanie mam Q9400 na 3440mhz i w sumie nie jest bardzo gorący ale to nie ważne bo za pewnie jakiś większy czas dojdzie pewnie jakiś inny proc i moze być kupa

 

Czyli pomysł z zmieszczeniem jej na dole też cienki - kurde

jedyne miejsce to zawiesić ją koło 5,25 ale to by trzeba kupić P193 bo jest wtedy tam więcej miejsca ( bo na górze to średnio chyba wejdzie ) za budę wolał bym nic nie wystawiać

hmm kolejna koncepcja :E

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie ja tak napisałem?
Srx, za szybko Twojego posta przeczytałem...Ale pasywnie i tak bym nie dawał skoro to ma być w środku obudowy...

 

Na samego procka będą aż nadto wystarczające :]
Ale nie pasywnie...Jakiekolwiek wentylatory 500-600obr./min. i spokój ;)

 

 

Aktulanie mam Q9400 na 3440mhz i w sumie nie jest bardzo gorący
A czym to waść potwierdzasz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec p-183 NIE nadaje się do WC przy założeniu, że chcesz trzymać wszystko w środku. Sam mam, mierzyłem, nie ma bata, żeby to sensownie upchnąć, a dokręcanie chłodnicy z zewnątrz samo w sobie jest moim zdaniem kulawym pomysłem.

Chcesz mieć WC odpuść sobie Antka bo ciągnięcie tego wątku jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Srx, za szybko Twojego posta przeczytałem...Ale pasywnie i tak bym nie dawał skoro to ma być w środku obudowy...

 

Ale nie pasywnie...Jakiekolwiek wentylatory 500-600obr./min. i spokój ;)

 

 

A czym to waść potwierdzasz? ;)

 

Proca ostatnio testowałem i przy 3440 mhz napięciu 1,29V z biosu bylo nie wiele ponad 50 stopni ( core temp) na codzień mam boinca na 100% temp w tym momencie ok 48 stopni na najgorętszym rdzeniu - używam thermala big taphoona na nim aerocool 2000 ;)

 

 

Antec p-183 NIE nadaje się do WC przy założeniu, że chcesz trzymać wszystko w środku. Sam mam, mierzyłem, nie ma bata, żeby to sensownie upchnąć, a dokręcanie chłodnicy z zewnątrz samo w sobie jest moim zdaniem kulawym pomysłem.

Chcesz mieć WC odpuść sobie Antka bo ciągnięcie tego wątku jest bez sensu.

No widzę właśnie ze ni huhu

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...