Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tar-Minyatur

Reboot and select proper boot device

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wahałem się, gdzie umieścić to zapytanie, w końcu zdecydowałem, że najlepszy będzie ten dział.

Mam następujący problem: pewnego dnia po powrocie do domu włączyłem komputer. Pojawiła się normalna plansza płyty głównej (Asus P5QL Pro), ale potem, zamiast wyboru systemu operacyjnego (Windows 7 RC albo XP SP3) pojawił się następujący komunikat"

"Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".

Wszelkie restarty nie pomogły.

Od tamtego czasu próbowałem:

-kombinować w BIOSie (z tego co pamiętam, kiedy wszedłem tam pierwszy raz, w "Boot priority" na pierwszym miejscu był napęd 3,5', chociaż nie mam takiego, płyta wykrywa tylko nagrywarkę DVD podłączoną do złącza SATA, dysk podłączony do następnego złącza jest niewykrywany)

-sprawdzać kable (dysk się rozgrzewa, więc kabel od zasilacza na pewno działa, nie pomagało przełączanie kabla SATA do innych złącz)

-uruchamiać z płyty instalacyjnej Windowsa XP (nie wykrywa dysku)

-szukać odpowiedzi w Internecie (ale wszystkim problem ten pojawiał się albo na dyskach ATA, albo przed pierwszą instalacją systemu, albo nie wykrywało napędu optycznego)

Niestety, wszystko zawiodło.

Sprzęt taki, jak w sygnaturce (z drobnymi zmianami, procesor jest teraz na standardowych trzech gigahercach, a pamięci po resetowaniu BIOSu uparcie wracają do 800 MHz).

Proszę o pomoc przy rozwiązaniu tego problemu, z góry dziękuję za każdą próbę wyjaśnienia go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam (pro forma, bo nadzieję na rozwiązanie tego o własnych siłach już straciłem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I problem rozwiązany- nie do końca tak, jak bym chciał. Według sprzedawcy, do którego oddawałem sprzęt na gwarancję, cała jedenasta seria Barracud okazała się wadliwa. Dane przepadły.

Proszę o zamknięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech "słynna" seria 7200.11.

A dane nie koniecznie stracone, Seagate mówiło, że w takich przypadkach będzie odzyskiwać. Ale dokładnie nie pamiętam, przeszukaj temat o tej serii dysków: http://forum.pclab.pl/t441728.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...