Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

White Widdow

Podświetlana klawiatura do 100-150 zł - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem swoją BTC 6300CL nówkę w sklepie za 90zł całkiem niedawno (ostatnia sztuka, leżała im bardzo długo) i nie zamienię na żadną inną. Przy czym podświetlenie w tej klawiaturze jest mi akurat najmniej potrzebne. Kultura pracy tego sprzętu jest niesamowita. Tak że jeśli myślisz o podświetlaniu i komfortowym pisaniu to będzie to na pewno najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych co maj a podświetlane tylko litery znalazłem tylko abtec-illuminated:

labtec-illuminated-ultra-flat-keyboard.150397.2.jpg

miał ktoś do czynienia ze sprzętem labtecu?? szkoda tylko że akurat ta klawiatura ma "zlane" strzałki, wie ktoś jak takie strzałki sprawdzają się podczas gier, bo nigdy z taką klawiaturą nie maiłem do czynienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt przyzwyczajenia. W Lightboard Advanced mam zlane i na początku prawie nie dało się grać a teraz nie wyobrażam sobie innej klawiatury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję opinii na temat Revoltec Lightboard XL. Interesuje mnie ta klawiatura gdyż też poszukuję porządnej podświetlanej klawiatury ale dodatkowo bardzo zależy mi na głośności pracy klawiszy.

 

Z w/w produktów najbardziej moją uwagę zwrócił Microsoft Sidewinder X6. Pierwszy raz widzę ten produkt i zapowiada się bardzo interesująco. Cena jest bardzo atrakcyjna jeśli porównamy ją do produktów firmy Razer.

 

Co do klawiatury BTC 6300CL to z wyglądu coś czuję, że naklejki/farba na klawiszach nie wytrzyma zbyt nerwowych i ostrych ruchów. Mam obecnie podobnie wyglądającą klawiaturę Tracer TRK-10 MKI i po roku używania nie widać liter W A S D Z i C a litery G H M i N tez powoli przechodzą w niewidzialność :). Może się mylę ale takie odnosze wrażenie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do klawiatury BTC 6300CL to z wyglądu coś czuję, że naklejki/farba na klawiszach nie wytrzyma zbyt nerwowych i ostrych ruchów. Mam obecnie podobnie wyglądającą klawiaturę Tracer TRK-10 MKI i po roku używania nie widać liter W A S D Z i C a litery G H M i N tez powoli przechodzą w niewidzialność :). Może się mylę ale takie odnosze wrażenie.

Pozdrawiam.

 

dobrze że napisałeś o tym Tracer'ze, też rozmyślałem kupno tej klawiatury. Ja chyba jednak zdecyduję się na tego Revoltec'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich klawiatur mam Sidewindera X6 i ogólnie bardzo fajny sprzęt tylko trzeba sie niestety przyzwyczaić do dosyć szerokiej spacji :-/ .

Wykonanie , funkcjonalność no i podświetlanie - pierwsza klasa :-) . Drugi raz też bym kupił ten sam sprzęt :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszłości kupuję OMEGĘ CASSIOPEIE OK-327 bo te inne rodzaje podświetleń mi nie pasują a nad 200zł za Lycosę nie mam zamiaru dawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet niezła ta omega, można regulować natężenie oświetlenia klawiszy, w dodatku ma układ klawiszy taki jak mi odpowiada, dzięki za pomysł maybach91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na internecie ale przeczytałem, że czasami ta regulacja intensywności podświetlenia szwankuje i plastik jest średniej jakości. Ale nawet o 3x droższej Lycosie słyszałem podobne opinie. Ale lepiej sam sobie jeszcze poczytaj recenzje/opinie o niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie używam klawiatury za ~25 zł (chiński noname) i nie narzekam, niektórzy jednak zawsze szukają dziury z całej. Kupię albo Revolteca, albo tą Omegę, zobaczę co da się taniej kupić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam poszukuje podswietlanej klawiatury. Kiedys uzytkowalem najtansze logitecha, zwykle, bez podswietlania i ladnie sluzyly nawet 3-4 lata nim klawisze sie zdzieraly. Postanowilem wiec kupic wielce zalecana i zajebista Razer Lycosa, i owszem poczatki byly ok, moze po za faktem ze potrafila sie zawieszac (pewnie sterownik kiepski) oraz ze klawisze prawie tak glosne jak w zwyklych klawiaturach z duzym skokiem. Juz po miesiacu zaczely mi z niej schodzic napisy, a raczej czarna warstwa dookola nich, co sprawialo ze stawaly sie nieczytelnymi zlepkami niebieskich plam. Po roku mam tak juz wytarte 6 klawiszy alfabetu i mnie szlag trafia. Chcialbym teraz wymienic na podobna klawiature, pasuje mi ten sredni skos klawiszy, minimalny za to juz nie, niecierpie laptopowych klawiszy.

 

Juz prawie mialem brac MS Sidewinder X6 ale poczytalem pare niepochlebnych opini o nim, glowny mankament to dluga spacja - oczywiscie mozna sie przywyczaic, ale dla piszacych duzo z ogonkami ludzi to masarka i nonstop sie bledy robi. Drugi problem to zauwazcie gdzie jest ESC, u mnie jest nad tylda, klawisze funkcyjne lekko w prawo. W X6 ESC jest w zupelnie innej kolumnie - i to w sumie tyle mi przeszkadza. Szkoda ze nie mam nigdzie okazji jej pomacac, ale chetnie poznalbym opinie uzytkownikow tej klawiaturki. Szczegolnie jak to jest ze zdzieraniem sie klawiszy. Czy sa one pokryte z wierzchniej strony tym "gumowym czyms", jak w Lycosie?

 

Logitechow z serii G nie chce brac, nie podobaja mi sie te klawiatury totalnie, ceny tez chore - wprawdzie potrzebuje klawiature do wszystkiego - czyli tez do grania, ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczekuję opinii na temat Revoltec Lightboard XL. Interesuje mnie ta klawiatura gdyż też poszukuję porządnej podświetlanej klawiatury ale dodatkowo bardzo zależy mi na głośności pracy klawiszy.

 

Tak się składa, że używam tego Revoltec'a od 2 lat.

Klawiatura jest dobrze wykonana, a jakość użytych materiałów stoi na dobrym poziomie.

Podświetlenie jest całościowe tzn. wszystkie klawisze podświetlane są od spodu na niebiesko. Myślę, że siła podświetlenia jest optymalna, bo nie męczy wzroku, a klawisze są widoczne.

Klawiatura jest dosyć ciężka jak na swój rozmiar. Wyposażona jest w stópki.

Klawisze mają niski skok i pracują naprawdę cicho. Świetnie się na niej pisze, natomiast granie to kwestia przyzwyczajenia. Osobiście podoba mi się w niej układ klawiszy- odseparowane bloki klawiszy oraz duży Enter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę ci polecić Omega Cassiopeia, gdyż posiadam ją od wakacji i sprawuje się idealnie. Podświetlenie jest zbawienne w nocy, a nie wali po oczach. (zwłaszcza czerwone). Do tej pory nic mi się nie starło ani nic nie uszkodziło. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. A co do tego kółka na dole to powiem Ci, że ani razu nie udało mi się jeszcze w jakikolwiek sposób go przypadkowo ruszyć na tyle by się światełko wyłączało. Ogólnie nawet się do niego nie zbliża podczas normalnego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze że napisałeś o tym Tracer'ze, też rozmyślałem kupno tej klawiatury. Ja chyba jednak zdecyduję się na tego Revoltec'a...

 

Zdecydowanie odradzam, ten Tracer nie był wart tych pieniędzy. Klawisze potrafią strzelać głośniej niż w normalnych klawiaturach o zacinaniu już nie wspomnę, szczególnie spacja jest beznadziejna.

 

Ja w przyszłości kupuję OMEGĘ CASSIOPEIE OK-327 bo te inne rodzaje podświetleń mi nie pasują a nad 200zł za Lycosę nie mam zamiaru dawać.

 

No faktycznie też ciekawa propozycja, ale przeczytałem na Ceneo 2 negatywne opinie.

 

Generalnie chętnie wybrałbym bym się do salony z klawiaturami i sam ocenił która jak pracuje i wybrałbym najlepszą. Niestety nie spotkałem jeszcze sklepu który miałby tak bogaty asortyment.

 

Cóż w głowie tkwią mi w tej chwili:

- Microsoft Sidewinter X6 za 139 zł

- Revoltec Lightboard XL za 89,91 zł

- Omega Cassiopeia OK-327 za 71,90 zł

 

Ciężki wybór, w tej chwili licytuję klawe Genius SlimStar 335 za 30 zł bez podświetlenia ale według tego artykułu http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=456 bardzo cicha, zobaczymy za tą cenę jestem wstanie przetestować. Jeśli nie będzie odpowiadać to wrócimy do wyboru z pośród 3 w/w :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężki wybór, w tej chwili licytuję klawe Genius SlimStar 335 za 30 zł b
No to zobaczymy kto więcej zapłaci. Ty czy Ja :cool: Dzięki za namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to zobaczymy kto więcej zapłaci. Ty czy Ja :cool: Dzięki za namiary.

 

Heh, nie ma problemu, nie zależy mi na tej klawie, aż tak bardzo (nie ma podświetlania). Nawet byłoby mi na rękę gdybyś zalicytował teraz bo nie chce mi się czekać 4 dni i zakupiłbym inną klawe od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie chętnie wybrałbym bym się do salony z klawiaturami i sam ocenił która jak pracuje i wybrałbym najlepszą. Niestety nie spotkałem jeszcze sklepu który miałby tak bogaty asortyment.

 

niestety, jak napisałeś nie ma sklepu, w którym można by zobaczyć i po dotykać kilka klawiatur podświetlanych. Byłem już w sklepach Media Expert i Media Markt, mimo iż można było obczaić dużo klawiatur, to podświetlanych miały po jednym modelu i w dodatku jakieś badziewia... Jedyne co pozostaje posłuchać opinii innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh, nie ma problemu, nie zależy mi na tej klawie, aż tak bardzo (nie ma podświetlania). Nawet byłoby mi na rękę gdybyś zalicytował teraz bo nie chce mi się czekać 4 dni i zakupiłbym inną klawe od razu.
To był żart :0. Ona nawet mi się nie podoba i ten świecący czarny pianisty.

Na poważnie, rozważ kupno Natec X-scissors, cherry slim lub btc 6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do klawiatury BTC 6300CL to z wyglądu coś czuję, że naklejki/farba na klawiszach nie wytrzyma zbyt nerwowych i ostrych ruchów. Mam obecnie podobnie wyglądającą klawiaturę Tracer TRK-10 MKI i po roku używania nie widać liter W A S D Z i C a litery G H M i N tez powoli przechodzą w niewidzialność smilies/smile.gif.

 

Porównywanie BTC (firma od lat produkująca klawiatury przemysłowe/specjalistyczne, miałem klawiaturę BTC jeszcze w czasach gdy pentium 90 był dopiero w planach) do Tracera (dystrybutor szerokiej gamy chińskiego badziewia wątpliwej jakości) jest delikatnie mówiąc mocno chybione.

Mam tą klawiaturę co prawda dopiero od 2 miesięcy, ale używana intensywnie (również do grania) wygląda jak nowa i nic nie zdradza nawet najmniejszych oznak wycierania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna Tracer Lucid i szczerze mowiac bardzo polecam. Klawiatura tania a (wg mnie) dobra. Cala plyta pod klawiszami podswietlona na intensywny niebieski. Majac calkowita ciemnie w pokoju podswietlenie spokojnie wystarcza do pisania badz grania. Klawisz spacji ma 4 punkty zaczepienia wiec raczej nic sie z nim nie stanie. Podswietlenie oczywiscie mozna sobie wylaczyc klawiszem Scroll lock. Moje jedyne zastrzezenie co do tej klawiatury to to, ze nie mozna programowac klawiszy funkcyjnych (przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo). Naprawde polecam. Bedziesz zadowolony z zakupu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ze swojej strony mogę ci polecić Omega Cassiopeia, gdyż posiadam ją od wakacji i sprawuje się idealnie. Podświetlenie jest zbawienne w nocy, a nie wali po oczach. (zwłaszcza czerwone). Do tej pory nic mi się nie starło ani nic nie uszkodziło. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. A co do tego kółka na dole to powiem Ci, że ani razu nie udało mi się jeszcze w jakikolwiek sposób go przypadkowo ruszyć na tyle by się światełko wyłączało. Ogólnie nawet się do niego nie zbliża podczas normalnego użytkowania.

cóż ...kupiłem se na gwiazdkę :E wykonanie , podświetlenie , jakość materiałów :thumbup: Co mi się nie podoba ... na początek musiałem rozruszać klawisz Z ...zostawał wciśnięty ... no i klawisze przynajmniej na razie wymagają wciśnięcia "centralnego" ... naciśniesz "kantem" palca i zwyczajnie "stawia się" ... Jak wyląduje pod choinką skusze się na dogłębny test . Teraz nie da rady , żona schowała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...