Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

White Widdow

Podświetlana klawiatura do 100-150 zł - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim Arctosa nie jest podswietlana. Co do tych trzech modeli na pewno nie bierz Cassiopei i Arta bo klawisze się w nich klinują. Nie wiadomo jak jest z OCZetem.

 

TUTAJ masz spis tanich klawiatur. Obczaj cały topik bo traktuje o twoim problemie.

 

//EDIT

Aj, zapomniałbym. W morele możesz już za 125zł kupić Saitek Eclipse który jest produktem już z wyższego przedziału jakościowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem już razera, jak mi się nie spodoba do sprzedam od razubez zrywania foli jako nową i owy razer jest podświetlany. Moge sobie nawet podświetlić wybrane klawisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w du** faktycznie ten razer wcale nie ma podświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze wybrać od początku i musze odkręcić jakoś tamten zakup, o jakośći saiteka dużo mówi ten filmik

saitek też dla mnie odpada ze wględu na wysoki profil klawiszy, odpadają też klawiatury w których świeci się cały klawisz bądz w szczelinach między nimi. chce mieć podświetloną sam znak na klawiszu. Podoba mi się speedlink Illuminated Dark Metal Keyboard ale nie ma z przodu miejsca na nadgarstki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opinii na zagranicznych serwisach wynika, że OCZ Illuminati jest o wiele lepiej wykonana od swoich tańszych odpowiedników. Sam bym ją kupił, gdyby tylko była dostępna w Polsce...

A tak to pozostaje Microsoft Sidewinder X6, który aktualnie jest sporo droższy niż te pól roku temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Illuminated Dark Metal Keyboard to kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet weź trochę poczytaj o tym co kupujesz. Jakbyś zobaczył moją listę wiedziałbyś że Dark Metal ma podświetlenie naokoło klawiszy a nie znaków. No chyba że na takim ci zależy

 

Sam bym ją kupił, gdyby tylko była dostępna w Polsce...

Dosłownie kilka dni temu (2 lub 3) widziałem ją na Agito za 124zł ale dzisiaj widzę że już jej niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że dark metal ma podświetlenie wokół klawiszy ale zobacz jak ładnie podświetlają się też literki http://www.in4.pl/ima_news/2_long_13935.jpg

 

też znalazłem tą ocz na agito i miałem podać linka ale wchodze rano i patrze i jej już nie ma, chociaż wczoraj Jeszce byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem że dark metal ma podświetlenie wokół klawiszy ale zobacz jak ładnie podświetlają się też literki

O matko ... :/

 

LINK a dokładniej LINK - faktycznie te literki aż biją po oczach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty masz tą klawaiturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Zobacz jeszcze raz pierwszy link, już go naprawiłem. Ja mam Tracer Lucid, też podświetlana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no faktycznie, skoro kupiłeś wcześniej Arctose to znaczy że chyba już limit 100zł nie obowiązuję?

 

Logitech g11 (240-300zł)

Logitech g15 (200-400zł)

logitech g110 (290-360zł)

Logitech Illuminated (270-340zł)

Saitek Eclipse I (100-160zł)

Saitek Eclipse II (130 -200zł)

Saitek Cyborg (220-320zł)

Microsoft Reclusa (150 - 250zł)

Microsoft Sidewinder X6 (210 - 260zł)

Steelseries Merc Stealth (210 - 240zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam. Zobacz jeszcze raz pierwszy link, już go naprawiłem. Ja mam Tracer Lucid, też podświetlana.

te szpary między klawiszami są takie duże że można między nimi chodzić, literki są białe więc bedą przepuszczać światło więc w mniejszym lub wiekszym stopniu klawisze sa podswietlane. Oczywiście w dzień tego nie będzie widać ale jeśli będzie trochę ciemniej. Tak mi się wydaje

 

 

 

A no faktycznie, skoro kupiłeś wcześniej Arctose to znaczy że chyba już limit 100zł nie obowiązuję?

 

Logitech g11 (240-300zł)

Logitech g15 (200-400zł)

logitech g110 (290-360zł)

Logitech Illuminated (270-340zł)

Saitek Eclipse I (100-160zł)

Saitek Eclipse II (130 -200zł)

Saitek Cyborg (220-320zł)

Microsoft Reclusa (150 - 250zł)

Microsoft Sidewinder X6 (210 - 260zł)

Steelseries Merc Stealth (210 - 240zł)

 

arctosa kosztuje 160zł wiec powiedzmy że mój budzet wynosi coś koło sumy 150zł, saiteki mają wysoki profil klawiszy a poza tym klawisze zachowują się w nich jak na samuch sprężynach, odpadają tez klawiatury w których całe klawisze się swiecą. Te klawiatury ze względu na biało przezroczyste szorstkie klawisze zawsze są uświnione. Omegi i art wyglądają lipnie, plastik jak w samochodziku za 2grosze i jeszcze te diody z boku które mają moc zarówki 100w. Nie korzystałem ze wszystkich klawiatur świata ale myśle, że najlepszą podświetylaną klawiaturą do 100zł jest tracer shine chociaż ma wiele wad. Wygląda jak klawiatura za milion zł. Kiedy się jej dotknie już się tak nie mysli. Piszczy przy włączonym podświetleniu, klawisze się łatwo ścierają. Po dłuższym użytkowaniu boli nadgarstek ze względu na szparę w miejcu gdzie się trzyma ręce (robi się odcisk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
literki są białe więc bedą przepuszczać światło więc w mniejszym lub wiekszym stopniu klawisze sa podswietlane. Oczywiście w dzień tego nie będzie widać ale jeśli będzie trochę ciemniej. Tak mi się wydaje

 

Wiesz co, nic dziwnego że się naciąłeś na tą Arctosę. Ty w ogóle nie czytasz tego co się do ciebie piszę. Po to zamieściłem drugi link żebyś sobie obejrzał jak to wygląda. Nie czaję co rozumiesz prze to że "literki są białe więc będą przepuszczać światło". Czyli jak namaluje białą kreskę na czarnym plastiku i podłożą żarówkę pod spód to ta kreska będzie przepuszczać to światło?

Z resztą rób co chcesz, nie słuchasz więc nie potrzebne ci moje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc twoim tokiem rozumowania z tą kreską to uważasz że klawisze sa zrobione z czarnej dziury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawisze w tym Dark Metalu i podobnych są robione normalnie z czarnego plastiku, a na nich jest normalny niebieski nadruk liter. Na screenach reklamowych daje to złudzenie że są one podświetlane.

Normalne klawisze podświetlane są półprzezroczyste i pomalowane lakierem z wyłączeniem miejsc gdzie jest litera. Czyli najprościej mówiąc bierzesz taki przeźroczysty klawisz, naklejasz na niego literkę, malujesz lakierem (najlepiej rzadkim) po całości i odklejasz tą literkę. W ten sposób masz klawisz który po podświetleniu będzie przepuszczał światło tylko w miejscu litery.

Idąc twoim tokiem rozumowania to mamy do czynienia z jakimś nadrukiem który w magiczny sposób przepuszcza światło.

 

Mówiłeś że już zakupiłeś tego Dark metala więc sam się wkrótce przekonasz o czym mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Illuminated Dark Metal Keyboard to kupiłem

Kiepski wybór moim zdaniem- nieciekawe podświetlenie i "zlane" ze sobą klawisze.

 

Dosłownie kilka dni temu (2 lub 3) widziałem ją na Agito za 124zł ale dzisiaj widzę że już jej niema

Pewnie już ją wykupili. Swoją drogą ciekawe ile ich mieli...

Napiszę do nich maila z pytaniem czy jeszcze będą ją mieli w ofercie.

 

 

@jan5

Czytaj co napisał doman18, bo dobrze prawi. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez jak słucham co on pisze ale mam ja wysokie wymagania, a prawie każda z tych klawiatur ma coś co mi nie pasuje. Kupiłbym drugi raz tracera shine ale pomijając piszczenie i szybko ścierające się klawisze głownie nie pasowało mi to, że po pracy z tą klawiaturą miałem odbitą kręskę na nadgarstku. Pewnie się zapytacie dlaczego nie kupię sobie klawiatury za ponad 200zł która zaspokoiłaby moje wymagania, nie kupię takiej bo klawiatura wytrzymuje u mnie około roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie wiem czemu tak uparłeś się na podświetlenie liter. Ja sam kiedyś byłem wielki przeciwnikiem podświetlenia całościowego za sprawą (nie)sławnej firmy Gembird która robiła takie żarówy że spokojnie można by nie włączać światła w pokoju. Jednak ta era już minęła, zaryzykowałem klawiaturę z podświetleniem i jestem bardzo zadowolony. Nie jest już ono tak nachalne jak w Gembirdach ale jednocześnie jest wyraźne.

 

Po drugie dlaczego u ciebie klawiatura wytrzymuje tylko rok?

 

Po trzecie zawsze jeszcze możesz zaryzykować i kupić coś z firmy Perixx. Nikt nie zna tych klawiatur ale to nie oznacza że muszą być złe. 308 lub 307 EL (niestety amerykański układ klawiszy)

Ewentualnie ostatecznie jest jeszcze Everglide DKTBoard lub Microsoft Reclusa

 

Innych opcji nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta Everglide DKTBoard fajna chociaż nie wiem dlaczego taka droga a poza tym nie można jej kupić, ostatnio akurat straciłem klawiaturę bo dziecko mojej siostry wylało na nią napój. Co do klawiatury z białymy przezroczystymi klawiszami to miałem już swiecącą się easytoucha jakiegoś tam, ta klawiatura bo jakimś szasie robi się szara, ciągle widać ze jest brudna bo wystarczy że dostanie się pod klawisze trochę kurzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zostawiam sobie tą illuminated dark metal, jeśli nie będzie nic widać to doświetlę jej powierzchnie jakąś diodą z zewnątrz. Na stronie speedlinka jest fajna klawiatura darsky LED Keyboard ale jeszcze nie w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajna darsky ale cena odstrasza -30euro. Ja też trzymam kciuki za Klawiaturę gamingową media-techa. Jeżeli cena i jakość będą na rozsądnym poziomie to na prawdę może być hicior.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

illuminated dark metal przyszła do mnie i faktycznie prawie nic nie widać i to nawet w dzień bo podświetlenie między klawiszami daje taki efekt jak na zdjęciach pod słonce (obiekt od naszej strony sa zuepłnie czarne) ale jestem zadowolony z jakości i wyglądu. Co do podświetlenia to wezme kupię lampkę usb i przykleje ją tak żeby doświetlała klawiaturę (wiem że nie o to w tym chodzi, ale klawiatura poza podświetleniem jest dla mnie idealna) a jak będzie w polsce darsky led po jakiejś miarowej cenie to ją wtedy wymienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do podświetlenia to wezme kupię lampkę usb i przykleje ją tak żeby doświetlała klawiaturę (wiem że nie o to w tym chodzi, ale klawiatura poza podświetleniem jest dla mnie idealna)

Ależ właśnie o to chodzi! Jeżeli ci klawirka przypasiła w wygodzie to nie ma co się pchać na siłę w podświetlenie. Jedyny mankament lampek USB jest taki że te tanie szybko padaja (miałem taką). Więc nie wyrzucaj paragonu po zakupie i jeżeli będziesz miał okazję lepiej dopłać za firmę. Niestety u siebie nie widziałem żadnych takich lampek dobrych firm (OSRAM czy podobne). Sam pomysł nie jest zły bo korzystałem z niego i byłem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...