Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Irbis

Notebook Asus i STOP: 0x00000024 podczas uruchamiania OS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Mam laptopa Asus (bez stacji dysków i dyskietek). ostatnio zainstalowałem na nim gre. jak sie okazało plik wykonawawczy był trojanem. po restarcie systemu zaczęło sie pojawiać to:

 

Cytat:

"Pojawił się problem i system windows nie został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

 

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop, ponownie uruchom komputer. jeżeli ten ekran pojawi sie ponownie, wykonaj następujące kroki:

 

Wyłącz lub odinstaluj wszelkie programy antywirusowe oraz narzędzia do defragmentacji dysków i tworzenia kopi zapasowych. Sprawdź konfiguracje dysku twardego i postaraj sie o zaktualizowane sterowniki. uruchom program CHKDSK /F aby spradzić czy dysk twardy nie jest uszkodzony a następnie ponownie uruchom komputer

 

Informacje techniczne:

 

*** STOP: 0x00000024 (0x001902FE, 0xBA4F72F4, 0xBA4F6FF0, 0x89D54805)"

 

 

oczywiście komp nie daje sie odpalić żadnymi sposobami. nawet w trybie awaryjnym.

myślałem żeby spróbować użyć płyty windowsa ale jak napisałem powyżej - lap nie posiada napędu CD/DVD ani dyskietki. nie mam też kabla sieciowego aby mojego PCeta połączyć z lapkiem i w nim podłubać. macie jakieś pomysły co z tym fantem można zrobić?

a może jest możliwość zainstalowania windy na pendrive i z niego odpalenia? cały problem jest też z tym że lapek jest dość świeży i miał już zainstalowany windows gdy go kupowałem tak więc nie mam od niego płyty instalacyjnej windowsa. wszystko co potrzebuje (tak mi sie wydaje przynajmniej) to jakoś zmusić winde by sie uruchomiła i wywalić trojana a cholerny Blue Screen mi nie daje :\

 

z góry przepraszam jeśli umieściłem temat w złej kategorii, ta wydawała mi sie najodpowiedniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimś cudem udało mi sie skopiować windowsa na pendziaka (to znaczy: instalke) i teraz jestem w konsoli odzyskiwania. bardzo chętnie znalazłbym trojana i go wykasował ale gdy chce gdziekolwiek wejść (po za folderem windows) to mi mówi "odmowa dostępu". szukałem już na necie jak ten dostęp uzyskać ale wszędzie piszą że musze gdzieś w windzie wejść i coś tam odchaczyć - a ja przecież nie moge wejść do windowsa!!!

czy powinienem przekopiować winde na lapka? nie jestem pewien czy nie nastąpi kolizja wersji windy (mam płytkę Service Packa 1 a nie wiem co jest na lapku ani jak sprawdzić co jest).

a może jest możliwe zainstalować drugi raz winde i z tej nowej odpalić? tyle pytań i ja jeden :(

 

UPDATE:

o udało mi sie!

wpisałem chkdsk (bez exe) w głównym katalogu i sie odpalił

teraz pisze mi że, cytuje:

Nie można zlokalizować AUTOCHK.EXE ani w katalogu startowym, ani na dysku CD-ROM.

 

Wpisz pełną ścieżke (razem z literą dysku)lkalizacji AUTOCHK.EXE:

 

UPDATE2:

udało mi sie znaleźć autochk.exe c:\windows\system32. oto co mi wypluło:

 

Wolumin utworzony 04/02/09 15:15

Numer seryjny woluminu: 5c64-a74d

 

Wolumin jest w dobrym stanie i nie był sprawdzany.

Użyj opcji /p, aby sprawdzić go mimo to.

 

(i tutaj następuje wykaz z wolnego miejsca na dysku i jakiś jednostek alokacji)

co teraz? tzn jak mam użyć tej opcji /p i czy to coś da?

 

UPDATE3:

okey udało sie. może poszedłem troche za daleko ale poza /P wpisałem też chkdsk /R i wywaliło mi generalnie to samo (po za numerem seryjnym woluminu) za wyjątkiem:

 

Stwierdzono, że wolumin zawiera przynajmniej jeden nieodwracalny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...