Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blajo6

Sapphire 4890 Vapor-X czy New Edition ?

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnei jakos nie chce nic z obozu zielonych :) chcialbym teraz troche powspierac konkurencje :) hehe moja 4850 to pierwsza karta ze stajni ATI, wczesneij same nvidii mialem wiec teraz troche chce isc na razie za ciosem hehe :)

w sumie to sie nad karta jeszzce zastanowie bo bede kupowac na samym pcoatku stycznia wiec jeszzce przemysle ktora wziac, ale napewno wezne 4890 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupię 28.XII xfx'a bo i tak nie stanieje i mam nadzieje że nie będzie problemu ze sklepem bachcomp, karta przyjdzie w tym roku i walnę recenzje na pclabie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iluvintel
Ja kupię 28.XII xfx'a bo i tak nie stanieje i mam nadzieje że nie będzie problemu ze sklepem bachcomp, karta przyjdzie w tym roku i walnę recenzje na pclabie :)

 

Już czekam bo ona stanie się moim zakupem za około 4miechy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupię 28.XII xfx'a bo i tak nie stanieje i mam nadzieje że nie będzie problemu ze sklepem bachcomp, karta przyjdzie w tym roku i walnę recenzje na pclabie :)

 

fajnie kupuj jak najpredzej i wal recke :)

czekamy z niecierpliwoscia :)

sam jestem ciekaw jak ta karta wypadnie...

aha napisalem do tego sklepu maila czy maja ja na stanie bo nieraz tak bywa wlaseni w takich niewiadomskich sklepach ze pisze w cenniku ze ejst dostepny a potem co do czego okazuje sie ze nie ma na stanie wiec zoabczymy co mi odpisza po swietach dam znac a w razie czego to jeszzce przed zakupem zadzwon do nich i sie upewnij... lecz troche ta cena i tak podjerzana bo patrzylem w innych sklepach nie schodzi ponizej 670 a tutaj 610 .... cos mi do konca nie gra ale moge sie mylic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca jest z Niemiec i podobna polityka jak Enter/Imrich, gwarancja może być problematyczna w przypadku awarii

 

No cóż. Nie wiem od kiedy Warszawa została przeniesiona do Niemiec, ale tak wiadomość trochę mnie zszokowała :E

A tak na poważnie: ta firma rzeczywiście działa w Niemczech, ale ma normalną polską siedzibę, w której pracują normalni polscy Polacy :) Mojego HD 4870 kupowałem właśnie tam i stwierdzam, że jakość obsługi jest na bardzo wysokim poziomie. Panowie z serwisu również doskonale znają się na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę teraz jak "ochłonąłem" chyba nie chce tej karty - prawie dobre opinie o sklepie - ok da się przeżyć, ale to co się naczytałem o xfx... Szkoda gadać.

 

 

Jak jesteś odważny to bierz (tu masz model: HD-489X-ZSFC ) i radze zobaczyć http://forums.ncix.com/forums/?mode=showth...6&subpage=1 . Ja chyba wolę poczekać na normalne ceny 5850 lub jak nie wytrzymam to vapor-x'a lub referenta + accelero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie szalu nie robi i cichy tez nie jest ... kurde trudna decyzja... jestem ciekaw kiedy 5850 ceny zejda... mi szkoda nie kupic bo juz mam nowy sprzet (Phenom II 965 + M4A79XTD EVO + Patrioty 4GB 1600MHz LLK CL7) wiec moja 4850 bedzie ograniczac mozliwosci procka tak mi sie wydaje a optymalna karta by byla wlasnie 4890 (ale jak widze mamy problem z wyborem) albo 5850 (ceny na razie z kosmosu)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie tylko xx90 toxic(jeszcze ten atomic chyba byl kozacki) ALE

nigdzie go niema, a jak bedzie to mam nadzieje sie zalapac ;>

dajcie info jakby tylko sie pojawil, zrobie to samo(po zamowieniu ;P)

EDIT:

co myslicie o tym ?(wlasciwie o 5 mhz lepeij)

b. ladne takty-prawie TOXIC

http://www.allegro.pl/item862281355_sapphi...ra_extreme.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden z najlepszych Radków 4890 - jednym słowem bierz zdecydowanie, ale można kupić go tanej:

(nie wiem jak jest z tym sklepem)

http://omnishop.eu/pl/show/sapphire_techno...50-05-20r,39400

lub

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...tml?cpsrc=ceneo

 

chyba zartujesz.

zobacz takty, ofc ,ze sa tansze i wiem o tym,ze sa ale nie sa OC.

stad taka cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozna kupic taniej... tylko produkt niedostepny... Jak bedzie dostepny, to sie zapewne i cena zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MordaL Sprzedawca niepewny, cena nie najlepsza.

Lepiej chyba http://www.allegro.pl/item858230764_club3d..._1000_4600.html + accelero(~100zł) + 2 x 120mm (max 2x40zł) i i tak masz taniej i wydajniej i ciszej :) .

 

 

 

Po instalacji nowych sterowników do 3870 (fakt że catalyst center control nie działa) karta ta otrzymała jakby drugie życie - nie przegrzewa się, jest cicha, potrafi się odciąć - mimo że mam procka e8400 w rewizji e0 to jeszcze poczekam na normalne ceny w/w karty lub 5850 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tamte są podkręcone, nie zwróciłem uwagi :kwasny: Tylko, że zaoszczędzisz na tamtych kasy, a podkręcisz je do tego samego poziomu, bo tego co link podałeś to jest wyciśnięty już maks i na nim oc już nie zrobisz, chyba że uda się podkręcić o te maks 30MHz na rdzeniu, więc nie wiem czy jest sens tyle dopłacać.

 

Dran w pierwszym sklepie jest dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie pewny ?

to ten "podobno" z niemiec.

Od toxica z pierwszej strony, ktos mowil,ze kupil u nich i ze wszystko ok

czas/serwis na +

so..?

 

Faktycznie tamte są podkręcone, nie zwróciłem uwagi :kwasny: Tylko, że zaoszczędzisz na tamtych kasy, a podkręcisz je do tego samego poziomu, bo tego co link podałeś to jest wyciśnięty już maks i na nim oc już nie zrobisz, chyba że uda się podkręcić o te maks 30MHz na rdzeniu, więc nie wiem czy jest sens tyle dopłacać.

 

Dran w pierwszym sklepie jest dostępny.

 

no wlasnie...

ALE nie wiesz czy ja szary kowalski tyle wyciagne co sapphire

wtedy juz sobie mozna OC darowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w pierwszym jest dostepny, tylko dostawa zza granicy bedzie pewnie z minimum 40zl, do tego cholera wie jak z gwarancjami itp, itd. A ktos juz tu pisal, ze rozmawial z tym sklepem i cos krecili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, no i nie wiem czy ta za 850 wziac po OC od nich.

mam jeszcze 5 dni do konca aukcji.

A 275 nie chce referanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie...

ALE nie wiesz czy ja szary kowalski tyle wyciagne co sapphire

wtedy juz sobie mozna OC darowac.

 

W takim razie bierz tego Vapor-x z tego linka co podałeś, a nie będziesz żałował, chociaż nie ukrywam, że cena jest wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie bierz tego Vapor-x z tego linka co podałeś, a nie będziesz żałował, chociaż nie ukrywam, że cena jest wysoka.

jest , ale xD mam po 4870 asusa sprzed roku 930 zl ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dowiedziałem się od sprzedawcy, że SAPPHIRE Vapor RADEON HD 4890 1 GB DDR5 OverClocked http://www.allegro.pl/item871870822_sapphi...ra_extreme.html <b>NIE</b> współpracuje dobrze z płytami Gigabyta.

 

W związku z tym, że składam sobie komputer, doradźcie jaką płytę główną zamiast tej, którą planowałem - Gigabyte GA-MA770T-UD3P PCI-E s.AM3 zakupić. (W rozsądnej cenie, najlepiej z asortymentu Proline http://www.proline.pl/sklep.php?g=P%B3yty+...+AMD+socket+AM3.

Procek to 955 Black Ed.

 

 

Czy może skorzystać z innej rady i wziąć Club3D HD4890*1024 MB Ultra Extrime Edition http://www.allegro.pl/item869991903_club3d...me_edition.html i zostawić tę kartę Gigabyte'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Odkopuję...

 

 

na dzisiaj niewiele jest już nowych kart HD4890 więc warto brać co jest.

Nie wazne czy Vapor-x czy iCooler czy Zalman. Kupować i ew. zmienić chłodzenie

na niereferencyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...