Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

virus93

Benq G2420HDBL 24" Led za małą kasę

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji na coraz większe zainteresowania z waszej strony monitorami Benq postanowiłem zrobić krótką recenzję wyżej wymienionego monitora. Z resztą była ona wam obiecana, jak tylko dostane dobry aparat, a że tak się stało więc oto i jest:) Na swoją obronę do dam, że jest to moja pierwsza recenzja wzorowałem się na recenzji Cyrusia.. Heh na początek to co wszyscy mogą sobie znaleźć, ciekawostka mointor jest u an na rynku ponad 2 tygodnie jednak an stornie Benq Polska jeszcze go nie ma..

 

Tyle słowem wstępu, przejdźmy do naszego dzisiejszego bohatera.

SPECYFIKACJA

 

LCD Size 24" Wide

Product Colour Glossy Black

Resolution (max.) 1920 x 1080

Pixel Pitch 0.276 mm

Brightness 250 cd/m2

Contrast Ratio 1000:1

Dynamic Contrast Ratio: 5,000,000:1

Response Time (tr/tf) 5 ms

Display Area 531.36 x 298.89 mm

Colours 16.7 million

Viewing Angle (L/R;U/D) (CR>=10) 170 / 160

Input Signals D-sub / DVI-D

Horizontal Frequency (Max) KHz 24 ~ 83

Vertical Frequency (Max)Hz 50 ~ 75

Video Bandwidth (MHz) 205

Colour Temperature Reddish / Normal / Bluish / User mode

Power Consumption 24W (max

Power Supply Built-in

Features

 

LED Technology

Senseye3 ? Technology

OSD Language: 17 languages

Adjustments Tilt -5 / 20 (down / up)

Dimensions (HxWxD) 412.6 x 570 x 183.9 mm

With Wall Mount: 348.42 x 570 x 63.26 mm

Weight Gross Weight (kg): 6.0

Net Weight (kg): 4.4

Accessories (Standard) VGA cable

Vista Certification Basic

MOJE OSOBISTE ODCZUCIA

 

* Monitorek jest bardzo lekki jak na swoje rozmiary, mimo tego stoi on stabilnie nie chwieje się.

 

* Jak na TN kąty są naprawdę dobre spokojnie można leżeć na łóżku "poniżej" poziomu monitora... Na tym polu wypada on zacznie lepiej niż poprzednik Samsung 226CW( który 2 lata temu 1400zł kosztował, ech)

 

* Kolory są naprawdę niezłe, jedynie do czego mogę się przyczepić to w trybie GRY zieleń moim zdaniem jest aż za mocno nasycona.

 

* Teraz tak podświetlenie LED, za nic nie mogłem się dopatrzeć nierównego podświetlenie tu znowu porównam go do Samsunga u którego ten problem występował przy wysokiej jasności na dole i u góry ekranu można było zobaczyć "jaśniejsze" miejsca:)\

* Regulacja góra/dół do tyłu można go całkiem sporo odchylić to przodu już trochę gorzej

 

* Nie posiada on ruchomej podstawki więc regulacja lewo/prawo odbywa się przestawiając monitor wraz z podstawką

 

* Oglądanie filmów super:) przesiadka niby z 22" na 24" ale i tak robi wrażenie...

 

* Granie bardzo pozytywnie

nagrałem film z gry Dirt 2 jak an moje oko zero smużenia mimo 5ms.

 

* Wada, strasznie szybko zbiera się na nim kurz:(

 

Różnice pomiędzy tym modelem a Benq G2420HD:

 

- Benq G2420HD, posiada HDMI moim zdaniem nie przydatne w monitorze, natomiast nie posiada on podświetlenia LED..

 

- Benq G2420HDBL, nie posiada technologi AMA zmniejszającej czas reakcji matrycy do 2ms(GTG), oraz HDMI

 

Zdjęcia

 

Sorki za bałagan na biurku i dookoła al nie chciało mi się z samego rana sprzątać:) Monitor ustwaiony był w trybie GRY, oczywiście menu OSD po polsku, do wyboru mamy 6 trybów pracy monitora... Co do zdjęć jak zwykle nie oddają one do końca rzeczywistego obrazu. Myślę że kolorki wyszły lepiej na video niż na fotkach..

 

img2304j.th.jpgimg2305m.th.jpgimg2306b.th.jpgimg2307h.th.jpgimg2308xd.th.jpgimg2309a.th.jpgimg2310.th.jpgimg2311lm.th.jpg img2312.th.jpg img2313v.th.jpg img2314c.th.jpg img2315yc.th.jpg img2316kc.th.jpg img2318u.th.jpg img2319d.th.jpg img2317b.th.jpg img2324a.th.jpg img2325ph.th.jpg

 

Jestem otwarty na wasze uwagi, sugestie i propozycje..

 

Za monitor zapłaciłem około 800zł jakieś 2 tygodnie temu. Za tą cenę myślę że spełnia swoje wszystkie zadnia należycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no recenzja ok

 

a jak sprawa porównania LED a CCFL ? Wiem, że będzie różnica szybszego włączania się monitora oraz mniej prądu będzie źreć, a jak z jakością

obrazu ? Będzie w ogóle jakakolwiek odczuwalna różnica w tym segmencie cenowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no recenzja ok

 

a jak sprawa porównania LED a CCFL ? Wiem, że będzie różnica szybszego włączania się monitora oraz mniej prądu będzie źreć, a jak z jakością

obrazu ? Będzie w ogóle jakakolwiek odczuwalna różnica w tym segmencie cenowym ?

jak dla mnie różnica może być jedynie oprócz tego co wymieniłeś w tym że obraz będzie lepiej podświetlony (równiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to też mnie zastanawia w końcu co brać, bo monitor to ja chce na minimum 3-4lata więc nie chce by mnie coś wkurzało jak nie równe podświetlenie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki virus93 za zdjecia tego monitora :thumbup:

Filmik by sie przydal z jakiejs gierki np

 

Nie wyglada tak zle.... sam chcialem kupic LG W2286L ale recenzji jeszcze nie ma a tak w ciemno brac monitor za 1k zl ciezko :E

 

edit

 

:thumbup: jest filmik.. nie zauwazylem ;)

 

Wiem ze kazdy moze miec inne wrazenia ale czy mocno "daje po oczach" ??? glownie przy czytaniu albo w necie (gry czy filmy to mniej wazne) ???

Akurat mam spora wade wzroku i mi bardzo jasne monitory nie pasuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki virus93 za zdjecia tego monitora :thumbup:

Filmik by sie przydal z jakiejs gierki np

 

Nie wyglada tak zle.... sam chcialem kupic LG W2286L ale recenzji jeszcze nie ma a tak w ciemno brac monitor za 1k zl ciezko :E

 

edit

 

:thumbup: jest filmik.. nie zauwazylem ;)

 

Wiem ze kazdy moze miec inne wrazenia ale czy mocno "daje po oczach" ??? glownie przy czytaniu albo w necie (gry czy filmy to mniej wazne) ???

Akurat mam spora wade wzroku i mi bardzo jasne monitory nie pasuja

jak przełączysz na tryb eko 42 % jasności kontrast 50% to przy włączonym świetle jest dobrze jeżeli chcesz siedzieć po ciemku to polecam 20% jasności 50% kontrast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra recka, jak dla mnie nic w niej nie brakuje ^^

wielkie dzięki za nią, bo też kusi mnie ten monitor, bo mój crt już ledwo zipie, tylko mam dylemat czy brać benq czy lg w2353v-pf :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrmax

 

Może ja Ci odpowiem:

spokojnie się do netu nadaje. Musiałem zmniejszyć jasność i kontrast na 0 i dodatkowo zmniejszyć w panelu Nvidii jasność i kontrast na 0, ale widać wystarczająco dużo, a monitor daje obraz niemal naturalny jak ten na papierze. Jeszcze nie siedziałem w necie/tekście przy nim wiele godzin bo mam go od paru dni dopiero.

 

BTW. Monitor jak to LCD smuży i to mocno, więc autor recenzji lekko wprowadza w błąd. Nie smuży to może w porównaniu do monitorów na PVA/SPVA albo TNekek z 2005r. ale smuży (rozmywa raczej) bardziej niż np. Samsung 2232BW (model dla graczy, 2ms).

W DIRT 2 w 75Hz spisuje się jednak świetnie. Trine i Trials HD - rewelacja. Tylko w FPSy na tym nie chciałbym grać. Chyba, że ktoś lubi tylko siedzieć ze snajperką i kampić. No ale to tylko LCD więc nie ma co oczekiwać cudów. Ponoć te z 120Hz niosą w końcu poprawę. Tymczasem można kupić tego Benq'a zamiast niemal 2x droższego LG czy Samsunga i przeczekać z rok czy dwa i kupić za grosze jakieś 26" 120Hz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzisiaj sprawilem sobie ten monitorek - Benq g2420hdbl - cena 685zł, co o nim powiem?

Po pierwsze w porównaniu z Nec 2470wnx jest 3 klasy niżej, nie te kolory(blade), nie ten kontrast, nie ta czerń(szara) biel też nie ta bo fioletowa, widać sporą różnice klas gołym okiem, zobaczy ja od razu nawet laik jak i moja panna;], szybkość matrycy porównywalna z s-pva,może ciut gorsza, jak na tn wolna, ale daje rade.

Teraz plus, za te pieniądze jest najlepszy;] nie ma 2 zdań;] kąty sporo gorsze od s-pva ale też od biedy przejdą, patrze go na kablu dvi narazie, troche się boje d-suba ;](sub bez zmian).

Mniejszy, lżejszy, mały minus że nie ma ustawiania monitora góra dół, ostro daje po oczach na akceptowalnym jakosciowo kontrascie i jakosci, reasumujac w porównaniu do tn za 1200 bez większych różnic, do s-pva nie da sie porownywac;] wiec ocena klasowa 5 ogólna 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dlugo zastanawialem sie nad tym monitorem,bylem juz w sumie zdecydowany na ten moitor-choc troszke bylem niespokojny,bo nigdy nie mialem stycznosci z ta firmą.Mial dobra cene jak na 24".

W koncu zakupilem mniejszy o cala monitor,ale za to sprawdzonego przeze mnie producenta-czt dobrze zrobilem,trudno mi powiedziec,bo nie widzialem Benq na zywo...ogolnie prezentuje sie fajnie i ciekaw jestem czy ta firma da rade mocniej namieszac na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekaw jestem czy ta firma da rade mocniej namieszac na rynku.

 

nie, no tu mnie rozbawiłeś. benq (benq-siemens) to jeden z największych światowych producentów elektroniki. juz dawno namieszali na rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, no tu mnie rozbawiłeś. benq (benq-siemens) to jeden z największych światowych producentów elektroniki. juz dawno namieszali na rynku...

 

 

Namieszac-to w moim odczuciu zagrozic w jakims stoniu potentatom-a poki co do tego tej firmie daleko,przynajmniej w europie...w sklepach ta marka jest slabo widoczna.

Tydzien temu ten monitor zakupil moj kolega,ja wlasnie podsunolem mu pomysl zakupu tego monitora jako taniej 24...i bardzo mi sie ten monitor podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z kolegą w sklepach stoją same Samsungi oraz Lg, czasami trafią się jakieś Iiyamy, Benq ciężko znaleźć bo w Polsce swego czasu nastało przekonanie, że jak monitor to tylko którejś z tych firm co wymieniłem na początku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają filmy na tym monitorze.. mógłbyś wrzucić fotki albo filmik, zwykłych, HDTV, 720p i 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor wciąż sprawny ? Mam na oku ten model, z uwagi na niską cenę, jednak mam pewne obawy co do trwałości matrycy i jej żywotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten monitor miesiąc temu i sprawuje się całkiem dobrze. Jak na monitor za taką niską cenę jest rewelacyjny. Dla takiego użytkownika jak ja, które nie jest zbyt wymagający to idealny zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten monitor tez od około miesiąca i mogę coś napisać.

Zalet jego nie ma dużo.

Podświetlenie LED, duża przekątna i cena co dla mnie było decydujące przy zakupie.

 

Jakość obrazu jest jak można się domyślać słaba. Szczególnie słabo wyglądają ciemne sceny z w filmach. Bardzo się to wszystko zlewa.

Jednak do podstawowych zastosowań jak: www, office, gry, filmy wystarcza w zupełności. Wiadomo że nikt go nie kupi do profesjonalnej edycji video czy foto ;)

Brakuje też troche regulacji pochylenia czy regulacji góra- dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor już prawie 1,5 roku i trudno mi znaleźć jakieś istotne wady bo jak ktoś pisze że wadą jest że monitor nie ma regulacji góra-dół czy prawo-lewo to zawsze może kupić odpowiednie mocowanie do ściany i będzie miał pełny zakres obrotów we wszystkie strony tylko jak często z tego skorzysta w przeciętnych warunkach domowych? :hmm:

 

Monitor sprawuje się bardzo dobrze, podświeltenie ledowe daje po oczach więc do normalnej pracy z tekstem czy przeglądania neta mam go mocno poskręcanego (blakną kolory ale wzrok się tak nie męczy), natomiast do filmów czy gier korzystam z gotowych trybów i nie mam zastrzeżeń ani do kolorów, ani smużenia czy kątów widzenia.

 

Dziwnie się czyta komentarze mówiące o tym że jakość obrazu jest słaba, kolory są kiepskie albo że jest smużenie, biorąc pod uwagę że zazwyczaj ludzie kupujący nowy monitor pracowali dotychczas na modelu sprzed kilku lat to różnica jest raczej wyraźna i to na plus nowego sprzętu. No chyba że ktoś do tej pory korzystał z monitora przeznaczonego dla grafików to widzi minusy w tym modelu Benq'a ale takim ludziom proponuje pozostać dalej na tej górnej półce klasy monitorów bo mają tzw. zboczenie zawodowe ;)

 

Reasumując jak ktoś kupuje średniej klasy nowy samochód do codziennego użytku to nie powinien go porównywać z S-klasą nawet 20-letnią bo to po prostu nie ta półka a monitor jak najbardziej polecam, zresztą przy tej cenie to jak już wcześniej inni wspomnieli - jest bezkonkurencyjny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...