Forum PCLab.pl: South Park - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (9 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

South Park Czyli arcydzieło , nie dla wszystkich zrozumiałe Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   BuLiNN 

• MAGAFAKA
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 02 Styczeń 2010 - 21:51

Jakby ktos nie słyszał co to South Park to z lenistwa posluze sie wikipedia

Wikipedia.pl napisał(a):

South Park – amerykański serial animowany powstający od roku 1997. Autorami scenariuszy są Trey Parker i Matt Stone.

Serial przedstawia przygody czterech ośmiolatków, mieszkających w małym amerykańskim górskim miasteczku South Park w stanie Kolorado. Wbrew powszechnym przekonaniom, miasteczko nie jest wytworem wyobraźni twórców serialu – w Kolorado naprawdę znajduje się miasteczko South Park, znane głównie z wydobycia złota w XVIII wieku. Część istniejących lokalizacji zostało "zaadaptowanych" do serialu. Serialowy South Park został wzbogacony, m.in. o znajdujący się w pobliżu czynny wulkan Evanston.

Serial od początku wzbudza kontrowersje, ponieważ wyszydza społeczności, mniejszości, poszczególne jednostki, zjawiska, zachowania itp. Często poruszane są kwestie religijne i polityczne, co przysparza serialowi wrogów wśród polityków i osób powiązanych z Kościołem. Wyszydzanie jest komentarzem twórców bieżących wydarzeń na świecie (np. ataków terrorystycznych czy zainteresowania świata Pasją Mela Gibsona), przez co serial zachowuje aktualność.

Historia serialu zaczęła się, gdy Matt Stone i Trey Parker, dwójka studentów uniwersytetu w Kolorado, stworzyła w 1992 roku krótki film animowany zatytułowany Jesus vs. Frosty (Jezus kontra bałwan). Filmik został zauważony przez ludzi z American Fox Network, którzy poprosili Stone'a i Parkera o stworzenie kolejnego, który rozesłany zostałby do znanych amerykańskich osobistości. W ten sposób w 1995 powstał Jesus vs. Santa (Jezus kontra Święty Mikołaj), a w jakiś czas później dwie historyjki zaadaptowane zostały na serial telewizyjny, który w niedługim czasie stał się hitem na całym świecie. Od 1997 roku, kiedy to wyemitowany został pierwszy odcinek serialu, serialowy świat bardzo się rozrósł, a widzom prezentowane są coraz to bardziej śmiałe wizje twórców. Dziś serial doczekał się trzynastu serii (193 odcinki), pełnometrażowego filmu, kilku fanklubów, tysięcy stron internetowych i rzeszy fanów na całym świecie. Sporą część fanów stanowi młodzież: wydawać może się, że South Park nie prezentuje żadnych walorów edukacyjnych czy wychowawczych, jednak w każdym odcinku doszukać można się morału (przeważnie podsuwanego pod koniec przez któregoś z chłopców).

Charakterystyczne dla serialu są śmierci Kenny'ego, który ginie w większości odcinków. Przez jakiś czas w ogóle nie pojawiał się w formie cielesnej, ponieważ uwięziony był w ciele Cartmana, poprzez którego komunikował się ze światem.

Mimo tego, że serial powstaje od kilku lat, bohaterowie aż do połowy czwartego sezonu byli w tym samym wieku (od odcinka "4th Grade" chłopcy mają po dziewięć lat), jednak świat w serialu dostosowuje się do bieżących wydarzeń.

Tym krotkim wstepem , zapewne nudzacym itepe chcialbym przejsc do sedna , jak Wy postrzegacie ten serial ?Dla mnie jest on najlepszym komentarzem dotyczycym calego swiata od USA po Polske po sprawy codzienne ogolnie calosc zostala w pewien sposob skomentowana. Zapytac sie a jak? W najlepszy mozliwy sposob , zyciowo , wulgarnie , dobitnie i daje do myslenia

Dzisiaj ogladalem po raz n-ty Bigger Longer and Uncut bez polskich napisow ktore de facto nie sa potrzebne do ogladania tego serialu , bo naprawde wszystko idzie zrozumiec mimo ze nie jestem English Certificated , Kazdy odcinek ma swoj sens , ma cos waznego do przekazania , kazdy odcinek cos krytykuje , cos waznego komentuje ,nieraz swietnie prezentuje pewne karykatury wydarzen

Nie znam zbyt wielu osob ktore by naprawde ogarnialy o co w tym wszystkim chodzi , dla wiekszosci to kreskowka w ktorej leca wulgaryzmy , a przyrownywanie do Wlatcow Much jest naprawde ponizej pasa ,bo to WM zerzneli pomysl z South Park , osadzajac rowniez 4 bohaterow w tym 1 wyrozniajacego sie

Czekam na wasze komentarze

#2 Użytkownik jest niedostępny   crasch 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2010 - 21:59

Zobacz postBuLiNN, o 2 Styczeń 2010, 21:51, napisał(a):

Jakby ktos nie słyszał co to South Park to z lenistwa posluze sie wikipedia

Tym krotkim wstepem , zapewne nudzacym itepe chcialbym przejsc do sedna , jak Wy postrzegacie ten serial ?Dla mnie jest on najlepszym komentarzem dotyczycym calego swiata od USA po Polske po sprawy codzienne ogolnie calosc zostala w pewien sposob skomentowana. Zapytac sie a jak? W najlepszy mozliwy sposob , zyciowo , wulgarnie , dobitnie i daje do myslenia

Dzisiaj ogladalem po raz n-ty Bigger Longer and Uncut bez polskich napisow ktore de facto nie sa potrzebne do ogladania tego serialu , bo naprawde wszystko idzie zrozumiec mimo ze nie jestem English Certificated , Kazdy odcinek ma swoj sens , ma cos waznego do przekazania , kazdy odcinek cos krytykuje , cos waznego komentuje ,nieraz swietnie prezentuje pewne karykatury wydarzen

Nie znam zbyt wielu osob ktore by naprawde ogarnialy o co w tym wszystkim chodzi , dla wiekszosci to kreskowka w ktorej leca wulgaryzmy , a przyrownywanie do Wlatcow Much jest naprawde ponizej pasa ,bo to WM zerzneli pomysl z South Park , osadzajac rowniez 4 bohaterow w tym 1 wyrozniajacego sie

Czekam na wasze komentarze

Akurat żadnych aluzji do Polski nie dopatrzyłem się a oglądałem wszystkie odcinki ze 2 razy ;)
Imo ten pełnometrażowy BL&U to porażka, zrobili z tego malo śmieszny musical.
Żeby docenić ten serial trzeba sie trochę orientować polityką czy mediami na świecie a szczególnie w Usa.

#3 Użytkownik jest niedostępny   BuLiNN 

• MAGAFAKA
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2010 - 22:01

Mi jako musical bardzo sie podobal , bylo o PL w odcinku jak Jimmy pisal kawaly o "U are a gay fish " [Piosenka Kanya West rowniez wymiata ^^] ,

#4 Użytkownik jest niedostępny   Alexandre09 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2010 - 22:06

ten serial jest idiotyczny :rotfl:

Ten post był edytowany przez Alexandre09 dnia: 02 Styczeń 2010 - 22:07

#5 Użytkownik jest niedostępny   crasch 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2010 - 22:28

Zobacz postAlexandre09, o 2 Styczeń 2010, 22:06, napisał(a):

ten serial jest idiotyczny :rotfl:

Dziekujemy za ta jakze interesujaca opinie

#6 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 03 Styczeń 2010 - 01:03

Uwielbiam SP. Poza stertą wulgaryzmów, absurdów i bezsensownych sytuacji i zachowań bohaterów można dostrzec wiele ciekawych rzeczy.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Ulvar 

• Oh well whatever... Nevermind...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 01:14

A Cartman :D? Hmm to mój idol ;p uwielbiam epizody gdy coś "kmini" XD!
PS. mam prawie 19 lat i nie jestem dziecinny ;)
A tak ogólnie to kreskówka bardziej dla dorosłych, mimo tych wymienionych przez kolege wyżej absurdów itp.

Polecam wszystkim oglądać wersje oryginalną (bez napisów i niczego), jeśli znacie angielski to bedzie to was śmieszyć o wiele bardziej niż nędzne tłumaczenia itp.
(tak samo w przypadku famili guy i simpsonów)
Każdy z tych seriali oglądałem wielokrotnie, i zawsze mimo to mnie śmieszą. (niestety sławna futurama nie przypadła mi do gustu ani trochę ;/)

PS2. You will respect my authoritaaaaaaaa!!!!!! (specjalnie błąd xF)

PS3. Właśnie oglądam lice capades.. Achhh romantyczna ta historia o ginących wszach :( aż sie płakać chce xDD
Everybony knows that only poor people can have lices... Biedny Kenny :(

A dla tych co nie oglądająkażdego odcinka i mogą nie znać tego :
http://www.youtube.c...h?v=SSEST-oQH68
Poker Face sang by.,....... CARTMAAAANNNN!!!! Boskie :D dla mnie lepsze niż oryginał, którego słysząc np. w radiu rzygam xD
A tego słuchałem już wiele razy ;)

#8 Użytkownik jest niedostępny   moonraker 

• Lone digger
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 01:15

Zobacz postUlvar, o 3 Styczeń 2010, 01:11, napisał(a):

(specjalnie błąd xF)

dobrze, że napisałeś bo bym się nie domyślił.

co do SP to co prawda obejrzałem 5 odcinków na krzyż ale te które widziałem były świetne :) zamierzam kiedyś obejrzeć wszystkie od początku, ale sporo tego i na razie nie mam czasu...

#9 Użytkownik jest niedostępny   crasch 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 01:28

Zobacz postUlvar, o 3 Styczeń 2010, 01:14, napisał(a):

PS3. Właśnie oglądam lice capades.. Achhh romantyczna ta historia o ginących wszach :( aż sie płakać chce xDD
Everybony knows that only poor people can have lices... Biedny Kenny :(

Zawsze mnie rozwalaly komentarze Cartmana na temat sytuacji finansowej rodziny McCornikow ;)
Swoja droga szkoda, ze tylko w niektorych tlumaczeniach byly zawarte rzadkie ale swietne wypowiedzi Kennego a ze sluchu raczej nie szlo tego zrozumiec

#10 Gość_Usunięty_*

Napisany 03 Styczeń 2010 - 01:40

Mi się zawsze podobała jego fascynacja nazizmem. :E

#11 Użytkownik jest niedostępny   prabab 

• Tenchovo.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 01:43

Zobacz postCypis_01, o 3 Styczeń 2010, 03:40, napisał(a):

Mi się zawsze podobała jego fascynacja nazizmem. :E

I Melem Gibsonem? :E

#12 Użytkownik jest niedostępny   Arekino 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 01:53

Polecam wszystkim film pełnometrażowy twórców SP pt: "Team America" Film zrobiony kukiełkami... :) Wymiata.

#13 Użytkownik jest niedostępny   lukasz_84 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 02:03

Ja od wielu lat jestem wiernym fanem south parku. Jak autor wątku napisał tak naprawdę niewielu "ogarnia" ten serial i dopatruje się głębszych znaczeń niż w zwykłej innej kreskówce. Twórcy genialnie naśmiewają się z doczesnych upośledzeń. A kiedy dowiedziałem się o stronie southparkstudios.com (swoją drogą na labie ;p) to byłem wniebowzięty :) Oglądałem prawie każdy odcinek co najmniej 2 razy, i tak w kółko oglądam te 13 sezonów :) Równie fajnie to tylko TOP GEAR mi się ogląda :E

Zobacz postcrasch, o 3 Styczeń 2010, 01:28, napisał(a):

Zawsze mnie rozwalaly komentarze Cartmana na temat sytuacji finansowej rodziny McCornikow ;)
Swoja droga szkoda, ze tylko w niektorych tlumaczeniach byly zawarte rzadkie ale swietne wypowiedzi Kennego a ze sluchu raczej nie szlo tego zrozumiec

McCormack'ów jeśli już.. OMG Im so high :E

#14 Użytkownik jest niedostępny   prabab 

• Tenchovo.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 02:08

Zobacz postlukasz_84, o 3 Styczeń 2010, 04:03, napisał(a):

McCormack'ów jeśli już.. OMG Im so high :E

McCormicków :P.

#15 Użytkownik jest niedostępny   lukasz_84 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 02:20

Zobacz postprabab, o 3 Styczeń 2010, 02:08, napisał(a):

McCormicków :P.

Shit, rzeczywiście :lol2: Najlepsza jest chyba Pani Miss Chokes-on-dick :E

#16 Użytkownik jest niedostępny   prabab 

• Tenchovo.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 02:30

Zobacz postlukasz_84, o 3 Styczeń 2010, 04:20, napisał(a):

Shit, rzeczywiście :lol2: Najlepsza jest chyba Pani Miss Chokes-on-dick :E

I jej powabny biust, od którego nawet rektorowi w napompowanej głowię się zakręciło :E.

Ech, nie pamiętam już ile razy oglądałem wszystkie odcinki South Parka, ale dużo. Uwielbiam metamorfozy Mr/Mrs Garrisona i serenadę wykonaną w duecie mysza-penis :pimp:.

#17 Użytkownik jest niedostępny   El Chupacabra 

• Ω Danse Macabre Ω
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 09:20

najlepszy był Dr Henki

#18 Użytkownik jest niedostępny   BuLiNN 

• MAGAFAKA
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 10:55

Mr Hanky ^^ The Chirstmas Poo , ja to jeszcze zawsze pamietam jak Kyle mial urodziny w odcinku "Casa Bonita " i wypominanie ile razy Cartman mowil na Kyle`a ''Jew" :D

#19 Użytkownik jest niedostępny   crasch 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2010 - 11:55

Z postaci 2 planowych najlepszy byl Mr. Slave, zawsze mnie rozwalalo jego jesus christ ;)

#20 Gość_Usunięty_*

Napisany 03 Styczeń 2010 - 12:32

Kogo on wchłonął? Paris Hilton?

• (9 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »