Skocz do zawartości
BuLiNN

South Park

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktos nie słyszał co to South Park to z lenistwa posluze sie wikipedia

 

South Park – amerykański serial animowany powstający od roku 1997. Autorami scenariuszy są Trey Parker i Matt Stone.

 

Serial przedstawia przygody czterech ośmiolatków, mieszkających w małym amerykańskim górskim miasteczku South Park w stanie Kolorado. Wbrew powszechnym przekonaniom, miasteczko nie jest wytworem wyobraźni twórców serialu – w Kolorado naprawdę znajduje się miasteczko South Park, znane głównie z wydobycia złota w XVIII wieku. Część istniejących lokalizacji zostało "zaadaptowanych" do serialu. Serialowy South Park został wzbogacony, m.in. o znajdujący się w pobliżu czynny wulkan Evanston.

 

Serial od początku wzbudza kontrowersje, ponieważ wyszydza społeczności, mniejszości, poszczególne jednostki, zjawiska, zachowania itp. Często poruszane są kwestie religijne i polityczne, co przysparza serialowi wrogów wśród polityków i osób powiązanych z Kościołem. Wyszydzanie jest komentarzem twórców bieżących wydarzeń na świecie (np. ataków terrorystycznych czy zainteresowania świata Pasją Mela Gibsona), przez co serial zachowuje aktualność.

 

Historia serialu zaczęła się, gdy Matt Stone i Trey Parker, dwójka studentów uniwersytetu w Kolorado, stworzyła w 1992 roku krótki film animowany zatytułowany Jesus vs. Frosty (Jezus kontra bałwan). Filmik został zauważony przez ludzi z American Fox Network, którzy poprosili Stone'a i Parkera o stworzenie kolejnego, który rozesłany zostałby do znanych amerykańskich osobistości. W ten sposób w 1995 powstał Jesus vs. Santa (Jezus kontra Święty Mikołaj), a w jakiś czas później dwie historyjki zaadaptowane zostały na serial telewizyjny, który w niedługim czasie stał się hitem na całym świecie. Od 1997 roku, kiedy to wyemitowany został pierwszy odcinek serialu, serialowy świat bardzo się rozrósł, a widzom prezentowane są coraz to bardziej śmiałe wizje twórców. Dziś serial doczekał się trzynastu serii (193 odcinki), pełnometrażowego filmu, kilku fanklubów, tysięcy stron internetowych i rzeszy fanów na całym świecie. Sporą część fanów stanowi młodzież: wydawać może się, że South Park nie prezentuje żadnych walorów edukacyjnych czy wychowawczych, jednak w każdym odcinku doszukać można się morału (przeważnie podsuwanego pod koniec przez któregoś z chłopców).

 

Charakterystyczne dla serialu są śmierci Kenny'ego, który ginie w większości odcinków. Przez jakiś czas w ogóle nie pojawiał się w formie cielesnej, ponieważ uwięziony był w ciele Cartmana, poprzez którego komunikował się ze światem.

 

Mimo tego, że serial powstaje od kilku lat, bohaterowie aż do połowy czwartego sezonu byli w tym samym wieku (od odcinka "4th Grade" chłopcy mają po dziewięć lat), jednak świat w serialu dostosowuje się do bieżących wydarzeń.

 

Tym krotkim wstepem , zapewne nudzacym itepe chcialbym przejsc do sedna , jak Wy postrzegacie ten serial ?Dla mnie jest on najlepszym komentarzem dotyczycym calego swiata od USA po Polske po sprawy codzienne ogolnie calosc zostala w pewien sposob skomentowana. Zapytac sie a jak? W najlepszy mozliwy sposob , zyciowo , wulgarnie , dobitnie i daje do myslenia

 

Dzisiaj ogladalem po raz n-ty Bigger Longer and Uncut bez polskich napisow ktore de facto nie sa potrzebne do ogladania tego serialu , bo naprawde wszystko idzie zrozumiec mimo ze nie jestem English Certificated , Kazdy odcinek ma swoj sens , ma cos waznego do przekazania , kazdy odcinek cos krytykuje , cos waznego komentuje ,nieraz swietnie prezentuje pewne karykatury wydarzen

 

Nie znam zbyt wielu osob ktore by naprawde ogarnialy o co w tym wszystkim chodzi , dla wiekszosci to kreskowka w ktorej leca wulgaryzmy , a przyrownywanie do Wlatcow Much jest naprawde ponizej pasa ,bo to WM zerzneli pomysl z South Park , osadzajac rowniez 4 bohaterow w tym 1 wyrozniajacego sie

 

Czekam na wasze komentarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby ktos nie słyszał co to South Park to z lenistwa posluze sie wikipedia

 

 

 

Tym krotkim wstepem , zapewne nudzacym itepe chcialbym przejsc do sedna , jak Wy postrzegacie ten serial ?Dla mnie jest on najlepszym komentarzem dotyczycym calego swiata od USA po Polske po sprawy codzienne ogolnie calosc zostala w pewien sposob skomentowana. Zapytac sie a jak? W najlepszy mozliwy sposob , zyciowo , wulgarnie , dobitnie i daje do myslenia

 

Dzisiaj ogladalem po raz n-ty Bigger Longer and Uncut bez polskich napisow ktore de facto nie sa potrzebne do ogladania tego serialu , bo naprawde wszystko idzie zrozumiec mimo ze nie jestem English Certificated , Kazdy odcinek ma swoj sens , ma cos waznego do przekazania , kazdy odcinek cos krytykuje , cos waznego komentuje ,nieraz swietnie prezentuje pewne karykatury wydarzen

 

Nie znam zbyt wielu osob ktore by naprawde ogarnialy o co w tym wszystkim chodzi , dla wiekszosci to kreskowka w ktorej leca wulgaryzmy , a przyrownywanie do Wlatcow Much jest naprawde ponizej pasa ,bo to WM zerzneli pomysl z South Park , osadzajac rowniez 4 bohaterow w tym 1 wyrozniajacego sie

 

Czekam na wasze komentarze

 

Akurat żadnych aluzji do Polski nie dopatrzyłem się a oglądałem wszystkie odcinki ze 2 razy ;)

Imo ten pełnometrażowy BL&U to porażka, zrobili z tego malo śmieszny musical.

Żeby docenić ten serial trzeba sie trochę orientować polityką czy mediami na świecie a szczególnie w Usa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jako musical bardzo sie podobal , bylo o PL w odcinku jak Jimmy pisal kawaly o "U are a gay fish " [Piosenka Kanya West rowniez wymiata ^^] ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten serial jest idiotyczny :rotfl:

Edytowane przez Alexandre09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten serial jest idiotyczny :rotfl:

Dziekujemy za ta jakze interesujaca opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01

Uwielbiam SP. Poza stertą wulgaryzmów, absurdów i bezsensownych sytuacji i zachowań bohaterów można dostrzec wiele ciekawych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Cartman :D? Hmm to mój idol ;p uwielbiam epizody gdy coś "kmini" XD!

PS. mam prawie 19 lat i nie jestem dziecinny ;)

A tak ogólnie to kreskówka bardziej dla dorosłych, mimo tych wymienionych przez kolege wyżej absurdów itp.

 

Polecam wszystkim oglądać wersje oryginalną (bez napisów i niczego), jeśli znacie angielski to bedzie to was śmieszyć o wiele bardziej niż nędzne tłumaczenia itp.

(tak samo w przypadku famili guy i simpsonów)

Każdy z tych seriali oglądałem wielokrotnie, i zawsze mimo to mnie śmieszą. (niestety sławna futurama nie przypadła mi do gustu ani trochę ;/)

 

PS2. You will respect my authoritaaaaaaaa!!!!!! (specjalnie błąd xF)

 

PS3. Właśnie oglądam lice capades.. Achhh romantyczna ta historia o ginących wszach :( aż sie płakać chce xDD

Everybony knows that only poor people can have lices... Biedny Kenny :(

 

A dla tych co nie oglądająkażdego odcinka i mogą nie znać tego :

Poker Face sang by.,....... CARTMAAAANNNN!!!! Boskie :D dla mnie lepsze niż oryginał, którego słysząc np. w radiu rzygam xD

A tego słuchałem już wiele razy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(specjalnie błąd xF)

dobrze, że napisałeś bo bym się nie domyślił.

 

co do SP to co prawda obejrzałem 5 odcinków na krzyż ale te które widziałem były świetne :) zamierzam kiedyś obejrzeć wszystkie od początku, ale sporo tego i na razie nie mam czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS3. Właśnie oglądam lice capades.. Achhh romantyczna ta historia o ginących wszach :( aż sie płakać chce xDD

Everybony knows that only poor people can have lices... Biedny Kenny :(

Zawsze mnie rozwalaly komentarze Cartmana na temat sytuacji finansowej rodziny McCornikow ;)

Swoja droga szkoda, ze tylko w niektorych tlumaczeniach byly zawarte rzadkie ale swietne wypowiedzi Kennego a ze sluchu raczej nie szlo tego zrozumiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01

Mi się zawsze podobała jego fascynacja nazizmem. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się zawsze podobała jego fascynacja nazizmem. :E

I Melem Gibsonem? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim film pełnometrażowy twórców SP pt: "Team America" Film zrobiony kukiełkami... :) Wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat jestem wiernym fanem south parku. Jak autor wątku napisał tak naprawdę niewielu "ogarnia" ten serial i dopatruje się głębszych znaczeń niż w zwykłej innej kreskówce. Twórcy genialnie naśmiewają się z doczesnych upośledzeń. A kiedy dowiedziałem się o stronie southparkstudios.com (swoją drogą na labie ;p) to byłem wniebowzięty :) Oglądałem prawie każdy odcinek co najmniej 2 razy, i tak w kółko oglądam te 13 sezonów :) Równie fajnie to tylko TOP GEAR mi się ogląda :E

 

Zawsze mnie rozwalaly komentarze Cartmana na temat sytuacji finansowej rodziny McCornikow ;)

Swoja droga szkoda, ze tylko w niektorych tlumaczeniach byly zawarte rzadkie ale swietne wypowiedzi Kennego a ze sluchu raczej nie szlo tego zrozumiec

McCormack'ów jeśli już.. OMG Im so high :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
McCormack'ów jeśli już.. OMG Im so high :E

McCormicków :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
McCormicków :P.

Shit, rzeczywiście :lol2: Najlepsza jest chyba Pani Miss Chokes-on-dick :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Shit, rzeczywiście :lol2: Najlepsza jest chyba Pani Miss Chokes-on-dick :E

I jej powabny biust, od którego nawet rektorowi w napompowanej głowię się zakręciło :E.

 

Ech, nie pamiętam już ile razy oglądałem wszystkie odcinki South Parka, ale dużo. Uwielbiam metamorfozy Mr/Mrs Garrisona i serenadę wykonaną w duecie mysza-penis :pimp:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Hanky ^^ The Chirstmas Poo , ja to jeszcze zawsze pamietam jak Kyle mial urodziny w odcinku "Casa Bonita " i wypominanie ile razy Cartman mowil na Kyle`a ''Jew" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z postaci 2 planowych najlepszy byl Mr. Slave, zawsze mnie rozwalalo jego jesus christ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01

Kogo on wchłonął? Paris Hilton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom w odcinku "Stupid Spoiled Whore Video Playset" , a hmm ktory wg was odcinek byl najslabszy? NAjgorszy na ktorym sie nudziliscie , mnie najbardziej wkurza "Jakovasaurus" z 3 sezonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Coxville

Wczoraj skończyłem 13 sezon. Cóż tu mówić - piękny jak poprzednie. :rotfl: A odcinek ze słowem fag rozwalił mnie na łopatki. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nom w odcinku "Stupid Spoiled Whore Video Playset" , a hmm ktory wg was odcinek byl najslabszy? NAjgorszy na ktorym sie nudziliscie , mnie najbardziej wkurza "Jakovasaurus" z 3 sezonu

 

Bedzie kilka takich:

-ten o barbarze streisand zmieniajacej sie w mehabarbare

-good times with weapons, nie podobala mi sie ta konwecja anime

-menbearpig

-pips episode

-damien

-imaginationland

jeszcze pewnie by sie kilka znalazlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei najbardziej utkwil w pamieci odcinek, gdy Cartman spiewa "In the Ghetto" idac do domu Kenny'ego :) ( http://www.southparkstudios.com/clips/103740 ) No i oczywiscie jego zemsta na rodzicach pewnego starszego 'kolegi' ( zrobil z nich chili ).

Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cartman ogolnie swietnie spiewa , mnie rozwalila akcja w Spontaneous Combustion jak wisial na krzyzu i ta sciema ze jedzie z Chefem w samochodzie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...