Skocz do zawartości
de99ial

Rękawice do MMA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ponieważ po pierwsze userzy tego portalu mają wiele zainteresowań oprócz komputerów (co widać po forum) a po drugie jest to dział recenzji postanowiłem zamieścić tutaj tekst o moim ostatnim nabytku. Być może komuś pomogę.

 

 

MMA trenuję dla siebie tylko i wyłącznie - nie zamierzam walczyć w klatkach, wychodzić na ringi czy stawiać czoła Pudzianowi. Nie chcę być inwalidą jak 90% ludzi w moim wieku upośledzonych ruchowo a i coraz większa liczba młodych dla których jedyna forma aktywności fizycznej to klikanie w myszkę i klawiaturę. Wybrałem MMA ze względu na wszechstronność - tutaj naprawdę pracują wszystkie mięśnie i kondycja się poprawia - nie ma bata aby było gorzej. Może być tylko lepiej.

 

Aby jednak trenować skutecznie potrzebny jest sprzęt - rękawice, osłona na zęby i ochraniacze na piszczele. Tutaj piszę o rękawicach.

 

 

Zanim dokonałem zakupu postawiłem sobie warunki:

1. Cena - do 100zł + transport (do 20 zł).

2. Trwałe i na potrzeby amatorskiego treningu - bo zawodowcy niekoniecznie się ze mną zgodzą. Dla nich jednak sprzęt kosztuje sporo więcej niż 100zł.

 

Czytałem, pytałem, przymierzałem, oglądałem i sprawdzałem. Bo oferta jest bogata - od zwykłych narzędziówek przystosowanych do MMA przez średniaki aż po dosyć znane firmy typu Masters. Wybór jest szeroki. Po długich namysłach zdecydowałem się na rękawice polskiego producenta. Dlaczego?

 

1. Zakup u producenta to niska marża. Gdyby te rękawice przeszły łańcuch właściwy dla produktu importowanego idę o zakład cena byłaby wyższa.

2. Wspieram krajowy przemysł :D

3. Po co przepłacać?

 

Kupiłem rękawice firmy SAREVOK (sarevok.pl) model sznurowany. Kosztowały mnie z transportem 110zł. Trochę się wahałem i powiem szczerze - ryzykowałem ale BYŁO WARTO.

 

Rękawice są solidne i naprawdę porządnie wykonane. A wyglądają tak:

pict0001df.th.jpg

 

Rękawice wykonane z grubej i solidnej skóry. Tak się spodobały mojemu braciakowi (na treningi chodzimy razem) że i także on się zdecydował na ten model. Stąd na fotkach dwie pary.

Zbliżenia obu par:

pict0002l.th.jpg

pict0003l.th.jpg

 

Rękawice z rozwiniętym pasem usztywniająco-mocującym. Jak widać gruby porządny ściągacz i solidny rzep.

pict0004kb.th.jpg

 

Od wewnątrz:

pict0005gc.th.jpg

 

Porównując do innych modeli innych producentów może zastanawiać dlaczego ten pas jest taki krótki? Inne modele mają ten pas długi, pozwalający na co najmniej dwukrotny oplot nadgarstka. Też się zastanawiałem więc zapytałęm Producenta - i jego odpowiedź jest prosta. "Długi pas i tak się z czasem nie sprawdza, a ten do treningów wystarcza, natomiast na zawody wybiera się inne modele". Jasno i na temat.

 

Wiązanie - niby zbędny element ale bardzo pomaga w solidnym dopasowaniu i umocowaniu rękawic na dłoni. Przy walce o chwyt czy w innych sytuacjach grapplingowych dobre mocowanie i nie spadanie to ważna sprawa. Sznurowanie poprawia znacznie jakość przylegania do dłoni i dodatkowo usztywnia nadgarstek - dzięki temu pas usztywniający nie musi być za długi a wystarczy aby solidnie trzymał. Sznurowanie może sprawiać kłopot - wszak trzeba wiżać itd. ale zastosowałem mały drobiazg - ściągacz.

 

pict0006x.th.jpg

 

Dzięki niemu nawet jedną ręką można osiągnąć efekt do którego normalnie potrzebowalibyśmy pomocy. Zaciągamy sznurówkę, ściągacz przesóamy na dół i gotowe - solidne mocowanie gotowe. Oczywiście na początku nawet to będzie sprawiać jakieś kłopoty ale z czasem będzie tylko lepiej.

 

Ściągacz czarny to moja para rękawic, beżowy - brata.

pict0007gk.th.jpg

 

Zakładanie na dłoń.

 

Krok 1 - wciągnięcie dłoni

pict0008v.th.jpg

 

Jak widać sznurowanie jest poluzowane w wystarczającym stopniu aby swobodnie wsadzić dłoń w rękawicę.

 

Krok 2 - zaciągnięte sznurowanie

pict0009m.th.jpg

 

Jak widać ściągacz niemal samodzielnie znajduje miejsce dla siebie i robi to w taki sposób, że nie pije w dłoń i nie przeszkadza. Sprawdza się po prostu.

 

Krok 3 - uporanie się z frędzlami

pict0010p.th.jpg

 

Nadmiar sznurowania wystarczy ułożyć na przegubie w miejscu w którym chwyci pas usztywniający. Można założyć za wiązanie lub lekko wcisnąć pod krawędź rękawicy - obojętne. Każdy wariant działa i nie przeszkadza oraz możliwy jest do wykonania jedną ręką.

 

Krok 4 - Naciągnięcie pasa usztywniającego

pict0011ae.th.jpg

 

pict0012ka.th.jpg

 

I gotowe! Mamy założone rękawice.

pict0013x.th.jpg

 

A tak wyglądają założone z każdej strony - można popatrzeć jak przylegają do dłoni i jak się układają.

 

pict0014p.th.jpg

 

pict0015ea.th.jpg

 

pict0016q.th.jpg

 

pict0017m.th.jpg

 

pict0018m.th.jpg

 

 

Wnioski

 

1. Przy dokładnym obejrzeniu można zauważyć drobne różnice w wykonaniu - świadczy to o tym, iż nie jest to produkt robiony maszynowo i taśmowo.

2. Wszystkie elementy wykonane są z wysokiej jakości materiałów - to skóra i porządne szycie. Wypełnienie jest miękkie ale na tyle skuteczne, że świetnie tłumi. Dzięki temu mamy pewność, że podczas ćwiczenia np. silnych uderzeń nie rozbijemy naszemu sparring partnerowi dłoni czy innych części ciała. Oczywiście cios nadal ma swoją siłę i nie można się bezkarnie okładać ale na warunki treningowe sprawdzają się idealnie.

3. Cena jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza jak porówna się ją do jakości wykonania.

4. Sznurowanie to dodatkowy atut poprawiający jakość trzymania oraz chwytu.

5. Rozmiar - dzięki otwartej budowie - jest uniwersalny a rękawice dopasowują się do niemal każdych dłoni. Może poza tymi najdrobniejszymi. Dzięki sznurowaniu uzyskujemy efekt idealnego dopasowania do naszych dłoni.

6. Nagie wnętrze nie blokuje nam chwytania jak to ma miejsce w przypadku narzędziówek z gąbką. Między innymi po tym można poznać dobre rękawice graplingowe do MMA - jak jest otwarta dłoń - lepiej. Jak zamknięta - raczej omijać. Jak nie wierzycie porównajcie budowę najtańszych rękawic MMA do topowych modeli UFC.

 

Sarevoki to naprawdę solidne rękawice do MMA, świetnie sprawdzające się na treningach, porządnie trzymające się dłoni. Do tego wykonane z wysokiej jakości materiałów - to czuć już w pierwszech chwili. Pamietajcie też, że skóra musi przywyknąć do Waszych dłoni - pierwsze treningi mogą wydawać się Wam niekomfortowe - skóra ociera, jest sztywna i nie do końca leży jak powinna. Podobnie jest z butami - muszą się przyzwyczaić do stóp (a rękawice do dłoni).

 

Jak macie jakieś pytania śmiało walcie w tym temacie - odpowiem.

 

Generalnie - jeśli szukasz solidnych rękawic na trening MMA za rozsądne pieniądze polecam ten model. Warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat używam piąstkówki Everlasta i uważam, że są bardzo wygodne. Te jednak, mogą być także niezłe.

 

Daj znać po kilkunastu treningach jak się sprawdzają, głównie jak reagują na pot.

 

Jakie sporty walki wchodzą u Ciebie w MMA?

 

Ja ćwiczę BJJ, Valetudo i Judo, tak więc u mnie raczej parter.

 

Co do samej kwestii - otwarta, zamknięta to nie do końca jest tak jak piszesz. Dużo zależy od przyzwyczajenia, ja osobiście do wykonywania technik preferuje zamknięte rękawice. Jednak na większości treningów nie używam ich wcale ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja akurat używam piąstkówki Everlasta i uważam, że są bardzo wygodne. Te jednak, mogą być także niezłe.

 

Daj znać po kilkunastu treningach jak się sprawdzają, głównie jak reagują na pot.

 

Jakie sporty walki wchodzą u Ciebie w MMA?

 

Ja ćwiczę BJJ, Valetudo i Judo, tak więc u mnie raczej parter.

 

Co do samej kwestii - otwarta, zamknięta to nie do końca jest tak jak piszesz. Dużo zależy od przyzwyczajenia, ja osobiście do wykonywania technik preferuje zamknięte rękawice. Jednak na większości treningów nie używam ich wcale ;]

 

 

U nas trening jest rozłożony na 3 dni

We wtoki stójka klincz - czyli zwarcie ale w stójce. We czwartki parter - tutaj techniki głólnie z bjj a piątki to uderzeniówka - stójka w dystansie. Obecnie szlifujemy techniki bokserskie, potem dodamy kopnięcia więc bliżej muay-thai, a potem kolejne elementy. Trener nasz nie jest zdefiniowany stylowo - nie da się powiedzieć jednoznacznie ale jak bym musiał to powiem tak - parter BJJ stójka muay-thai i boks.

 

Po kilku treningach jestem obecnie i póki co pot sobie swobodnie wyparowuje (zostaje sól na powierzchni ale wilgotna szmatka i po sprawie; pot w każdym razie nie wsiąka). Dam znać jeszcze za jakiś czas ;)

 

Otwarta sprawuje się lepiej. Nie używasz bo wolisz nagą dłoń ale sprawdź jak będzie Ci się walczyć w zamkniętych - dla siebie ;)

 

My póki co z rękawic i innych ochraniaczy korzystamy głównie w piątki, jakkolwiek rękawice wybieramy pod kątem przyszłych sparringów więc muszą być solidne i umożliwiwać wykonywanie technik grapplingowych.

 

BTW Valetudo nie jest zdefiniowanym stylem ;) To tak jakbym powiedział, że u nas na treningach MMA trenujemy BJJ, Muay-thai i MMA ;)

Edytowane przez de99ial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW Valetudo nie jest zdefiniowanym stylem ;) To tak jakbym powiedział, że u nas na treningach MMA trenujemy BJJ, Muay-thai i MMA ;)

 

Masz rację ;] Rozpędziłem się, bo u nas treningi mamy rozpisane i właśnie w piątki mamy wpisane "Valetudo", czyli chodzi o techniki uderzeniowe, bo tak jak piszesz, nie jest to zdefiniowany styl, tylko zbiór zasad i to kilku raptem :E

 

Trenujecie tylko 3 dni w tygodniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację ;] Rozpędziłem się, bo u nas treningi mamy rozpisane i właśnie w piątki mamy wpisane "Valetudo", czyli chodzi o techniki uderzeniowe, bo tak jak piszesz, nie jest to zdefiniowany styl, tylko zbiór zasad i to kilku raptem :E

 

Trenujecie tylko 3 dni w tygodniu?

 

Tak - 3 razy w tygodniu po 1.5 godziny. Niestety nawet taki rozkłąd dla mnie jest wyjątkowo intensywny (praca, obecnie przygotowania do ślubu itd.). Jak pisałem - trenuję dla siebie ;)

 

Obiecałem to daję znać - rękawice bardzo dobrze znoszą pot ;)

 

Trochę czasu upłynęło, trochę treningów za mną - rękawice sprawują się rewelacyjnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękawice Manto kosztują te 30 +/- zł więcej i jeśli miałbym wybierać brałbym Manty, bo nie mają żadnych sznurowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja ze swojej strony polecam rękawice firmy PF wykonane ze skóry naturalnej, przeznaczone do walk MMA oraz do treningu na tarczach lub worku. Odpowiednio chronią dłoń przed urazami. Zabezpieczają i usztywniają również nadgarstek.

W odróżnieniu od innych, podobnych modeli rękawice PF posiadają neoprenowe wstawki, które poprawiają komfort. Materiał jest wytrzymały oraz przyjemny dla skóry.

 

http://sklep.wojownik.com.pl/sztuki_walki/...pling_jiu_jitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rękawice Manto kosztują te 30 +/- zł więcej i jeśli miałbym wybierać brałbym Manty, bo nie mają żadnych sznurowań.

 

 

Brałem je pod uwagę ale z powodów przedstawionych w recenzji wybrałem Sarevoki.

 

I jakbym miał brać teraz nowe też wybrałbym Sarevoki.

 

 

Witam!

Ja ze swojej strony polecam rękawice firmy PF wykonane ze skóry naturalnej, przeznaczone do walk MMA oraz do treningu na tarczach lub worku. Odpowiednio chronią dłoń przed urazami. Zabezpieczają i usztywniają również nadgarstek.

W odróżnieniu od innych, podobnych modeli rękawice PF posiadają neoprenowe wstawki, które poprawiają komfort. Materiał jest wytrzymały oraz przyjemny dla skóry.

 

http://sklep.wojownik.com.pl/sztuki_walki/...pling_jiu_jitsu

 

 

Prezentują się ciekawie jakkolwiek IMHO nie ma sensu przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne :D. Cena na prawdę ok, jeżeli jest faktycznie tak jak je opisujesz :D.

 

 

Jest naprawdę tak jak opisuję ;)

 

Sparringi zadaniowe mojej sekcji ale grupy zaawansowanej ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah! A ja myslalem ze pclab to tylko szkielety w okularach siedzace przed kompem i ''mamo mamo daj na gre'' ;-) Probowales moze zanim kupiles rekawice jakiegos bandaza na rece ? Cos takiego ma Everlast dajmy na to w ofercie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hah! A ja myslalem ze pclab to tylko szkielety w okularach siedzace przed kompem i ''mamo mamo daj na gre'' ;-) Probowales moze zanim kupiles rekawice jakiegos bandaza na rece ? Cos takiego ma Everlast dajmy na to w ofercie

 

 

Bandaże długo się wiąże, a na treningach chodzi o czas. No i bandaże na zawody, turnieje czy sparingi poważniejsze to fajna sprawa, ale na zwykły trening - po prostu się nie chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że umieszczasz opis sprzętu sportowego w dziale sprzętu komputerowego, to jeszcze offtopic i post pod postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dość, że umieszczasz opis sprzętu sportowego w dziale sprzętu komputerowego, to jeszcze offtopic i post pod postem.

 

Jak dobrze widać, dział nazywa się "Sport" więc nie rozumiem o co Ci chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czepia się dla zasady...

 

"Nadgorliwość gorsza od faszyzmu" - znasz takie powiedzenie?

 

EDIT

 

Temat pierwotni był w dziale RECENZJE CZYTELNIKÓW - nie wiem jaki Mod i po co przeniósł go do Sportu...

Edytowane przez de99ial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że rekawice do MMa służa przede wszystkim do walki. Do treningu należy uzywać przede wszystkim bokserskich. To jest kwestia bezpieczeństwa. Bardziej odkryte rekawice maja zastosowanie do pewnych ćwiczeń dopiero na późniejszym etapie treningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infamis - pisałem dlaczego bokserskie nie są zalecane przy treningu, ale powtórzę. Rękawice bokserskie oferują dużo lepszą ochronę niż do MMA przez co można - zwłaszcza na początkowym etapie nauki, kiedy uczymy się zupełnych podstaw uderzeń pięściami - nałapać złych nawyków. Np. cios sierpowy - jeśli źle nauczymy się sierpa bez rękawic lub w rękawicach do MMA kończy się to tzw. bokserskim złamaniem.

 

Dlatego do treningu także rękawice MMA. No chyba, że ktoś boks trenuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od odpowiednich nawyków to jest trener. A rekawice są dla BEZPIECZNEGO treningu. Dlatego używamy bokserskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od odpowiednich nawyków to jest trener. A rekawice są dla BEZPIECZNEGO treningu. Dlatego używamy bokserskich.

 

Jasne, że trener. I trener decyduje jakich rękawic powinno się używać. U nas niektórzy mają bokserskie bo to niczemu nie przeszkadza, ale większość z nas trenuje rekreacyjnie, nie zawodowo i nie każdy ma ochotę wydawać kilkaset złotych na dwie pary rękawic. A jednak graplingowe są bardziej uniwersalne niż bokserskie - chociażby do technik nie tylko uderzeniowych.

 

IMHO lepiej przyzwyczajać się do rękawic MMA bo to uczy nas ostrożności i dokładności. Jak źle wyprowadzisz cios czujesz - mimo, że cios nie jest silny.

 

Bezpieczeństwo to podstawa ale jeśli trenuje się z głową można trenować nawet bez rękawic.

 

EDIT

 

Więcej w temacie bo przeczuwam, że nie odpuścisz.

 

Rękawice bokserskie mają większą powierzchnię. Ucząc się w nich przyzwyczajasz się do pewniejszej osłony np. głowy. Garda w bokserskich a bez to zupełnie dwie różne sprawy, i jeśli będziesz uczył się w bokserskich nabywasz złych nawyków. Sam oszukujesz siebie, bo przyzwyczajasz się do czegoś, czego później w rękawicach MMA nie masz. Dodatkowo w bokserskich rękawicach inaczej się czujesz co później bo ich zdjęciu źle wpływa na ludzką psychikę.

 

Trenując w rękawicach MMA przyzwyczajasz się do realizmu starcia, nie nabywasz błędnych przyzwyczajeń. Trening i nauka w bokserskich a potem przesiadka na MMA to jak wychodzenie boksera do walki z kick bokserem - coś czego bokser nie zna, odbieranie sobie czegoś ważnego.

 

I trzeba pamiętać, że rękawice do MMA nie mają amortyzować uderzeń a jedynie chronić kości dłoni przed kontuzją.

 

Trening i nauka ma przygotowywać do realnego starcia, a trenując w bokserskich oszukujesz sam siebie.

Edytowane przez de99ial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że trener. I trener decyduje jakich rękawic powinno się używać. U nas niektórzy mają bokserskie bo to niczemu nie przeszkadza, ale większość z nas trenuje rekreacyjnie, nie zawodowo i nie każdy ma ochotę wydawać kilkaset złotych na dwie pary rękawic.

I dlatego tym bardziej należy sie ograniczyc do bokserskich.

IMHO lepiej przyzwyczajać się do rękawic MMA bo to uczy nas ostrożności i dokładności.

Uczyć się masz maksymalnie bezpiecznie. Ani powybijane kciuki, ani pocięte twarze nie są oznaka bezpieczeństwa, a takie jest ryzyko używania rękawic do MMA. Nawet rękawice bokserskie nie gwarantuja braku kontuzji, a co dopiero takie, które mniej zasłaniaja, a do tego mają krawędzie, które w bokserskich nie występują.

Bezpieczeństwo to podstawa ale jeśli trenuje się z głową można trenować nawet bez rękawic.

Jasne. Przy niektórych ćwiczeniach i na odpowiednio wysokim poziomie.

Więcej w temacie bo przeczuwam, że nie odpuścisz.

Tu nie ma co odpuszczać, czy nie odpuszczać. Po prostu tłumaczę Ci jak sprawy wygladają. Ja wiem, ze wielu uważa, ze jak ma ćwiczyc pod katem MMA, to musi miec rękawice do MMA, gacie znanej firmy i takiż rashguard, ale wierz mi, takie gadżety są zbędne.

Rękawice bokserskie mają większą powierzchnię. Ucząc się w nich przyzwyczajasz się do pewniejszej osłony np. głowy. Garda w bokserskich a bez to zupełnie dwie różne sprawy, i jeśli będziesz uczył się w bokserskich nabywasz złych nawyków. Sam oszukujesz siebie, bo przyzwyczajasz się do czegoś, czego później w rękawicach MMA nie masz

GARDA TO JEST KWESTIA TECHNIKI, NIE SPRZĘTU OCHRONNEGO!

Dodatkowo w bokserskich rękawicach inaczej się czujesz co później bo ich zdjęciu źle wpływa na ludzką psychikę.

Wpływa bardzo dobrze, kiedy okazuje się, że np rece Ci szybciej chodzą.

I trzeba pamiętać, że rękawice do MMA nie mają amortyzować uderzeń a jedynie chronić kości dłoni przed kontuzją.

I dlatego służą do walki!

Trening i nauka ma przygotowywać do realnego starcia,

I temu służy odpowiednia metodyka!

a trenując w bokserskich oszukujesz sam siebie.

Nie, oszukujesz się bujankę w sprzecie którego w żaden sposób nie potrzebujesz, a który słuzy tylko lansowi.

Edytowane przez Infamis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...

 

Mam tylko rękawice i ochraniacze na piszczele. Rusha i innego sprzętu nie mam i nie bawię się w "bujanki".

 

Wybacz ale bardziej ufam mojemu trenerowi niż Tobie.

 

Wydaje mi się, że wszystko co trzeba napisałem wyżej - albo to zaakceptujesz, albo nie. To już Twoja sprawa. Nie ma co ciągnąć tej dysputy dalej.

 

Dodam (jeśli nie zadałeś sobie trudu czytania wcześniejszych postów) - nasz trening podzielony jest na trzy dni. Klincz i obalenia (bez rękawic i ochraniaczy na piszczele), parter (bez rękawic i ochraniaczy na piszczele)oraz stójka (tutaj zależy - czasami zupełnie bez ochraniaczy a czasami tylko rękawice a czasami - jak trening jest bardziej wymagający - komplet). Oczywiście cały czas ochraniacz na zęby coby ich nie pokruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale najwyraźniej to Ty nie zadałeś sobie trudu sprawdzenia z kim rozmawiasz. Wyjasniłem jak sprawy sie mają. Jeżeli do jakiegoś początkującego moje wyjaśnienie nie dociera, to płakał nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... pamiętam Twój ośli upór z tematu o kravce i głupoty jakie wypisywałeś. Wcale niewykluczone, że Ty z kolei nie wiesz kto jest moim trenerem - bardzo możliwe, że go znasz albo o nim słyszałeś.

 

I jak poprzednio napiszę raz jeszcze - wiem kim jest mój trener, wiem jakie ma doświadczenie i ufam jego osądowi. Ty dla mnie jesteś... nikiem na forum. Wybacz ale na tej podstawie nijak nie uznam Twojego, nazwijmy to autorytetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...