Skocz do zawartości
de99ial

Rękawice do MMA

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi synku, ale nie wypisywałem żadnych głupot. A kto jest Twoim trenerem zawsze możesz się pochwalić. A czy jestem nikim to zawsze możesz się przekonać stając na zawodach przeciwko moim uczniom.

Edytowane przez Infamis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Per "synku" to zwracaj się do swoich dzieci. To raz. Dwa - owszem wypisywałeś np. o schodzeniu do parteru kiedy napadnie Cię kilku gości na ulicy. Ale nie wracajmy do tej bezowocnej dyskusji. Trzy - Gladio MMA Lublin/Świdnik. Poszukaj i sprawdź. I cztery - nie zawody dla mnie są wyznacznikiem jakości nauki a komfort jej i atmosfera jaka panuje na zajęciach. Pięć - nie wiem czy umiesz czytać czy tylko udajesz ale już pisałem, że trenuję dla siebie nie dla zawodów.

Mimo wszystko pozdrawiam i trzymaj się.

I daj sobie spokój z odpisywaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic na to nie poradzę, że masz zerowe pojecie zarówno o walce na ulicy, jak i metodyce treningu. Tak jak przypuszczałem interesuje Cię bujanka i zabawa, czyli jak to okresliłeś "komfort i atmosfera", a nie ciężki trening. To tłumaczy bzdury które wypisujesz. Niepotrzebnie tylko mieszasz w To swojego trenera. Nie znam Wojtka Klimkiewicza, to zapewne jeden z wielu moich młodszych kolegów, którzy, wierze robia dobra robote w swoich klubach. Nie wydaje mi sie aby podobało mu sie chamstwo jego ucznia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chamstwo? Wybacz traktuję Cię tak jak Ty traktujesz mnie. Wszelkie informacje, które tu przedstawiłem pochodzą z moich konsultacji z nim właśnie.

Co do "bujanki i zabawy" - wiesz... nie znasz mnie a oceniasz. Jak sądzę według samego siebie a to o Tobie niestety dobrze nie świadczy. Brak zrozumienia, że nie każdy ma ochotę, czas i możliwości na poświęcenie wszystkiego dla treningów świadczy wyłącznie o Tobie.

I dodam - gdybym chciał być chamski to bym był - i uwierz mi wszyscy czytający ten temat od razu by się zorientowali.

PS. Mieszam? Napisałem tylko, że jego opinia i ocena oraz to w jaki sposób prowadzi treningi mają dla mnie większe znaczenie niż Twoje słowa. No ale Ty i tak widzisz to zupełnie inaczej. A może wolałbyś bym zachował formę "per Pan"? Jeśli tak - zastosuj ją także.

PS2. Ważny szczegół, który teraz do mnie trafił. Nigdzie nie napisałem, że jesteś "nikim" i wcale tak nie uważam. Każdy człowiek ma u mnie jakiś kredyt zaufania oraz poszanowanie. Nie mylić z szacunkiem, bo to dwie różne sprawy i na szacunek trzeba zasłużyć. Mimo Twojego wieku i osiągnięć i bazując na tym co do tej pory pokazałeś w swoich wypowiedziach - niestety raczej nie zyskujesz w moich oczach. Mocno też nie tracisz bo nie wątpię, że wiedzę masz ogromną, tylko moim zdaniem nieco błądzisz po pierwsze zakładając, że każdy kto trenuje ma poziom mistrzowski a po drugie za bardzo trzymając się swoich poglądów bez poszanowania zdania innych. No ale każdy ma do tego prawo - wszak ludzka natura taka jest.

Edytowane przez de99ial

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żałosny jest dzieciaku. Wymądrzasz się na tematy o których pojecia nie masz i widzę, że problem stanowi dla Ciebie obecność kogoś kto ma to pojecie. Zachowujesz sie jak dwunastolatek kłucący się z profesorem matematyki, że dwa razy dwa jest pięć i do tego jeszcze mieszający do tego swojego nauczyciela z podstawówki. Nie jestes i przez najbliższe parenaście lat nie bedziesz dla mnie partnerem do dyskusji. Reagowałem na to co wypisujesz tylko dlatego, żeby ktoś inny nie dał sie nabrac na mądrosci chłopca po paru miesiacach treningu.

A oceniam Cię po Twoich wypowiedziach. Nie potrzebuję wiecej, bo to kwestia doswiadczenia. Przez dwadziescia siedem lat odkad zajmuje sie sztukami walki, w tym piętnascie MMA/Bjj widziałem tysiące takich cwaniaczków jak Ty.

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh... Brawo. Gratuluję podejścia i ego - aż dziwne, że się z nim mieścisz na naszej planecie...

Szkoda słów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zajmij się synku swoim ego. Masz je na poziomie kosmicznym, skoro ci się zdaje że cwicząc pare miesięcy jesteś mądrzejszy od jednego z prekursorów tego sportu, którego uczniowie należa do scisłej krajowej czołówki.

Ostateczny EOT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiedziałem, że nie wytrzymasz...

Spróbuję raz jeszcze wyłuszczyć Ci co dokładnie mnie w Twojej postawie irytuje.

Przychodzisz. Podajesz się za kogoś, mówisz, że masz takie i takie doświadczenie, wręcz się tym chwalisz a potem ŻĄDASZ aby uznać Ciebie za autorytet w tej tematyce. Jeśli naprawdę interesujesz się psychologią powinieneś wiedzieć jaki jest proces uznawania Autorytetów.

Z drugiej strony przychodzisz tutaj i podważasz zdanie mojego trenera - to trener powiedział mi abym kupił rękawice do MMA na treningi. To nie była moja decyzja. Ty przychodzisz i za wszelką cenę niemal starasz się udowodnić, że to zły wybór.

Powiązujesz obie te kwestie, dołóż swoją opryskliwość i dziwisz się, że reaguję tak jak reaguję?

Naprawdę cały czas zachowuję poziom wypowiedzi, nie wyzywam Cię za to Ty regularnie starasz się mnie obrazić jakimiś "synkami" czy "bujankami".

Nie przystoi takie zachowanie człowiekowi w Twoim wieku i tym bardziej z Twoją wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żałosne. :-( Za nikogo sie synku nie podaje. W odróznieniu od ciebie nie jestem anonimem.Nic za wszelką cenę nie udawadniam. Napisałem jak sie sprawy mają. To, ze stanowi to problem dla jakiegos poczatkującego, to problem tegoz poczatkujacego.

A w ogóle rekawice, które tu reklamujesz abstrachujac od przydatnosci treningowej sa po prostu kiepskie. A dlaczego, to moge wyjaśnic, jesli ktoś normalny będzie ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja bym chciał, żebyś wyjaśnił, ale chłopaki dajcie już spokój, bo zaraz temat zamkną, a chce jeszcze jedno pytanie wam zadać ;)

Mianowicie chce iść na Krav-mage od tego roku i mam takie pytanie do was. Jak wyglądały wasze pierwsze treningi? Czy od razu trzeba mieć jakieś rekawice etc. czy na początku wystarcza krótkie spodenki i podkoszulek :D? Trenuje sobie tak w domu, bardziej rekreacyjnie :P i nie wiem czy dam rade na tych treningach. Od razu mówie, że nie jestem tez jakimś nerdem, i trochę tych mięśni już jest. Tylko właśnie chciałbym wiedzieć jak wyglądały wasze pierwsze kroki w tej dziedzinie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Infamis - jakbyś się chociaż postarał zamiast pompować balon bufona to mógłbyś stwierdzić bez problemu kim jestem w życiu. Wystarczy umieć czytać. I nie ma nic bardziej żałosnego niż zmiana poziomu dyskusji... No ale stawiam, że nawet tego nie zrozumiesz.

@Edit Mode - Po pierwsze zapytaj trenera. Każdy ma swoją metodykę i ten do którego będziesz chodził decyduje. Najważniejsze - nie bój się. Nikt nie będzie z Ciebie drwił jeśli coś nie będzie Ci szło. Po to chodzisz na treningi aby się uczyć i każdy kto tam chodzi zaczynał od zera. O kondycje się nie martw - najwyżej zrobisz krótką przerwę, złapiesz oddech i wrócisz na miejsce.

Moje pierwsze kroki były na sekcji BJJ. Przyjemni ludzie, świetni, rewelacyjna atmosfera i nauka. Powoli od podstaw. Na MMA tak samo - kapitalna atmosfera i nauka. Jak brakowało oddechu np. na sparingach zadaniowych to krótka przerwa i tyle. Nie ma co się stresować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem napisz do Popka on coś o tym wie ^^ na yt nawet pokazywał swoje rękawice

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja bym chciał, żebyś wyjaśnił

Proszę uprzejmie. Dwie sprawy. Pierwsza, to garb między właściwą powierzchnią tłumiacą, a rzepem na wysokosci nadgarstka. Takie dodatek jest niekorzystny, bo ogranicza ruchliwośc nadgarstka. Druga, to wyprofilowanie materiału od wewnętrznej strony dłoni. Nie jest dość ergonomiczne.

Z dostępnym na polskim rynku rekawic do walk amatorskich (czyli grubsze niz do zawodowych)najlepiej wypadaja modele Rebela: http://rbl.pl/index.php?products=product&prod_id=65 i Fairtexa http://www.sklep.asami.pl/FGV15_Rekawice_MMA_Pro_sparingowe-2.html . Choć tych pierwszym miałem partę próbną w której wytrzymałośc szwów pozostawiała trochę do życzenia, ale myslę, że to poprawiono.

Z rekawic zawodowych najsensowniej prezentuje się z polskich produktów inny model Rebela: http://rbl.pl/index.php?products=product&prod_id=59 . Ten model jest najczęściej stosowany na walkach zawodowych w Polsce (Angels of Fire, Pro-Fight, Bałtycki Sztorm, Chojnicki Boxing Show, Fight Club Koszalin).

Mianowicie chce iść na Krav-mage od tego roku i mam takie pytanie do was. Jak wyglądały wasze pierwsze treningi? Czy od razu trzeba mieć jakieś rekawice etc.

To zależy od klubu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reanimuję temat, bo pojawił się text o sensownych rękawicach do walki: http://pro-fight-mma.pl/?p=1458

Dobry tekst. Tylko problemem może być cena tych rękawic dla niedzielnych trenujących (jak ja sam).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi