Skocz do zawartości
Colicab

Co ostatnio kupiłem dla swoich czterech kółek?

Rekomendowane odpowiedzi

Przednie zawieszenie w renii zaczęło "twardziej " pracować - więc kupione (na przód) amortyzatory Bilstein, sprężyny KYB, górne mocowania SNR, osłony/odboje KYB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wentylator klimy do BMW, OC do Peugeota.

EDIT: Świece zapłonowe do Peugeota - w pudełku Renault :P

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenia (OC + Assistance + NNM) do Pierdka - czyli wychodzi, że jest u nas od roku, w czasie którego zrobione około 6-7tys kilometrów, awarii zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam żarówki na zapas zawsze kupione, dobre Osramy kupisz przy byle zamówieniu w cenie tych chińczyków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lodówka do auta - 29l, chodzi na 12 oraz 230V.

 

Dzisiaj przeszła "test" w ekstremalnych warunkach: 2 godziny przed wyjazdem podłączona w domu aby się schłodziła (przy załadunku i tak załapał sporo ciepłego). Wraz z napojami i jedzeniem załadowane wkłady schładzające aby ją wspomóc podczas postoju. 50 minut jazdy (w czasie której pracowała), na miejscu otwarcie aby wyciągnąć napój ze środka, następnie bez włączenia 2,5 godziny postoju auta w pełnym słońcu (od około 13tej więc już było "dosyć ciepło", do tego odsunięta roleta, więc nic nie chroniło od słońca), następnie 10 minut jazdy, wyciągnięcie kolejnych rzeczy i kolejny postój - tym razem około godziny, tyle, że w cieniu. 15 minut jazdy i znowu otwarcie - napoje w odczuciu zimne jak z lodówki w domu (mam ustawioną na 6C). Daje radę. Gdyby ktoś potrzebował to Carface.

Tutaj brana

Edytowane przez bergercs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bacscan CA 9000 za 199zł na allegro, co by wiedzieć czy gratem mogę jechać rano na ryby 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lodówkami im większa tym lepsza, byle była załadowana. Ja mam 45 litrów, pakuje do pełna, zostawiam na kilka godzin pod 230V, potem do auta... Nawet jak nie ma zasilania, to sama zawartość trzyma temperaturę. Moja była kupiona w biedrze 10lat temu, na ogniwie Peltiera, to ciężko coś zepsuć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem unowocześnić E61 i zamówiłem jednostkę multimedialną z CarPlay :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amory TRW na przód, tył robi co ma robić od roku, teraz przyszła pora na przód, a cena amorów TRW jest identyczna jak chińszczyzny typu Denckerman, Optimal itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd INA z pompą, filtr powietrza i paliwa Filtron, oleju Bosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory przód Sachs, wymiana oleju i filtrów wszystkich, uzupełnienie klimatyzacji (200g), łącznik elastyczny wydechu. Na jutro będzie nowa mata dla psa na tylną kanapę i nowy zapach na test do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OC dla BMW, w zeszłym roku 800zł a w tym 700zł - w tym NNW i Assistance. Gdybym samo OC brał to 500zł by było tylko ;)

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Jenox Gold od NET_HURT. Zamówiony rano, przyjeżdża wieczorem. Napięcie 12,9V. 2/2 100% polecam.

Musiałem kupić, bo Exedy w skodzie zabiłem. Nie udało mi się go podnieść ładowarką oraz prostownikiem. 2 tygodnie walki i po 2-3 godzinach napięcie spada do 10,7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Klima napisał:

Kolejny Jenox Gold od NET_HURT. Zamówiony rano, przyjeżdża wieczorem. Napięcie 12,9V. 2/2 100% polecam.

Musiałem kupić, bo Exedy w skodzie zabiłem. Nie udało mi się go podnieść ładowarką oraz prostownikiem. 2 tygodnie walki i po 2-3 godzinach napięcie spada do 10,7V.

To ode mnie z Mysłowic, dosłownie 500m od domu, też u nich kupuje, 2 miesiące temu Varta do Outlandera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wózek narzędziowy! Kurde byłem w sklepie i się tak do mnie uśmiechał. 2 razy powiedziałem nie, na złość jak szedłem do kasy, to zobaczyłem go znowu i uległem :lol2: a tak serio chciałem sobie kupić taką skrzynkę z szufladami na regał i skończyło się na wózku :E bez narzędzi. Tych nazbierało się w opór, to będzie czym zapełnić szuflady

Edytowane przez marko125-91
  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie dla Peugeota. W Uniqua z kodem "ST035Z4" za OC i podstawowe Assistance (holowanie 75km i auto zastępcze na 2 dni) wyszło 347 zł. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik rowerowy na hak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w ciągu ostatniego roku 100% w górę poszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, tata do C5tki kupował w lutym i dał 1200zł za polski produkt na 4 rowery, gdzie Thule 4 rowerowy 2500, nie chce mi się wierzyć, że ten sam polski bagażnik kosztował 600zł, chyba że był z plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lara temu płaciło się  za "polski produkt" poniżej 500zł (3 rowery), za nieco ponad 1000 dało się dorwać Thule. W zeszłym roku przez covid  większa popularność sprzętu - już na początku wakacji brakło tychże bagażników nawet u producentów (pisałem o tym rok temu - jeśli ktoś potrafi obsługiwać zj..ną wyszukiwarkę na tym forum to znajdzie) i ceny wystrzeliły. Ceny rowerów także poszły w górę - nie w takim stopniu jak bagażników, ale 20-30% na spokojnie - Indiana 3-jkę, który "normalnie" stał po 2k kupienie obecnie za 2400 uważam za sukces...

amos.jpg

 

Niestety wykresy zmian cen w Ceneo to bardzo krótki okres, Skąpiec pokazuje 12 miesięcy ale to wciąż za mało - "walnięcie" cen było jeszcze wcześniej (+/- początek wakacji), potem były nawet spadki, ale do cen "sprzed covida" nawet się nie zbliżyły.

Edytowane przez bergercs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 cebulionów za holendra na dwa rowery. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...