Skocz do zawartości
kaman

[worklog] Black&White LC by kaman

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, iż moja stara obudowa w której aktualnie mam LC niezbyt się do tego nadaje (patrz link w sygnaturce) postanowiłem zmienić ją na nowszy model :P Wybór padł na SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black (GD-600W) :)

Na dzień dzisiejszy chciałbym zaprezentować samą obudowę, na resztę przyjdzie czas (niestety nie dzisiaj).

Zapraszam do czytania i komentowania!

 

 

Pierwsze wrażenie

Cała obudowa jest dość lekka, waży zaledwie 7kg. Na pudełku znajdziemy najważniejsze informacje, takie jak cechy produktu (napisane w języku polskim i angielskim), nazwę kupionego modelu oraz zdjęcie

001lgs.th.jpg 002kbv.th.jpg

 

Wybrany przeze mnie model to Gladius 600 Window Pure Black (GD-600W), a więc wersja z przyciemnionym oknem.

025yw.th.jpg

(za oknem znajdował się biały materiał)

 

 

Dane techniczne:

- Wymiary obudowy: 438 x 480 x 200mm (wys. x dł. x szer.)

- Waga: 7kg

- Miejsca na karty rozszerzeń: 7

- Maksymalna długość karty graficznej: ok. 28cm

- Możliwość założenia 4 wentylatorów 120x120mm:

* Przód: 120x120mm (brak w zestawie)

* Tył: 120x120mm (dołączony do obudowy, niebieskie podświetlenie, 1200RPM)

* Top: 2x 120x120mm (brak w zestawie)

- Porty na przednim panelu:

* 2x USB 2.0

* 1x słuchawki i mikrofon

* 1x E-Sata

014ow.th.jpg 039sm.th.jpg

 

 

Pierwsze oględziny:

Obudowa na żywo wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach. Front został zrobiony z czarnej siatki, a każda zaślepka ma osobny filtr.

003g.th.jpg 042to.th.jpg

Bardzo łatwo zdjąć przód obudowy. Wystarczy lekko ścisnąć kołki i front elegancko wyskakuje. Wyciąganie filtra przeciwkurzowego również nie jest trudne. Wystarczy kliknąć na zaślepkę z logiem i pociągnąć ? w ten sposób dostajemy się do filtra jak i wentylatora.

015lz.th.jpg 016nr.th.jpg 018kq.th.jpg 053zn.th.jpg 057v.th.jpg 054c.th.jpg

 

 

Napęd umieszczamy za pokrywką ? to powinno ucieszyć użytkowników posiadających biały CD-ROM ;)

049r.th.jpg

 

Na bokach brak jakichkolwiek otworów wentylacyjnych. Moim zdaniem bardzo dobrze, gdyż będzie zachowana cyrkulacja powietrza - przód nawiew, tył i top wywiew. Okno również jest pełne, bez zbędnych otworów.

006no.th.jpg 008n.th.jpg

 

Na topie znajdziemy miejsce na dwa wentylatory 120x120mm. Oczywiście nie będzie żadnego problemu aby przykręcić tam chłodnicę od LC lecz wtedy najlepiej zaopatrzyć się w cienkie wentylatory, np. Scythe Slip Stream Slim.

009au.th.jpg

 

Z tyłu znajdziemy wyjście na węże oraz w miarę sensownie wycięty grill który nie powinien zbyt mocno przeszkadzać w odprowadzaniu ciepłego powietrza na zewnątrz obudowy. Dodatkowo zaślepki od kart rozszerzeń zostały zrobione również z czarnej siatki. Zasilacz umiejscowiony jest na samym dole ? mamy możliwość założenia go wentylatorem do dołu jak i do góry. Pod zasilaczem znajduje się filtr powietrza, a sam zasilacz podczas instalacji zostaje umiejscowiony na gumowych podkładkach które mają tłumić drgania.

007flq.th.jpg 035ajq.th.jpg 036vx.th.jpg 032sc.th.jpg 022q.th.jpg 024i.th.jpg 038bm.th.jpg

 

Wnętrze jest czarne i ma fabrycznie wycięte otwory aby pochować kable. Za tacką bez problemu znajdzie się miejsce na ukrycie kabli.

029w.th.jpg 045sa.th.jpg

 

Dodatkowo, za tacką znajdują się specjalne wcięcia wraz z wygiętą blachą aby przyczepić do nich kable poprzez dołączone opaski zaciskowe.

048j.th.jpg 046gx.th.jpg

 

Napędy montuje się beznarzędziowo, natomiast dyski w specjalnych szynach (niestety bez dodatkowych podkładek tłumiących drgania).

030k.th.jpg 031mj.th.jpg

 

W zestawie znajdziemy opaski zaciskowe, zaślepkę na stację dyskietek, trochę śrubek, speaker oraz szyny na dyski. Dodatkowo do obudowy dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim oraz angielskim.

051p.th.jpg

 

Cała konstrukcja jest oparta na czterech, gumowych nóżkach które tłumią drgania.

020qo.th.jpg

 

 

Podsumowanie:

Moim zdaniem obudowa w swoim przedziale cenowym nie ma sobie równych. Filtry przeciwkurzowe, czarne wnętrze, zasilacz na dole oraz przyciemnione okno jest rzadko spotykane w cenie 239zł (według cooling.pl). Obudowa ode mnie otrzymuje 9/10 gdyż brak podkładek do wyciszenia dysków oraz że zostają na niej ślady po palcach.

Wszelkie pytania na temat tej obudowy proszę kierować w tym temacie ? będę starał się na nie odpowiedzieć ;)

 

 

EDIT:

Jutro wrzucę fotki części do LC gdyż dziś nie dam rady.

I proszę nie robić offtopu, że projekt stoi ale wszelkie pieniądze które miałem odłożone na LC musiałem przeznaczyć na reperację samochodu - durna zima :E

Edytowane przez kaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jak widzimy ładna. ;) Czekamy na resztę i chyba najważniejsze LC :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powiem tak:

bardzo ładnie opisane wszystko i naprawdę przekonałeś mnie tym do tej obudowy. jak tylko będzie kasa będę ją kupował bez zastanawiania się. za taką cenę naprawdę warto tą obudowę kupić. szkoda tylko ze ślady po palcach zostają ale da się przeżyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, obudowa jest bardzo dobrze przemyślana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślady po palcach da się przeżyć, dzisiaj jeszcze poprawiałam cable management i potem przetarłam całą budkę z zewnątrz szmatką z płynem do mycia okien :E - ale wyglądała po tym jak nowa.

Nie żebym reklamowała czy coś, ale w Gralu mają ją za 223zł ;). Poza tym to specjalnie nie mam nic do dodania, dobrze przedstawiłeś tą obudowę.

 

No i chętnie zobaczę LC w tej budzie, ja póki co mam w planach tylko ciche i ładnie wyglądające AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czekamy a montowanie napędów jak w moim Aerocool dosłownie takie same

u mnie też są identyczne na szczęście już oddawana w pudełku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obudowa jak widzimy ładna. ;) Czekamy na resztę i chyba najważniejsze LC :cool:
LC ostatecznie do końca lutego powinno się pojawić. Bym skończył w styczniu ale niestety kasa poszła na lakiernika. W każdym bądź razie czeka mnie wycinanie koszyka na dysk i na floppy, tworzenie piwnicy i zabudowa zatok ;)

Mam nadzieję, że chłodnica na topie i wentylatory grubości 25mm będą wyglądać w miarę sensownie :E

Zdradzę, iż leżą już w domu węże białe 10/16 i nowa pompka ;) Jutro pojawią się zdjęcia.

 

 

Ślady po palcach da się przeżyć, dzisiaj jeszcze poprawiałam cable management i potem przetarłam całą budkę z zewnątrz szmatką z płynem do mycia okien :E - ale wyglądała po tym jak nowa.

(...)

Potwierdzam - ślady po palcach schodzą bardzo ładnie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np to czekam jak wyjdzie to LC.

Obudowa ładna,prosto i elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy patent tej obudowy to przesunięte miejsca na wentyle. to sprawia że jest to prawdziwie WCReady obudowa :)

 

czekam na zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze gladiusa 400 w tym ja na pewno żałują, że z kupnem budy nie poczekali 2 miechów :) Bo jednak w 400tce niema aż tyle miejsca na kable, mało miejsca za tacką i jednak 600 jest troche bardziej przemyślana. Cholera czemu od razu nie wypuścili 600? :)

 

Kaman czekamy na fotki ;)

 

P.S Co nie zmienia faktu, że z gladiusa 400 jestem zadowolony :P

Edytowane przez cyken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wolał dołożyć trochę kasy do lepszej obudowy ;) 7Kg? tyle mówi mi wystarczająco że lepiej jej nie kupować :D

 

Powodzenia w robieni swojego chłodziwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepszy patent tej obudowy to przesunięte miejsca na wentyle.

(...)

Dokładnie :thumbup: Widać, że projektanci o wszystkim pomyśleli ;)

 

 

Posiadacze gladiusa 400 w tym ja na pewno żałują, że z kupnem budy nie poczekali 2 miechów :) Bo jednak w 400tce niema aż tyle miejsca na kable, mało miejsca za tacką i jednak 600 jest troche bardziej przemyślana. Cholera czemu od razu nie wypuścili 600? :)

 

Kaman czekamy na fotki ;)

 

P.S Co nie zmienia faktu, że z gladiusa 400 jestem zadowolony :P

A wiesz, że chciałem kupić używaną 400? :E Ale stwierdziłem, że mimo wszystko lepiej dopłacić i kupić z gotowym, skromnym oknem ;) Do tego okno przyciemnione - chciałem zamawiać już u Barusa ale w ostatniej chwili zwróciłem uwagę na 600 :P

 

 

Ja tam bym wolał dołożyć trochę kasy do lepszej obudowy ;) 7Kg? tyle mówi mi wystarczająco że lepiej jej nie kupować :D

(...)

Wiesz, dołożyć to i ja chciałem (chociażby do Lancool K58) ale niestety większość odłożonej kasy poszła na lakiernika więc musiałem trochę 'przyciąć' budżet ;) Ważne, że jestem zadowolony z zakupu tej 600 :)

 

 

(...)

Powodzenia w robieni swojego chłodziwa ;)

Dzięki, na pewno się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cholera czemu od razu nie wypuścili 600? :)

 

SYGNA:

SilentiumPC Gladius 400 + 3x Zephyr 120mm

 

hahaha rozbawiło mnie to :E:lol2:

narzekasz zna gladiusa 400 tak se myśle że pewnie ty masz

patrze na sygne no i eureka :P

 

a co do budy też chyba ne ferię zamówie jakiegoś gladiusa

i jestem wdzięczny za dobrą jakość fotek

tak trzymać :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadacze gladiusa 400 w tym ja na pewno żałują, że z kupnem budy nie poczekali 2 miechów :) Bo jednak w 400tce niema aż tyle miejsca na kable, mało miejsca za tacką i jednak 600 jest troche bardziej przemyślana. Cholera czemu od razu nie wypuścili 600? :)

 

Kaman czekamy na fotki ;)

 

P.S Co nie zmienia faktu, że z gladiusa 400 jestem zadowolony :P

W sumie to różnice między 400, a 600 są znikome. Za to, z tego co pamiętam 400 kosztowała poniżej 200zł. Pewnie przez ten grill pod zasilaczem podrożała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardzo fajna obudowa, tylko czekać aż worklog się rozwinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to różnice między 400, a 600 są znikome. Za to, z tego co pamiętam 400 kosztowała poniżej 200zł. Pewnie przez ten grill pod zasilaczem podrożała :)

 

 

No jednak środek przeszedł pare zmian, inne umiejscowienie dysków, dziury w tacce na przeprowadzenie kabli, w 400tce tego nie masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jednak środek przeszedł pare zmian, inne umiejscowienie dysków, dziury w tacce na przeprowadzenie kabli, w 400tce tego nie masz :)

Inne umiejscowienie dysków, ale nadal tak samo bezużyteczne, bo bez antywibracyjnych podkładek. Nadal kwalifikuje się to do wyrzucenia i dysk na gąbkę.

Co do dziur, to dzisiejsze kable od zasilania są tak ładne, że szkoda ich chować :)

Ogólnie zmiany są, to prawda, ale nie rewolucyjne. Zapłacić trzeba za nie 20zł więcej (wersja bez szyby), niby mało, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole trochę dopłacić i mieć pochowane kable żeby to ładnie wyglądało i cały sprzęcik będzie widać przez okienko :D

okno na pewno zrobi dużo dla tych co lubią patrzeć na swój pracujący sprzęt bo inaczej to by trzeba było to wycinać a tu za dopłata 20zł mamy wersje z oknem

na wersje bez szyby zwróciłem też pierw uwagę bo była tańsza ale nie lubię mieć zakrytego sprzętu wole widzieć co sie dzieje w środku i ta kratka tylko pasje na 2 wentylatory które podobno jak się zamontuje na bok to robią złe zawirowania powierza w budzie przez co jest gorszy przepływ powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inne umiejscowienie dysków, ale nadal tak samo bezużyteczne, bo bez antywibracyjnych podkładek. Nadal kwalifikuje się to do wyrzucenia i dysk na gąbkę.

Co do dziur, to dzisiejsze kable od zasilania są tak ładne, że szkoda ich chować :)

Ogólnie zmiany są, to prawda, ale nie rewolucyjne. Zapłacić trzeba za nie 20zł więcej (wersja bez szyby), niby mało, ale jednak.

 

W sumie tak, ale kable od frontu strasznie mnie drażnią :D

 

Do kamana mam pytanko. Mógłbyś mi podać długość kabli od front panela? Bo planuje małe poprawki u mnie wprowadzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inne umiejscowienie dysków, ale nadal tak samo bezużyteczne, bo bez antywibracyjnych podkładek. Nadal kwalifikuje się to do wyrzucenia i dysk na gąbkę.

Co do dziur, to dzisiejsze kable od zasilania są tak ładne, że szkoda ich chować :)

Ogólnie zmiany są, to prawda, ale nie rewolucyjne. Zapłacić trzeba za nie 20zł więcej (wersja bez szyby), niby mało, ale jednak.

Jakoś średnio wyobrażam sobie ułożenie 3-4 dysków na gąbce. To że brakuje podkładek eliminujących wibracje to faktycznie minus, ale ile obudów w tym segmencie cenowym ma coś takiego?

Nawet nie chodzi o sam wygląd kabli, ale o hamowanie przepływu powietrza w budzie i bałagan. I tu 600-tka oferuje sporo więcej niż 400, bo są zarówno otwory do wyprowadzenia kabli jak i sporo miejsca za tacką. Dzięki temu wszystkie kable z mojego zasilacza (a troszkę ich było ;)) zmieściły się z tyłu. różnica 10-20zł (zależnie od sklepu) między starą a nową wersją to nie jest dużo i chociażby po wypowiedziach posiadaczy Gladka 400 widać, że większość zdecydowałaby się dopłacić. Cena dopłaty do okna moim zdaniem sensowna, ale w tańszej wersji mogliby już nie robić tych otworów na boku :hmm:.

 

I w ten sposób zamiast worklogu mamy temat "Gladius 400 vs 600" ;). Proponuję dyskusję o wadach i zaletach pisać w odpowiednim topicu np. tutaj, tu najwyżej zadawać pytania o budę bezpośrednio do autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE!

 

Dziś z ciekawości wrzuciłem co nieco do obudowy. Kabelki można bardzo ładnie pochować ;)

001qm.th.jpg 002gw.th.jpg 004bg.th.jpg 005xq.th.jpg 006bqc.th.jpg

 

Przy okazji, założyłem na top chłodnicę 2x 120x120mm. No i się trochę rozczarowałem. Otóż wtyczka od zasilania 4pin opiera się o chłodnicę. W sumie to nic takiego, ale ciekaw jestem jak to będzie wyglądać gdy założę wentylatory o grubości 25mm.

009kq.th.jpg

Dodatkowo otwory nie pasują na chłodnicę :kwasny: Przykręciłem ją zaledwie na 3 śrubki. Z tego co patrzyłem, wentylator pasuje normalnie na top jak i na chłodnicę. Prawdopodobnie będę musiał powiększać otwory w chłodnicy, innego pomysłu nie mam. Z chęcią wysłucham Waszych pomysłów :>

010lz.th.jpg 011ht.th.jpg 012jv.th.jpg 013t.th.jpg 014ppd.th.jpg

 

 

 

Przy okazji zrobiłem fotki starych jak i nowych zabawek ;)

016wa.th.jpg

Swiftech Storm

 

018mh.th.jpg

Swiftech MCW30

 

025yex.th.jpg

2*120x120mm a'la Black Water Advanced

 

019zr.th.jpg

Swiftech MicroRes rev.1

 

028ok.th.jpg

4x złączki choinkowe (tak na wszelki wypadek ;))

 

 

Oraz nowa pompka i węże kupione od Screamera (dzięki :thumbup: ).

021wx.th.jpg 020rl.th.jpg

Black Water Atlantis DP-600P 12V Pump

 

023mk.th.jpg

Masterkleer 10/16 white

 

Przy okazji małe porównanie Masterkleer 10/16 z Feser Tube 10/13 :D

029dt.th.jpg

 

 

Wciąż zastanawiam się czy robić piwnicę i wycinać koszyk na dysk oraz floppy. Waham się dlatego, że pompka i dysk który jest w BB nie zmieści mi się do owej piwnicy. Prawdopodobnie z niej zrezygnuje ale jeszcze wszystko dokładnie pomierzę i może wymyślę inny pomysł na zabudowę ;)

Na dziś wystarczy mi przygód - cały pokój zalany Feserem :mad2:

Kolejny update na dniach albo dopiero w weekend.

 

 

 

 

 

 

(...)

Do kamana mam pytanko. Mógłbyś mi podać długość kabli od front panela? Bo planuje małe poprawki u mnie wprowadzić :)

Prawie 60cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wstawiać zdjęcia pełnego rozmiaru, nie miniaturki wtedy lepiej się ogląda ;)

 

Życzę powodzenia w dalszych pracach. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie przymierzam się do kupna tej samej budy, tylko mam wątpliwości czy napędy są przykryte klapkami czy są odsłonięte ?

 

Czy o góry montuje się tylko chłodnice czy można tam też zaczepić 2 wentylatory ?

 

Gdzie polecalibyście założyć mi jakieś katody UV, by kabelki sata od dysku i napędu świeciły, bo jak tak patrze to kompletnie nie mam pomysłu :/.

 

No i jak jest z dyskami jak się je przykręca ? Trzeba wkładać rękę tam od frontu i przykręcać śrubki czy ta buda ma jakieś szybkie zapinacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za jakis dziwny 9-cio lopatkowy zephyr na tyle? to jest 120 czy 140 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...