Skocz do zawartości
Kubrat76187

wot-world-of-tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Mam właśnie wrażenie, że konstrukcje które nie wyszły poza stadium projektów działają tak, jakby sobie tego życzyli ich twórcy, a czołgi które weszły do służby (a więc z reguły lepsze, zakładając że projektanci i decydenci znają się na rzeczy) mają wszystkie znane z reala wady. Przykładowo taki KW-5 nie miał prawa się sprawdzić na realnych polach bitew, a Tygrys I od Porsche'a (tu akurat prototypy powstały) z jakiś powodów przegrał jednak rywalizację z propozycją Henschela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tiger (P), miał gigantyczne problemy z silnikiem, których nie dało się rozwiązać :

Main failure of Porsche’s design laid in its advanced power and drive system, which was prone to breakdowns and required continuous maintenance.
Źródło : LINK.

Tygrys Henschel'a wygrał, ponieważ był bardziej niezawodny i nieco mniejszy (duży czołg to zgroza, zwłaszcza kiedy chcesz walczyć w lesie/mieście).

 

Aha i podwozie Tygrysa (P) wykorzystano w Ferdku/Elephancie.

 

Ciekawostką jest, że Fuhrer zdecydował, aby w ostatecznej wersji Tygrysa połączyć wierzę tygrysa Porsche z resztą od Tygrysa Henschel (dlatego druga wieża w drzewku Tygrysa H jest podobna do tej z Tygrysa P). 

Edytowane przez agent_x007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kw na początku to straszna krowa i bardzo się męczyłem. Jednak rozwinięty z wyszkoloną załogą i 122mm + siatka robi z niego noob tank

od kiedy KV ma działo 122mm, a nie 107mm(lub 152mm)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hitler cierpiał na gigantomanię i dlatego rozpoczęto prace nad Mausem czy serią E i najcięższym z nich E-100. Swoją drogą Maus to absurd, a seria E, prócz tej nieszczęsnej 100, miała sens. Niemcy skupili się na 100 pomijając poprzednie modele i w sumie kicha z tego wyszła.

 

Skoro WoTowcy tak poszli w fantazję (Mausy, ISy-7 i inne, T29 i T30, E 50/75/100) to mogli już wpuścić LC P-1000 "Szczur" (Ratte) na pole bitwy. Tę maszynę zobaczyłbym chętnie, bo to niemal Apokalipsa z Red Alerta czy Mamooth z C&C :D

 

Edytowane przez de99ial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To może dorzućmy do tego jeszcze artę tieru IX - niemieckie działa kolejowe ("Dora" - LINK), oraz X - amerykańskie działo atomowe M65 (LINK). Mając takie wsparcie, mogę jechać przeciwko P1000 :E

Edytowane przez agent_x007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=-OBiHR2C0-Y&feature=related

Taka ciekawostka ;)

 

I wiesz może to działo atomowe to nieco na wyrost ale Dora... w sumie czemu nie? Ew. takiego P1000 dać dla zespołu graczy:

 

1. Kierowca

2. Działo główne

3. Działo tylne.

 

I rozgrywki scenariuszowe np. zdobyć miejsce i utrzymać przed natarciem przeciwnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tiger (P), miał gigantyczne problemy z silnikiem, których nie dało się rozwiązać : Źródło : LINK.

Tygrys Henschel'a wygrał, ponieważ był bardziej niezawodny i nieco mniejszy (duży czołg to zgroza, zwłaszcza kiedy chcesz walczyć w lesie/mieście).

 

Aha i podwozie Tygrysa (P) wykorzystano w Ferdku/Elephancie.

 

Ciekawostką jest, że Fuhrer zdecydował, aby w ostatecznej wersji Tygrysa połączyć wierzę tygrysa Porsche z resztą od Tygrysa Henschel (dlatego druga wieża w drzewku Tygrysa H jest podobna do tej z Tygrysa P). 

Z tego co czytałem to wieża była uniwersalnym projektem bodajże Kruppa dla obu projektów, tyle że protopyp (H) korzystał z innej.

 

Co do Tygrysa (P) to jednak jego podwozie wykorzystywano na Ferdku, który był wyraźnie cięższy od projektowanego czołgu i jakoś to działało ;) Fakt faktem projekty prof. Porsche były jednak mocno przekombinowane.

 

Hitler cierpiał na gigantomanię i dlatego rozpoczęto prace nad Mausem czy serią E i najcięższym z nich E-100. Swoją drogą Maus to absurd, a seria E, prócz tej nieszczęsnej 100, miała sens. Niemcy skupili się na 100 pomijając poprzednie modele i w sumie kicha z tego wyszła.

Fakt, Maus to ogólnie bezsensowny projekt, a Maus w warunkach panowania aliantów w powietrzu to w ogóle katastrofa. Co do serii E to jednak głównie zabrakło czasu. Były to po prostu odpowiedniki Panter, Tygrysów Królewskich i Mausa zoptymalizowane pod względem niezawodności i łatwości produkcji. Nigdzie wcześniej nie spotkałem się z opinią, żeby prace nad E-100 były jakoś szczególnie zaawansowane i że wpłynęło to na opóźnienia w pracach nad pozostałymi pojazdami.

 

A jeśli mówimy o gigantomanii to wprawdzie Ratte czy działa kolejowe nigdy nie zostaną prowadzone, ale jako czołg premium planowany jest francuski Char 2C :D

 

Edit

Hehe, w sumie to nawet bym sie nie zdziwił gdyby wprowadzili dla arty ostatniego tieru opcję zakupu za złoto amunicji jądrowej :E

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Assassin

Originally, Krupp designed and produced the turret for Porsche’s VK4501, but then it was modified and used by Henschel’s VK4501
Pierwotnie używał jej P, potem została zmodyfikowana do H.

Co do Ferdka, przecież i tak nawet tam nie działało to za dobrze (większe straty z powodu awarii aniżeli ognia nieprzyjaciela, czytałem gdzieś, że silnik potrafił eksplodować wjeżdżając na pagórek :E).

 

Ammo za np. 1000 golda/1szt i pół mapy robi papa (zarówno przyjaciele jak i przeciwnicy) może jeszcze odejmowanie HP jeżeli ktoś przeżył z powodu promieniowania (jak w Wormsach ;)). Ale w takiej grze IS7 robiłby chyba za meda T34, a Maus za KV-ke... 

Edytowane przez agent_x007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mapy byłyby większe ;) Z dodanym lotnictwem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdyby mapa była z wodą, można by także dodać pancerniki/krążowniki (bądź co bądź, ale pancernik, to takie skupisko artylerii pływające po morzu).

 

Ale chyba największym bajerem by było, gdyby zrobić dowódcę głównego (kapitan drużyny ?), który wydawałby rozkazy do tych wszystkich jednostek :) (żeby nie było, że chcę zrobić z WoTa RTSa :P, dowódca musi być w czołgu/statku, obecnym na polu walki).

 

No dobra, na dziś koniec, chyba się zagalopowaliśmy :P.

Edytowane przez agent_x007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy KV ma działo 122mm, a nie 107mm(lub 152mm)??

 

Z tego co pamiętam to od samego początku, tak samo jak 76mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trochę zmienię temat czołgiści i pokaże wam co można znaleźć w naszych polskich lasach ( zdjęcia akurat z francji :E)

 

 

Mogę powiedzieć ,że zaraziłem się strasznie bakcylem odkrywcy :) i czekam na tylko na ocieplenie klimatu i ruszam na fanty :E

 

http://www.wykop.pl/ramka/930587/co-kryje-lesna-studzienka/

 

A tutaj wyciąganie STUGA III z bagna ;)

 

Edytowane przez Walther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z jakiś powodów przegrał jednak rywalizację z propozycją Henschela.

To przez silnik, a właściwie silniki, dwa z nich napędzały prądnicę która to napędzała główny silnik elektryczny, coś jak dzisiejszych lokomotywach spalinowych.

Problem polegał na skomplikowanej konstrukcji, jak i deficycie miedzi w trzeciej Rzeszy, po za tym na pierwszej prezentacji silnik od razu się popsuł. Była to

konstrukcja nowa, a więc niedopracowana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Mausem i E-100 palnąłem trochę guppa. Maus ważył 185 ton a E-100 ok 140.

 

Polecam książki www.1939.com i kolejne z serii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak ciśniecie tego Królewskiego Kocura, jest to bardzo dobry czołg. Mam wyjeżdżone na nim 130 bitew i nawet na stocku potrafił namieszać o ile nie gramy z debilami. Mam zmienione gąski, silnik max, wieże, i odblokowaną 105 krótką, ale używanie jej jest jakimś nieporozumieniem dlatego używam 88.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak ciśniecie tego Królewskiego Kocura, jest to bardzo dobry czołg. Mam wyjeżdżone na nim 130 bitew i nawet na stocku potrafił namieszać o ile nie gramy z debilami. Mam zmienione gąski, silnik max, wieże, i odblokowaną 105 krótką, ale używanie jej jest jakimś nieporozumieniem dlatego używam 88.

 

Rozwiń pogrubione bo się zastanawiam czy ją odblokowywać w VK 4502 (P) ausf. A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń pogrubione bo się zastanawiam czy ją odblokowywać w VK 4502 (P) ausf. A.

 

Kilka podstawowych informacji

 

Kaliber 8,8 10,5

Celność 0,3 0,32

Penetracja 203 200

Uszkodzenia 240 320

Koszt 1szt. 252 1030

 

Uszkodzenia 12 strzałów

 

8,8 2880 koszt 3024

 

10,5 3840 koszt 12360

 

Krótka 105-tka niby delikatnie się rożni pod względem celności i penetracji ale w grze to jakaś przepaść jak z nią grałem to w myślach liczyłem pudła, rykoszety, strzały za zero i ile tysięcy kredytów poszło się jeb.. Moim zdaniem cena amma do tego działa jest nieproporcjonalna do uszkodzeń jakie zadaje. Jak dla mnie to studnia bez dna a jak jeszcze stracisz czołg to ze dwie bitwy na KV aby odrobić straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z 105-ki byłem zadowolony jeśli chodzi o osiągi na mojej Jadgpanterze. Nie odczułem gorszej celności czy penetracji w stosunku do długiej 88, a wyższy damage często ratował skórę (przeciwnik z 3% HP nadal jest grożny). Tyle tylko, że cena amunicji to rzeczywiście nieporozumienie. Tyle samo płacę za ammo do o 2 klasy lepsze 128-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja z 105-ki byłem zadowolony jeśli chodzi o osiągi na mojej Jadgpanterze. Nie odczułem gorszej celności czy penetracji w stosunku do długiej 88, a wyższy damage często ratował skórę (przeciwnik z 3% HP nadal jest grożny). Tyle tylko, że cena amunicji to rzeczywiście nieporozumienie. Tyle samo płacę za ammo do o 2 klasy lepsze 128-ki.

 

Tak tylko, że 88/105 do czołgu a do TD różnią się celnością.

 

Działo____88___105

Czołg____0,3___0,32

TD______0,28___0,3

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak... dlatego chyba w ogóle ominę tą gałąź armat i w Aufs B od razu będę dążył do 128mm. Choć z drugiej strony 88mm w tier IX to trochę lipa... eh tak źle i tak niedobrze :P

 

cena pocisku 100mm u Francuzów jest podobna (ponad 1k), więc tam wywalenie jakichś 6.5k w kilka sekund dopiero boli :E

Edytowane przez Ironfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że 88/105 do czołgu a do TD różnią się celnością.

 

Działo____88___105

Czołg____0,3___0,32

TD______0,28___0,3

Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi. Myślałem że te armaty różnią się tylko nazwą, żeby po odkryciu linii TD-ków nie mieć tych dział w czołgach bez potrzeby expienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Maus jest całkiem poroniony naprawa kosmiczna, pociski drogie i z tego co widziałem jak biorą udział w walkach to max 2 czołgi są w stanie wykończyć a zawsze na niego się wszyscy rzucają każdy czołg może go zajeździć bo działo obraca się z prędkością 16 a i armata wcale za dużo nie zadaje jak na takie gabaryty bo 1 strzałem 7 tieru nie załatwi.

ogólnie niemieckie czołgi są do kitu niby maja lepszą celność niż inne ale o ile łatwiej je trafić niż inne.

 

W rzeczywistości skuteczność takiego tygrysa była znacznie większa niż to co widzimy w grze. Z reguły przeliczało się że na jednego tygrysa przypada 5 czołgów T34 a Shermanów to chyba z 11 wychodziło.

 

Znowu francuskie to większość to konstrukcje powojenne z lat 50.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy o rzeczywistości kilka stron temu ;)

 

Maus pokazuje na co go stać kiedy ma do towarzystwa 3-4 maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Użyłem jednego porównania i to wszystko. Wystarczy poszukać na reddicie i będą opinie użytkowników które będą znaczyły więcej niż osoby której za to płacą. Odnoszę wrażenie że my się cały czas nie rozumiemy. Ja mowie ogólnie o tanich płytach ASRock a Ty złapałeś się tego jednego modelu który kosztuje 400zl i myślisz że ja pisze cały czas tylko o nim. Gdybym miał kupić samochód w salonie i za 100tys byłby fiat a za 120 nie wiem mazda, to jednak kupiłbym mazdę. Tylko o tym mówie cały czas. O marce nie konkretnym modelu i czy warto dopłacić trochę więcej do marki, wg mnie tak. Według Ciebie nie ale sam jeśli masz wybór to idziesz w te lepsze marki. 
    • Za 5600 zł masz gotowca https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Taniej o 400 zł niż same podzespoły. 
    • Bierz póki jest https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Dobry gotowiec na AM5 z Ryzen 5 7500F i RTX 4070 Super za 5600 zł. 
    • Ogólnie im bardziej agresywna pozycja na rowerze, tym bardziej istotne jest dobre dopasowanie rozmiaru i geometrii. Bikefitter może trochę pomóc, mają czesto usługę dopasowania roweru przed zakupem. Ale to zawsze dobrze jest wiedzieć czego się chce i mieć jakiś punkt odniesienia, a z postu wynika że raczej z tym słabo. Ten rower na tiagrze sprawdzi się lepiej na górkach niż pozostałe wyścigowe szosy, bo po prostu ma lżejsze przełożenia. 
    • Dobra zwracam honor, na X3D faktycznie to działa powyżej 100, ustabilizowałem sobie takie coś, tylko fclk mnie blokowało  bo na początku zszedłem z 1900/3800 na 1866/3733 ale jak dałem 1833/3666 to BCLK poszło stabilnie na 104 i np podczas działania TM5 czyli obciążenie 100% z lekkim poborem mocy 70-80W~ procek trzyma cały czas 4628mhz w grach to samo, później jeszcze spróbuje pobić twój wynik w cinebenchu tylko muszę przygotować pokój do tego  musi być lodówa   PS. co do ramu i fclk to z taką kombinacją jest 1906/3812 więc spoko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...