Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Na Nvision jest test zegar w zegar .Wynika z niego ,że przesiadka z dotychczasowych i5,i7 jest nieopłacalna...

Jak to nie opłacalna? Co z tego, że w testach zegar w zegar SB już tak się nie prezentuje wspaniale, skoro przecież te procki nie pracują normalnie z częstotliwością 2,8 GHz, tylko wyższą i do tego jeszcze dochodzi Turbo, albo OC w przypadku tych z literką K i w tedy i5, i7 niestety nie mają szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre ceny ... 670 zl za i5 2300 :Up_to_s: ... kto wie moze jednak kupie i5 ... wszystko zalezy od po ile beda i3 :Up_to_s: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre ceny ... 670 zl za i5 2300 :Up_to_s: ... kto wie moze jednak kupie i5 ... wszystko zalezy od po ile beda i3 :Up_to_s: ...

między 2300, 2400 a 2500 jak na razie są naprawdę niewielkie różnice cenowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Komputroniku jak zwykle cena sporo wyższa od innych sklepów, bo i5 2500K jest aż o 140 zł droższy niż w Esc.

Esc

Komputronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na oko

 

w 1-2 watkowych - nawet 160-180% wydajnosci

 

w 4 watkowych 110-120% wydajnosci

 

ogolnie musial bys wiele doplacic a skok nie bylby proporcjonalny do wzrostu wydajnosci wiec dla Ciebie bardziej sie oplaca i5 750 ktorego kupisz za 500 max 600zl a plyty glowne sa od reki za 250zl

dzieki za uświadomienie czyli bardziej się opłaca i5 750 ew. nowe i5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeżeli cena i5-2500K będzie taka jak w esc.pl to powinienem się zmieścić w 1500zł za i5/P8P67/4GB DDR3

 

Obawiam się ,że będzie ciężko bo płyta + proc = 1400zł Sam planuję dokładnie taką platformę jak napisałeś ale czekam aż spadnie podatek za nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ,że będzie ciężko bo płyta + proc = 1400zł Sam planuję dokładnie taką platformę jak napisałeś ale czekam aż spadnie podatek za nowości.

 

Procesor - 800, płyta 500, ram -200 =1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DDR2 pojawiła się taka informacja:

"Na prośbę firmy INTEL procesory z serii I7/I5 2XXX zostały usunięte z oferty do dnia 09.01.2011."

 

Trochę ciekawe skoro premiera oficjalna była 6 stycznia.Może to tłumaczyc dlaczego jeszcze nowych procesorów nie ma w ofertach sklepów.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiera jest 9 stycznia i do tego dnia obowiązuje NDA intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1500-1600 to nawet i7 2600K złożysz bo Gigabyte GA-P67A-UD3 /intel P67/ [GA-P67A-UD3] kosztuje 469 zł

(oczywiście bez ramu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale te ceny SB sa zaskakujaco niskie, jak to moj kolega napisal:

"Intel musi strasznie bac sie Buldozera" i cos w tym moze byc, nowe proce, bijace stare i do tego cena przystepna dla Kowalskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DDR2 pojawiła się taka informacja:

"Na prośbę firmy INTEL procesory z serii I7/I5 2XXX zostały usunięte z oferty do dnia 09.01.2011."

 

Trochę ciekawe skoro premiera oficjalna była 6 stycznia.Może to tłumaczyc dlaczego jeszcze nowych procesorów nie ma w ofertach sklepów.

 

pz

 

Nie widzę w tym nic ciekawego bo już w grudniu zapowiadali że oficjalna premiera jest 5 stycznia, a na sklepowe półki procesory mają trafić 9 stycznia (a raczej 10) to że embargo na publikacje testów zostało zdjęte wcześniej nie sprawi że w sklepach pojawią się później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1500-1600 to nawet i7 2600K złożysz bo Gigabyte GA-P67A-UD3 /intel P67/ [GA-P67A-UD3] kosztuje 469 zł

(oczywiście bez ramu)

Też potrafię liczyć, tylko chciałbym się zmieścić w 1500zł bo i tak potem muszę grafikę kupić (powinno się udać dokładając niewiele do GTX460 po sprzedaży obecnej platformy).

Mógłbym budżet zwiększyć i do 2tys. ale nie widzę w tej chwili żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale te ceny SB sa zaskakujaco niskie, jak to moj kolega napisal:

"Intel musi strasznie bac sie Buldozera" i cos w tym moze byc, nowe proce, bijace stare i do tego cena przystepna dla Kowalskiego :)

Ponieważ LGA1155 jest następcą LGA1156 wieć cenowo mniej więcej ten sam poziom.High Endowe procesory będą mieć swoją premierę później.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś na temat 6 rdzeniowych procesorów na 1155? Będą w ogóle takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś na temat 6 rdzeniowych procesorów na 1155? Będą w ogóle takie?

nie

 

6-8 rdzeni będzie na s1356/2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiecie, że chipsety H65 oraz H67 mają zablokowaną możliwość zmiany mnożnika? Możecie dostarczyć źródło tej wiedzy?

 

Nie potrafię zrozumieć dlaczego Intel w procesorach serii K dostarcza układ o lepszej grafice, a z drugiej strony nie pozwala na podkręcenie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę każdego producenta,przeczytaj artykuł o procesorach SB na pclabie i zobaczysz na czym polega OC i co wymaga się w MOBO by to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiecie, że chipsety H65 oraz H67 mają zablokowaną możliwość zmiany mnożnika? Możecie dostarczyć źródło tej wiedzy?

 

Nie potrafię zrozumieć dlaczego Intel w procesorach serii K dostarcza układ o lepszej grafice, a z drugiej strony nie pozwala na podkręcenie procesora.

poczytaj kilka recek i się dowiesz...

lenistwo nie boli, a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcat pytanie apropo tych "high-endowców". Czy Twoim zdaniem będzie znaczna poprawa wydajności w stosunku do "piaskowców" ? Czekać na ich premierę czy już teraz np. w lutym budować platformę na P67 z i5 2500k lub i7 2600k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj kilka recek i się dowiesz...

lenistwo nie boli, a szkoda...

 

No, mnie osobiście boli... kiedyś, jak byłem młodszy to jakoś milej się na forach dyskutowało. Przeczytałem wszystkie recki na polskich stronach i poza jałową informacją nie dowiedziałem się dlaczego. Być może zmarnowałem czas i powinienem od razu czytać na stronach, gdzie w Naszym języku mówią tylko imigranci. Czemu nie podasz źródła, a mówisz ogólnikiem "recki"?

 

Ja chcę się dowiedzieć gdzie jest techniczna bariera, samo nie można mnie nie zadowala.

 

Widzę, że Vache też się zastanawia, nad fenomenem Sandy Bridge... celem mojego pytania było zastanowienie się, czy naprawdę musimy wydawać większą ilość gotówki na chipset P, zamiast serii H.

Druga sprawa, która przemawiała za moim pytaniem była... komu się nie zdarzyło uszkodzenie karty graficznej i 3 tygodniowy serwis? Jak tak miałem ostatnio kupiłem drugą kartę grafiki...

 

 

 

O już wiem :) Intel support i jestem w domu. English is easy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Wszystkie funkcje odpowiedzialne za turbo/zarządzanie energii były wyłączone, a taktowanie stabilne.

Wyniki są na tyle zaskakujące że nadal mam wątpliwości co do funkcji oszczędzania energii.

Jak to sprawdziłeś ? Bios potrafi zachować się zaskakująco i pozostawić częściowo funkcję oszczędzania energii pomimo że użytkownik sądzi że ją całkowicie wyłączył. Może z tego powodu nastąpiło obniżenie taktowania po OC 2500K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800zł za 2500k :D Kupuję.

 

A w poniedziałek beda po 700zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze do gier??

 

 

Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

Cena: 830zł

 

Asus SaberTooth /intel P55/

Cena: 635zł

 

czy

 

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Cena: 799zł

 

Asus P8P67 /intel P67/

Cena: 599zł

 

Czy do S1155 wsadzę chłodzeni na S1156 np coś takiego http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=24183

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...