Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

 

A po co Ci proc bez płyty?

Kupiłem płytę MSIp67A-GD55 na tydzień przed podaniem informacji o błędzie, a jakiegoś kompa potrzebuję ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde za 2 tyg mialem kompa skladac na SB ://///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde za 2 tyg mialem kompa skladac na SB ://///

 

to sie ciesz ze sie wszystko wydalo zanim zlozyles a nie marudzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer zastępczy, więc na lodzie nie zostałem. Komputer miałem kupowac już w listopadzie/ grudniu, ale wtedy ceny były bardzo wysokie... no i miała być premiera SB. Teraz, gdy wszystko wyszło, ceny są bardzo dobre i poczyniono testy, wyszło jednak jaki bubel zrobiono. Zawiodłem się, ponieważ byłem już przygotowany na nowy sprzęt, ale...

 

Przełom kwietnia będzie bardzo ciekawy, ze względu na poprawkę Intela (nowy chipset - Z68? może będzie kompatybilny z Ivy?) oraz AMD Buldożer. Liczę na ostrą walke na cene i wydajność, miedzy SB a Buldożerem, no i na równie dobry potencjał OC spychacza, co SB. W chwili obecnej Intel i AMD trzyma się tylko jedną ręką, by nie spaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę, 8 rdzeni walczących z czterema :thumbdown: . AMD jest o 2 generacje za Intelem, na Buldożera nawet nie czekam.

 

Płyty z Z68 będą zapewne drogie. Sandy Bridge jest OK, niech tylko się uporają z tymi usterkami i będzie miód :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie wyścig z czasem co pierwsze spychacz czy Z68.

...

 

Hmm, może przez tą wpadke INTEL'a procesory stanieją, bo sprzedawcy będą chcieli się pozbyć zamówionego towaru, a w kwietniu znów będzie popyt to ceny wzrosną.

Ceny zależą od popytu i podaży, sprzedawcy i dystrybutorzy tylko niektóre CPU do 1155 mieli w dużych ilościach.

Przykładowo 2500K BOX jakoś nie chce tanieć (najtaniej był 26 stycznia za 747 zł) a dzisiaj najniższa cena jaką znalazłem w polskim sklepie internetowym wynosi 754 zł.

 

Wygląda na to że moje przewidywanie z 3 stycznia się sprawdza i sądzę że najlepiej spokojnie zaczekać na efekt wyścigu, zwłaszcza jeśli ktoś jeszcze nie kupił płyty i ma na czym przetrwać do finiszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny zależą od popytu i podaży, sprzedawcy i dystrybutorzy tylko niektóre CPU do 1155 mieli w dużych ilościach.

Przykładowo 2500K BOX jakoś nie chce tanieć (najtaniej był 26 stycznia za 747 zł) a dzisiaj najniższa cena jaką znalazłem w polskim sklepie internetowym wynosi 754 zł.

 

Wygląda na to że moje przewidywanie z 3 stycznia się sprawdza i sądzę że najlepiej spokojnie zaczekać na efekt wyścigu, zwłaszcza jeśli ktoś jeszcze nie kupił płyty i ma na czym przetrwać do finiszu.

Ja byłem napalony na SB, jednak fundusze jak się okazało będę miał dopiero w marcu, bardzo dobrze się złożyło.

 

2500k na esc.pl jest za 900zł a w eMarkecie za 770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę, 8 rdzeni walczących z czterema :thumbdown: . AMD jest o 2 generacje za Intelem, na Buldożera nawet nie czekam.

...

Nie przesądzaj sprawy przed opublikowaniem wiarygodnych wszechstronnych testów bo spychacz to nowa technologia wykonania i nowa architektura.

Spychacza można równie dobrze nazwać ośmiordzeniowym jak i czterordzeniowym z wypasionym HT. Jego wynik w aplikacji efektywnie wykorzystującej 8 wątków nie przesądza wyniku w aplikacji efektywnie wykorzystującej 4 lub mniej wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w emarkecie tych procków nie było i nie ma. Co z tego, że cena niska. Ja zamówiłem u nich 2 tygodnie temu, w cenie jeszcze odrobinę niższej i czekam. Z tygodnia na tydzień, podają inny termin dostawy i żaden się nie sprawdził. Ja wiem, że to nie ich wina, jednak uważam, że na stronie sklepowej powinny być tylko te towary, które faktycznie są w magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w emarkecie tych procków nie było i nie ma. Co z tego, że cena niska. Ja zamówiłem u nich 2 tygodnie temu, w cenie jeszcze odrobinę niższej i czekam. Z tygodnia na tydzień, podają inny termin dostawy i żaden się nie sprawdził. Ja wiem, że to nie ich wina, jednak uważam, że na stronie sklepowej powinny być tylko te towary, które faktycznie są w magazynie.

Jeśli zamówisz nawet w okresie ich niedostępności, cena nie ulegnie zmianie, tak mówili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pisało o Z68, nigdzie jakoś nie znalazłem wiarygodnych informacji na temat tego chipsetu a jedynie spekulacje... możliwe, że to mit tylko i powtarzana plotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamówisz nawet w okresie ich niedostępności, cena nie ulegnie zmianie, tak mówili.

Tak zapewne będzie, ba zamawiając plyte, tez nie mieli jej dostępnej, a gdy doszła, to właśnie w cenie z dnia zamówienia.

Problem w tym, że tak naprawdę nie wiadomo, kiedy będzie dostawa tych procków, bo to co odpowiadają nie ma pokrycia w faktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to np Z68 nie będzie obsługiwał usb 3.0. Dziwna taktyka intela. Człowiek musi wybierać co woli czy zintegrowaną kartę graficzną czy usb 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei na to i3 2100 chyba się nie doczekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to np Z68 nie będzie obsługiwał usb 3.0. Dziwna taktyka intela. Człowiek musi wybierać co woli czy zintegrowaną kartę graficzną czy usb 3.0

 

Hmm, a gdzie to czytałes? Pewnie na benchmarku, poza tym przecież P67/H67 też nie obsługują natywnie usb 3.0, obsługa jest za pomocą dodatkowych kontrolerów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pisało o Z68, nigdzie jakoś nie znalazłem wiarygodnych informacji na temat tego chipsetu a jedynie spekulacje... możliwe, że to mit tylko i powtarzana plotka.

Jeśli plotka do z dorobioną grafiką udającą slajd Intela.

Był wyciek slajdu z opisem Z68 i pierwsza publikacja tego slajdu jaką widziałem pochodzi z 11 listopada 2010 r.

http://www.chiphell.com/thread-137502-1-1.html

Wyglądało to wiarygodnie a w kontekście obecnych problemów z P67 i H67 zyskuje dodatkowo na wiarygodności.

Oczekuję od płyty 1155 minimum funkcjonalności pozwalającej na wybranie trybu pracy P67 lub H67 przynajmniej z poziomu bios bo wiem że to możliwe technicznie. Chętnie bym również zobaczył możliwość odcięcia zasilania od dyskretnej karty graficznej z równoczesnym przełączeniem na iGPU (przynajmniej z poziomu bios bo wiem że to możliwe technicznie niezależnie od systemu operacyjnego i producenta dodatkowej karty graficznej a jeśli podłączy się monitor dwoma przewodami, jednym do integry drugim do dodatkowej karty to nawet będzie wygodne przełączenie w bios)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś czy Ci wymienią teraz? Jeśli dobrze się orientuję to masz płytę MSI. MSI ma w swojej ofercie kontroler może by Ci go wysłali jako rozwiązanie tymczasowe?

Nawet nie zamierzam teraz pytać, tylko poczekam aż sprawa z chipami się wyjaśni, a nuż uda się później wymienić na płytkę z nowym chipsetem (mityczny Z68) szczerbaty.gif Poza tym na co mi teraz wymienią jak nie ma płyt? :)

Żałośni fanboy'e AMD szaleją jak widać. Nie ma co się przejmować - mobaska można sobie wymienić na nóweczkę, za friko, za 2 miesiące gdy już będzie dużo nowych, poprawionych chipsetów. Póki co i tak NIE MA PRAWA się sata zwalić więc...tak czy inaczej moje 5GHz Intela rypie w zada wasze żałosne 6 GHz 6 rdzeni AMD :E :E

Ale o co Ci kolego chodzi z tymi fanboyami, gdzie tutaj widzisz fanboyów? Teraz mam Intela, ale jak pojawi się Buldozer i okaże się dużo wydajniejszy od SB i w przystępnej cenie to chętnie zmienię platformę. Kibicuję z całego serca AMD - konkurencja musi być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty z Z68 będą zapewne drogie. Sandy Bridge jest OK, niech tylko się uporają z tymi usterkami i będzie miód :thumbup:

Nic dokladnie nie wiadomo, maja laczyc zalety H67 i P67, natomiast plany drogich plyt dotycza tylko LGA2011, dokladnie 2 chipsety w 2 polowie roku.

1-0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karmić trolla pod nazwą AdmirałJachaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też początkowo podejrzewałem, że Z68 to jakiś mit. Teraz jednak, przy okazji problemów z P/H67, Intel zapewnił, że premiera Z68 nie będzie opóźniona. Tym samym przyznał, że on istnieje. Chyba na Anandtech to wyczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też początkowo podejrzewałem, że Z68 to jakiś mit. Teraz jednak, przy okazji problemów z P/H67, Intel zapewnił, że premiera Z68 nie będzie opóźniona. Tym samym przyznał, że on istnieje. Chyba na Anandtech to wyczytałem.

Anand rozmawiał z przedstawicielem Intela o Z68 na targach CES.

http://www.anandtech.com/show/4142/intel-discovers-bug-in-6series-chipset-begins-recall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

For existing owners, I would hope that Intel and the motherboard manufacturers might offer some sort of a trade-up or trade-in program to move to Z68 since you're going to have to replace your motherboard anyway.

fajnie by było ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę ROGacza na Z68 jak będą wymieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy teraz :P, jestem gotów nawet nie wiele dopłacić do jakiejś fajnej płytki na Z68 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...