Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

wie ktoś kiedy można się spodziewać netbookow/notebookow z nowymi sandy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie byl u mnie kurier i przywiozl 2500k za 765zł z emarket :) z dostawa wyszlo 784 zl. Warto bylo poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie byl u mnie kurier i przywiozl 2500k za 765zł z emarket :) z dostawa wyszlo 784 zl. Warto bylo poczekac.

 

Jaki batch#? No i czekamy na efekty OC.

 

@ down

 

ten sam oferują na terracom jak się dowiadywałem przez allegro.

 

A co znaczy? Dzięki temu możesz np porównać jak ktoś na tym samym batchu podgonił ten procesor i jak się zachowuje ( temp, napięcia... ).

Niestety na temat tego batcha nie znalazłem nic - póki co.

Przedstawia to się mniej więcej tak:

 

1298029001-clip-22kb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewny co do tego. W ameryce jeszcze nie sprzedają a w Polsce zaczną sprzedaż za 4 dni? Raczej nie możliwe

Zadzwoniłem na infolinie Asusa, potwierdzili, że od 22 lutego mają zacząć sprzedawać płyty "B3" i mają być oznaczone dla odróżnienia od "B2", spytałem się czy może podać konkretny sklep, w którym będą płyty dostępne i stwierdził, że w "dużych" będą, nie potrafił też określić czy na nasz rynek trafi jakaś "większa" liczba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batch# 3049A306 , co to znaczy?

Mam identyczny, jak na razie nie ma o nim żadnych informacji.

 

A tutaj wyjaśnienie co znaczą poszczególne cyfry i litery:

 

1st letter or digit = plant code (Costa Rica)

0 = San Jose, Costa Rica

1 = Cavite, Philippines

3 = .............., Costa Rica

6 = Chandler, Arizona

7 = .........., Philippines

8 = Leixlip, Ireland

9 = Penang, Malaysia

L = ............, Malaysia

Q = ..........., Malaysia

R = Manila, Philippines

Y = Leixlip, Ireland

2nd digit = Year of production (2009)

3rd & 4th digits = week (week 20 )

5th - 8th digits= lot number

 

Powinieneś dodać też ten przykładowy batch, bo tak to ktoś pomyśli, że w 3049A306 oznacza 2009 lub 3049A306 - 20 tydzień

Racja, to w nawiasach dotyczy tego batcha: 3920B651

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dodać też ten przykładowy batch, bo tak to ktoś pomyśli, że w 3049A306 oznacza 2009 lub 3049A306 - 20 tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw z syga nie rusza (uruchamia sie na 1sekunde i gasnie) :kwasny: jakies pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu, nowy zestaw i nie trybi :/ może podociskaj kable/karty/pamięci albo zasilacz nie wyrabia ( albo mobo za długo leżało i się kurzyło czekając na i5 :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod ciskaj wszystko, kabeli zobacz czy dobrze sa włożone, wyjmij bateryjke i sprawdz potem jak nie to kup NOWEGO KOMPA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem zasilacz na fortrona 600w i dalej to samo :kwasny: Po właczeniu z mobo wydobywa sie lekki jeden pisk. Świeci sie tylko jedna z 4 diod faz procka

 

 

@down,

wszystko dobrze podpiete ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze coś skopsałes ? jak wkładałes ?albo zle kable kij go wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zestaw z syga nie rusza (uruchamia sie na 1sekunde i gasnie) jakies pomysły ?

Sprawdź czy dobrze "zapiąłeś" procesor w sockecie, możesz też spróbować z pamięciami ( jedna kość, tylko 4gb )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie opcje sprawdzone, odsyłam mobo do sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odeślą Ci już z nowym chipsetem - możesz w tym wypadku trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odeślą Ci już z nowym chipsetem - możesz w tym wypadku trochę poczekać.

 

jeszcze nie ma plyt z nowym chipsetem

i nie przesadzajac jeszcze dluzszy czas nie bedzie

 

pod podanym linkiem z onfo asusa zarejestrowalem swoje dwie p8p67 pro

i otrzymalem info

ze pczywiscie moge wziac gotowke,

moge poczekac na wymiane, a asus poinformuje mnie na maila kiedy sklep w ktorym zakupiłem bedzie mial mobo , ale pelna dostepnosci jeszcze potrwa tzn kwiecien/maj

ponizej wklejony tekst takiej wiadomosci oficjalnej z supprtu asusa:

 

"Szanowny Kliencie,

 

Dziekuje za kontakt ze wsparciem technicznym firmy ASUS.

 

Na dzien dzisiejszy nie ma na rynku plyt wolnych od wad. Bez wzgledu czy ma Pan na mysli model wyzszy czy nizszy, wymiana bedzie realizowana poprzez Sprzedawce.

 

Dodajemy do lokalnej bazy danych Panski adres email oraz SN plyty glownej. Fizyczna dostepnosc poprawionych plyt to kwiecien/maj. Bedziemy powiadamiac mailowo wszystkich zarejestrowanych Klientów i tym fakcie.

 

Naturalnie ma Pan prawo juz teraz zglosic sie do sprzedawcy celem odzyskania pieniedzy."

 

 

 

 

Tak więc FIZYCZNIE kwiecien/maj, sam nie bardzo wiem dlaczego pojawil sie 22 luty (moze to data gdy asus zaczyna wysylac, a z Chin troche to idzie :)

 

 

 

z drugiej strony - męcze te SATA II, nawet mam na nich raida i jakos to dziala nie narzekam

wiec oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie ma plyt z nowym chipsetem

i nie przesadzajac jeszcze dluzszy czas nie bedzie

 

pod podanym linkiem z onfo asusa zarejestrowalem swoje dwie p8p67 pro

i otrzymalem info

ze pczywiscie moge wziac gotowke,

moge poczekac na wymiane, a asus poinformuje mnie na maila kiedy sklep w ktorym zakupiłem bedzie mial mobo , ale pelna dostepnosci jeszcze potrwa tzn kwiecien/maj

ponizej wklejony tekst takiej wiadomosci oficjalnej z supprtu asusa:

 

"Szanowny Kliencie,

 

Dziekuje za kontakt ze wsparciem technicznym firmy ASUS.

 

Na dzien dzisiejszy nie ma na rynku plyt wolnych od wad. Bez wzgledu czy ma Pan na mysli model wyzszy czy nizszy, wymiana bedzie realizowana poprzez Sprzedawce.

 

Dodajemy do lokalnej bazy danych Panski adres email oraz SN plyty glownej. Fizyczna dostepnosc poprawionych plyt to kwiecien/maj. Bedziemy powiadamiac mailowo wszystkich zarejestrowanych Klientów i tym fakcie.

 

Naturalnie ma Pan prawo juz teraz zglosic sie do sprzedawcy celem odzyskania pieniedzy."

 

 

 

 

Tak więc FIZYCZNIE kwiecien/maj, sam nie bardzo wiem dlaczego pojawil sie 22 luty (moze to data gdy asus zaczyna wysylac, a z Chin troche to idzie :)

 

 

 

z drugiej strony - męcze te SATA II, nawet mam na nich raida i jakos to dziala nie narzekam

wiec oby tak dalej

 

J.w. już napisałem ...dzwoniłem dzisiaj na infolinie asusa i potwierdzili, że od 22 lutego mają zacząć sprzedawać poprawione płyty, na innych stronach są newsy na ten temat a jako źródło podawany jest Asus, być może "co innego" sprzedaż a co innego wymiana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poprawione płyty najpierw pójdą na "wolną sprzedaż" (nowi klienci = większy priorytet).

 

Ci co już kupili będą musieli pewnie dłużej poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem się o wymianę płyt jakiś tydzień temu wysyłając maila do PCP. W odpowiedzi dostałem info, że wymiany płyt (w moim przypadku Asus) odbędą się na przełomie maj/czerwiec. Oczywiście nie pisali nic i zwrocie, ale może uznali to za oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pisałem o składaniu zestawu Core i5 2500K, Asrock P67 Extreme 4, GTX 570, 4GB Patriot Sector 5, nowa nagrywarka na SATA :E no i wszystko hula jak ta lala. Pod Scythe Mugen II w idle procek ma ~25*C, grafika ~37*, więc nie mogę się już doczekać OC :E No i tutaj mały problem. Mam najnowszego Biosa, wypakowuję, kopiuję na bootowalnego pendrajwa i spod BIOSU uruchamiam AsRock Instant Flash, dostaję wiadomość, że nie odnaleziono obsługiwanego urządzenia. Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam i dzięki :)

 

EDIT: Spróbuję sfleshować przez DOSa, dam znać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie masz mieć bootowalnego pena, tylko najzwyklejszy sformatowany w FAT. Na pena kopiujesz plik biosu i nic więcej. Natępnie flashujesz przez AsRock Instant Flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co daje odpalenie XMP w biosie, bo odpaliłem na takim sprzęcie jak w sygnaturze i wszystko działa dobrze a niektórzy pisali że mieli BSDosy z tym profilem, tylko nie wiem co on daje może ktoś powiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co daje?

Uruchom najlepiej cpu-z v. 1.56.3, wejdź w zakładkę SPD i tam będziesz miał zestawienie tabelaryczne jakie ram ma parametry porównując profil xmp i standardowe tryby jedec.

Ogólnie to nie musisz w biosie wklepywać ręcznie wszytskich ustawień, napięcia, tylko wczytując profil xmp, pamięć ustawia się tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co daje?

Uruchom najlepiej cpu-z v. 1.56.3, wejdź w zakładkę SPD i tam będziesz miał zestawienie tabelaryczne jakie ram ma parametry porównując profil xmp i standardowe tryby jedec.

 

ale to jak rozumiem, że z odpalonym tym trybem jest wydajniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajniej nie jest. jest prościej. Wybierasz PROFIL i płyta sama ustawi parametry dla pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...