Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

@UP nice :-D

 

Spróbuję podbić VCCSA voltage o jedno oczko, VTT Voltage też o jedno oczko, napięcie zostawię 1.3 i zobaczę wynik na 4,5Ghz.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VTT jakie masZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deko wyższe loty :)

53ud5.jpg

 

 

jaki batch ? Ladnie sie kreci Twoja sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI rozpoczął produkcję płyt z chipsetem ze steppingiem B3 KLIK oraz KLIK 2. Ciekawe kiedy dotrą do nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VTT jakie masZ?

VTT miałem standardowe - 1,051V. Podbiłem to co mówiłem o oczko wyżej, zmniejszyłem napięcie procka do 1,3V i zapuściłem Orthosa na 27 minut.Nic nie wywaliło, najwyższa temperatura 63*C. Jak na moje oko to wszystko jest okej, bo zmniejszyłem napięcie procka i się nie wywalił, a wtedy na wyższym (sporo - 1,36) coś się spieprzyło. Później potestuję bardziej i spróbuję osiągnąć granicę do 1,35V.

 

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki batch ? Ladnie sie kreci Twoja sztuka

L042B074

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś wytłumaczyć do czego służy opcja Internal PLL Overvoltage? Słyszałem, że z włączonym się lepiej podkręca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI rozpoczął produkcję płyt z chipsetem ze steppingiem B3 KLIK oraz KLIK 2. Ciekawe kiedy dotrą do nas?

Fajnie, że tak wyraźnie zaznaczają co się dostało. Bo obawiam się, że nie wszystkie błędne wycofano... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystkich producentów płyt, z wyjątkiem msi.

 

Stanko, kupuje taki sam zestaw jak Ty tj 2500k @ silentium fortis na asrock extreme 4, na ile wykreciles proca i na jakich ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanko, kupuje taki sam zestaw jak Ty tj 2500k @ silentium fortis na asrock extreme 4, na ile wykreciles proca i na jakich ustawieniach ?

Mnie trafił się betonowy proc, więc nie mogłem za bardzo poszaleć. 4.2 GHz robi na 1.24V, 4.4 na 1.3V, a 4.5 na 1.33V.

Obecnie procka zostawiłem na 4.4 GHz z offsetem.

Płyta i chłodzenie dają radę. Cała sztuka to trafić na dobrą sztukę procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie trafił się betonowy proc, więc nie mogłem za bardzo poszaleć. 4.2 GHz robi na 1.24V, 4.4 na 1.3V, a 4.5 na 1.33V.

Obecnie procka zostawiłem na 4.4 GHz z offsetem.

Płyta i chłodzenie dają radę. Cała sztuka to trafić na dobrą sztukę procesora.

Mam identycznie. 4,5GHz na około 1,32V, a wyżej dałem 4,7GHz na granicy 1,35V i podniosłem VTT, wywala Prime 95 po kilku minutach... 4,5GHz 24/7 wystarczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam P8P67 Pro zamienic na asrock extreme 4 ? gdy juz wyjda odswiezone plyty czy zostac przy Asusie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać SB to kompletna loteria

3,3GHz i 3,4GHz masz gwarantowane bo na tyle Intel ustawił zegary domyślne plus tryb Turbo . A podkręcanie zależy do tego czy dany egzemplarz pochodzi ze środka wafla krzemowego (najlepsze egzemplarze) czy ciut dalej .A co komu sie trafi to już loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc kiedy będzie można kupić całkowicie bezpiecznie płytę pod 1155? (bezpiecznie - bez wad)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec kwietnia będzie pełna dostępność płyt głównych w nowej rewizji (pozbawionych wad).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wiadomość ze sklepu Morele że pozbawiona wad płyta Asusa P8P67 Pro powinna być dostępna do maksymalnie dwóch tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam P8P67 Pro zamienic na asrock extreme 4 ? gdy juz wyjda odswiezone plyty czy zostac przy Asusie ?

Jeśli jesteś zadowolony z Asusa, to zostań przy nim. A jeśli coś jednak nie gra i masz zamiar zmienić płytę, to Asrock Ex4 będzie dobrą opcją.

Nikt tu za Ciebie nie podejmie decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam P8P67 Pro zamienic na asrock extreme 4 ? gdy juz wyjda odswiezone plyty czy zostac przy Asusie ?

Zostaw Asusa.

 

Swoją drogą to jeśli płyty bez wad ogarną pułki sklepowe, to mogę się ubiegać o zwrot pieniędzy za płytę? Niby nie zgodna z umową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...