Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sam nie wiem czy wymieniac płyte na inną...w tym tygodniu napisze do sklepu maila kiedy(i czy w ogole) moge spodziewac sie wymiany-choc nie sądze aby w anglii robili z tym problemy.

Po głowie chodzi mi asrock extreme 6(w tej chwili znikneła z oferty),wczesniej myslalem o asus p8p67 pro-ale w tej plycie nie bede mial gdzie włozyc x-fi gamer...gigabyte ud4?NIe jestem przekonany jakos do gigabyte...a moze po prostu pozostac przy gd65?

 

Gdyby Asrock Fatal1ty nie mial tylu czerwonych elementów wziołbym ta płyte,ale tak niestety odpada.

 

Sam mam płytę ASUSA p8p67pro i siedzi w niej uśmiechnięta x-fi geamer - więc nie wiem w czym Ty widzisz problem. Dodam że nigdy nie miałem problemów z tą płytą wszystko idealnie chodzi. Wymieniać też chyba nie będę nawet nie przepinałem dysków na sata 3. Większośc panikuje ale niegdzie nie słychać że coś się dzieje złego z portami sata 2. Zawsze jest gwarancja jak coś siądzie. U mnie wszystko idealnie chodzi więc sobie tym nie zawracam głowy.

Procek mam 2500K ustawiony lajtowo na 4.4 żeby się chłopak nie przemęczał i śmigam aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś kiedy ukażą się procki i7 Z serii SB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś kiedy ukażą się procki i7 Z serii SB?

 

Przecież już jest - i7 2600K Sandy Bridge na LGA1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i7 2600k wiem. Ale to co trzeba już wiem. Wg wikipedii nowe proce sandy mają niby wejść na rynek dopiero w IV kwartale 2011 i mają być niby już na LGA 2011 :kwasny: Szkoda bo myślałem, że będzie można się spodziewać jakiejś większej obniżki tych proców a jednak nie będzie tak kolorowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie poczytajcie trochę. Nie wiem ile razy było to już wspominane.

Dual booty na Asrocku to kwestia ustawienia Spread Spectum na Disabled. Jeśli ustawisz na Auto, to na 100% dual booty znikną.

Na najnowszym biosie 1.5 też tak jest, może na kolejnym to poprawią, bo problem jest Asrockowi znany.

 

Poczytałem właśnie o tym i ustawiłem na auto - nic to nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i7 2600k wiem. Ale to co trzeba już wiem. Wg wikipedii nowe proce sandy mają niby wejść na rynek dopiero w IV kwartale 2011 i mają być niby już na LGA 2011 :kwasny: Szkoda bo myślałem, że będzie można się spodziewać jakiejś większej obniżki tych proców a jednak nie będzie tak kolorowo

Masz na myśli Ivy Bridge ? Ponoć te procki mają być kompatybilne z p67/h67 (z tego co czytałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem właśnie o tym i ustawiłem na auto - nic to nie zmieniło.

Hmm, bardzo dziwne.

Proponuję wobec tego wgrać najnowszy oficjalny bios ze strony Asrocka i wtedy spróbować. Jeśli masz Extreme 4, to będzie bios 1.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dostępność nowych asusow 22 to piękny mit......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem właśnie o tym i ustawiłem na auto - nic to nie zmieniło.

Bo to nie jest problem z tym. Mam ustawione na disabled i nie mam dual bootów. Miałem może z dwa razy, jak zmieniałem poważniejsze opcje w Biosie i/lub przesadziłem z OC.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję Wam odpowiedź ASUSA

 

napisałem że płyta niestabilna, mam freeze w czasie pracy hdd, dual booty, pamięć

niby jest w specyfikacji ( to OCZ z XMP, ale pracuje stabilnie tylko na 1066 )

a oto odpowiedź

 

Szanowny Kliencie,

 

Jesli plyta wykazuje tak znaczna niestabilnosc pomimo uzycia kompatybilnych w Panskiej opinii pamieci, nie pozostaje nic innego jak zlozenie reklamacji w punkcie zakupu i zlecenie weryfikacji zagadnienia poprzez techników serwisu ASUS.

 

Pozdrawiam,

Pawel Sobieszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dostępność nowych asusow 22 to piękny mit......

 

 

No właśnie, gdzieś indziej czytałem że dopiero teraz dotarły chipsety do producentów... Musiałby być chyba transport lotniczy (wątpliwe), by jakaś partia towaru dotarła np. na koniec przyszłego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest problem z tym. Mam ustawione na disabled i nie mam dual bootów. Miałem może z dwa razy, jak zmieniałem poważniejsze opcje w Biosie i/lub przesadziłem z OC.

 

Pozdrawiam!

 

Mi po wgraniu najnowszego biosu na wszelkie bolaczki pomogl poprostu reset biosu zworka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei nie mogę update'nąć BIOS'u, bo wywala mi "Invalid BIOS File"... używając Q-Flash'a

 

Edit:

 

Nie chciałem tego robić Gigabyte'owym softem, ale @BIOS wczytał normalnie i udało się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dostępność nowych asusow 22 to piękny mit......

wymiany zaczną się od 1 marca, wznowienie sprzedaży nie oznacza że pierwsze idzie do sklepów producenci OEM mają większe zapotrzebowanie.

 

 

All customers who already own any ASUS product affected by the design error identified by Intel® can have it replaced free of charge between 2011/03/01 and 2011/06/30. Depending on shipping situation of the region, the replacement period will be slightly different. Thank you for your understanding, support and cooperation, and we apologize for any inconvenience this may have caused you.

ASUS is also offering a special verification tool that allows users to quickly check whether their motherboard is affected by this issue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiany zaczną się od 1 marca, wznowienie sprzedaży nie oznacza że pierwsze idzie do sklepów producenci OEM mają większe zapotrzebowanie.

 

 

Na stronie Asusa piszę wyraźnie: "Mamy ogromną przyjemność powiadomić, że już od przyszłego wtorku (22 lutego) w polskich sklepach pojawią się pierwsze egzemplarze płyt głównych z chipsetami w rewizji B3."

 

Informacja jest po prostu nieprawdziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu nieprawdziwa. Wystarczy że pojawią się ze 3 sztuki w PL i już jest ok.

fullimage4a7d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że się pojawią? Pojawiła się wiadomość, że 2 dni temu już będą (mogła być jedna sztuka, whatever). A jak się skończyło - raczej wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei nie mogę update'nąć BIOS'u, bo wywala mi "Invalid BIOS File"... używając Q-Flash'a

Edit:

Nie chciałem tego robić Gigabyte'owym softem, ale @BIOS wczytał normalnie i udało się zmienić.

Znany problem. Też tak mam.

Nie pozostaje nic inngo tylko użyć @BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od Asus-a Polska w sprawie dostępności "poprawionych" płyt głównych:

Szanowny Kliencie,

 

Pierwsza partia plyt w rewizji 3.0 trafila na rynek 22 lutego. Kolejna partia ma byc dostepna 28 lutego. Sugeruje weryfikowac zagadnienie od najwiekszych sklepów na rynku - zapewniamy ze juz lada dzien dostepnosc nowego sprzetu nie bedzie problemem.

 

Pozostaje czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo kiedy asrock wprowadzi poprawione płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam aktualizację BIOSu do wersji 1.7 albo 1.8. też tak miałem na 1.5

 

Dzięki pomogło, komp już się nie zawiesza. Podkręciłem też swojego i7 2600 (bez K) do 3900MHz. Śmiga jak należy.

Jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od Asus-a Polska w sprawie dostępności "poprawionych" płyt głównych:

Szanowny Kliencie,

 

Pierwsza partia plyt w rewizji 3.0 trafila na rynek 22 lutego. Kolejna partia ma byc dostepna 28 lutego. Sugeruje weryfikowac zagadnienie od najwiekszych sklepów na rynku - zapewniamy ze juz lada dzien dostepnosc nowego sprzetu nie bedzie problemem.

 

Pozostaje czekać.

Bardzo ciekawe bo ani jedna nie poszła na sklepy nigdzie w pierwszej parti. No ale polski oddział ma lepsze informacje.

Może panu się pomyliło z G73SW, N53SV, N53SN itd... bo płyty żadnej nie było, no była ale nie do składania blaszaka. OEM w pierwszej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...