Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawe bo ani jedna nie poszła na sklepy nigdzie w pierwszej parti. No ale polski oddział ma lepsze informacje.

Może panu się pomyliło z G73SW, N53SV, N53SN itd... bo płyty żadnej nie było, no była ale nie do składania blaszaka. OEM w pierwszej kolejności.

 

Informacje masz chyba z "pierwszej ręki" więc kiedy realnie przewidujesz, że płyty będzie można kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam płytę ASUSA p8p67pro i siedzi w niej uśmiechnięta x-fi geamer - więc nie wiem w czym Ty widzisz problem. Dodam że nigdy nie miałem problemów z tą płytą wszystko idealnie chodzi. Wymieniać też chyba nie będę nawet nie przepinałem dysków na sata 3. Większośc panikuje ale niegdzie nie słychać że coś się dzieje złego z portami sata 2. Zawsze jest gwarancja jak coś siądzie. U mnie wszystko idealnie chodzi więc sobie tym nie zawracam głowy.

Procek mam 2500K ustawiony lajtowo na 4.4 żeby się chłopak nie przemęczał i śmigam aż miło.

 

 

Mysle ze wymienie swoja płyte wlasnie na PRO,choc Deluxe tez mi sie podoba-sklep w ktorym bede wymienal sprzet nie ma w ofercie asrocka,wiec extreme 6 odpada.

 

poki co wczoraj wyslalem maila z zapytaniem kiedy wymiana-czekam na odpowiedz.mam nadzieje ze z wymiana na drozszy model(z doplata) nie beda robic problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam nadzieję, że po wprowadzeniu nowych płyt będę mógł sobie wymienić ASRocka P67 Extreme 4 na powiedzmy P8P67 Pro, w tej samej cenie lub niewielkiej dopłacie :hmm: Tylko wtedy bym musiał jeszcze dokupić nigdzie niemożliwe do zdobycia zapinki na Mugena :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co na asusy nie da rady zalozyc mugena ? a silentiumpc fortis ?

tylko asus ma taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem u siebie dziwnie niski odczyt ok lekko ponad 1300 w aidzie w pamieciach , jak wszedzie czytam jakies testy recenzje wszyscy maja ok 21-22 tysiecy ja mam 13 , zapis jest jak najbardziej ok czyli 23 tysie , co jest grane ma ktos jakies pomysly ??

 

w ogole w tescie wprime 1024 mam 265 sek !! , masakra jakas gdzie inni maja ok 180 , co jest grane ze tak dziwnie to wszystko chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób test programem maxxmem to porównam z moim wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec

 

memory copy 15929

 

memory read 13517

 

memory write 22751

reached memory 18,13

memory latency 48,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś nie takie masz te wyniki.

U mnie 2500k@4.4 Ghz otrzymałem:

-memory copy: 22812 MByte/s

-memory read: 20094 MByte/s

-memory write: 20376 MByte/s

-reached memory score: 20.24 GB/s

-memery latency: 7.5 ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stanko11 - wyniki prawidłowe,

U mnie jest deko niżej ale ja mam 3 kości włożone po 2GB.

 

na ile masz ramy ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy 1600 8 9 8 24

 

procek na 4.8 ustawiony ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie dziwna jest wartość memory latency, która różni się właściwie o cały rząd wartości. Pytanie, dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latency dziwnie nieskie. Tak teraz patrzę u mnei tez powyzej 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego pozwalacie na to, żeby bios sobie ustawiał timingi a nie wbijecie defaultowych jakie mają Wasze kości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego pozwalacie na to, żeby bios sobie ustawiał timingi a nie wbijecie defaultowych jakie mają Wasze kości?

 

Ocyzwiście, że nie pozwalamy - przynajmniej ja.

ram2133.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniło się dlaczego u mnie MaxxMEM pokazywał wartość memory-latency~7.5 ns.

Używałem starszej wersji programu (v1.50).

Natomiast nowa wersja (v1.91) pokazuje już memory-latency~50 ns. Pamięci 1600 MHz 9-9-9-24-1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś logicznie wyjaśnić co wspólnego ma Piaskowy Most z procesorami ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam nadzieję, że po wprowadzeniu nowych płyt będę mógł sobie wymienić ASRocka P67 Extreme 4 na powiedzmy P8P67 Pro, w tej samej cenie lub niewielkiej dopłacie :hmm: Tylko wtedy bym musiał jeszcze dokupić nigdzie niemożliwe do zdobycia zapinki na Mugena :P

 

 

A co Ci sie w asrocku nie podoba?Po prostu chcesz miec cos nowego? :Up_to_s:

 

 

doatłem odpowiedz ze sklepu w ktorym kupowalem sprzet- www.scan.co.uk to chyba jeden z wiekszych angielskich sklepow ze sprzetem PC

 

Hi,

 

I would expect the swapout procedure to begin around the March/April timeframe.

 

More information will be on the SCAN website and also the MSI website closer to the time.

 

Regards

 

Mark R

Scan Computers

 

Czyli na wyspach ma to wygladac identycznie jak w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam całego spinania się itd, na spokojnie trzeba czekać aż wprowadzą i tyle. Przecież nic się nie dzieje z tymi płytami póki co...

Jak będzie to będzie. Za miesiąc, półtora myślę, że spokojnie można gadać ze sklepami co do wymiany lub jak sklep robi problemy to z producentami i tyle w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam całego spinania się itd, na spokojnie trzeba czekać aż wprowadzą i tyle. Przecież nic się nie dzieje z tymi płytami póki co...

Jak będzie to będzie. Za miesiąc, półtora myślę, że spokojnie można gadać ze sklepami co do wymiany lub jak sklep robi problemy to z producentami i tyle w tym temacie ;)

 

 

Heh,dokladnie-po prostu trzeba poczekac...swoja droga komus padlo juz te ferelne sata?Chyba nie...

ogolnie problem mocno rozdmuchany-ale jezeli wymieniaja na nowe to czemu nie skorzystać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie padło bo wszyscy dla świętego spokoju podłączyli się do sata6.

Co do wymiany to zgadzam się oizo76.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nie jestem w temacie, może mi ktoś powiedzieć kiedy będą poprawione płyty Gigabyte w sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...