Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej skuszę się na SB po wydaniu rewizji B3 (prawdopodobnie następny tydzień, gdy pojawi się więcej poprawionych płyt). Czy byłby sens brać Gigabyte P67a-UD3 (b3), czy UD4 ? Tańszy ud3 jest trochę tańszy, przez co bardziej jestem ku niemu przychylny. OC byłoby w moim przypadku dosyć przeciętne, jakieś 4 - 4,1GHz. Ile dałoby radę podkręcić na boxie ? Gdybym zmieniał chłodzenie, to prawdopodobnie na coś pokroju Scythe Katana 3.

Gdybym się skusił, to prawdopodobnie podzespoły kupowałbym w camino.pl - czy kupował ktoś tam ? Czy nie ma problemów z ew. gwarancją na konkretne podzespoły, czy samą realizacją zamówień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Więc nie siej fermentu i siedź dalej nawet na Socket A jak ci coś nie pasi. Mi to nie przeszkadza.

Mnie to by przeszkadzało, wolę siedzieć w fotelu niż na socket jaki by nie był ten socket.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chamstwo pierwszej wody, ja najgorszemu wrogowi tego nie mógłbym polecić.

 

Tak realnie jakiemu % osób ten problem wystąpi i po ilu latach?

Sorry ale moim zdaniem większa szansa spalić sekcję podczas o/c niż dotrwać do problemów z chipsetem.

 

Najwydajniejsza platforma na rynku za całkiem rozsądną kasę.

Jest potencjalny błąd ale mobacze wymieniają za friko- w czym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie to by przeszkadzało, wolę siedzieć w fotelu niż na socket jaki by nie był ten socket.

Widzę, że ewoluujesz. Teraz zabierasz się za pisownię. Poprawię w takim razie, bo widzę, że mam do czynienie z fachowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Najwydajniejsza platforma na rynku za całkiem rozsądną kasę.

Jest potencjalny błąd ale mobacze wymieniają za friko- w czym problem ?

Ilu osobom w Polsce wymienili ?

W tej chwili zakup "zwalonej płyty jest całkowicie pozbawiony sensu bo nawet przy najlepiej zrobionej akcji wymiany straci się sporo czasu a przy zrobionej tandetnie trzeba będzie zapakować szrota, zapłacić za wysyłkę i czekać nie wiadomo ile na nową płytę.

Jak widać priorytet do B3 w U.E. mają płacący a nie poszkodowani przez wadę konstrukcyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu osobom w Polsce wymienili ?

W tej chwili zakup "zwalonej płyty jest całkowicie pozbawiony sensu bo nawet przy najlepiej zrobionej akcji wymiany straci się sporo czasu a przy zrobionej tandetnie trzeba będzie zapakować szrota, zapłacić za wysyłkę i czekać nie wiadomo ile na nową płytę.

Jak widać priorytet do B3 w U.E. mają płacący a nie poszkodowani przez wadę konstrukcyjną.

a ile zabrało dupę w troki przeszło się do sklepu lub email wysłało. Od tego trzeba zacząć. Idziesz do sklepu odajesz i żądasz nowej B3 jak jest na stanie taka filozofia lub gotówka i idziesz do następnego sklepu zakupić.

Wymiany nie mają prawa ci odmówić na B3.

Płaczecie jak stare baby płyty pojawiły się w tym tygodniu i to nie w dużych ilościach co jest zrozumiałe, w poniedziałek ,wtorek idą następne dostawy i bedzie coraz wiecej i łatwiej z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile zabrało dupę w troki przeszło się do sklepu lub email wysłało. Od tego trzeba zacząć. Idziesz do sklepu odajesz i żądasz nowej B3 jak jest na stanie taka filozofia lub gotówka i idziesz do następnego sklepu zakupić.

Wymiany nie mają prawa ci odmówić na B3.

Teoretycznie masz rację ale w praktyce niektóre sklepy sprzedają obie wersje w różnych cenach i kłóci się to z "teorią" o bezproblemowej wymianie przez sklepy.

Może to ma jakiś sens jeśli ktoś ma zaprzyjaźniony sklep blisko i sprzedawca daje gwarancję na bezproblemową wymianę w momencie pojawienia się B3 ale płyty i tak w tej chwili nie warto wkręcać do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz rację ale w praktyce niektóre sklepy sprzedają obie wersje w różnych cenach i kłóci się to z "teorią" o bezproblemowej wymianie przez sklepy.

Może to ma jakiś sens jeśli ktoś ma zaprzyjaźniony sklep blisko i sprzedawca daje gwarancję na bezproblemową wymianę w momencie pojawienia się B3 ale płyty i tak w tej chwili nie warto wkręcać do obudowy.

a co cię obchodzi że tam sprzedaja stara, ty wymieniasz i maja ci wymienić.

Cena zawsze była ruchoma i w tym wypadku ciebie jako klijeta to nie ogchodzi. Dzisiaj 600 jutro 650 za 3 dni 500zł.

Przy zworcie gotówki większośc straci ale nie przy wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie będzie tak całkiem kolorowo z tymi wymianami bo np gigabyte pozwala rejestrować wadliwe płyty zaledwie do końca marca czyli dość krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Chamstwo pierwszej wody, ja najgorszemu wrogowi tego nie mógłbym polecić.

 

 

Ale co Ty chcesz polecac lub nie?miales choc na jeden dzien sprzet pod SB?Czy zawisc przemawia?

 

Ja mam w du... ten cały bład-nie musiałbym nawet tego wymieniac-bo mam tylko dwa dyski twarde.Komus ten sprzet sie zepsul?Bo do tej pory nie slyszalem o kims takim.

Intel popelnił kosztowny dla siebie bład...ale elegancko sie zachowal oferujac wymiane wszystkich plyt-choc awaria mogla dotyczyc mniejszosci.

 

Ja nie narzekam -co wiecej,wymienie sobie płyte na nowa,drozsza(z doplatą)-na taka na jaka w chwili zakupu nie bylo mnie stac-bo wtedy kupowalem calego kompa i byłem splukany-teraz na luzie moge sobie zakupic taka na jaka mam ochote-oczywiscie z odpowiednia dopłatą ;)

 

Troche smieszne jest to,ze na SB narzekają Ci-ktorzy tego sprzetu nie mieli,zas uzytkownicy cenia szybnkosc i wydajnosc tej platformy.ja i tak przesiade sie na ivy bridge-bo taki mam kaprys,ale zakupu sprzetu pod SB nie zaluje-mimo tej całej rozdmuchamej mocno afery.

 

Zeby nie bylo-nie jestem fanem intela-mialem tez w przeszlosci proce amd-ale na obenca chwile amd przy intelu niestety nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako przeciętny użytkownik-gracz kupuję sobie mobo pod Sandy Bridga jeszcze w wersji starej i zupełnie się tym nie przejmuję, nawet nie chce mi się później bawić w wymianę.

 

Nigdy w życiu przez kilkanaście lat nie korzystałem z więcej niż jednego dysku i napędu, biorę płytę z dwoma SATA3 za 450 złotych, a jak kiedyś przyjdzie sprzedawać - cóż, za 3-4 lata nie dostanę za całego kompa 500 złotych, ale 450 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co cię obchodzi że tam sprzedaja stara, ty wymieniasz i maja ci wymienić.

Cena zawsze była ruchoma i w tym wypadku ciebie jako klijeta to nie ogchodzi. Dzisiaj 600 jutro 650 za 3 dni 500zł.

Przy zworcie gotówki większośc straci ale nie przy wymianie.

Namawianie do zakupu złomu w sytuacji gdy są już dostawy B3 do sklepów brzmi komicznie.

Chodzi o to że sprzedają w jednym sklepie ten sam model "zwalone" i poprawione i świadczy to o nienależytym załatwieniu sprawy w wymiany przez producenta ze sklepami i dostawcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj marudy, nadal marudzicie ? Wam to zawsze jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namawianie do zakupu złomu w sytuacji gdy są już dostawy B3 do sklepów brzmi komicznie.

Chodzi o to że sprzedają w jednym sklepie ten sam model "zwalone" i poprawione i świadczy to o nienależytym załatwieniu sprawy w wymiany przez producenta ze sklepami i dostawcami.

a może świadczy to o sklepie bo on kase ma zwracaną za towar wadliwy a że chce zarobić extra pieniążki.

Z tego co wiem to osoba kupujaca ma być informowana o tym błędzie.

 

 

Ogólnie nie będzie tak całkiem kolorowo z tymi wymianami bo np gigabyte pozwala rejestrować wadliwe płyty zaledwie do końca marca czyli dość krótko

jak każdy producent przykładowo asus 30 kwiecień na Polskę.

To zabezpieczenie przed sępami chcących sobie mobo wymienić na przykład w sierpniu-wrześniu, mają teraz furtkę 2-4 miesiące zależnie od producenta, bezpłatną to chyba nie jest mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może świadczy to o sklepie bo on kase ma zwracaną za towar wadliwy a że chce zarobić extra pieniążki.

Z tego co wiem to osoba kupujaca ma być informowana o tym błędzie.

...

Sklep działa po to aby zarabiać i to nie wina sklepu że kupił szmelc do sprzedaży a dostawa płyt B3 nie jest związana umową o wymianie.

Ryba psuje się od głowy.

Brak umowy pomiędzy dystrybutorem płyt b3 i sklepem o równoczesnym wycofaniu wadliwych egzemplarzy i przystąpieniu do wymiany.

Wcześniej barak analogicznej umowy pomiędzy producentem i dystrybutorem determinującej powyższą umowę.

Jeszcze wcześniej brak analogicznej umowy pomiędzy Intelem jako dostawcą B3 i producentami płyt determinującej powyższe umowy.

Brak takich umów wynika albo z cięcia kosztów naprawy usterki przez Intela i przerzucania tych kosztów na wszystkich uczestników obrotu wadliwym towarem albo zwykłej niekompetencji i bezradności w podejmowaniu decyzji zmierzających do naprawy skutków wypuszczenia bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidahow

Czołem :P

 

Ciekawa dyskusja, że też mnie tu wcześniej nie było. Heh, Tomcat - co prawda to prawda w kwestii płyty, ale ileż to trzeba wysiłku włożyć w to aby przestawić się na myślenie typu "tania czy droga i tak tyle samo wykręcę" - toż to rysa psychiczna do końca żywota :E Wszak co by nie mówić ja nie umiem wyleczyć się z tej choroby przez co wywalam kasę w błoto czekając na UD7-B3, no ale grunt, że świadomie, prawda? ;) U łaaa! Mój wacek urośnie meter hehe.

 

Aaa czym byłoby życie gdyby nie chwalenie się, co? Wiecie co stoi u mnie na biurku? 2600K! Fuck! Wszystko mam poza zasraną płytą, żem wywalił oszczędności życia... po to aby przekonać się jak wywaliłem 2K w błoto na gówniane gry haha. Tak patrzę na półkę z grami to chyba tylko Mafia II mnie wsiorbała, i pomyśleć, że wszystko to - no, może poza Metro hula na celku e3300 2,5 @ 4.0 GHz.. i tak sobie myślę... "na uj mi ten Sandy?" - odpowiedź jest tylko jedna - dla sportu. Szczerze? Nie byłbym taki pewny czy zmiana z LGA 775 ma sens. Wcale się nie będę upierał, że ddr2 to grzejnik, a cała platforma wraz z gównianym prockiem blokuje szybką kartę - ale szczerze, po wtyknięciu 6970 wszystko zapitala na max w full hd. Mafia II 50/60 klatek, w TDU2 20/30 klatek - ale chłopaki z atari chyba maja na pieńku z AMD... inaczej musieliby się przyznać do swojej ułomności phhh.. ;-) Mniejsza o to.

 

Tak czy inaczej czekam aż B3 do nas przyjedzie, wykręcę sandy.. i będę czekał, aż twórcom gier rozum wróci.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep działa po to aby zarabiać i to nie wina sklepu że kupił szmelc do sprzedaży a dostawa płyt B3 nie jest związana umową o wymianie.

Ryba psuje się od głowy.

Brak umowy pomiędzy dystrybutorem płyt b3 i sklepem o równoczesnym wycofaniu wadliwych egzemplarzy i przystąpieniu do wymiany.

Wcześniej barak analogicznej umowy pomiędzy producentem i dystrybutorem determinującej powyższą umowę.

Jeszcze wcześniej brak analogicznej umowy pomiędzy Intelem jako dostawcą B3 i producentami płyt determinującej powyższe umowy.

Brak takich umów wynika albo z cięcia kosztów naprawy usterki przez Intela i przerzucania tych kosztów na wszystkich uczestników obrotu wadliwym towarem albo zwykłej niekompetencji i bezradności w podejmowaniu decyzji zmierzających do naprawy skutków wypuszczenia bubla.

popatrz na karte gwarancyjną co tam masz napisane.

oddajesz na niezgodniśc z umową a producent w tym okresie nie bedzie stwarzał żadnego problemu i nic nie bedziesz musiał udowadniać że sata ci zle działa

A sklep jak porządku to powinien wymienić na miejscu bo nic na tym nie traci.

Umowy są i w hurtowniach na 100% są wywieszki że można zwracać płyty , a to że sklepikarzy nie zmusisz to co poradzisz.

Wysyłkę w obie strony od producenta do dystrybutora ponosi producent więc o jakich kosztach gadamy, to że spędzisz czas na wysyłce, to normalne w tym interesie.

Po wypełnieniu formularza i podaniu danych producent wysyła ci płyty i koszt jest pokrywany przez producenta.Wypełnienie formularza zajmuje naprawdę duło jak masz to wszystko w ewidencji.

Producent od razu wysyła ci płyty mimo że nie otrzymał starych, od tego jest ten formularz z gwarancją płatności w wypadku jak by zamiast płyt doszły ziemniaki.

Problem to niewystarczająca ilość na popyt w tym momencie ale czego się dziwić 2-3 tygodnie i wszystko wróci do normy.

NO jest naprawdę trudno

rman.jpg

rma2.jpg

 

Z tą różnicą że RMA u was robi dystrybucja lub sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to i nawet kupił ale nie ma nigdzie tych płyt na stanie, a że za miesiąc będzie buldożer to już można poczekać, a nuż przejedzie się po moście z piasku i zostanie pył ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że za miesiąc będzie buldożer to już można poczekać

A czasem nie pod koniec czerwca dopiero ? O ile dobrze pamiętam, slajd od AMD mówił właśnie o końcówce Q2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buldożer ma być dopiero pokazany na jakichs targach na początku czerwca, dostepność pewnie lipiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie można kupić już poprawione płyty SB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pcprojekt mają Gigabyte UD4 i UD5 w nowej rewzji na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo, powoli wchodzą do sklepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie można kupić już poprawione płyty SB?

Pelna dostepnosc 2 polowa marca, czyli w ciagu 2-3 tygodni powinno w sklepach juz byc cos do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej skuszę się na SB po wydaniu rewizji B3 (prawdopodobnie następny tydzień, gdy pojawi się więcej poprawionych płyt). Czy byłby sens brać Gigabyte P67a-UD3 (b3), czy UD4 ? Tańszy ud3 jest trochę tańszy, przez co bardziej jestem ku niemu przychylny. OC byłoby w moim przypadku dosyć przeciętne, jakieś 4 - 4,1GHz. Ile dałoby radę podkręcić na boxie ? Gdybym zmieniał chłodzenie, to prawdopodobnie na coś pokroju Scythe Katana 3.

Gdybym się skusił, to prawdopodobnie podzespoły kupowałbym w camino.pl - czy kupował ktoś tam ? Czy nie ma problemów z ew. gwarancją na konkretne podzespoły, czy samą realizacją zamówień ?

Odpowie ktoś ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...