Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje czy żeby wymienić płytę MSI też trzeba się gdzieś zarejestrować czy wystarczy podejść do sklepu i wymienią od ręki, oczywiście jak już będą ogólnodostępne płyty w rewizji B3? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidahow

Ciekawy jestem kiedy Intel zacznie wymieniać swoje wadliwe procesory Sandy Bridge na nowe - tak jak z chipsetem.

 

Google - Kolejna wpadka Intela, tym razem z Blu-ray.

 

Edit. Jak tak dale pójdzie to Intel popłynie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem kiedy Intel zacznie wymieniać swoje wadliwe procesory Sandy Bridge na nowe - tak jak z chipsetem.

...

Nie będzie wymieniał dobrowolnie, chyba że po jakimś procesie sądowym. Podobnie było przy poważniejszym błędzie koprocesora w pentium, wymiana płyt to coś innego bo kto inny produkuje płyty i producenci płyt nie chcieli ponosić odpowiedzialności finansowej za błąd konstrukcyjny Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktoś ;) ?

 

 

 

Do takiego OC wystarczy UD3. Na boxie da radę uzyskać te 4GHz. Camino - sklep w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem kiedy Intel zacznie wymieniać swoje wadliwe procesory Sandy Bridge na nowe - tak jak z chipsetem.

 

Google - Kolejna wpadka Intela, tym razem z Blu-ray.

 

Edit. Jak tak dale pójdzie to Intel popłynie...

 

Zaraz pojawi się tłuszcza wołająca, że jak ktoś ma komputer z sb to będą mu skakały filmy br(tak jak komentarze na benchmark) :]

 

Lepiej przczytać to:KLIK, bo to na benchmarku jest badziewnie napisane (nie dodali, że problem występuje na integrze i że był już w clarkdale).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komentach na IN4 coś wspominali, iż ten błąd to był/jest na wszystkich integrach intela i dotyczył też niektórych (starszych) serii radków :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ponoć jest. U mnie jednak filmy 23.976 odtwarzały się z prędkością ok. 23.985 i żadnego skakania nie było. Być może moje oko nie jest w stanie wychwycić 1 brakującej klatki na kilkadziesiąt sekund, a może jakoś złagodzili problem przy pomocy sterownika (całkowite usunięcie wymagałoby korekty sprzętu). Korzystam z MPC HC.

 

Swoją drogą dziennikarstwo upada... Problem znany jest od ponad roku, a i art na Anandtech wcale nie ukazał się wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Swoją drogą dziennikarstwo upada... Problem znany jest od ponad roku, a i art na Anandtech wcale nie ukazał się wczoraj.

Jeśli problem jest tak długo znany to dlaczego Intel tego nie poprawił w nowym CPU ?

Wcześniej problem mógł sobie być ale wcześniejsze GPU Intela i tak nie aspirowały do hi end HTPC dlatego nikt nie zwracał uwagi na jakieś przycinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem jest tak długo znany to dlaczego Intel tego nie poprawił w nowym CPU ?

Wcześniej problem mógł sobie być ale wcześniejsze GPU Intela i tak nie aspirowały do hi end HTPC dlatego nikt nie zwracał uwagi na jakieś przycinki.

A wręcz przeciwnie, już Core i3 na LGA1156 niewiele brakowało do ideału HTPC i niektórzy głośno narzekali na te 24 fps. Dlaczego Intel nie naprawił? Podejrzewam że przyczyną jest to samo co w przypadku buga SATA - nadmierny pośpiech. Strategia Tic-Toc skutecznie dobija AMD, ale jak widać Intela też może wkrótce wykończyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wręcz przeciwnie, już Core i3 na LGA1156 niewiele brakowało do ideału HTPC i niektórzy głośno narzekali na te 24 fps. Dlaczego Intel nie naprawił? Podejrzewam że przyczyną jest to samo co w przypadku buga SATA - nadmierny pośpiech. Strategia Tic-Toc skutecznie dobija AMD, ale jak widać Intela też może wkrótce wykończyć ;)

Bez przesady z tym ideałem bo nawet dużo lepsza grafika w 2600K będzie daleka do ideału po poprawieniu błędu.

Przykładowo nie trzyma zbyt dobrze barw przy redukcji szumów (HD 5450 podobnie dopiero od HD 55xx jest OK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "niewiele brakowało do ideału". Ideału nie ma i raczej w najbliższym czasie nie będzie. Miałem na myśli całą platformę, czyli nie tylko możliwości multimedialne grafiki, ale i wydajność CPU oraz pobór prądu.

 

Bez przesady z tą dużo lepszą grafiką Core 2-giej generacji. Jeśli chodzi o gry - prawda. W multimediach w zasadzie jedyną wartą odnotowania nowością jest HDMI 1.4 z obsługą 3D (oczywiście nie licząc możliwości kodowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już było, ale pojawiła się informacja, że na tych prockach są mikroprzycinki podczas oglądania filmów blueray uniemożliwiając ich komfortowe oglądanie. Śliczne procki :P To już druga wpadka po tych slotach sata :P Czekamy na następne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już było, ale pojawiła się informacja, że na tych prockach są mikroprzycinki podczas oglądania filmów blueray uniemożliwiając ich komfortowe oglądanie. Śliczne procki :P To już druga wpadka po tych slotach sata :P Czekamy na następne :P

 

Wystarczy poczytać kilka postów wyżej, że już o tym wiadomo... ani_facepalm.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać kilka postów wyżej, że już o tym wiadomo... ani_facepalm.gif

Napisałem, że pewnie już było :P Nie zmienia to faktu, że jest jak jest z tymi filmami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie już było, ale pojawiła się informacja, że na tych prockach są mikroprzycinki podczas oglądania filmów blueray uniemożliwiając ich komfortowe oglądanie. Śliczne procki

Radziłbym doczytać. Może to występować na ZINTEGROWANYM GPU w procesorze, sam procesor nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pewnie większości to lata koło nosa. Wydaje mi się, że mało osób będzie używało integry, a już na pewno integry przy odtwarzaniu BR. Fakt, że takie coś nie powinno mieć miejsca, tak jak te wpadki z chipsetami, ale cóż zrobić - to tylko ludzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 10% osób rozumie ten problem, ilu z Was ogląda filmy z kompa na wyświetlaczu zdolnym pracować w trybie 23.xx fps, przecież wszystko i tak jest przeskalowywane do Hz, które może wyświetlić monitor, problem by to był gdyby integra była podłączona na przykład do plazmy Kuro, która taki tryb obsługuje... szkoda pisać bo widać, że wypowiadają się głównie osoby niedouczone...

 

 

p.s. lepiej dajcie cynk, gdzie najszybciej można Asusa B3 kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidahow

p.s. lepiej dajcie cynk, gdzie najszybciej można Asusa B3 kupić :)

 

Na pewno chcesz kupić płytę bez gwarancji? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TU tylko ciekawe czy od ręki, zadzwoń i zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chcesz kupić płytę bez gwarancji? ;-)

 

Sugerujesz, że to co się teraz pojawia w sklepach nie jest z oficjalnej dystrybucji i mogą być kłopoty gwarancyjne ewentualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidahow

Sugerujesz, że to co się teraz pojawia w sklepach nie jest z oficjalnej dystrybucji i mogą być kłopoty gwarancyjne ewentualnie?

 

To co się dzieje teraz nie ma przełożenia na serwis Asusa, zawsze są kłopoty w przypadku ewentualnej naprawy - co oczywiście nie ma nic wspólnego z samymi płytami, lecz sam fakt takiego a nie innego traktowania klientów przez polski serwis sprawia, że zdecydowanie wolę patrzeć na płyty ze stajni Gigabyte/MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego złego robi Asus, że utrudnia wymianę płyty. Nie jestem na bieżąco ale z tego wiem to wydali oficjalne oświadczenie, że do końca kwietnia można wymienić na B3. Pytam bo też mnie to czeka i zwrot kasy nie był by dla mnie oplacalny bo płytka dziś jest sporo droższa. Choć asus pisze tylko o wymianie i kasy zwrócić chyba nie chce. Zdaje się, że MSI daje taką możliwość co jest pewną atrakcją bo płyty nie są rewelacyjne.

Czy inne firmy poza MSI dają lepsze warunki i czy tą wymianę można będzie przeciągnąć w czasie. I czy gwara będzie leciała od początku czy od dnia zakupu uwalonej płyty.

Zdaje się też że asrock daje dodatkowy rok gwarancji - przy czym to chyba tylko dla tych co w okresie promocji kupią nową B3 więc tym razem i tak będą mieli tyle gwary co u innych zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego złego robi Asus, że utrudnia wymianę płyty. Nie jestem na bieżąco ale z tego wiem to wydali oficjalne oświadczenie, że do końca kwietnia można wymienić na B3. Pytam bo też mnie to czeka i zwrot kasy nie był by dla mnie oplacalny bo płytka dziś jest sporo droższa. Choć asus pisze tylko o wymianie i kasy zwrócić chyba nie chce. Zdaje się, że MSI daje taką możliwość co jest pewną atrakcją bo płyty nie są rewelacyjne.

Czy inne firmy poza MSI dają lepsze warunki i czy tą wymianę można będzie przeciągnąć w czasie. I czy gwara będzie leciała od początku czy od dnia zakupu uwalonej płyty.

Zdaje się też że asrock daje dodatkowy rok gwarancji - przy czym to chyba tylko dla tych co w okresie promocji kupią nową B3 więc tym razem i tak będą mieli tyle gwary co u innych zawsze.

 

Generalnie większość osób która miała do czynienia z serwisem ASUSa się źle o nim wypowiada. Na laptopy ludzie czekają często po 2 miesiące. Sprzęt z naprawy czy wymiany wraca taki sam jak był itd. Na facebookowej stronie ASUSa było na ten temat pełno wrzutów, gróźb sądami, gróźb opiniami w portalach itd. i chyba coś drgnęło, bo ostatnio ktoś pisał że po tygodniu miał już sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...