Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Sam choć jestem laikiem też zauważyłem pozytywne zmiany w P8P67 w porównaniu z P7P55d-e.

Choć mówiono mi żebym nie brał ich płyty ze względu na serwis. Ale cena i nowinki przeważyły.

W przypadku gwarancji na pewno jednak Asus nie przebije door-to-door od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 10% osób rozumie ten problem, ilu z Was ogląda filmy z kompa na wyświetlaczu zdolnym pracować w trybie 23.xx fps, przecież wszystko i tak jest przeskalowywane do Hz, które może wyświetlić monitor, problem by to był gdyby integra była podłączona na przykład do plazmy Kuro, która taki tryb obsługuje... szkoda pisać bo widać, że wypowiadają się głównie osoby niedouczone...

Z tego co napisałeś wynika że też nie rozumiesz, po pierwsze wystarczy wyświetlacz zdolny do pracy przykładowo 23.xx*3 Hz aby niczego nie trzeba było "przeskalowywać" a jeśli jest błąd sprzętowy to program robiący "przeskalowywanie" też może mieć problemy aby to zrobić poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wyświetlacz zdolny do pracy przykładowo 23.xx*3 Hz aby niczego nie trzeba było "przeskalowywać"".

taa, większosc osób piszących w tym wątku na temat "starego błędu" ma taki wyświetlacz, skasowałem dalszy długi wywód bo za ciężki był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W emarket mają kilka płyt w rewizji B3 na stanie.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3 mają 9 sztuk na stanie.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3 mają 9 sztuk na stanie.

 

pz

Dzięki jeszcze raz.

Zamówiłem całego kompa bez chłodzenia u nich, mam nadzieję, że wszystko będzie ok :)

 

Może komuś się przyda, efekt śleczenia nad recenzjami, do tego jeszcze w innym sklepie zamówiony Archon

 

1. Zasilacz Seasonic S12II-620 620W 80 Plus Bronze retail 334,19

2. Intel Core i5-2500K, 3.30GHz, 6MB, LGA1155, 32nm, 95W, BOX 783,20

3. ASUS P8P67 PRO Rev.3.0, P67 641,43

4. Cooler Master obudowa komputerowa HAF 912 Plus czarna 293,05

5. MSI NVIDIA GF 560 GTX-TI, 1GB GDDR5 (256 bit), 864,21

6. Kingston 2x4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM 1 310,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć co to za płyta? Bo na pewno nie jest to standardowy ASUS P8P67, cena mi nie pasuje :)

 

EDIT:

Dobrze, że coś się ruszyło i jest już jakakolwiek dostępność płyt z nowym chipsetem, jak tak dalej pójdzie, to do piątku powinno się zaroić od płyt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć co to za płyta? Bo na pewno nie jest to standardowy ASUS P8P67, cena mi nie pasuje :)

 

http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=HMMvTCuBcZLfu2YL&templete=2

 

wersja Pro, sekcja zasilania ta sama, obsługuje sli, ogolnie niewiele sie rozni poza iloscią złączy, na stronie Asusa dokladnie sobie porownaj

 

edit.

dla mnie istotne jest: 2 x S/PDIF Out (1 for Coaxial, 1 for Optical)

np.

w podstawowej wersji masz tylko złącze optical, mam długi kabel w pokoju koaksjalny, który kosztuje więcej niz roznica pomiedzy wersjami płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć co to za płyta? Bo na pewno nie jest to standardowy ASUS P8P67, cena mi nie pasuje :)

 

Na focie widać, ze to LE

 

Swoją drogą, czy nie będzie to LE za słabe do kręcenia 2500K na ok 4.8GHz

Nie ma tam radiatora po prawej stronie socketu, droższe płyty mają :hmm:

 

Zupełnie się nie znam na sekcjach zasilania itp.

 

A płyta nie dość że tania to nie zmusi mnie do wymiany DVD bo ma złacze ata :thumbup:

 

 

Ups, znalazlem chyba odpowiedź kolorowo nie ma :E

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2138081

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy LE ? chodzi o micro atx? jest wstawione poprostu bledne zdjecie, w ofercie tez maja p8p67 - M za mniejsza kase, wiec czemu ma byc cos nie tak z ta wersja dali zle zdjecie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Asus P67 Pro + 2500K ma dziś do mnie ruszyć. Będzie ogień ;-) Chłodzenie mnie raczej ograniczać tak bardzo nie będzie (NH-D14).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Asus P67 Pro + 2500K ma dziś do mnie ruszyć. Będzie ogień ;-) Chłodzenie mnie raczej ograniczać tak bardzo nie będzie (NH-D14).

No obudowe masz bardziej przewiewną od mojej za to Archon też powinien radę dać, płyta główna ta sama więc pewnie będzie loteria kto lepszy proc dostanie (z tego samego źródła mamy więc może być ta sama partia), powyżej 1.4 V nie będę jednak ustawiał vcore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wyścig ;-) 4.5GHz przy dość niskim napięciu (1.3?) mi styknie, zużycie prądu mniejsze (ECO :) ) A czy obudowa bardziej przewiewna... może trochę. To detal przy takim chłodnym procku jak 2500K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i coś sie zje...psuło. wczoraj wszystko chodziło ok a dziś komp nie bootuje w ogóle. niby wentylatory się kręcą i przy włączeniu przycisku power na moment mrugnie światełko myszki i tyle, nic się nie dzieje. Nie wiem co robić próbowałem reset CMOS wyjąłem baterię na kilkanaście minut i nic, dociskałem ramy przekładałem ale i to nie pomogło. ma ktoś jakis pomysł? płyta to asus p8p67 bios był nowy wgrany kilka tygodni temu, więc to stało się chyba samo od siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które płyty mają VT-d w biosie?

Powinno być dostępne w procesorach bez K.

Wpiszcie kto ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moze ktos w jednym lub paru zdaniach napisac jakie sa roznice pomiedzy plytami glownymi H67 i H61?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym sklepie oprócz ESC mozna dostac płyty AsRock? czy wyszly juz poprawione wersje płyt tego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i coś sie zje...psuło. wczoraj wszystko chodziło ok a dziś komp nie bootuje w ogóle. niby wentylatory się kręcą i przy włączeniu przycisku power na moment mrugnie światełko myszki i tyle, nic się nie dzieje. Nie wiem co robić próbowałem reset CMOS wyjąłem baterię na kilkanaście minut i nic, dociskałem ramy przekładałem ale i to nie pomogło. ma ktoś jakis pomysł? płyta to asus p8p67 bios był nowy wgrany kilka tygodni temu, więc to stało się chyba samo od siebie

Trudno spekulować co padło jeśli nie podajesz pełnej konfiguracji oraz parametrów O.C.

Tak czy inaczej to dobra okazja aby wymieniać płytę na B3 i nie zaszkodzi sprawdzić czy CPU działa (zwłaszcza jeśli je podsmażałeś wysokim napięciem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które płyty mają VT-d w biosie?

Powinno być dostępne w procesorach bez K.

Wpiszcie kto ma.

 

Mój ASRock Extreme4 ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danoL pochwal sie na jakich ustawieniach procował system i przy jakich temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer chodził na @4.00 i2500k przy napięciu 1.22, temperatury były ok 40C przy większym obciążeniu do 60C. wczoraj było wszystko ok a dziś nie ruszy, wyjąłem baterię na 40min i nic nie pomogło. od wgrania biosu 1304 miałem problem z bootowaniem po naciśnięciu power też komp się nie włączał trzeba było go wyłączyć i za drugim razem już było wszystko ok. a teraz nie ruszy ani za 10, jedynie kręcą się wentyle i światełko myszki mignie na samym początku. a z wymianą to nie tak łatwo bo dzwoniłem do morele i gość powiedział, że trzeba będzie czekać może z miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danol a komputer piszczy albo coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz komputer, wyjmij kabel zasilający z zasilacza. Wyjmij baterię na kilka minut. Po włożeniu baterii wciśnij przycisk clear cmos 5s ( u mnie jest nad gniazdami karty muzycznej ). Podłącz zasilacz, "odpal" komputer, wejdź do biosu załaduj opcję Optimized Defaults. Zmień bios na 1305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer chodził na @4.00 i2500k przy napięciu 1.22, temperatury były ok 40C przy większym obciążeniu do 60C. wczoraj było wszystko ok a dziś nie ruszy, wyjąłem baterię na 40min i nic nie pomogło. od wgrania biosu 1304 miałem problem z bootowaniem po naciśnięciu power też komp się nie włączał trzeba było go wyłączyć i za drugim razem już było wszystko ok. a teraz nie ruszy ani za 10, jedynie kręcą się wentyle i światełko myszki mignie na samym początku. a z wymianą to nie tak łatwo bo dzwoniłem do morele i gość powiedział, że trzeba będzie czekać może z miesiąc

 

 

tak to jest z gównianymi asusami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...