Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Po kiego... 4.5, max 4.7GHz wystarczy, wyżej jest dla SPI/ 3Dmarków itd itp... IMO nie ma potrzeby tak go kręcić.

Sam obecnie działam na standardowym 3.3GHz przy napięciu ~0.800V w stresie (Turbo) 3.6GHz przy ~1.000V i to na prawdę wystarczy, na razie ;)

 

 

wlasnie po kiego...popatrz w moja sygne :P moj smiga marki na 5,5 ale 100 mhz na tym procku w markach naprawde daje sporego kopa, tutaj trzeba walczyc o kazdy mhz

 

a na co dzien...na codzien to chodzi na def

 

oizo76 to w fajnym sklepie kupiles, moj mi nie chce oddac kasy :P czekam az msi zacznie zbierac plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest właściwie z trybem TURBO? Przy obciążeniu wszystkich rdzeni nie podnosi do 3,7Ghz?

U mnie 2500k na p8p67 (efi 1305), opcje efi na default, po włączeniu renderingu (Cinebench, 4 wątki) i obciążeniu rdzeni na 100% procesor wskakuje na 3,7Ghz (tyle mi pokazuje cpu-z). Może o czymś nie wiem? :hmm:

 

Druga sprawa po OC na 4,5Ghz przyrost wydajności w stosunku do 3,3+turbo jest praktycznie żaden (smark 06 i vantage, super pi, cinebench), w efi jeszcze mocniej nie grzebałem bo sprzęt mam kilka dni, zmieniłem tylko ustawienia pamięci, mnożnik procka, lekko Vcore i właściwie tyle... czyżby różnica między 3,7 a 4,5 tak niewielka była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kris1985

 

z wydajnością między 3.7, a 4,5 to musisz popatrzeć w testach. Sam osobiście nie testowałem jaka jest różnica np w grach, ale na super pi widać różnicę...

 

Używam w tej chwili tak jak napisałeś 3.3GHz + Turbo i dochodzi do tego 3.7 w stresie. Mnie wystarcza na dzień dzisiejszy, tym bardziej, że czekam jeszcze na chłodzenie do cpu, bo z intelowskim nawet nie ma co sobie testować.

Sprawdzałem trochę możliwości procka to przy 5GHz robi się ~75st (idle) przy 1.5V więc sobie darowałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

oizo76 to w fajnym sklepie kupiles, moj mi nie chce oddac kasy :P czekam az msi zacznie zbierac plyty

 

 

No mi takie rozwiązanie najbardziej odpowiada,zero wysyłek(sklep mam 15 mil od domu),czekania itd,zalatwiam wszystko w ciagu 1.5 godziny-o ile oczywiscie na miejscu nie beda robic problemów...ale nie wydaje mi sie,ten sklep ma dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No np:

Cinebench R10 def - 39s, oc - 37s

Cinebench R11 def- 5.87, oc - 5.89 (nie pamiętam na którym portalu to było ale po OC na 4,6Ghz w CR11 mieli około 7)

Super PI def - 10, oc - 9 sek

 

No nic, może coś przeoczyłem w efi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty podkręcasz ten procesor. Cinebench 11.5, procesor 4.6Ghz LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Limitów Turbo nie zwiększył to mu proc obniża mnożnik w Turbo i taktowanie skacze...ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas wlanczania kompa lub restartu na plycie glownej migaja na czerwono naprzemian diody DRAM LED pozniej CPU_LED oraz VGA_LED. Czy tak ma byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś nie spamuj w moim temacie ok bo sprzątać po tobie brudów nie mam zamiaru

Po pierwsze, nigdy nie spamuję. Czasami mam tylko inne zdanie niż ty.

 

 

Po drugie, jaki twój komentarz ma związek z Sandy Bridge? Sam tylko się ośmieszasz spamując w temacie o SB, bo ośmieliłem się skrytykować wydajność architektury Bulldozer w temacie o niej mówiącym.

 

A żeby nie było w tym temacie offtopu, to napiszę:

 

SB w 32 nm, z 4 rdzeniami, ma według własnych danych AMD dorównywać Bulldozerowi w 32 nm. 22 nm IB mają szansę pozostawić AMD znowu na manowcach wydajności. Jedyna nadzieja AMD w tym, że udoskonalanie procesu 32 nm pójdzie im tak dobrze jak udoskonalanie 45 nm. Ale to i tak niewielka nadzieja.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie napieci moze byc ?http://postimage.org.../xlqilhb8/full/ ?  Wszystko ustawilem tak jak w tym poradniuku dla 4,5. Cos mam zmienic bo wiekszosc to Auto

CPU Voltage dalem 1.25

DRAM Voltage  dalem Auto czy zmienic np na 1.55 lub 1.60 ? 

 

config

A-Data Gaming Kit 8Gb 1600Mhz CL9 9-9-9-24  1.55-1.75

2600K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyjechał do mnie sprzęt. Mam pytanie następujące: spotkał się ktoś z tym Batchem:L101B617?

Byłbym wdzięczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nic o tym nie słychać. Tak samo mam mało informacji o swoim L052A786. Za "świeże" procki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

czy CM V8 bedzie kompatybilny z plyta 1155 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB z Kostaryki, trzy znane mi procki z tej serii, batch 3101a028 zachowują się tak (wszystko na płytach 2xAsus P67 Pro+1x Asus bez Pro):

 

5000manual146.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nic o tym nie słychać. Tak samo mam mało informacji o swoim L052A786. Za "świeże" procki ;)

 

Widzę, że masz ten sam batch co ja :D Pewnie kupiłeś w techplanet. Jakbyś robił OC to napisz ile udało się wycisnąć bo ja na razie nie mam czasu żeby się tym zająć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz ten sam batch co ja :D Pewnie kupiłeś w techplanet. Jakbyś robił OC to napisz ile udało się wycisnąć bo ja na razie nie mam czasu żeby się tym zająć

 

W morele.net, czas mam żeby się bawić, ale chłodzenia jeszcze do niego nie mam, a na Intel'owskim to sobię mogę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na boxie spokojnie jechałem na 4,5GHz @ 1,2v vCore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, też w ramach "szybkiego testu" miałem podobnie tylko na 1.1v vCore przy 4.5GHz z tego co pamiętam, ale temperatury już wyższe były, a z drugiej strony nie potrzeba mi aż tylu ( póki co ) ;)

Teraz na standardowych ustawieniach mam ~35st w idlu i do ~50 w stresie także styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkoncu dostalem paczke wszystko siedzi na miejscu i teraz pytanie.

narazie nic nie krece tylko zainstalowalem windowsa jakies tam stery i koniec.

w idlu temp mam 30-35 1 i 2 rdzen 20-25 3 i 4 rdzen.

czy to jest ok? bios itp itd na domyslne ustawienia.

Mugen 2+Arcti Silver 5

odpalilem ten IntelBurnTest na domyslnych ustawieniach taktowanie dochodzilo do 3.4

temp pod obciazeniem dochodzily do 50-52 stopni.

mam pewne wrazenie ze moze cos z pasta nie tak, bo ogolnie zalozenie tego mugena na ten proc czy tez plyte jest strzasznie skomplikowane bo trzeba plyte zalozyc na radiator a nie odwrotnie ;]

chyba ze pasta jest juz kiepska bo byla ona kupiona 2 lata temu i tak przelezala sobie w pudelku (zamknieta "strzykawka").

w weekend zaczne sie bawic w lekkie oc tak do 4ghz stale bez tego oszczedzania energi.

plyta asrock extreme 4 b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to good bo juz myslalem ze paste zle nalozylem (pewnie i tak jest zle bo przez to zakladanie tego radiatora moglo sie cos rozmazac)

narazie z biosu wybralem jakis profil turbo cos takiego na 4Ghz (sa tam profile od 4 do 4.8) i teraz przy obciazeniu taktowanie skacze do 4Ghz (tylko czy wszystkich rdzeni?) i po tescie IBT temp sa w granicach 52-56 (tylko 3 rdzen sie grzeje bardziej od innych)

do tego przy tym ustawieniu w windowsie skoki taktowania sa oczywiscie wieksze od 1.6 do 4ghz jednak temp w idlu mam obecnie ok 28-30C na 1 i 2 rdzeniu i 20-22 na 3 i 4. (z racji tego ze w winXP w windowsie tylko pierwsze 2 rdzenie sa w jakims tam stopniu 3-4% wykorzystane i 3 i 4 wcale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero wczoraj SB wpadło w moje ręce. Mam pytanie jak korzystać z offset mając ustawione na sztywno V. ? Z tego co zaobserwowałem to jest to nie możliwe, a nie chce mieć napięć na auto. Proszę o ustawienia tych, którzy zrobili już przyzwoite oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czytaj ze zrozumieniem oni używają benchmarka a on robi test graficzny, w F1 ty prowadzisz bolid, przeciwnicy zależnie od ciebie co zrobisz.

 

PS. ty nie widzisz że coś jest nie tak jak Intel Core i7-980X, 6C/12T, 3,33 GHz, 32 nm, Turbo, SMT jest tak samo wydajny jak Intel Core i7-870, 4C/8T, @ 2,80 GHz, 45 nm, SMT a gra bardzo dobrze wykorzystuje wielowątkowośc

 

Dobra koniec tłumaczenia wracamy do tematu.

 

cpustb.th.jpg

cpustbidle.th.jpg

 

 

jeszcze trochę się pobawiłem i wyszło takie coś

 

MOże komuś się przyda

AI Overclock Tuner = Manual

BCLK/PEG Freq = 100.3

Turbo Ratio = By All Cores 49

Internal PLL overvoltage = Enabled

EPU Settings. Disabled

Load Line Calibration =Medium

VRM Frequency = Manual

VRM Fixed Freq Mode = 370

Phase Control = Extreme

Duty Control = Extreme

CPU Current Capability = 130%

 

CPU Voltage = Offset Mode + 0.110

VCCSA = 1.01250

VCCIO = 1.1250

CPU PLL = Auto

PCH= Auto

VRM Spread Spectrum = Disabled

 

Advanced -> CPU Configuration Page

CPU Ratio = 49

Intel Adaptive Thermal Monitor = Disabled

Hyper-Threading = Enabled

Active Processor Cores = All

Limit CPUID Maximum = Disabled

Execute Disable Bit = Enabled

Speedstep = Disabled

Turbo = Enabled

C1E = Disabled

C3 = Disabled

C6 = Enabled

 

 

Witam, dopiero wczoraj SB wpadło w moje ręce. Mam pytanie jak korzystać z offset mając ustawione na sztywno V. ? Z tego co zaobserwowałem to jest to nie możliwe, a nie chce mieć napięć na auto. Proszę o ustawienia tych, którzy zrobili już przyzwoite oc.

 

Naleza sie podziekowania dla MAXa , ze chcialo mu sie wypisac prosty wzor na offset , oczywiscie nalezy dobrac wyrtosc x.xxxV do taktowania procka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, lecz nadal nie wiem co z tym napięciem - gdzie je ustawić. Jakby ktoś mógł mi rozjaśnić zakładkę CPU POWER byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...