Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

nie robcie takiego dramatu

 

przeciez blad chipsetu nie skasuje wam danych z dysku

co najwyzej dysk zniknie z systemu, podepniesz w inne miejsce i przeczytasz dane

 

bardziej wkurzajace jest to ze na przyklad na plytach asusa p8p67 pro a taką mam - nie da się mieć raid nie wykorzystując wlasnie tych wadliwych portów

(a dokładnie mając raida i jeszcze cos innego na system - jak ja np. ssd)

wtedy musze miec ssd wpiete w 6g SATA,

a raida wpiąć w 2 gniazda SATA 2 (bo marwel kotry jest na asusie nie obsluguje Raid (9120))

 

ergo chcesz miec raida i osobny dysk na system nie pchaj się chwilowo w asusa pro, tylko szukaj plyt ktore mają wiecej gniazd sata3 oraz kontroler marvela 9128 (ten obsluguje raid)

 

jednak i tak mam wpiete w te gniazda sata2 te dwa dyski w raidzie i poki co nie ma zadnych oznak ze cos mialoby byc nie tak

co najwyzej raz na tydzien puszcze sobie hd tune zeby zobaczyc jak z wydajnoscią

w najgorszym przypakdu moza dokupic kontroler sata na pcie, taki na ktorym postawisz raida

 

wiec nie przesadzajcie, ci co kupili - jak ja - poczekamy na rozwoj sytuacji - beda wymieniac - to spoko i sie wymieni, a do tej pory uzywac system tak jak do tego przeznaczony, przepinanie kabelkow i ciagle drzenie czy moja plyta tez jest wadliwa - to nie dla mnie - jak padnie to trudno, jak nie to dobrze, i tak się wymieni

 

pewnie ze sprzet nie jest do konca 100% sprawny jak w momencie zaiwerania umowy i ma wadę ukrytą (juz odkrytą:)) dlatego bedzie wymiana

 

dobre jest to - ze polecam wszystkim backup zawsze waznych danych - dyski sa teraz tanie i raz na tydzien/miesiac mozna to zrobic posiwecajac parenascie minut - moze dzieki temu wiecej ludzi się tego nauczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A tak na serio to jutro mam odebrać i7 2600 + Asus p67 PRO + 2x WD na SATA 6gb

Kupuje całego kompa na morele i zastanawiam się, czy anulować zamówienie i pójść w 1366, czy nie.

 

Skoro ani sklep nie poinformował mnie o wadzie, ani asus nie zamieścił info na stronie to chyba mogę odebrać ten sprzęt, a jak coś pójdzie nie tak to reklamować.

Chyba nie powiedzą mi, że zamówiłem sprzęt na własne ryzyko i nie dotyczy mnie gwarancja skoro teoretycznie moglem nie wiedzieć o usterce?

 

Jaka jest szansa, że ta mobo nie będzie wadliwa?

W prawdzie zamówilem tylko dwa dyski i to na SATA III ale zaczynam się bać, że będą kolejne newsy tego typu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby już ktoś pisał, że mu SATA II nie działa ? Bo na tą chwilę siejecie tylko propagandę. ;)

 

Na razie działa, pytanie jak długo. Lepiej nie testować na własnym dysku. Nieprzypadkowo intel wstrzymał produkcję wadliwych chipów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla świętego spokoju przepiąłem dyski. Mam nadzieję że z wymianą nie będzie problemu. Ale to się okaże we właściwym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu Ananda można rozumieć że jeśli nie będziesz używał 4 portów o mniejszej prędkości (2-5) to nic nie padnie (a jeśli będziesz używał to tylko kwestia czasu gdy padnie port SATA)

http://www.anandtech.com/show/4143/the-source-of-intels-cougar-point-sata-bug

Czyli nic nie trzeba robić wystarczy nie wykorzystywać 4 portów w chipset i dołożyć kontroler innego producenta na płycie.

 

Całe tłumaczenia Intela są niespójne i dziwne.

Przy 5% awaryjności portu w okresie 3 lat użytkowania można było zrobić to dużo spokojniej bez wycofywania produktu z rynku.

Wygląda na to że główną motywacją były większe niż spodziewane spadki obrotów przypadających na styczeń w segmentach o większym zysku na egzemplarz CPU i zbyt mały udział technologii 32 nm.

Przesłanie jest proste, chcesz wydajne CPU 32 nm to kup najnowszy model 990X zastępujący 980X bo zabrakło nam piasku na linii 32nm :) dla 2600K

Widzisz ty patrzysz w kolorach biały i czarny i na tym się kończy.

Przy takiej wpdace wycofanie to normalna rzecz i jest to o wiele tańsze niż pożniejsze konsekwencje wynikające z nie wycofania produktu i kontynuowania sprzedaży.

Wyobraż sobie że straciisz tylko 1B a nie 10X tyle jak zrobisz recall. W takiej wpdace grozi ci pozew zbiorowy a tu nie skończyło by się na 1B.

Odnośnie twoje blokady tzw naprawyj:

Który z producentów pójdzie na taki układ?

żaden

Ostatniej linijki przesłania aż nie chce się kiomętować każdy myślący wie że ten segment nie jest zbytnio przychodowy i to prestiż.

PS. w tamtym roku Toyota tak dla sportu robiła recall prius i innych modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w pewnym momencie komp nie "zobaczy" dysku lub napędu.

Poprawka... wg newsa na labie: Błąd w układach logiki serii 6-tej może, w niektórych przypadkach, doprowadzić do uszkodzenia napędu optycznego lub dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś takiego działa i gdzie ewentualnie można kupić ?

Kontrolery HDD na PCI-E SATA II lub tańsze na PCI SATA I lub PATA można kupić w sklepach z podzespołami komputerowymi a jak ktoś lubi ekstrawaganckie kosztowne rozwiązania to nawet może sobie kupić droższy od 2600K+płyta wypasiony kontroler SAS lub SCSI.

Różnie to działa zależnie od producenta i typu, największym ograniczeniem jest zazwyczaj barak boot z takiego kontrolera (bo w bios płyty go nie ma)

Z informacji podanej Anandowi przez Intela wynika że ryzyko uszkodzenia kontrolera zależy od czasu wykorzystania kontrolera.

Do serwera lub komputera 24/7 wstawienie kontrolera dysków w świetle informacji udzielonej przez Intela jest konieczne do niezawodnej pracy HDD.

Przewidywane 5% przy typowym użytkowaniu w czasie 3 lat to za dużo jak na standard i za mało jak na aferę z gwałtownym wycofaniem produktu z rynku. Zwłaszcza w sytuacji gdy prawdopodobieństwo awarii zależy od czasu użytkowania wadliwego kontrolera panika z wycofaniem nie ma sensu.

Poprawiona rewizja chipsetu nie musi być dużo lepsza pod tym względem. Producentowi wystarczy aby nie padło za dużo w trakcie gwarancji i wydłużenie przeciętnej żywotności kontrolera do 4 lat przy 24/7 może być wystarczające :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli informacja o błędzie jest prawdziwa to nawet nie widać powodu do zaprzestania produkcji płyt z takim chipsetem.Wystarczyło by odciąć zasilanie od 4 portów SATA i dołożyć na płycie jeszcze jeden kontroler.
Czyli nic nie trzeba robić wystarczy nie wykorzystywać 4 portów w chipset i dołożyć kontroler innego producenta  na płycie.
Dołączysz pewnie do klubu użytkowników, którzy mnie nie lubią za to, że ich skrytykowałem, ale po prostu opowiadasz wyssane z palca głupoty jak małe dziecko. Zaprojektowanie płyty z jakimś dodatkowym kontrolerem kosztuje i trwa więcej niż oczekiwanie na nową, działającą dobrze, partię chipsetów od Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka... wg newsa na labie: Błąd w układach logiki serii 6-tej może, w niektórych przypadkach, doprowadzić do uszkodzenia napędu optycznego lub dysku

 

Bzdura nie poparta faktami.

To się nazywa "sensacyjne dziennikarstwo" na podstawie wyssanych z palca informacji.

Autor podaje 3 źródła (nie dają się klikać więc samemu znalazłem):

DigiTimes - http://www.digitimes.com/news/a20110201PR202.html

Reuters - http://www.reuters.com/article/2011/02/01/idUS370181011120110201?pageNumber=2

i Google News (jeeeeezuuuu - to używać jako źródło??)

 

NIGDZIE nie ma informacji o możliwości uszkodzenia napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w problem bardzo nie wnikam... i tak mnie 1155 nie interesuje, bo dla siebie nie widzę żadnego sensu przesiadki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeden dyski i DVD. przepiąłem do SATA6 i zapominam. KRĘCIĆ TRZA .............. :E

472133a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączysz pewnie do klubu użytkowników, którzy mnie nie lubią za to, że ich skrytykowałem, ale po prostu opowiadasz wyssane z palca głupoty jak małe dziecko. Zaprojektowanie płyty z jakimś dodatkowym kontrolerem kosztuje i trwa więcej niż oczekiwanie na nową, działającą dobrze, partię chipsetów od Intela.

Nie planuję dołączenia do tego typu klubu bo lubię rzeczowe argumenty nawet jeśli wytykają mój błąd (albo nawet zwłaszcza jeśli).

Zaprojektowanie to oczywiście koszt ale niektóre płyty już mają dodatkowy kontroler SATA i najprostszy projekt okrojonej płyty sprowadza się do tego co jest z pominięciem montażu wyjść portów 2-5 z kontrolera Intela i poprawką bios aby bios nie wyświetlał portów 2-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolery HDD na PCI-E SATA II lub tańsze na PCI SATA I lub PATA można kupić w sklepach z podzespołami komputerowymi a jak ktoś lubi ekstrawaganckie kosztowne rozwiązania to nawet może sobie kupić droższy od 2600K+płyta wypasiony kontroler SAS lub SCSI.

Różnie to działa zależnie od producenta i typu, największym ograniczeniem jest zazwyczaj barak boot z takiego kontrolera (bo w bios płyty go nie ma)

Z informacji podanej Anandowi przez Intela wynika że ryzyko uszkodzenia kontrolera zależy od czasu wykorzystania kontrolera.

Do serwera lub komputera 24/7 wstawienie kontrolera dysków w świetle informacji udzielonej przez Intela jest konieczne do niezawodnej pracy HDD.

Przewidywane 5% przy typowym użytkowaniu w czasie 3 lat to za dużo jak na standard i za mało jak na aferę z gwałtownym wycofaniem produktu z rynku. Zwłaszcza w sytuacji gdy prawdopodobieństwo awarii zależy od czasu użytkowania wadliwego kontrolera panika z wycofaniem nie ma sensu.

Poprawiona rewizja chipsetu nie musi być dużo lepsza pod tym względem. Producentowi wystarczy aby nie padło za dużo w trakcie gwarancji i wydłużenie przeciętnej żywotności kontrolera do 4 lat przy 24/7 może być wystarczające :)

Widzisz napisałem ci wyżej ale nie zrozumiałeś Nikt nie zaryzykuje pozwu zbiorowego bo traci znacznie więcej, lepiej jest wycofać, taki pozew na 10010101% by powstał jak by nie było recall. Przelicz 8 mil szt. 5-15%, trzy lata, kolejne wzrasta prawdopodobieństwo. Jeden proces teraz w okresie pozniejszym następny. !b strat w porównaniu z pozewem to pestka.

Tu masz problem opisany i ogólnie znany.

Przy mniejszych ilościach sztuk wycofują.

 

 

Zaprojektowanie to oczywiście koszt ale niektóre płyty już mają dodatkowy kontroler SATA i najprostszy projekt okrojonej płyty sprowadza się do tego co jest z pominięciem montażu wyjść portów 2-5 z kontrolera Intela i poprawką bios aby bios nie wyświetlał portów 2-5.

Nikt ci na to nie pójdzie z producentów.

Patrz punkt, wyżej. To jest łatwy kąsek nie dla jednego prawnika.

masz nową rewizję pozbawioną błędu czujesz się bezpieczny i śpisz spokojnie nie martwiąc się że jakiś garniturek zabierze ci przychód z xxx czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaxForces ujął sprawę idealnie - dla klientów korporacyjnych taka wpadka jest nie do przyjęcia (a zwłaszcza jej ewentualne konsekwencje dla Intela), wymiana/wycofanie jak najbardziej uzasadnione.

Ale dla mnie (dla nas)? Przepiąłem sobie te moje 3 urządzenia na sata3 i mam wszystko gdzieś :) Pomijając to, że na sata2 i tak nic dziwnego się nie działo ... Tak że, Panie i Panowie - BEZ PANIKI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednak nie przechodziłbym nad tym do porządku dziennego (choć panika też jest przesadzona). Żaden dodatkowy kontroler PCIE albo wbudowany w płytę nie zapewni wydajności porównywalnej z kontrolerem Intela, zwłaszcza w RAID (kontroler Intela to niemal klasa kontrolerów sprzętowych). Skoro płacę niemałe pieniądze za chipset Intela, to chyba mam prawo oczekiwać, że jego najważniejsza funkcja będzie działać poprawnie?

 

Ja bym zrobił tak: korzystać normalnie z kontrolera SATA2, a jak padnie (albo nawet straci na wydajności) - zareklamować płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym zrobił tak: korzystać normalnie z kontrolera SATA2, a jak padnie (albo nawet straci na wydajności) - zareklamować płytę.

 

Ja tak właśnie zrobię, bo nie widzę sensu pozbawienia się komputera. Ciekawe ile czekać będę musiał, aż padnie. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assassin << dokładnie tak - wykorzystać, wyżyłować, na 90% nic się nie stanie, a gdyby co to pocisnąć reklamacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak: korzystać normalnie z kontrolera SATA2, a jak padnie (albo nawet straci na wydajności) - zareklamować płytę.

Gorzej jeśli faktycznie uszkodzeniu ulegną dyski pod niego podpięte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ostatniej linijki przesłania aż nie chce się kiomętować każdy myślący wie że ten segment nie jest zbytnio przychodowy i to prestiż.

PS. w tamtym roku Toyota tak dla sportu robiła recall prius i innych modeli

Samo 990X nadmiernie dochodowe być nie może bo to segment 1000$ ze zbyt niskim wskaźnikiem wydajność/cena dla rozrzutnych.

Druga generacja i3,i5,i7 uderzyła mocno prawie we wszystkie dotychczasowe segmenty razem z najbardziej dochodowymi.

Kto kupi zalegające w magazynach i5 760 mając 2500K/2500/2400 ? kto kupi i7 950,960 mając dostępnego 2600K/2600 ? Kto kupi i3 5xx mając do wyboru i3 2xxx ?

Płyta + 2600K/2600 to mniejszy koszt niż przykładowo sam i7 960 i zakup i7 960 staje się mało sensowny nawet jeśli masz już płytę do niego.

Intel popełnił błąd strategiczny wprowadzając jednocześnie 2 chipsety na rynek z nowymi CPU i podstawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to specjalne zagranie żeby sprzedać proce 1156 i 1366 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to specjalne zagranie żeby sprzedać proce 1156 i 1366 :P

:E Normalnie "Conspiracy Theory". A na serio to niezła wtopa intela mimo wszystko. Przerąbane to mają zwłaszcza ci co się z 1366 przesiedli dla ekstra mocy SB :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to specjalne zagranie żeby sprzedać proce 1156 i 1366 :P

To jedziemy dalej , poprawią p67 by można było "normalnie" kręcić sandwicza , bo nikt nie kupuje procków bez "K":E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupi i3 5xx mając do wyboru i3 2xxx ?

No np. ja. Wolałbym Core i3 540 3,06@4,5GHz od Core i3 2100 3,1@3,2GHz ;)

 

Teoria zdecydowanie naciągana. Ogromne straty związane z wycofaniem produktu i utratą zaufania partnerów i klientów, by pozbyć się sprzętu LGa1366/1156? A nie lepiej byłoby obniżyć cenę sprzętu na stare podstawki o 10%? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedziemy dalej , poprawią p67 by można było "normalnie" kręcić sandwicza , bo nikt nie kupuje procków bez "K":E

To niech wszystkie cepy odblokują i nie będzie problemu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezła teoria wycofuja nowy produkt w 3 tygodnie po premierze tylko po to zeby wyprzedać starsze produkty.Po drugie ponowne wprowadzenie na rynek(niektórzy mówią nawet o dacie kwiecień/maj zanim nowe płyty będą ogólnie dostępne) zbiegnie się z premierą nowych CPU od AMD więc będzie większa konkurencja.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...