Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

@UP nice :-D

 

Spróbuję podbić VCCSA voltage o jedno oczko, VTT Voltage też o jedno oczko, napięcie zostawię 1.3 i zobaczę wynik na 4,5Ghz.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VTT jakie masZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deko wyższe loty :)

53ud5.jpg

 

 

jaki batch ? Ladnie sie kreci Twoja sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI rozpoczął produkcję płyt z chipsetem ze steppingiem B3 KLIK oraz KLIK 2. Ciekawe kiedy dotrą do nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VTT jakie masZ?

VTT miałem standardowe - 1,051V. Podbiłem to co mówiłem o oczko wyżej, zmniejszyłem napięcie procka do 1,3V i zapuściłem Orthosa na 27 minut.Nic nie wywaliło, najwyższa temperatura 63*C. Jak na moje oko to wszystko jest okej, bo zmniejszyłem napięcie procka i się nie wywalił, a wtedy na wyższym (sporo - 1,36) coś się spieprzyło. Później potestuję bardziej i spróbuję osiągnąć granicę do 1,35V.

 

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki batch ? Ladnie sie kreci Twoja sztuka

L042B074

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś wytłumaczyć do czego służy opcja Internal PLL Overvoltage? Słyszałem, że z włączonym się lepiej podkręca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI rozpoczął produkcję płyt z chipsetem ze steppingiem B3 KLIK oraz KLIK 2. Ciekawe kiedy dotrą do nas?

Fajnie, że tak wyraźnie zaznaczają co się dostało. Bo obawiam się, że nie wszystkie błędne wycofano... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystkich producentów płyt, z wyjątkiem msi.

 

Stanko, kupuje taki sam zestaw jak Ty tj 2500k @ silentium fortis na asrock extreme 4, na ile wykreciles proca i na jakich ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanko, kupuje taki sam zestaw jak Ty tj 2500k @ silentium fortis na asrock extreme 4, na ile wykreciles proca i na jakich ustawieniach ?

Mnie trafił się betonowy proc, więc nie mogłem za bardzo poszaleć. 4.2 GHz robi na 1.24V, 4.4 na 1.3V, a 4.5 na 1.33V.

Obecnie procka zostawiłem na 4.4 GHz z offsetem.

Płyta i chłodzenie dają radę. Cała sztuka to trafić na dobrą sztukę procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie trafił się betonowy proc, więc nie mogłem za bardzo poszaleć. 4.2 GHz robi na 1.24V, 4.4 na 1.3V, a 4.5 na 1.33V.

Obecnie procka zostawiłem na 4.4 GHz z offsetem.

Płyta i chłodzenie dają radę. Cała sztuka to trafić na dobrą sztukę procesora.

Mam identycznie. 4,5GHz na około 1,32V, a wyżej dałem 4,7GHz na granicy 1,35V i podniosłem VTT, wywala Prime 95 po kilku minutach... 4,5GHz 24/7 wystarczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam P8P67 Pro zamienic na asrock extreme 4 ? gdy juz wyjda odswiezone plyty czy zostac przy Asusie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać SB to kompletna loteria

3,3GHz i 3,4GHz masz gwarantowane bo na tyle Intel ustawił zegary domyślne plus tryb Turbo . A podkręcanie zależy do tego czy dany egzemplarz pochodzi ze środka wafla krzemowego (najlepsze egzemplarze) czy ciut dalej .A co komu sie trafi to już loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc kiedy będzie można kupić całkowicie bezpiecznie płytę pod 1155? (bezpiecznie - bez wad)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec kwietnia będzie pełna dostępność płyt głównych w nowej rewizji (pozbawionych wad).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wiadomość ze sklepu Morele że pozbawiona wad płyta Asusa P8P67 Pro powinna być dostępna do maksymalnie dwóch tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam P8P67 Pro zamienic na asrock extreme 4 ? gdy juz wyjda odswiezone plyty czy zostac przy Asusie ?

Jeśli jesteś zadowolony z Asusa, to zostań przy nim. A jeśli coś jednak nie gra i masz zamiar zmienić płytę, to Asrock Ex4 będzie dobrą opcją.

Nikt tu za Ciebie nie podejmie decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam P8P67 Pro zamienic na asrock extreme 4 ? gdy juz wyjda odswiezone plyty czy zostac przy Asusie ?

Zostaw Asusa.

 

Swoją drogą to jeśli płyty bez wad ogarną pułki sklepowe, to mogę się ubiegać o zwrot pieniędzy za płytę? Niby nie zgodna z umową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Zwracam się z prośbą o opinie w sprawie zestawu komputerowego do ogólnego użytkowania również pod gry. Zestaw będzie stał na widoku, więc zależy mi na tym aby się dobrze eksponował. Moja propozycja: ASUS ROG STRIX B650-A GAMING WIFI - Biały / Gigabyte B650 AORUS ELITE AX ICE Procesor AMD Ryzen 5 7600 Zasilacz MSI MAG A850GL 850W 80 Plus Gold PCIe5.0 Biały Dysk LEXAR NM710 2TB SSD Lexar 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 Ares Gaming White RGB Chłodzenie: Arctic Liquid Freezer III ARGB White 360 - może być coś innego nawet 420 jak wejdzie do obudowy. Obudowa - coś w tym stylu: NZXT H9 Elite Midi - nie wiem czy panel szklany na górze nie będzie robił z obudowy piekarnika jeżeli to będzie problem to może coś z tych  NZXT H9 Flow Phanteks NV-Serie NV5 White Karta graficzna - tutaj największy dylemat bo wchodzi również kultura pracy (32-34" lub do TV 50") ASROCK Radeon RX 7900 GRE Steel Legend OC 16GB Gigabyte GeForce RTX 4070 Super EAGLE OC ICE 12GB GDDR6X 192bit DLSS 3 Gigabyte GeForce RTX 4070 Super AERO OC 12GB GDDR6X 192bit DLSS 3 Zotac GeForce RTX 4070 Ti Gaming Trinity OC White 12GB PNY GeForce RTX 4070 Ti Verto White 12GB Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti AERO OC 12GB ASrock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming White 20GB część wrzuciłem do koszyka żeby było można podlinkować https://proline.pl/?fn=koszyk      
    • Co wy z tymi qd oled. Mi się nie podobają te panele. Mają bardziej soczyste kolory ale jak światło zaświeci to czerń jest koloru kupy. Mi się podoba ta neutralność kolorów w woledach.
    • https://wiadomosci.wp.pl/dramatyczne-sceny-oddaj-dokumenty-i-wynos-sie-na-ukraine-7020091382119328a
    • Dzięki za porady , zdecydowałem się w końcu na Asusa , konkretnie ten model https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-asus-tuf-gaming-a15-fa507nu-tt901w-15-6-ips-144hz-r5-7535hs-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4050-windows-11-home   zamykam temat, pozdrawiam 👋 
    • Ja kupilem z KRsystem za 3700. Przyjechal prosto od dystrybutora. Produkcja 03.2024. Wyświetlacz bez wad. W porownaniu do CX 55" mimo, ze mniejszy to jest jasniejszy i wieksze zageszczenie pikseli tez robi dodatkowa robote. Highlight'sy w HDR daja ostro po galach, wyraźnie mocniej jak CX. Ogolnie jest jasniejszy w SDR i HDR, i nie gubi detali w czerni jak robil to CX. Nie oczekiwalem wiele, a dostalem wiecej. Wreszcze gram komfortowo na biurku z odleglosci 90 cm. Monitor powiesilem na scianie. Just perfect. C4 42" w dniu premiery wyceniony zostal na 7699 na stronie LG. 144Hz i troche jesniejszy panel (dalej EVO) nie jest warte doplaty 4 tyś w tym momencie. Teraz jak wymienie to tez na ~42", ale MLA oled lub QD-oled. Ma sie pojawic w tym roku Samsung S90D z matryca 42". Zakrzywione dziwolagi z malym ekranem kompletnie mnie nie interusuja. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...