Skocz do zawartości
Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Offset, czy to ma sens?

U mnie na 2500k @4.7 różnica ok 40W, maszyna nie chodzi 24h na dobę 7 dni w tygodniu

Oszczędność finansowa więc pomijalna w skali roku ;)

A oszczędność procesora... No własnie co mu szkodzi bardziej?

Te 4.7 puszczone na stałe przy napięciu jeszcze akceptowalnym dla SB tj ok 1.38, czy cały offset :hmm: ale tam jak widzę podczas oglądania filmu zegar skacze 1600-4700-1600-4700, a napięcie 1.1-1.4-1.1-1.4

na mój chłopski rozum, bezpieczniejszy jest pierwszy wariant bez skoków napięcia jak i częst. ale nie znam się na technologi komputerów więc to jest tylko moje przypuszczenie :Up_to_s:

Zapraszam do dyskusji...

Edytowane przez siwyyy77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Offset, czy to ma sens?

U mnie na 2500k @4.7 różnica ok 40W, maszyna nie chodzi 24h na dobę 7 dni w tygodniu

Oszczędność finansowa więc pomijalna w skali roku ;)

A oszczędność procesora... No własnie co mu szkodzi bardziej?

Te 4.7 puszczone na stałe przy napięciu jeszcze akceptowalnym dla SB tj ok 1.38, czy cały offset :hmm: ale tam jak widzę podczas oglądania filmu zegar skacze 1600-4700-1600-4700, a napięcie 1.1-1.4-1.1-1.4

na mój chłopski rozum, bezpieczniejszy jest pierwszy wariant bez skoków napięcia jak i częst. ale nie znam się na technologi komputerów więc to jest tylko moje przypuszczenie :Up_to_s:

Zapraszam do dyskusji...

ma to jak najbardziej sens bo offset dopasowuje się do obciążenia procesora i jego zasilania. wiec to nie jest tylko 40W różnice są od 30-70W przy OC procka zależnie od obciążenia względem sztywnego V.

Możesz sobie to ładnie poustawiać jak należy % w panelu sterowania w zarządzaniu energii od kiedy procek ma wchodzić na wyższe obroty a kiedy pozostać w idle i małym obciążeniu.Na stronie intela w specyfikacji są podane każde stany przejścia C state itd..

technologia stara jak świat.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na plycie Asus P8P67 Pro mam dac ON czy OFF EPU jak i TPU ? jak lepiej zostawic , dodam ze bede podkrecal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za duzo oczekujesz ;)

Moj 1.32V 5GHz, 900 zl :thumbup:

5.6GHz max, 56 multi wall

tez chce takiego proca :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po kiego... 4.5, max 4.7GHz wystarczy, wyżej jest dla SPI/ 3Dmarków itd itp... IMO nie ma potrzeby tak go kręcić.

Sam obecnie działam na standardowym 3.3GHz przy napięciu ~0.800V w stresie (Turbo) 3.6GHz przy ~1.000V i to na prawdę wystarczy, na razie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wlasnie dzwoniłem do sklepu w ktorym kupowalem sprzet(scan.co.uk)

Babka powiedziala ze nie wymienią mi płyty na nową,bo tym zajmuje sie producent,czyli MSI.....ale moga mi zwrocic pieniadze-czyli idealne rozwiązanie :)

W czwartek pojade do tego sklepu i zwroce im msi i wezme zaraz asusa p8p67pro.Prosto i elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po kiego... 4.5, max 4.7GHz wystarczy, wyżej jest dla SPI/ 3Dmarków itd itp... IMO nie ma potrzeby tak go kręcić.

Sam obecnie działam na standardowym 3.3GHz przy napięciu ~0.800V w stresie (Turbo) 3.6GHz przy ~1.000V i to na prawdę wystarczy, na razie ;)

wlasnie po kiego...popatrz w moja sygne :P moj smiga marki na 5,5 ale 100 mhz na tym procku w markach naprawde daje sporego kopa, tutaj trzeba walczyc o kazdy mhz

a na co dzien...na codzien to chodzi na def

oizo76 to w fajnym sklepie kupiles, moj mi nie chce oddac kasy :P czekam az msi zacznie zbierac plyty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to jest właściwie z trybem TURBO? Przy obciążeniu wszystkich rdzeni nie podnosi do 3,7Ghz?

U mnie 2500k na p8p67 (efi 1305), opcje efi na default, po włączeniu renderingu (Cinebench, 4 wątki) i obciążeniu rdzeni na 100% procesor wskakuje na 3,7Ghz (tyle mi pokazuje cpu-z). Może o czymś nie wiem? :hmm:

Druga sprawa po OC na 4,5Ghz przyrost wydajności w stosunku do 3,3+turbo jest praktycznie żaden (smark 06 i vantage, super pi, cinebench), w efi jeszcze mocniej nie grzebałem bo sprzęt mam kilka dni, zmieniłem tylko ustawienia pamięci, mnożnik procka, lekko Vcore i właściwie tyle... czyżby różnica między 3,7 a 4,5 tak niewielka była?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kris1985

z wydajnością między 3.7, a 4,5 to musisz popatrzeć w testach. Sam osobiście nie testowałem jaka jest różnica np w grach, ale na super pi widać różnicę...

Używam w tej chwili tak jak napisałeś 3.3GHz + Turbo i dochodzi do tego 3.7 w stresie. Mnie wystarcza na dzień dzisiejszy, tym bardziej, że czekam jeszcze na chłodzenie do cpu, bo z intelowskim nawet nie ma co sobie testować.

Sprawdzałem trochę możliwości procka to przy 5GHz robi się ~75st (idle) przy 1.5V więc sobie darowałem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oizo76 to w fajnym sklepie kupiles, moj mi nie chce oddac kasy :P czekam az msi zacznie zbierac plyty

No mi takie rozwiązanie najbardziej odpowiada,zero wysyłek(sklep mam 15 mil od domu),czekania itd,zalatwiam wszystko w ciagu 1.5 godziny-o ile oczywiscie na miejscu nie beda robic problemów...ale nie wydaje mi sie,ten sklep ma dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No np:

Cinebench R10 def - 39s, oc - 37s

Cinebench R11 def- 5.87, oc - 5.89 (nie pamiętam na którym portalu to było ale po OC na 4,6Ghz w CR11 mieli około 7)

Super PI def - 10, oc - 9 sek

No nic, może coś przeoczyłem w efi :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak ty podkręcasz ten procesor. Cinebench 11.5, procesor 4.6Ghz LINK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie Limitów Turbo nie zwiększył to mu proc obniża mnożnik w Turbo i taktowanie skacze...ehh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podczas wlanczania kompa lub restartu na plycie glownej migaja na czerwono naprzemian diody DRAM LED pozniej CPU_LED oraz VGA_LED. Czy tak ma byc ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adaś nie spamuj w moim temacie ok bo sprzątać po tobie brudów nie mam zamiaru

Po pierwsze, nigdy nie spamuję. Czasami mam tylko inne zdanie niż ty.

Po drugie, jaki twój komentarz ma związek z Sandy Bridge? Sam tylko się ośmieszasz spamując w temacie o SB, bo ośmieliłem się skrytykować wydajność architektury Bulldozer w temacie o niej mówiącym.

A żeby nie było w tym temacie offtopu, to napiszę:

SB w 32 nm, z 4 rdzeniami, ma według własnych danych AMD dorównywać Bulldozerowi w 32 nm. 22 nm IB mają szansę pozostawić AMD znowu na manowcach wydajności. Jedyna nadzieja AMD w tym, że udoskonalanie procesu 32 nm pójdzie im tak dobrze jak udoskonalanie 45 nm. Ale to i tak niewielka nadzieja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy takie napieci moze byc ?http://postimage.org.../xlqilhb8/full/ ?  Wszystko ustawilem tak jak w tym poradniuku dla 4,5. Cos mam zmienic bo wiekszosc to Auto

CPU Voltage dalem 1.25

DRAM Voltage  dalem Auto czy zmienic np na 1.55 lub 1.60 ? 

config

A-Data Gaming Kit 8Gb 1600Mhz CL9 9-9-9-24  1.55-1.75

2600K

Edytowane przez tocus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie przyjechał do mnie sprzęt. Mam pytanie następujące: spotkał się ktoś z tym Batchem:L101B617?

Byłbym wdzięczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co nic o tym nie słychać. Tak samo mam mało informacji o swoim L052A786. Za "świeże" procki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie

czy CM V8 bedzie kompatybilny z plyta 1155 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SB z Kostaryki, trzy znane mi procki z tej serii, batch 3101a028 zachowują się tak (wszystko na płytach 2xAsus P67 Pro+1x Asus bez Pro):

5000manual146.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co nic o tym nie słychać. Tak samo mam mało informacji o swoim L052A786. Za "świeże" procki ;)

Widzę, że masz ten sam batch co ja :D Pewnie kupiłeś w techplanet. Jakbyś robił OC to napisz ile udało się wycisnąć bo ja na razie nie mam czasu żeby się tym zająć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że masz ten sam batch co ja :D Pewnie kupiłeś w techplanet. Jakbyś robił OC to napisz ile udało się wycisnąć bo ja na razie nie mam czasu żeby się tym zająć

W morele.net, czas mam żeby się bawić, ale chłodzenia jeszcze do niego nie mam, a na Intel'owskim to sobię mogę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na boxie spokojnie jechałem na 4,5GHz @ 1,2v vCore.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, też w ramach "szybkiego testu" miałem podobnie tylko na 1.1v vCore przy 4.5GHz z tego co pamiętam, ale temperatury już wyższe były, a z drugiej strony nie potrzeba mi aż tylu ( póki co ) ;)

Teraz na standardowych ustawieniach mam ~35st w idlu i do ~50 w stresie także styknie.

Edytowane przez snoopher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi