Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

wie ktos czy batch L048B246 bedzie sie dobrze krecil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie cos mi nie pasowalo w tym bo przy 5.3ghz powinno zejsc na mniej jak 7 , hehe patrzylem dobrze ale tego "m" za siódemką nie wiedziałem ,

no i schodzi poniżej 7min.

ud72133a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie Jacku.. ;)

No ale trafiaja sie duzo gorsze :)

 

Fajna mozna zrobic przepasc :cool:

 

 

tylko ze jak wlaczysz HT to moze proc spadnie z socketu ?

 

no i schodzi poniżej 7min.

 

wynik calkiwm ladny

 

 

 

edit ,

co to za teoria z BCLK100 i problem z pamieciami powyzej 1600 ? , ja takowego Buga nie ma , chyba @Max i ktos jeszcze wspominal ze cos takiego jest , moze tyczy sie to szczegolnych pamiatek ?,

mam zamiar zmienic na Corsair GT 2250 lub 2533 testy wygladaja obicujaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z bclk 100 na początku, musiałem ustawiać 100.2, pamięci G Skill Eco 1600cl7. Nie ma sensu pchać się w pamięci powyżej 2133 bo i tak póki co nie odpalisz ich na większym mnożniku, a bclk tak nie podgonisz. Kupiłem Axe 2400mhz i mimo takiego mnożnika na płycie ciemność. Jedyny plus to mniejsze cl na niższych mnożnikach.

 

Po zmianie biosu na 1502 pojawiły się problemy ze skokami napięcia, offset szaleje, wcześniej miałem +0.105 do 5.0 ghz co dawało w stresie 1.37V. Na tym biosie i takich ustawieniach napięcie szalało miejscami nawet do 1.43V, trzeba było obniżyć V i mnożnik, nie rozumiem jak może nie działać downgrade biosu na takim sprzęcie.

 

19983851.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz Win7 bez SP1 bo GFlops coś niski jak na takie takty. Po wgraniu service packa nie utrzymasz procesora już na takich napięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy na 8 watkach dlatego GFLops ma taki a nie inny...

Liczac na 4 by mial ~~120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego ja taki GFlops (nawet wyższy bo 63-64) mam na 4.5Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak memki ustawione ;) No ale mozliwe ze nie ma SP1 i nie liczy z Linx AVX do tego.

Nie wiem nie zagladalem mu do sysu ;) Nie chce mi sie porownywac GFlopsow :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam SP1

 

żeby te Gflopsy jeszcze na coś się przekładały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka już jest, jutro będzię proc + memorki, no i w końcu pęknie 5 GHZ :lol2:

 

ps: ładne memorki kupiłem?

 

1851805-1-1-0.jpg

 

model na 2011 rok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie... jak SP do Windowsa ma się do tych napięć, z czego to wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płytka już jest, jutro będzię proc + memorki, no i w końcu pęknie 5 GHZ

Pewnie pęknie, tylko nie licz że będziesz go tak trzymał 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym, że te intele i5 2500k są coraz słabsze modele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobili sobie reklamę na początku to i spuścili z normami prod. żeby ich więcej i szybciej natrzaskać no i żeby zaspokoić popyt

efektem jest więcej padak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... raczej tępo produkcji się nie zmieniło, ani jego jakość. Możliwe, że przy produkcji odbywa się dodatkowa selekcja i część procesorów jest odkładana na nowszą serię 2700k czy coś, w przygotowaniu na buldożery. Lub drobne zmiany naprawiające jakieś niedociągnięcia (ciekawe kiedy bluraya naprawia) wpływają na gorsze OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po kwartale obecności na rynku... wiadomo, jakie napięcia powodują degradacje procesorów :hmm:

 

Oczywiście nie chodzi mi o info ze stycznia, bo te jak sądzę zweryfikował czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pęknie, tylko nie licz że będziesz go tak trzymał 24/7

Dlaczego mialby nie trzymac?

A to jakis nieziemski wyczyn jest? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuba , ja kupilem pierwszy lepszy cpu z brzegu i okazał sie bardzo zajebiaszczym padalcem , na powietrzu da sie go utrzymac do 4.7 Ghz , wyzej nie testowalem , a 5GHz to juz potrzebuje 1.5v wiec slabo widze , ze czesto beda sie trafiac procki co robia 5 ghz przy 1.300v,druga sprawa ro moja plyta jest w rv B3 i sa jeszcze niedociagniecia z biosami , moze sie okazac ze proc to nie taka padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuba , ja kupilem pierwszy lepszy cpu z brzegu i okazał sie bardzo zajebiaszczym padalcem , na powietrzu da sie go utrzymac do 4.7 Ghz , wyzej nie testowalem , a 5GHz to juz potrzebuje 1.5v wiec slabo widze , ze czesto beda sie trafiac procki co robia 5 ghz przy 1.300v,druga sprawa ro moja plyta jest w rv B3 i sa jeszcze niedociagniecia z biosami , moze sie okazac ze proc to nie taka padaka.

 

Nie narzekaj na tego proca bo się obrazi i zdegraduje :) Nie jest taki zły, ja testowałem ostatnio dwa I5 2500K z batch'a L1 i nawet do 4,8 potrzebowały odpowiednio 1,5V i 1,52V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuba , ja kupilem pierwszy lepszy cpu z brzegu i okazał sie bardzo zajebiaszczym padalcem , na powietrzu da sie go utrzymac do 4.7 Ghz , wyzej nie testowalem , a 5GHz to juz potrzebuje 1.5v wiec slabo widze , ze czesto beda sie trafiac procki co robia 5 ghz przy 1.300v,druga sprawa ro moja plyta jest w rv B3 i sa jeszcze niedociagniecia z biosami , moze sie okazac ze proc to nie taka padaka.

Ale ja nie o tym napisalem... ;)

Niewazne...

Jaka masz mobo?

B3 i niedociagniecia? To samo OC co B2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam B3 zostalem pierwsza mobo m4e ktora moze spadla z tasmy produkcyjnej , walcze z biosami , na oem bios 1101 vcore przy ustawieniach 1.354v na beta bios 1303 vcore przy tych samych ustawieniach 1.324v, wiec moj problem to Bios , oczywiscie SP1 mam tez dograny , teraz sprawdzam na jakim vc zrobi mi 4 Ghz narazie 1.260v czyli tyle ile mi Bios pokazuje jest 4 GHz , zobaczy sie jak to bedzie wygladac , jak zejde na 1.200v to bedzie to wynik lepszy jak na 875K , ale powatpiewam w to , jak narazie to 4.5GHz kreci sie tak samo vc jak na 875k czyli zadnej rewolucji w napieciach nie ma a jest tylko klopot z ustawieniami , wydajnosc zegar w zegar w 3d11 jest na takim samym poziomie , wydajnosc w grach zegar w zegar jest na tym samym poziomie jak narazie BC2 i TD2 testowane, w TDU2 chyba stracilem na plynnosci zmieniajac 1156 na 1155

 

 

edit :

 

1.254vc  w biosie , pod linX spada do 1.240v i przechodzi full memory test 2140Mhz , zapomnialem tylko przestawic bclk na 100 , pozniej dodam x41 czy bedzie stabilnie na tym napieciu i tym samym zobacze ile zrobi proc nie ruszajac napiecia , nawet przy nowym Biosie napiecie nie spada w idle wiec nadal konfiguracja Def bios jest bardzo slaba , lub nastawiona na natychmiastowe OC jako Def ustawienia

4ghz1248vc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej 2600k + asrock extreme 4 , czy 2500k +Gigabyte GA-P67A-UD4-B3 /MSI P67A-GD65 B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odebrałem 2500k - batch L102B563 - w necie nic nie znalazłem, ale co ciekawe i najważniejsze, wymieniłem całe bebechy kompa w tym płytę z P35 na P67 i nawet nie zamiałknął , poinstalował sobie sterowniki po 1 uruchomieniu i śmiga

 

oc niebawem , bo na szybko wstawiłem boxa, bo mi się CLP wżarło w podstawkę starego chłodziwa i trzeba będzie w nocy poszlifować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej 2600k + asrock extreme 4 , czy 2500k +Gigabyte GA-P67A-UD4-B3 /MSI P67A-GD65 B3

2500k +Gigabyte GA-P67A-UD4-B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej 2600k + asrock extreme 4 , czy 2500k +Gigabyte GA-P67A-UD4-B3 /MSI P67A-GD65 B3

 

bierz asrock p67 pro 3 - płytka full wypas, piękne bezproblemowe uefi (szybciej się postuje niż bios) i ta cena (420zł) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wystroi się w drogie i przepłacone rzeczy za nakradzione pieniądze, złamie przy tym prawo, zhańbi stanowisko i jeszcze się tym pochwali do kamery w swojej próżności i głupocie. 
    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...