Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

ASRock dobrze prowadzi pamięci i jest generalnie ok. Ma jedną wadę, ale w chwili obecnej nie jestem jeszcze w stanie stwierdzić czy jest to coś w BIOSie czy też w budowie płyty. Wygląda to na coś w stylu ograniczenia maksymalnego poboru energii. Gdy uruchomisz proca na zwiekszonym napięciu (1,3V) i zapuścisz prime, to taktowanie zacznie w pewnej chwili spadać o 200-300. Nie jest to związane z temperaturą, nie da się tego w żaden sposób wyłączyć. Z tego co mi wiadomo wyższe modele ASRocka tego nie mają, więc możliwe ze to jakaś drobna pierdoła w BIOSie. Spi liczyłem bez problemu przy 4,6 GHz. Przy 4,6 GHz można też zapuszczać 3DMark Vantage.

 

Focus ma ASRock P67 Extreme6 i mówił, że jest znakomity ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o Asrocku P67 w kwestii prowadzenia pamięci? Dziwne że nie ma mnożnika pamięci ustawiającego je na 2000 tylko 1866 i 2133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przypadłość chyba wszystkich płyt LGA 1155. Płyta Intela również nie ma dzielnika 2000, a różnice między poszczególnymi dzielnikami wynoszą zawsze 266 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad Asus P8P67 PRO /EVO (chodz nie wiem czy do EVO oplaca sie dokladac 100zl.)oraz Gigabyte GA-P67A-UD4. Ciezko powiedziec ktora bedzie lepsza bez testow ale wlasnie na te dwie mobo najbardziej sie skupiam. A wy jak myslicie tak na oko ktora z w/w bedzie odpowiedniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką byś nie wybrał z tych 3 i tak będzie dobra. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad Asus P8P67 PRO /EVO (chodz nie wiem czy do EVO oplaca sie dokladac 100zl.)oraz Gigabyte GA-P67A-UD4. Ciezko powiedziec ktora bedzie lepsza bez testow ale wlasnie na te dwie mobo najbardziej sie skupiam. A wy jak myslicie tak na oko ktora z w/w bedzie odpowiedniejsza

 

Moim zdaniem zwykła P8P67 powinna Ci wystarczyć. Albo Gigabyte GA-P67A-UD3P. Jesli jednak byś się upierał, to moim zdaniem nie warto dopłacać do EVO - różnią sie chyba tylko dodatkowym radiatorem i sieciówką (na korzyść EVO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zwykła P8P67 powinna Ci wystarczyć. Albo Gigabyte GA-P67A-UD3P. Jesli jednak byś się upierał, to moim zdaniem nie warto dopłacać do EVO - różnią sie chyba tylko dodatkowym radiatorem i sieciówką (na korzyść EVO).

 

 

no i o dwa USB2 i dwa USB3 wiecej. Evo wlasie odpada. Mam 700zl na mobo. Poczekam jeszcze na testy kilka dni tylko tak jak wspominalem wczesniej boje sie tych podwyzek.. A co myslisz o UD4 od Gigabyte?Dodam ze plyta bedzie chodzic na i7 2600K.PS.potrzebuje na mobo dwa PCI dla karty WiFI oraz karty muzycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i o dwa USB2 i dwa USB3 wiecej. Evo wlasie odpada. Mam 700zl na mobo. Poczekam jeszcze na testy kilka dni tylko tak jak wspominalem wczesniej boje sie tych podwyzek.. A co myslisz o UD4 od Gigabyte?Dodam ze plyta bedzie chodzic na i7 2600K.PS.potrzebuje na mobo dwa PCI dla karty WiFI oraz karty muzycznej

 

Gigabyte GA-P67A-UD4 ma na samym końcu dwa PCI - a więc z daleka od karty graficznej. Co do OC to raczej wielkich różnic nie będzie w stosunku do płyt pokroju Asus P8P67/Gigabyte GA-P67A-UD3P. UD4 ma o ile się nie mylę CF w trybie 8x/8x a nie jak standardowo w zwyczaju 16x/4x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten asrock ma analogową sekcję niestety

Taki asus p8p67 wygląda dużo lepiej i ma 12 fazową cyfrową.

Poczekam na testy ale ten pro3 do mnie nie przemawia.

Najdroższe 2-3 modele mają już cyfrówkę, ale ceny zapewne też będą już spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U sąsiadów Pro jest za 582 zł, a Evo za 643 zł. A w Polsce bez komentarza, po prostu kraj bogatych ludzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 4,8 ghz bardzo ładnie wygląda ale napięcie też wysokie (1,4v), ja tam troszkie poczekam i popacze czy się coś nie będzie fajczyć / degradować w użytkowaniu 24h

 

taniej kupować w UK lub w Ger niż w Polsce :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie potanieje ciutkę to pozostanę na moim E7200 @ 3,6 - 3,8GHz. Też styka póki co.

Choć przyznam szczerze, że przeskok wydajnościowy jest kuszący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.jpg

 

:E Polak potrafi :E

Zapomniałeś dodać komentarza do obrazka - "Na koniec postanowiliśmy sprawdzić jak wysokie taktowanie na chłodzeniu powietrzem uda się uzyskać do kilku benchmarków. Jesteśmy pełni podziwu, ponieważ Core i5-2500K potrafi pracować z taktowaniem 5 GHz! Jest to o około 52% więcej od standardowego taktowania. Aby uzyskać taki wynik należy ustawić wysokie napięcie rdzeni wy­noszące 1,65 V. Nie polecamy takiej konfiguracji do codziennej pracy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 5 ghz na takim napięciu to jakiś fotomontaż ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.jpg

 

:E Polak potrafi :E

to nie jest jakokolwiek rekord

do tego cpu-z podaje bledne napięcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 4,8 ghz bardzo ładnie wygląda ale napięcie też wysokie (1,4v), ja tam troszkie poczekam i popacze czy się coś nie będzie fajczyć / degradować w użytkowaniu 24h

 

taniej kupować w UK lub w Ger niż w Polsce  :mad2:

 

Na frazie pisali, że maksymalne bezpieczne napięcie dla tych procków to ponoć 1,5v.

 

Co ciekawe na tym samym portalu zrobili testy poboru prądu i wyszło im, że kręcony 2600K na 4.7GHz pobiera tyle samo prądu w stresie co stary i7 875K na stockowych zegarach. Intel zrobił ogormne postępy na polu pboru energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar TP67XE sie pojawil co prawda w bachacomp,ale za 575 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum wyczytalem jako odpowiedź na pytanie o napięcie że przy OC podnosi się tylko mnożnik a że tak się zapytam co z napięciem?? :hmm:

wychodziloby z tego że podnosi się samo

czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-P67A-UD4 ma na samym końcu dwa PCI - a więc z daleka od karty graficznej. Co do OC to raczej wielkich różnic nie będzie w stosunku do płyt pokroju Asus P8P67/Gigabyte GA-P67A-UD3P. UD4 ma o ile się nie mylę CF w trybie 8x/8x a nie jak standardowo w zwyczaju 16x/4x.

 

 

uklad w UD4 wlasnie bardziej mi sie podoba... niz u Asusa ale zobaczymy. http://images.bit-tech.net/content_images/2010/11/gigabyte-ga-p67a-ud4-p67a-ud3r-preview/p67a-compare.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uklad w UD4 wlasnie bardziej mi sie podoba... niz u Asusa ale zobaczymy. http://images.bit-tech.net/content_images/2010/11/gigabyte-ga-p67a-ud4-p67a-ud3r-preview/p67a-compare.jpg

 

Układ złączy na obu płytach jest identyczny (mam na mysli sloty Pcie, PCI) - z zauważalnych różnic to położenie złączy SATA, UD4 ma sekcję 12+2 (8+2w UD3R), w dodatku z Heatpipem. No i CF 8x/8x i inne złącza na tylnym panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...