Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

nie moglem sie oprzec / pix kolegi Lysyn

 

 

jak byś nie zauważył stery do grafy Lysyn ma dość leciwe, a to są konkretne pkt więcej ;)

 

Swoją drogą od dawna radki w 3dmarkach radziły sobie bardzo dobrze, rzekł bym,że lepiej niż w rzeczywistości w grach ;)

 

W 3dmarku 11 już to wygląda wprawdzie nieco inaczej ale w starszych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czy ktoś mnie ewentualnie poprawił czy dobrze ustawiłem:

CPU Cores enabled [all]

CPU Enhanced Halt (C1E) [disabled]

C3/C6 State Support [disabled]

CPU Thermal Monitor [auto]

CPU Eist Funktion [disabled]

Bi-Directional Prochot [auto]

 

Mnożnik na razie ustawiłem na 40, napięcia mam na auto.

 

źle. Daj wszystko na enabled a Bi-Directional Prochot" zostaw na auto. I kręć ustawiając napięcie poprzez DynamicVID. Wtedy w idle będzie poro obniżone zapotrzebowanie na waty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SkynetPL

To normalne napięcie i taktowanie w Idle, czy powinno schodzić niżej?

volta.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównaj sobie cpu test 4.9Ghz

markcpu.jpg

 

 

PS. offset nie na turbo mnożniku a na zasilaniu jak widzisz nadal w idle masz Vcpu wysokie a zegary też a powinny być w idle

 

dzieki za Pixa , mogem jeszcze prosic na 4.4 zegarku ? ,

 

co do Offset to przy benchmarku jeszcze nie mialem ustawionego , widelki vcore sa dosc wysoko ustawione a to za sprawa vdrop , nie znalazlem jeszcze tak przyjemniej funkcji jak podbijanie napiecie przez offset na mojej plycie,

offset4gig.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie z innej beczki, jaki wentylator pozwoli na stałe 4,7 GHz na i5 2500K ? Bo podobno one się mniej grzeją niż i7 . Nie wiem czy wydawać 320 zł na Noctua NH-D14 czy może coś tańszego od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że nie ma sensu wydawać tyle kasy Prolimatech Megahalems rev. B spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie z innej beczki, jaki wentylator pozwoli na stałe 4,7 GHz na i5 2500K ? Bo podobno one się mniej grzeją niż i7 . Nie wiem czy wydawać 320 zł na Noctua NH-D14 czy może coś tańszego od nich.

 

Pamiętaj, że jak latem znowu dowali +200 stopni C w cieniu :E to jednak lepiej mieć porządny cooler, zwłaszcza do o/c.

Sam wykosztowałem się na NH-U12P SE2 i nie żałuję...za ćwierć patyka dostaje się 2 świetne wentyle, świetną pastę termo, cooler :lol2: i najlepszy support - zarówno darmowe zestawy montażowe pod nowe sockety, jak i listę kompatybilności z płytami na ich www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock P67 Extreme4 to murowany faworyt w segmencie 500zł~, wsparcie SLI i CrossFire, nono :) Recenzje też pozytywne. Jak na razie złożyłem sobie z nią zestaw, zobaczymy jak ceny się będą zachowywać.

 

Ciekawa płytka-w naprawde fajnej cenie

http://www.overclockers.co.uk/productlist.php?groupid=701&catid=5&subid=1906

 

Byłem zdecydowany na asusa p8p67 lub na p8p67PRO

MSI P67A-GD55 czy GD65 to tez ciekawe płyty.

 

Wybór szalenie trudny...i choc nadal najblizej mi do asusa,to ten asrock siedzi mi w głowie-cenowo to rywal wspomnianego PRO oraz MSi GD65-przy czym oferuje naprawde duzo :hmm:

 

Bądz madry i teraz cos wybierz-gdybym mial kupic dzisiaj chyba bym zgłupiał :lol2: ,na szczescie mam jeszcze dwa tygodnie -wiec wspomniane płyty bedzie TROSZKE łatwiej porownac...moze pojawi sie jakis test porownawczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem, a różnica między nim a Prolimatech Megahalems rev. B na różnych testach (niemieckich lol?) to było ponad 4 stopnie przy obrotach 800 i 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jutro sprawdzę jak spisuje się moja Noctua NH-D14 na i7 2600k :]. Niech tylko płyta główna przyjedzie :) (grunt że już jedzie :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie RENMEi a jakie MOBO wkońcu zamówiłeś, ASUSA EVO ? Jak zrobisz mocne OC na 4,7 GHz :P to miłoby było gdbyś ss'y powrzucał z temp itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie Asusa EVO. No jak jutro uda mi się wszystko ogarnąć to na pewno cosik powrzucam (ach te kolokwia i egzaminy :P). No i mam cichą nadzieję uderzyć w 5GHz :D, ale to się jeszcze okaże ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa płytka-w naprawde fajnej cenie

http://www.overclock...id=5&subid=1906

 

Byłem zdecydowany na asusa p8p67 lub na p8p67PRO

MSI P67A-GD55 czy GD65 to tez ciekawe płyty.

 

Wybór szalenie trudny...i choc nadal najblizej mi do asusa,to ten asrock siedzi mi w głowie-cenowo to rywal wspomnianego PRO oraz MSi GD65-przy czym oferuje naprawde duzo :hmm:

 

Bądz madry i teraz cos wybierz-gdybym mial kupic dzisiaj chyba bym zgłupiał :lol2: ,na szczescie mam jeszcze dwa tygodnie -wiec wspomniane płyty bedzie TROSZKE łatwiej porownac...moze pojawi sie jakis test porownawczy.

 

Ja również uważam, że asrock p67 extreme 4 to najciekawsza płyta w segmencie ~500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle. Daj wszystko na enabled a Bi-Directional Prochot" zostaw na auto. I kręć ustawiając napięcie poprzez DynamicVID. Wtedy w idle będzie poro obniżone zapotrzebowanie na waty.

i nadal źle bo ze wszystkim nie tylko schodzi do idle i zasilania ale i pośrednie MHZ nie masz tylko 1600-4800 a 1600-3400-3800-4200 itd zależnie od pbciążenia

 

dzieki za Pixa , mogem jeszcze prosic na 4.4 zegarku ? ,

 

 

mark4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Mam pytanko, ile mniej więcej procent wydajniejszy jest i5-2500 (nie K!) od i5 760 i ile ewentualnie można go podkręcić (z 500 MHz?). Rozumiem, że obie wersje (K i nie-K) bez podkręcania są tak samo wydajne? Pytam, bo gotówki na K nie starczy a w podkręcanie się jeszcze nie bawiłem szczerze mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaxForces uzywasz trubu turbo z tym podkrencaniem ;>? czy bez ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie Asusa EVO. No jak jutro uda mi się wszystko ogarnąć to na pewno cosik powrzucam (ach te kolokwia i egzaminy :P). No i mam cichą nadzieję uderzyć w 5GHz :D, ale to się jeszcze okaże ;).

 

A jakie pamięci do tej płyty zabrałeś ? Bo ja ADATA DDR3 4GB (2x2GB) Gaming 2000MHz CL9, mam nadzieje, że nie będzie z nimi problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaxForces uzywasz trubu turbo z tym podkrencaniem ;>? czy bez ?

turbo musisz mieć włączone w SB by było więcej niż 3.4Ghz w 2600K, możesz zostawić same turbo i powyłączać reszte i ustawiasz vcpu i mnożnik i jazda i masz przykładowo 4.5ghz, z dodatkowym offset na vcpu i c1 lub c6 masz tryb idle i stress z regulacja zasilania reszta od oszczędzania wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi ale czy masz ustawione 4x 4.4 3x 4.6 2 x 2x4.7 1x4.8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie pamięci do tej płyty zabrałeś ? Bo ja ADATA DDR3 4GB (2x2GB) Gaming 2000MHz CL9, mam nadzieje, że nie będzie z nimi problemu.

 

 

Ja mam stare A-DATA Xtreme Series 2000x CL9 (1,6-1,8v), na P55 nie było z nimi problemów (zarówno na MSI jak i na Gigusiu), 2000Mhz i Cl9 osiągały stabilnie przy napięciu 1,55v (więc nie źle :P).

 

Jak by były jakieś problemy to zawsze mogę podmienić na G.Skille RipJaws 2000MHz CL9 (1,65v) które są u brata w komputerze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby nie patrząc, ceny pamięci spadły o ponad 50 %. :) Ciekawi mnie co na to wpłynęło, że są teraz tak bardzo tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne napięcie i taktowanie w Idle, czy powinno schodzić niżej?

Wszystko w bios jest na auto w bios?

Napięcie jest ustawiane przez płytę indywidualnie dla CPU na podstawie VID i 1.05 v w spoczynku nie wygląda na wysokie pomimo że dotychczas pokazywane w CPU-Z było bliżej 1 v.

CPU podlegają selekcji i takie zdolne do pracy z najniższym napięciem będą oznaczone 2600S

Jakie jest napięcie pod obciążeniem ?

Taktowanie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.0Ghz stabilne przy zachowaniu kompa całkowicie bezgłośnego, pompka @7V wentyle na 600RPM

44059943.jpg

 

do 4.9 owiele mniej potrzebuje V wiec 4.9 będzie 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...