Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie dziwne pytanko ile odstaje od płyty procesor SB umieszczony w "gnieździe", bo nie wiem czy wejdzie chłodzenie do mojej obudowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxie mozna spokojnie robic 4.3Ghz o ile nie wiecj wiec nie sadze zeby to bylo leciutkie oc.Jak ktos nie kreci na maxa to na $%$% mu lespze chłodzenie.

 

Już widzę jak latem przy +50 w cieniu będzie ci szło takie o/c na boxie. GL, HF.

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie chciało mi się kupić Sandy w dniu premiery a teraz widzę że jest duży problem z dostępnością - ESC ma ceny z kosmosu, u innych prawie wogóle nie ma... Nie wiecie co się dzieje? Kiedy hurtownie dostaną następną partię czy coś takiego :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie chciało mi się kupić Sandy w dniu premiery a teraz widzę że jest duży problem z dostępnością - ESC ma ceny z kosmosu, u innych prawie wogóle nie ma... Nie wiecie co się dzieje? Kiedy hurtownie dostaną następną partię czy coś takiego :o

 

Za miesiąc i +100zł w cenie :E Trzeba było brać na samym początku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobote zamawiałem w morele.net za 780 zł i pisało 1 szt. lub więcej,ale udało mi się ;P A teraz pisze, że niedostępny, więc albo farta miałem, albo mieli więcej sztuk albo tylko ja zamówiłem ^^ Teraz tylko czekać i gdzieś 21.02 zamawiam ASRocka Extreme 4. Mam nadzieje, że jakieś testy się pojawią płyt z średniej półki, żeby wyjaśnić która płyta jest lepsza ;P

 

A jak jest z tymi MSI? Redukuje napięcie w idle czy cały czas sztywne jest? Bo nie ukrywam, że zależy mi na tym, żeby procesor brał jak najmniej w idle ;PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo coś o innych prockach niż 2600K, jakimś 6rdzeniowcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie chciało mi się kupić Sandy w dniu premiery a teraz widzę że jest duży problem z dostępnością - ESC ma ceny z kosmosu, u innych prawie wogóle nie ma... Nie wiecie co się dzieje? Kiedy hurtownie dostaną następną partię czy coś takiego :o

Nie zapominaj o Allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec stycznia ma być dostawa do sklepu 'emarket'

 

Ja już zamówiłem ;)

 

Też tam chcę zamówić, bo odbiór os jest w Wawie :) ale niestety muszę najpierw opchnąć sprzęt z syg :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobote zamawiałem w morele.net za 780 zł i pisało 1 szt. lub więcej,ale udało mi się ;P A teraz pisze, że niedostępny, więc albo farta miałem, albo mieli więcej sztuk albo tylko ja zamówiłem ^^ Teraz tylko czekać i gdzieś 21.02 zamawiam ASRocka Extreme 4. Mam nadzieje, że jakieś testy się pojawią płyt z średniej półki, żeby wyjaśnić która płyta jest lepsza ;P

 

A jak jest z tymi MSI? Redukuje napięcie w idle czy cały czas sztywne jest? Bo nie ukrywam, że zależy mi na tym, żeby procesor brał jak najmniej w idle ;PP

 

wychodzi na to (po oc), że nie redukuje :( Ciekawe jak z Asrockiem bo taki extreme6 to naprawdę fajny kąsek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy w extreme 4 są spadki vcore gdy komputer nie jest obciążony :question: :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma już asrocka p67 pro3? to niech napisze w 2 zdaniach jak się sprawuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy w extreme 4 są spadki vcore gdy komputer nie jest obciążony :question: :question:

 

zdjecie idle z Asrocka 4:

 

129596983419996927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie idle z Asrocka 4:

 

 

nic to zdjęcie nie daje bo nie wiadomo czy było robione OC. Bez oc na każdej mobo działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po kiego komu 6 jajek? :P

 

a po co komu i7 980X ? przydatne jest, kiedys tez mowili ze 4 rdzenie sa niepotrzebne bo 2rdzeniowce lepiej sobie radzily...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie a mianowicie jak wiadomo i7 2600k w przeciwieństwie do i5 2500k obsługuje Hyper-Threading czyli na i7 2600k mamy 4/8(rdzenie/wątki) a na i5 2500k 4/4. I tu pojawia się moje pytanie a mianowicie gdy gry zaczną potrzebować więcej niż 4 rdzeni to czy te 8 wątków na i7 coś mi da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest mniej więcej tak, że tam gdzie realnie potrzebne jest więcej niż 4 rdzenie, to HT daje +/- 10%. Nic więcej, nie oczekuj, że HT da ci wydajność procesora 8 rdzeniowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze dac mala poprawke na mozliwosci mojego procka, moj 2600k do w pelni stabilnej pracy przy 5GHz (min. 1H OCCT, medium data set, co ciekawe bardziej to obciaza procka niz LinX) potrzebuje napiecia 1.432v. No ale z offsetem straszne to nie jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było oc, a dokładne info w tym wątku masz:

http://www.frazpc.pl/b/271793

dzięki za linka ;) Teraz tylko pozostaje mi kupić extreme6 jak się pojawi, porównać do asusa i zostawić lepszą.

 

A ja musze dac mala poprawke na mozliwosci mojego procka, moj 2600k do w pelni stabilnej pracy przy 5GHz (min. 1H OCCT, medium data set, co ciekawe bardziej to obciaza procka niz LinX) potrzebuje napiecia 1.432v. No ale z offsetem straszne to nie jest :-)

Jakie chłodziwo?

 

A ja mam takie pytanie a mianowicie jak wiadomo i7 2600k w przeciwieństwie do i5 2500k obsługuje Hyper-Threading czyli na i7 2600k mamy 4/8(rdzenie/wątki) a na i5 2500k 4/4. I tu pojawia się moje pytanie a mianowicie gdy gry zaczną potrzebować więcej niż 4 rdzeni to czy te 8 wątków na i7 coś mi da?

Jakis wzrost powinien być, ale nie za duży. HT jest przeznaczony do zaawansowanych programów a nie gier (przynajmniej w i3 z tego co widziałem ht dawał więcej % w programach aniżeli w grach), które z resztą więcej rdzeni zaczną obsługiwać dopiero za jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis wzrost powinien być, ale nie za duży. HT jest przeznaczony do zaawansowanych programów a nie gier (przynajmniej w i3 z tego co widziałem ht dawał więcej % w programach aniżeli w grach), które z resztą więcej rdzeni zaczną obsługiwać dopiero za jakis czas.

 

A jak sprawa HT wygląda w sytuacji kiedy np. odpalam sobie jakąś grę w Windowed Mode, do tego włączam jakiś odtwarzacz np. VLC z opcją "always on top" czyli gram sobie w np. CIV 5 i na wierzchu mam jeszcze jakiś film - czy HT spowoduje większą wydajność tego układu? Czy to nie ma wogóle wpływu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóz,troche sie wyłamałem.Miał byc asus pro.

Wczoraj zrobiłem zamowienie-wybór padl jednak na MSI Gd65,do tego najtansze ramy Corsair XMS3 4GB DDR3 1600 MHz-oczywiscie razem z 2600K.

 

Chłodzenie Prolimatech Mega Shadow i 2X enermax juz czeka w domu.

 

NIe mam zamiaru katowac specjalnie proca-jezeli proc bedzie sobie smigal spokojnie na 4.5 bede zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóz,troche sie wyłamałem.Miał byc asus pro.

Wczoraj zrobiłem zamowienie-wybór padl jednak na MSI Gd65,do tego najtansze ramy Corsair XMS3 4GB DDR3 1600 MHz-oczywiscie razem z 2600K.

 

Chłodzenie Prolimatech Mega Shadow i 2X enermax juz czeka w domu.

 

NIe mam zamiaru katowac specjalnie proca-jezeli proc bedzie sobie smigal spokojnie na 4.5 bede zadowolony.

 

No w końcu ktoś normalny, poza mną, kto nie zarzuci procesorowi na dzień dobry 1,4V albo i więcej...Intel nie wyrobi z taką ilością reklamacji spalonych procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...