Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tym roku kupiłem sobie Rogelli Asti i polecam bo jest to naprawdę fajna bluza z przyzwoitym wykonaniem, ale nadaje się tylko na cieplejsze dni tak od 15 stopni

 

Wziąłem Polednika i jak na razie spoko, bo pogoda nie rozpieszcza :)

Pytanie z innej beczki. Po pierwszej wspólnej z synem przejażdżce, okazało się, że tylna obręcz nie spodziewała się chyba 120 kg i po powrocie ociera w jednym miejscu o klocek. W sklepie pomogą centrując, czy już szukać czegoś bardziej pancernego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wziąłem Polednika i jak na razie spoko, bo pogoda nie rozpieszcza :)

Pytanie z innej beczki. Po pierwszej wspólnej z synem przejażdżce, okazało się, że tylna obręcz nie spodziewała się chyba 120 kg i po powrocie ociera w jednym miejscu o klocek. W sklepie pomogą centrując, czy już szukać czegoś bardziej pancernego?

Spróbować wycentrować zawsze mogą, zależy jak mocno jest wygięta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbować wycentrować zawsze mogą, zależy jak mocno jest wygięta...

 

Ok, a co radzisz w wypadku gdyby centrowanie było niemożliwe? Mowa o 28'' i wspomnianej już masie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówili? "Tnij * tnij" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówili? "Tnij * tnij" :D

 

Ale ja, cholibka, łapki mam duże :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówili? "Tnij * tnij" :D

Ale ja, cholibka, łapki mam duże :(

Może właśnie chodziło, żeby dłonie przyciąć do rozmiaru kierownicy :E

 

A na serio jak się nie mieścisz, to zostaje kupno szerszej kierownicy - przecież Kalloy/UNO nie są jakieś drogie, a jak dobrze zagadasz w sklepie, w którym kupieś rower to Ci może wymienią za dopłatą a może i bez ;) kierownicę (jak obecna nie jest zniszczona). Z tego co pamiętam do Uni wrzucali 630 rizery - poszukaj 660 (Kalloy/UNO są w takim rozmiarze ze wznosem 30 i 50 mm) będzie po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A na serio jak się nie mieścisz, to zostaje kupno szerszej kierownicy - przecież Kalloy/UNO nie są jakieś drogie, a jak dobrze zagadasz w sklepie, w którym kupieś rower to Ci może wymienią za dopłatą a może i bez ;) kierownicę (jak obecna nie jest zniszczona). Z tego co pamiętam do Uni wrzucali 630 rizery - poszukaj 660 (Kalloy/UNO są w takim rozmiarze ze wznosem 30 i 50 mm) będzie po kłopocie.

 

Od kupna minęło już trochę czasu i nie wiem czy mnie pamiętają. Poszukam szerszego Kalloya na Allegro :)

W moim Uni jest bodaj TAKA.

Edytowane przez bazyl3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie znalazł to są Tiogi 680 (ale to już IMO ciut za szerokie = rower zacznie przypominać krowę zamiast rumaka = będzie słabo reagował na ruchy kierownicy) i Dartmoory 710 (to już dla masochistów) - w rozsądnych cenach (czytaj do 80 PLN). Oczywiście wszystko można trochę przyciąć, w końcu to nie karbon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś nie znalazł to są Tiogi 680 (ale to już IMO ciut za szerokie = rower zacznie przypominać krowę zamiast rumaka

 

Na razie spróbuję przyciąć gumy i założyć rogi. Pojeżdżę i zobaczę czy krótszy chwyt powoduje dyskomfort. Problem w tym, że nie mogę znaleźć czasu na jazdę. W tym roku przejechałem coś koło 50 km :( Ale za to wykupiłem sobie OC w Inteligo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Szymo dorwał i rozwalił moje Adlery. Dobrze się w sumie stało, bo to były najbardziej dziadowskie okulary świata. Odpadające gumki z "noska", kruchy jak cholera plastik i jeszcze parę innych. Co polecicie na oczy, bo dziś wpadłem na majowego chrabąszczaka przy 35 km/h i jak pomyślałem, że mogłem dostać w oko ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecimy przede wszystkim coś z wymiennymi szkłami - żeby 1 para była dobra i na słoneczny dzień i pochmurny wieczór

Możemy polecić coś z polaryzacją - bo refleksy świetlne czasem przeszkadzają

Z firm to ja mogę polecić (od najtańszej) - ARCTICA, ACCENT, UVEX, RUDY PROJECT - jest sporo innych dobrych, o których wiem mniej SCOTT, FISCHER, BRENDA (reprezentanci polski są w nie zaopatrywani) ...

 

Ja osobiście preferuję typowe sportowe okulary - mam (już 4 lata) ARCTICA S-50, przymierzałem się do ACCENT Tornado i Lizard - ale mniej pasowały na moją bańkę ...

 

Okularów jest zatrzęsienie - najważniejsze to kupno na żywo bo trzeba je dokładnie dopasować do budowy twarzy, i warto trochę dołożyć do sprawdzonych firm gdzie te różne bajery (filtry, powłoki antyparujące itp) nie są tylko pobożnym życzeniem projektanta napisu na opakowaniu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przymierzam się do Endura Stingray. Niestety ciągle nie dotarły do sklepu i nie miałem okazji przymierzyć.

Mają 4 wymienne pary szkieł (w tym polaryzacyjne) i kosztują w miarę (około 150zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakieś Zeppeliny. Pojeździmy zobaczymy. A doradźcie, czy jest sens kupowania gaci bez ich mierzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znudziło mi się ciągłe kręcenie głową. Jakieś lustereczko na kask. Sprawdzone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobry pomysł:

-więcej g na głowie

-producenci kasków nie zalecają nic dodatkowego montować

-poza tym coś dodatkowego wystaje i łatwiej zaplatać w gałęzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobry pomysł:

-poza tym coś dodatkowego wystaje i łatwiej zaplatać w gałęzie

 

Jak wjadę w gałęzie to mi już lusterko nie jest potrzebne, ale na "powiatówkach", to już by się przydało :)

PS. To co innego proponujesz zamiast oglądania się za siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co innego proponujesz zamiast oglądania się za siebie?

Crazy Ivan - raz w lewo, raz w prawo. :E

 

Też nie polecam lusterka przyczepianego do kasku. Podobało mi się to dawno temu, jak miałem może z 15 lat, ale spróbowałem i mi przeszło. :) Lepiej już, jeśli musisz mieć lustro, zamontować takie na końcu kierownicy, np. TAKIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zakup - uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Markowe (np. FreeRide 530 Thule)? Czy też coś w ludzkiej (czyt. ok. 100 PLN za szt.) cenie? I co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mostek, z którego po upadku wyrwało jedną śrubę, a drugą zgięło pod kątem ok. 45, nadaje się jeszcze do użytku? IMO gwint został zerwany i lepiej wymienić. Tylko czy na takiego samego regulowanego kalloya czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym optował za wymianą, mikropęknięć widzieć nie będziesz. Chociaż tutaj musisz sam ocenić stan sprzętu także na podstawie tego, co się stało.

CO do zmiany, biorąc pod uwagę Twoją wagę to bierz o stałym kącie, powinieneś już mieć wyrobioną opinię na jakim ustawieniu jeździsz. Do tego taka opcja powinna być trwalsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym optował za wymianą, mikropęknięć widzieć nie będziesz. Chociaż tutaj musisz sam ocenić stan sprzętu także na podstawie tego, co się stało.

 

Wywrotka na leśną, górską i cholernie kamienistą drogę przy ~30-35 km/h. Co się działo z rowerem nie wiem, bo byłem zajęty kwestią własnego lądowania :D

 

CO do zmiany, biorąc pod uwagę Twoją wagę to bierz o stałym kącie, powinieneś już mieć wyrobioną opinię na jakim ustawieniu jeździsz. Do tego taka opcja powinna być trwalsza.

 

Potrzebuję solidnego wzniosu, a tak jak patrzę to wszystko raczej płaskie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Potrzebuję solidnego wzniosu, a tak jak patrzę to wszystko raczej płaskie :(

Słabo szukasz - np BBB HIGHRISE (35*) (szukaj sklepu współpracującego z Harfą)

kierownica standard http://www.harfa-harryson.com.pl/fnc/gooddisplay.php5?id=327&pos=1

kierownica OS http://www.harfa-harryson.com.pl/fnc/gooddisplay.php5?id=326&pos=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukasz - np BBB HIGHRISE (35*) (szukaj sklepu współpracującego z Harfą)

kierownica standard http://www.harfa-harryson.com.pl/fnc/gooddisplay.php5?id=327&pos=1

kierownica OS http://www.harfa-harryson.com.pl/fnc/gooddisplay.php5?id=326&pos=3

Większość sklepów współpracuje z harfą - jest ona dystrybutorem Avida, Srama, mavica itd.

 

Wracając do mostka - jest dostępny w Cykloturze

 

http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2.html?SZPT=T&PTIT=T&SZPT_PS1=T&PS11=HIGHRISE&PS31=wszystkie&PZTA=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Wracając do mostka - jest dostępny w Cykloturze

...

Nie do końca, bo tylko najkrótszy i tylko pod OS ;)

 

A co do współpracy z Harfą to nie wszystkie sklepy mają pełen asortyment.

Edytowane przez benek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...