Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Swoje wymiary znam w zasadzie na pamięć, zawsze przed zakupem sprawdzam size guide + komentarze (o ile są), gdzie czasem można się dowiedzieć jak ta tabelka ma się do rzeczywistości. Z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej nijak. ;) Osobom nieco szczuplejszym w pasie i niższym jest łatwiej coś dobrać, ale to przecież noe dotyczy tylko ciuchów rowerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paaaanie, oczywiście, że mierzyta! Mam podobnie jak Vulc, swoje wymiary mogę recytować o 3 w nocy. :P

 

Ja ostatnio poszukuję nowych butów na szersze stopiska i... nie jest łatwo. Obecne nie są idealne, po dłuższej jeździe małe palce chciałyby wyciąć w cholewce drzwiczki i uciec. Sporo firm oferuje rozmiarówkę wide, jednak niedostępną na polskim rynku (chyba wciąż za małym rynku rowerowym). Teraz czekam na Shimano RC701 z niemieckiego Bike-components. Mierzyłem wersję "zwykłą" i niewiele brakuje do szczęścia. Swoją drogą, świetnie zaopatrzony sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przykro mi panowie, ale jesteśta niestandardy! :E

Ja jestem lepszy, bo ja jestem standard :foch: Przygruby, ale w normie, najwidoczniej typowo przygruby :E

 

Z butami to jest strasznie. Moje pomału pokazują swój wiek, nie wiem jak to będzie kupować coś takiego online - zwłaszcza, że cała prawda o butach wychodzi tak na 100% podczas 3+ godziny jazdy, a nie po 5 minutach majtania kończyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam o tyle większe doświadczenie z butami, że na co dzień chodzę w butach, powiedzmy, eleganckich i szytych, i w takich butach ważne jest dobre dopasowanie, znajomość własnych stóp i preferencji. Tzw. adidaski z reguły więcej wybaczają, przeważnie są też zwyczajnie szersze/ produkowane na bardziej kapciowatych kopytach. Co prawda ze względu na użyte naturalne materiały, po pewnym czasie się do stóp dopasują, co wcale nie jest tak oczywiste w przypadku butów rowerowych (karbonowa podeszwa ani drgnie, może miękka cholewka trochę się dopasuje).

Tak czy inaczej, w temacie doboru właściwego rozmiaru butów ciężko uczyć się na błędach innych i zwyczajnie trzeba samemu nabrać doświadczenia, przeważnie w bólach na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z butami cywilnymi jest inaczej, gdyż zazwyczaj nie mają ultrasztywnej podeszwy, jest jakaś tam możliwość pracy materiału.

Buty rowerowe, przynajmniej te zaawansowane, dają mniejsze granice błędu, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przykro mi panowie, ale jesteśta niestandardy! :E

Ja jestem lepszy, bo ja jestem standard :foch: Przygruby, ale w normie, najwidoczniej typowo przygruby :E

Nie winię bynajmniej z tego powodu producentów ciuchów, pomijając wyraźne rozbieżności między rozmiarami z tabeli a stanem faktycznym. ;) Rzucając banałem, każdy ma inną budowę i inne preferencje czy poczucie wygody. Jak kupuję buty czy spodnie, w których mam spędzać grube godziny na rowerze, wyciskając siódme poty, to oczekuję dobrego dopasowania. Zwłaszcza pamiętając o miejscami absurdalnych cenach.

Z butami to jest strasznie. Moje pomału pokazują swój wiek, nie wiem jak to będzie kupować coś takiego online - zwłaszcza, że cała prawda o butach wychodzi tak na 100% podczas 3+ godziny jazdy, a nie po 5 minutach majtania kończyną.

Też, jak wcześniej wspominałem, czeka mnie zakup butów. Co najbardziej irytujące, nawet sklepy w tak dużych miastach jak Wrocław, mają z reguły skromną ofertę butów i ciuchów. Jak już coś jest, to nie ma rozmiaru, a trochę tego objeździłem. Z aktualnymi butami Speca trafiłem całkiem nieźle, są może odrobinę za duże. Wcześniej jednak 2 pary odesłałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z butami cywilnymi jest inaczej, gdyż zazwyczaj nie mają ultrasztywnej podeszwy, jest jakaś tam możliwość pracy materiału.

Buty rowerowe, przynajmniej te zaawansowane, dają mniejsze granice błędu, nie?

Przy butach szytych ramowo nie jest wcale tak przyjemnie, ale na pewno materiał pracuje.

Generalnie dobrym punktem startowym jest takie dopasowanie, że po założeniu jest po prostu wygodnie i palce nie są deformowane. Z niektórymi niedopasowaniami można sobie poradzić, np. nie trzymanie stopy w podbiciu można wyregulować wyższą wkładką, nietrzymanie pięty można naprawić profesjonalnymi zapiętkami. IMO największym problemem jest za wąski toe box i za ciasne/niskie podbicie.

@Vulc, jaki masz model Speca?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torch 2.0. Wersja regular juz sama w sobie oferuje więcej miejsca dla palców, a takich butów szukałem. Jest jeszcze wersja wide, raczej ciężko dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem ten model, faktycznie są szersze niż większość modeli konkurencji, ale dla moich stóp wciąż brakowało ciut na szerokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz słuszniejszą stopę od mojej. ;) Bontrager oferuje w kilku modelach dopasowanie InForm, w założeniach nieco luźniejsze, ale z tego co piszesz chyba faktycznie wypada celować w opcję wide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG-20200604-133031.jpg

 

:red:

 

Taki zakup. Ciekaw jestem czy warty tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najbardziej irytujące, nawet sklepy w tak dużych miastach jak Wrocław, mają z reguły skromną ofertę butów i ciuchów. Jak już coś jest, to nie ma rozmiaru, a trochę tego objeździłem.

Efekt sklepów internetowych. Po prostu nie chcą być darmową przymierzalnią.

A jak widać z dyskusji, buty są trudną działką, bo dopasowanie jest bardzo indywidualne. Może jakby była jakaś duża sieć sklepów z butami rowerowymi i równolegle mieli by sprzedaż przez sieć, to by coś z tego było. No ale chyba ciut za mały rynek, żeby z przytupem w taką specjalizację wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu bardziej chodzi o koszta, a mniej o chęci. Sklepy rowerowe ogólnie mają (podobno) trudny czas, i to bez wirusa. A skoro taki gigant, jak Wiggle & Chainreaction są finansowo w plecy, to LBSy pewnie mają tragedię.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak to wygląda oczywiście wiem, zakupy w sieci to też przymierzalnia, tyle że płatna. Niestety innego sposobu nie ma, nawet jakbym chciał kupić na miejscu, wspierając lokalny sklep rowerowy, to zwyczajnie nie ma asortymentu. A sprowadzać coś tylko po to, żeby klient sobie przymierzył i zrezygnował z zakupu, to średnio się komukolwiek opłaca. Z pewnością wynika to z wielkości rynki, w niektórych sportowych sieciówkach dział rowerowy ciężko czasem znaleźć, nawet e sezonie oferta bywa zaskakująco skromna. O bardziej wyspecjalizowanym sprzęcie można zapomnieć, kilka rzeczy na krzyż. Ostatnio w Martesie znalazłem trochę ciuchów Crafta, choć i tak koszulkę, która mi wpadła w oko zamówiłem na necie - nie było rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marketowe/galeriowe sklepy odizeżowe/sportowe bardzo rzadko odwiedzam. Ciuchy rowerowe wolę w rowerowych, a bardziej uniwersalne w "zaprzyjaźnionym" turystycznym kupuję.

 

Może tu bardziej chodzi o koszta, a mniej o chęci. Sklepy rowerowe ogólnie mają (podobno) trudny czas, i to bez wirusa. A skoro taki gigant, jak Wiggle & Chainreaction są finansowo w plecy, to LBSy pewnie mają tragedię.

Buty ostatnio rok temu kupowałem, więc żadne wirusy nie miały nic do gadania. Sprzedawca wprost powiedział, że danych firm/modeli nie mają i nie dam rady przymierzyć, bo nie są w stanie konkurować ze sklepami internetowymi.

Wyszedłem od nich z nie idealnymi butami ale miałem je od ręki bez zabawy w pingponga ze sklepem internetowym. Nie są super dopasowane ale też stopy mi nie odpadają ;)

Jak sceptycznie do wiązań boa byłem nastawiony, tak przekonałem się do nich, bo to bardzo wygodne. Na lekkich odcinkach mogę sobie poluzować i dać ulgę stopom, na trudniejszych lub gdy będę musiał z buta w terenie, to mogę docisnąć kasując luz.

 

Z tymi na miasto poszło łatwiej, bo mniej więcej wiedziałem co chcę i skończyło się na bardzo podobnym modelu co poprzednie. Tu już w Decathlonie, bo nawet cena nie była taka zła.

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boa jest rewelacyjne, nigdy już nie kupię butów na rower bez tego wiązania. :) Mega wygodne, niezawodne, najlepiej jak but ma dwa pokrętła zamiast jednego + na przykład rzep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajes, też lubię to rozwiązanie, nie wiem co w nich na tyle kontrowersyjnego, żeby mieć sceptyczne nastawienie :)

Pojawiły się wprawdzie ę ą wysokie modele butów (szosowych) że sznurowadłami, ale to chyba taka forma szpanu "jestem inny", a nie szukanie czegoś bardziej efektywnego.

 

W następnych butach może chciałbym spróbować czegoś ciekawego: termoformowania, zdaje się że Shimano się z tego wycofało, ale taki Bont ma dalej w ofercie.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak można ufać jakiejś żyłce do wiązania butów? Na pewno będzie nierówno i nie tak jak chcesz zaciskać buta, będzie się przecierać, urywać, a to pokrętełko tak wystaje, że na pewno się urwie do tego zatnie się zapchane błotem ;)

 

Z tych wszystkich wątpliwości jak na razie tylko ta niedokładność wiązania w zasadzie się potwierdziła. Pewnie przy dwóch byłoby lepiej.

Błotem nie udało mi się zapchać ale też nie próbowałem taplać się w takim po kolana.

Odpukać, nie wykrakać, nie udało mi się też zerwać, mimo że zdarza mi się na zupełny przełaj pojechać i wpakować się w jakieś leśny gruz.

 

W cywilnych na miasto mam sznurówki. Proste i skuteczne, nie wyróżnia się z tłumu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie katastroficzne podejście, prawie jak do projektu windy kosmicznej 8:E

Żyłka podobno może się urwać, ale znowu podobno sam mechanizm ma dożywotnią gwarancję, więc chyba nie staje się to często ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shimano RC701 w wersji Wide z niemieckiego Bike-components, niestety niedostępne u nas. Pasują świetnie, są te parę milimetrów szersze od wersji standardowej i w moim przypadku to zrobiło robotę. Bardzo ładnie i starannie wykonane, wyglądają na buty z wyższej półki (podeszwa jest w całości karbonowa). W cenie ~650 PLN to chyba taki bang for the buck.

d39afe7e92b6f.jpg

b389db5e86004.jpg

a68a05ec7cdbb.jpg

757fbaf9c21bd.jpg

214dde9246b71.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiłeś taki sam rozmiar jak nosisz regularne? Także jestem w trakcie poszukiwaniu butów i myślałem nad tymi Shimano, ale nie wiedziałem, że są jeszcze wersje wide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie piniąchy to super okazja! Oby tylko ten biały pozostał białym.

 

A nogi to się goli, kurde :P

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiłeś taki sam rozmiar jak nosisz regularne? Także jestem w trakcie poszukiwaniu butów i myślałem nad tymi Shimano, ale nie wiedziałem, że są jeszcze wersje wide

W butach sportowych typu adidaski noszę przeważnie 45, te wziąłem w rozmiarze 46.

 

Za takie piniąchy to super okazja! Oby tylko ten biały pozostał białym.

 

A nogi to się goli, kurde :P

Dziołcha nie pozwala. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli nic się nie zmieniło z rozmiarówką Shimano. Moje pierwsze ich buty były o rozmiar większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie

Rzecz gustu, mi w tym stylu nie pasują, do tego białe... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
    • No to problem ciecia rozwiązał się sam, będzie dalej jeździł swoim Pasterzem B5
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...