Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

' date='10 Czerwiec 2020 - 18:10' timestamp='1591805458' post='15936668']

Rzecz gustu, mi w tym stylu nie pasują, do tego białe... ;)

To oczywiste, bo chyba pisałem we własnym imieniu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem SIDI białe i mega się prezentowały, koledzy podśmiechiwali, że mam lakierki jak bym na balety wychodził. :E Jak z dobrych materiałów zrobione to wcale się tak nie brudzą, a tym bardziej na szosie. :)

 

Jestem ciekaw jak ze sztywnością w nieszimanowskich butach, bo ci to określają stopień. Te Wodza to akurat mają sztywność 10/12, a taki Fizyk to chyba nie podaje nic. :hmm: Ale chyba można przyjąć, że wszystkie z węglowa podeszwą są sztywne? :hmm: No i te same zapięcia BOA, jak by były także z klamra to chyba lepiej by było.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są sztywne, ale niektóre są sztywniejsze :E

 

Czubki i miejsca od strony napędu będą musiały zmienić kolor i fakturę prędzej, czy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też se kupiłem białawe Shimano dzisiaj, ale XC61 bo się trafiły nowe w moim rozmiarze za świetny pieniądz - a moje M089 już powoli mają dość. Też podeszwa carbon, ale bez BOA, właśnie przez te zapięcia mi się nie podobają wszystkie nowe konstrukcje. Lubię klasyczną klamrę. I też rozmiar większe, normalnie noszę 43 a Shimano 44.

 

shimano-shimano-sh-xc61-mtb-shoes.jpg

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czubki i miejsca od strony napędu będą musiały zmienić kolor i fakturę prędzej, czy później.

Mam w połowie białe buty i kolor się zmienia, nie ma bata. Może na pierwszy rzut oka nie widać, ale wystarczy porównać choćby ze skarpetami.

 

Dotarły do mnie spodenki DHB Aeron, o których była mowa wcześniej. W XL się mieszczę bez problemu, ale miałem wrażenie, że wkładka jednak nieco za krótka, spodenki dość mocno też opinały uda. Trzymając się zasady "większego numeru", zostawiłem XXL - leżą bardzo dobrze, może mogłyby - dla odmiany - być nieco mniejsze, za to wkładka prawie idealnie tam gdzie powinna być. 3 trasy zrobione, żadnych problemów z obcieraniem czy czymkolwiek innym. Mogę uczciwie polecić, dzięki WoDzU za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgruzowuje Krossa Level A6 2008

 

Racing Ralph Performance TLR 26x2.25 1szt.

łańcuch Shimano HG53 3szt

spinka kmc

kaseta Sram PG-950 11-28

nasadka do kaset

kółka przerzutki BBB BDP-02

pancerz 5mm Accent Pro szary 2x3m

linki hamulca nierdzewne Clarks 2x2m

linki przerzutek nierdzewne Clarks

końcówki linek Accent

końcówki pancerzy z uszczelniaczami Accent

fajki do v-break'ów Shimano XTR (heble mam Avid SD7)

dętki Continental

pompka do amorów Beto SP-003

 

no i w końcu kask Prox No Limit

 

będzie co robić w tym tygodniu :red:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zamówiłeś, to trudno, ale moim zdaniem łańcuchy Shimano są o wiele, wiele słabsze niż KMC X. Oczywiście mowa o tych niższych modelach, bo XT jest ok. Jeśli tłuczesz kilometry i rzeczywiście na 3 łańcuchach chcesz jeździć, to ja bym kupił kmc x9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reanimacja napędu za 240km. 4 czejny i 6 koronek.

 

Bardzo mnie ciekawi, czy pobiją KMC X11 na których zrobiłem 9 tysięcy.

 

 

595fe00500d9ff1f01db95ce01113503.jpg

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam crosa Speca na gorszym osprzęcie i robię takie dystansy, także nada się.

 

Tylko ja bym zdjął podkładki z pod mostka i przekręcił jego samego, tak aby pozycja była trochę bardziej nachylona - ale to tylko moja subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Support od pewnego czasu wydaje wnerwiające dźwięki, dlatego postanowiłem spróbować skręcanego Tokena. Opinie ma raczej dobre, choć są też głosy negatywne, inni twierdzą, że "Hambini lepsiejszy", ale pożyjemy, zobaczymy. Rozwiązanie z gwintem też nie jest idealne, ale IMO lepsze, niż klasyczny pressfit (no i łatwiej z montażem, bo na klucz Hollowtech).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz rower, z jakim oryginalnym standardem supportu? No i jaka korba?

Ja osobiście mam uraz do Hambiniego. Koleś, jak dla mnie, za bardzo jeździ po...chyba wszystkich producentach wszystkiego. Jakoś mam wrażenie, że to takie cyniczne zagranko :>:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cube na full Tiagrze, pressfit. Więc low-end. :)

O Tokenie sporo dobrego słyszałem i chcę na własnej skórze się przekonać ile toto warte. Zakładam, że nie będzie gorzej. Obecny stan wygląda tak, że krótko po czyszczeniu korby jest cisza, ale potem znów zaczynają się trzaski i inne miłe dla ucha podczas jazdy dźwięki.

Z Hambinim to się zgodzę, ale w zasadzie jego postawa pasuje do tego całego miejscami dziwnego kolarskiego światka (pewnie każda dyscyplina sportowa gdzieś w pewnym momencie się taka staje). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki, w domyśle "odstający" support nie zmieni znacząco linii łańcucha? Chyba wszystkie pressfity są 'chowane' w ramie.

Dla mnie (opinia!) koleś zbudował sobie markę najpierw jeżdżąc po producentach i rozkręcając atmosferę paniki w stylu "to jest tak źle zbudowane że się zaraz rozpadnie", a potem "przypadkiem" zaoferował własne rozwiązania.

Klasyczne "stwórzmy problem" & "rozwiążmy problem, który dopiero co stworzyliśmy" :)

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pressficie zewnętrzne kołnierze misek opierają się na krawędziach mufy ramy, tak samo wygląda to w przypadku supportów skręcanych (grubość tego kołnierza pod klucz jest taka sama). Łańcuch powinien więc pracować w tej samej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic nie wystaje poza obrys ramy w okolicach supportu, tak jak w pressficie?

Generalnie pressfit idzie chyba w odstawkę. Nawet Trek, apostoł ich BB90, w nowej Emondzie wrócił chyba do skręcanego standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, jagular napisał:

Czyli nic nie wystaje poza obrys ramy w okolicach supportu, tak jak w pressficie?

Pytasz, jakbyś pressfita nie miał. :E

Wystaje. Kołnierz misek po obu stronach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie wystaje, dlatego się pytam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz BB90, już widzę w czym rzecz. W tych supportach miski faktycznie licują z mufą ramy, ale widać i tutaj Ninja ma rozwiązanie - wewnętrzny, specjalny klucz:

alt

alt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mothafu....ten tego, to już wolę wymieniać na te pressfity :P
...jak się kiedyś dostanę. Od miesięcy jeżdżę ze zniszczoną główką śruby zaciskającej lewe ramię korby i nie mam jak odkręcić tego cuda z dulaloameloninium, a więc i zrobić serwisu supportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest cisza, to chyba nie ma potrzeby. A jakby co to chyba można rozwiercić i wymienić śrubę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na razie cisza. I to mimo narzekania na pressfit, jazdy przez cały rok, w raczej wilgotnym klimacie i faktu, że nie wymieniłem tego nigdy, czyli już od ponad 4 lat. Smarowałem to od czasu do czasu januszując na łożyskach i prasie :E

Ale jak przestanie być cicho, to już będzie za późno. 

Tak, muszę delikatnie rozwiercić śrubę. Na internetach sprzedajo nawet takie stalowe, nie z gumolinium shimanowskiego, może na takie się skuszę. I tak to sobie mówię już od chyba pół roku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem super duper nierdzewki i przykręciłem błotnik. Tak się zapiekło, że zostanie w ramie po wieki.
Podstawa to chyba smarowanie gwintów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie problem ze smarowaniem gwintów (no, w zasadzie to smaruję głównie te pedałów), a z połączeniem miękkiego materiału śruby ze stosunkowo wysoką siłą wymaganą do jej wkręcenia. Dla ht2 Shimano to jest (piszę z pamięci) 13-15Nm. Nie mam żadnej innej śruby w rowerze, zwłaszcza tak małej, która by tyle potrzebowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wkręcacie miski na smar? Rama alu, miski alu, fabrycznie posmarowane pastą do gwintów, to jest raczej zabezpieczenie przez odkręcaniem a nie przeciw zapieczeniu. Czeka mnie w sumie wymiana za jakiś czas, bo mój Accentowski jest już dobrze podjechany i się zastanawiam, czy nowy wkręcać na smar czy może wyczyścić na błysk mufę przed montażem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...