Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zeszłą zimę przejeździłem w zestawie:

  • pod spód - zimowa bielizna termoaktywna z Deca
  • na wierzch - bluza rowerowa z membraną BWR
  • na nogi - długie spodnie ocieplane z szelkami
  • rękawiczki Shimano Windstopper Thermal
  • kominiarka lub czapka pod kask + komin

Pociłem się, zwłaszcza gdy przyświeciło słońce, a temperatura oscylowała wokół 0°C.

Teraz jest inaczej. Na zewnątrz robi się nieprzyjemnie (wysokie ciśnienie + wiatr). Jak pocisnę na górkach, to lekko się pocę, ale na krótko. Po powrocie czuję wyziębienie. Wrzucić jeszcze jakąś warstwę pomiędzy bieliznę a bluzę, czy raczej coś na wierzch? 

W dniu 17.10.2020 o 18:43, EvilKillaruna napisał:

Accent Thermobaux używam i polecam. Natomiast:

Jak intensywnie jeździsz? Masz jakieś porównanie do innych koszulek np. z Deca?

Jak ściśnie mróz, to chyba i tak przesiądę się na trenażer, byle po kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawszych rzeczy u mnie wpadło:

- siodło Ergon ST Core

- chwyty Ergon GP4

- sztyca Cane Creek Thudbuster LT

 

A szukam jakby ktoś miał tarcze do korby 38t ewentualnie 36t pod mocowanie 76bcd ( pod NXa 1x11 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kaski z certyfikatem są tak samo "bezpieczne". Dopiero dodatkowe systemu w rodzaju MIPS dają coś więcej, przynajmniej w laboratorium. Kaski bez certyfikatów nie mogą być legalnie sprzedawane, więc ich źródło to co najwyżej jakieś szemrane importy od garażowych producentów w Azji.
Różnica w cenie to jakość gąbek, regulacji, pasków. To wychodzi w użytkowaniu, ciężko jest to oceniać po zdjęciach (no dobra, nic tam super nie widać, ale nie oznacza to że nagle się ma kask rozsypać po 2 miesiącach).

Tańsze kaski? To jest tani kask :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ibood aktualnie jest jeszcze dostępna całkiem sensowna oferta za 560 zł - Garmin Edge 130 + HR Garmin. Kupiłem, bo potrzebuje czujnik tętna, a po sprzedaży samego licznika czujnik wyjdzie mnie znacznie taniej niż osobno:

https://www.ibood.com/extra-pl/pl/product-specs/75427/409747/zestaw-rowerowy-gps-garmin-edge-130-hr.html?wgu=284355_116019_16146245408095_0ab316aa2e&wgexpiry=1622400540&utm_source=affiliate&utm_medium=link_digidip GmbH&utm_campaign=webgains_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest wersja dual sensora (ant+ i bt)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukałem się tego w opisie. Jeśli to starsza wersja Premium, nadal mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli planujesz używać w Zwifcie, to (jeżeli nie masz) będziesz potrzebować dodatkowego czujnika ant+ do urządzenia, na którym Zwifta odpalisz.

Zakładając oczywiście sytuację, że to poprzednia wersja sensora - Garmin stosunkowo niedawno wypuścił sensory emitujące w ant+ i bt.

EDIT:
Jeżeli zdjęcie przedstawia realny produkt, to to będzie właśnie wersja z jedynie ant+. Wersja Dual ma nieco inny design, w ukośne paski.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka gratów sobie kupiłem, aby wyjątkowo szybciej zacząć sezon wcześniej. 

Miały być rzeczy od Castelli, ale niestety modele, które sobie wypatrzyłem jakiś czas temu to są wyprzedane wszędzie. Brak towarów tam gdzie sprawdzałem, albo za małe albo za duże.

To kupiłem polskiej firmy Raso: długie spodnie zimowe (Classic), rękawiczki zimowe i jeszcze termoaktywną bieliznę zimową.  Wszystko leży super! Walnąłem się oczywiście ze spodniami, bo były bez wkładki (nie doczytałem na stronie), ale to nic, bo założyłem je na letnie spodenki... i jest ok, wkładka letnia sprawdzona, a 2 pary spodenek to całkiem dobre połączenie. Jest ciepło i dość wygodnie. Nie czułem, aby jakoś bardzo ograniczały mi ruchy.

Jeździłem na szosie w 7*C przy dość mocnym wietrze i wszystko co kupiłem sprawdziło się dość dobrze. Oczywiście trening zimowy, umiarkowanym tempem (28 avg) do godzinki max. Nie wiem jak by było przy dłuższym. 

Później kupiłem nowy kask firmy Kask Mojito X, ale nie miałem okazji jeszcze wypróbować. 

Duperełki typu kaseta, nowy łańcuch, pompka awaryjna, zestaw dętek i środki czyszczące w tym FENWICK'S Foaming Chain Cleaner i gąbka tej samej firmy? Używaliście? Ja mogę zarekomendować! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe zakupy za mną. Dużo większe niż planowałem, ale sezon się zbliża, ciśnienie rośnie. :E

Dwa kaski szosowe - Abus Viantor i Giro Agilis. Dwie koszulki rowerowe - jedna od sprawdzonego BCM, druga na próbę od Chińczyka. 4 pary okularów, tutaj raczej w niższym budżecie - dwie pary na odpalonym niedawno polskim Amazonie, dwie u Chińczyka. 60-80 zł para. Spodenki Eyen A100 - niższa cena w Centrum Rowerowym, wziąłem na próbę. Całkiem w porządku, wkłada trochę za gruba. Planuję również zakup butów szosowych, tutaj będzie gorzej, bo ciężko trafić z rozmiarówką. Ma ktoś buty Shimano SH-RC500/SH-RC701 i może coś powiedzieć o faktycznej długości wkładki względem tego co jest w tabeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się rowerowej braci podobają obowiązujące ceny i dostępność fantów? Jak ja się cieszę, że na obecnym napędzie powinienem do końca roku dolecieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt. Wydałem jakieś 100 zł więcej na kasetę i łańcuch niż w poprzednim roku.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie kaseta +260pln na 550pln :o 

Trzeba będzie jakieś tańsze hobby znaleźć. Golf może? Jeździectwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy nie wiem jak mi się podobają, bo więcej kupowałem w zeszłym roku i dopiero teraz montuję.
W tym pewnie czeka mnie wymiana napędu w mieszczuchu ale z tego co widzę ceny w normie, no może łańcuchy droższe. Może wymiana amortyzatorów w mieszczuchu i drugim rowerze, zobaczę jak będą chodzić.
W przyszłym być może będzie wymiana napędu w fullu, kwestia jak będzie się zużywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne czasy są...ciekawe, a jakże.

Z mojego punktu widzenia (szosówki) jest nawet czasami zabawnie - przykładowo: ludzie mieli zawsze bekę z marki Pinarello - że to brand premium, sranie w banie, że ę ą ę produkty o organicznych kształtach dla podstarzałych dentystów i prawników z kasą. I co? I to, że teraz premium Pinarello średniej klasy jest tańszy znacząco od masówkowego Treka średniej klasy, na tym samym osprzęcie :E:E Oczywiście, zakładając naiwnie że w ogóle mówimy o możliwości kupna :> Pinarello dla biedaków, Trek dla bogaczy hehe.

Ostatnio weszło parę zakupów. Moja recenzja:
Kable i pancerze do przerzutek, Shimano Dura Ace
O ile na mojej Ultegrze dają zauważalną różnicę, to w przypadku roweru dziewczyny na 105`tce 5700 różnica w stosunku do jakichś tam tanich (i starych) nie jest duża. Może to przez nieco dziwne prowadzenie przedniej linki w jej rowerze. Po raz kolejny 105 5700 udowodniła że jest kiepska. Polecam ale chyba dla w miarę nowych osprzętów.
Swisstop klocki hamulcowe pod szczęki, niebieskie Flash Pro
Klasa sama w sobie, jeden z najtańszych i najlepszych upgrade roweru szosowego. Różnica w stosunku nawet do poziomu Shimano Ultegra, nie mówiąc o niższych półkach/produktach innych brandów duża. Chyba nic lepszego do szczęk się nie pojawi.
Siodełko Selle SMP Well Gel

Dziewczyna sobie chciała poprawić komfort, takie jej wyszło z jakiegoś kreatora marki. Droga, ciężka, kiepsko wykonana chuj**a. Jak na siodełko kosztujące 30% ceny podstawowego roweru przed covidem, to jest to dramat, a nie produkt. Prymitywne śruby pod spodem, nierówne krawędzi siodełka, duży ciężar. Siodełko jest dla tych, którzy chcą jeździć w tylko jednej pozycji - wpada się w charakterystyczny dla marki 'dołek'. Inne pozycje tyłka na siodełku, z powodu jego kształtu (siodełka, nie tyłka :P) są niewygodne. Poza tym siodełko rekordowo śliskie, więc i tak tyłek zjedzie w dolinkę i tak. Rozczarowanko, zapakowaliśmy to po godzinie testów na trenażerze i poleciało na refund.
Nie polecam.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić rower z węglową ramą za "do 2500zł"? :)
Może jakiś cross zamiast mtb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki z tyłu mi się skończyły to kupiłem nowe. Wziąłem SwissStopy i rozumiem zachwyty. Świetnie hamują, praktycznie bezgłośne (co mnie nieźle zaskoczyło), a modulacja siły hamowania to kosmos. Hamując ma się wrażenie, że są miękkie i wraz z coraz mocniejszym pociąganiem klamki wpijają się w obręcz. 

Tak mnie pozytywnie zaskoczyły, że aż musiałem się poetycko wysłowić. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie czuję się przez sklep/SwissStopa trochę zrobiony w balona, bo miały być ceramiczne, kevlarowe (pod tarcze) i bóg wie co jeszcze, a na pudełku jak byk "organiczne". Nie idzie też dojść co to za konkretny typ mieszanki, parametry na opakowaniu nijak nie pasują do tych z katalogów.

Jak założę, to się przekonam ile warte. Najwyżej pójdą na tył jak nie będą dawały rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wodzu napisał:

Klocki z tyłu mi się skończyły to kupiłem nowe. Wziąłem SwissStopy i rozumiem zachwyty. Świetnie hamują, praktycznie bezgłośne (co mnie nieźle zaskoczyło), a modulacja siły hamowania to kosmos. Hamując ma się wrażenie, że są miękkie i wraz z coraz mocniejszym pociąganiem klamki wpijają się w obręcz. 

Tak mnie pozytywnie zaskoczyły, że aż musiałem się poetycko wysłowić. :E

Które? Jaki kolor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash Pro Black. Zastanawiałem się nad BXP (które są ciemnoniebieski/granatowe), ale ostatecznie poszedłem w tańsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie powinny być jeszcze lepsze :) Ale i tak różnica w stosunku do stockowych (założyłem że zmieniasz stockowe, pewnie Shimano) bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem stockowe Shimano. Różnica kolosalna. Z przodu mam jeszcze sporo mięsa na klockach, ale po pierwszej jeździe ze SwissStopami z tyłu zastanawiam się również nad ich wymianą. Twarde, szumią, w porównaniu do Flash Pro ma się wrażenie, że działają zero-jedynkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...