Skocz do zawartości
chudinii

Jakie piwo

Rekomendowane odpowiedzi

A po co komu napoje wyskokowe ? a na upartego każdy produkt z kodem 590 jest ok. bo Polski. A unikać kodów 400-440.

Edytowane przez R84MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słyszeliście lecz w jednym sklepie "stonka" tylko inaczej jest dzisiaj promocja od 00.00 ;)

12 piwek drugie 12 gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w stonce to same siki, gdyby jeszcze mieli coś od Miłosława (np. seria Warzy Śmiało) lub Kormorana.

A ja dzisiaj bo dłuższej abstynencji od dobrego piwa wybrałem się do Auchan, chyba jedyny market który dba o piwoszy. Postawiłem na Radugę: Metropolis i Trapeze (liczyłem, że trafię na Circus), do tego Califia od Trzech Kumpli, Czas na przerwę (Nook) i Pinta Hop Pokus. Więc majówka załatwiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książęce IPA jest całkiem spoko i ja sobie kupiłem po niecałe 2 zł za butelkę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w stonce nie mają Miłosława BIPA, kiedyś chyba kupiłem White Ipa z Grodziska, takie piwko to bym kupił w promocji 2x12. Widzieliście, że teraz BIPA jest dostępne w puszce 330ml, w żabie mała pucha jest droższa od dużej z Auchan :lol2: Żaba goni te piwa na promocji za 3,40 (regularna cena 3,80). Pewnie w normalnych sklepach pucha będzie po 2,50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White IPA też było na promce, ale w Lidlu i wychodziło po 2,24 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oczywiście w sklepie nic z oferty, a liczyłem na Circus od Radugi. Intermarche to chyba tylk te piwa do gazetki wrzuca.

 

21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jutro sprawdzę u siebie. Circusa albo Trapeze z chęcią bym przytulił :D

 

Dupa tam, a nie piwo :mad2: Z Innych Beczek to Cookie Monster ale one już tam stoją od pół roku jak nie dalej. Cherry też stoi. Z Radugi nic. Za to masa Harpaganów, więcej jak zwykle ale co z tego jak cena z dudy albo jakieś szajsy.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciepło się zrobiło, więc skierowałem swój wzrok znowu w kierunku browaru Raduga i słynnego Trapeze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio same skrajności. Albo RISy albo jakieś bezalkoholowe pijam.

Chętnie bym się rzucił na 1 na 100 ale jedynie trafiam na stare partie i nie wygląda to zbyt apetycznie, masa syfu na dnie butelki. Po zabełtaniu całe paprochy się odrywają :( Niby jest w nowej butelce 0,33 ale to bez sensu totalnie imo. Tak niski % i taka mała buteleczka? Kogoś ostro pogrzało, zwłaszcza jeśli dobrze zapamiętałem cenę - 4zł?

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mała butla 1na100 to została zrobiona na Żabki. Normalnie gonią 0,5 za 5,50zł, a teraz sprzedają małą butlę w cenie 4zł :lol2: Ja 1na100 zawsze biorę w Intermarche za 3,99 (normalna pojemność), czasami sobie odpuszczam bo Intermarche lubi wystawiać na półki 1na100 z krótkim terminem, pewnie leży im na magazynie i nie kumają, że ludzie szukają świeżych a nie takich co jeszcze mają ważny termin. Ostatnio trafiłem na nową dostawę i zakupiłem 10 butli (termin do 28.08). Dziwię się, że Kormoran nie chce zrobić wersji 1n100 np. z 3 lub 4% alk. Podobnie jak Miłosław, przerobić takie IPA0% na np. 3,5% przy zachowaniu smaku, no i ceny, brakuje mi takich pijalnych piw w cenie 4-6 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym. U mnie również w Inter same stare warki, bo za małe miasto na kraft, a do tego ceny walą z dudy. Brałem często właśnie 1 na 100 czy Miłosławia. Osatatnio wszystko z terminem po 3-4 miesiące wstecz. To już wolę w tej cholernej Żabce kupić, bo prawie zawsze kupuję świeże.

 

Dzisiaj spróbowałem Mini Maxi Red i się zawiodłem. Nie dość, że metaliczne ale tylko z butelki, chyba coś się zadziało pod kapslem, bo aż mnie odrzuciło. Jakbym pił krew. Przegazowane, zaczęło sie ulatniać powolutku z butli. Po przelaniu do szkła nieapetyczna spora piana. Gryzie w gardle. Po 3-4 łykach robi się męczące. Armoat fajny, mocno kwaśny, porzeczkowy. W smaku też głównie porzeczka, jakieś muśnięcie słodyczy z malin ale czuję się jakbym pił jakiś kwasior gdzie dowalili sam kwas mlekowy :/ Nie wiem czy to ja mam pecha na słabe butelki ostatnio tych nowości czy jak zwykle co druga słaba czy co. Mango z Miłosławia też pierwsze miałem fatalne, potem 2 butelki super, 1 mocno średnia i potem znów 2 całkiem spoko. Najlepiej chyba BIPA z puszki ostatnio mi podeszła. 5 puszek i wszystkie świetne ale puszka 0,4l :kwasny:

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś właśnie kupiłem 1 na 100 w Żabce - cena rzeczywiście wysoka, ale przynajmniej jest świeże. Też sporadycznie odwiedzam Intermarche i ciężko znaleźć coś z sensowną datą przydatności - piszę o całym krafcie, a o bezalkoholowych można zapomnieć, bo to w ogóle jest nisza. Jak ktoś chce się napić to prędzej Coca Colę kupi niż 1 na 100 lub coś podobnego. :E

 

Z bezalkoholowych piłem tego Miłosława Mango i całkiem fajnie im wyszedł. Bardzo smaczny jest For.Rest, ale cena to ponad 7 zł. Ogólnie byle jaka IPA teraz potrafi kosztować ponad 10 zł, gdzie jeszcze niedawno po ok. 12 zł to były np. mocne DDH z AleBrowaru. Wczoraj kupiłem 5 piw - oba Collab PL z Pinty, Nevermind z Maryensztadt, La Papaya z Hopito oraz koźlaka z kooperacji Trzech Kumpli i Łanćuta i prawie 60 zł wyszło, gdzie tylko koźlak kosztował ok. 15-16 zł.

 

A nawiązując do Trzech Kumpli to mnie ostatnio bardzo rozczarowalo Double Blakcylem - podstawkę uwielbiam, wersję z zestem jeszcze bardziej, a tu coś nie wyszło. Brakuje żywicy, cytrusów, chmielu - taki stout mocniejszy z tego wyszedł, sporo kawy, paloności i czekolady. W sklepiku było też nowe Kiokio, ale piwo 10,5 blg, 4,1% alc, a cena bodajże 11 zł i oceny do tego przeciętne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funky Fluid to już masz po 12zł praktycznie więkoszość DDH, zwykłe ipki po 10,50 ostatnio brałem. Jedynie te ich wariacje pszenicznych z owocami i chyba ten kawas za 8-9zł idzie dostać.

 

Byłem dzisiaj w Lidlu i jest świeże BIPA, jeśli dobrze widziałem to po 3,99. Do tego MiniMaxi zwykłe za 3,39.

Spory wybór po 5,99 choć liczyłem na Trapeze to nie było :( Wziąłem natomiast Freak'a - Lime Sour Wheat na próbę, tropical dipkę z Wrężla. Dostępne jeszcze było Road z Nepomucena i jakaś apka z Szałupiw.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny trochę poszybowały, szczególnie patrząc na zwykłe APA/IPA (na kraftowego pilsa czy pszeniczniaka nawet nie patrzę). Dzisiaj się zaopatrzyłem na długi weekend i w sklepie stwierdziłem, że właściwie to mogę brać same DDH Double Ipa lub inne wynalazki w puchach bo to tylko 1 zł, góra 2 zł różnicy. I tak stałem się posiadaczem Collab: Pinta&Nepomucen i Pinta&Browar Stu Mostów, Maltgarden Balcony Rhapsody, Funky Fluid Jam Session i Sabro z Brewery Hills. Pocieszam się tym, że od poniedziałku w Netto ma być Browar Maryensztadt w cenie 5zł, w gazetce dali obrazki bezglutenowego lagera i Session APA ale jest wzmianka o innych rodzajach, liczę na ich Session IPA z bergamotką. Już kiedyś była w Netto i była bardzo dobra, świeża i do tego ta cena. Pamiętam, że kupiłem kilkanaście butelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się co za konkretne piwa będą w tym netto? Bo na ulotce to widzę tylko Bezglutenowy Jasny Lager lub Bezglutenowe Sesyjne APA.

 

Btw w Kauflandzie Miłosławie po 2,99 ale u mnie nawet nie sprawdzam, bo nigdy nie trafiłem na promocję tego co miało być :rotfl:

 

Freak z Radugi bardzo dobry imo. Mega limonkowy, kwaśny, czuć, że to pszeniczne więc nie jest wodniste jak wiele kwasów. Za tą cene rewelacja na lato.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gazetce Netto jest "różne rodzaje" więc liczę, że jest jeszcze coś innego niż te dwa bezglutenowce. Może jutro zajdę do sklepu, to sprawdzę. Liczę na IPA z bergamotką, ale znając życie to będą te dwa lub wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu jednorazowy kupon na 16 piw, za 8 płacisz, 8 gratis. Tylko z apką.

Podobno większość piw jak nie wszystkie. Nawet na liście pojawiły się piwa belgijskie choć przyznam szczerze, że ostatnio nic nie widziałem. Rano przegapiłem, po robocie jadę może chociaż na Komesy się załapię, bo pewnie rozniosą janusze dział piwny do tej 17 w drobny mak :E

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się co za konkretne piwa będą w tym netto? Bo na ulotce to widzę tylko Bezglutenowy Jasny Lager lub Bezglutenowe Sesyjne APA.

 

 

 

U mnie w Netto brak, nawet tych bezglutenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balcony Rhapsody - jak to DDH DIPA w wykonaniu Maltgarden, wszystkiego dużo, chmiel, aromaty itd. Pierwszy łyk, super, natomiast na samym końcu już nie chce się sięgać po kolejne piwo. Bardzo dobre, ale na jeden strzał. Lubię wypić od czasu do czasu taki treściwy soczek, ale ostatnio szukam czegoś lżejszego. Natomiast Sabro DDH NEIPA z Brewery Hills bardziej mi podeszło, lżejsze i ten lekki posmak kokosa. Oba piwa są bardzo dobre ale Sabro minimalnie lepsze. Odnoszę wrażenie, że ostatnio jest moda na robienie piw, które muszą mieć nawalone wszystkiego na maksa, im więcej owoców na etykiecie tym lepiej. Pewnie moda na nie przeminie, liczę że browary wrócą do warzenia Black IPA i lekkich APA/IPA oraz z owoców przerzucą się na aromaty leśne w piwie (coś jak LoveLas od Nepomucena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black IPA i leśne klimaty to raczej nie moje rejony więc nie tęsknię do takich piw :P

Sabro świetne, kokos mega robi robotę. U mnie dosyć słabo dostepne, a raczej szybko się rozchodzi.

W Lidlu prawie dantejskie sceny... na szczęście przy stoisku z tyskim itp. choć hitem wdzię, że jest captain jack :rotfl:

Chciałem kupił po 6 BIPA i Mango + 4 Freak ale się szybko rozeszły te bezalkoholowe więc skończyło się na 9 Freakch, 6 MiniMaxi i 1 Road. W sumie za 16 zapłaciłem 40zł z groszami. Te MM wychodziło niecałe 1,70 :E

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne zakupy. Ciekawe czy na kraft rzucili się kraftowcy, czy może "Janusze" za tą kasę wreszcie się skusili na spróbowanie tych "drogich" piw. Ja właśnie popijam Pinta Collab (Nepomucen). Fajny soczek, goryczka próbuje się przebić przez mocny aromat owocowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusze patrzyli jak pakowałem butelki do siatek, z ciekawości nawet jeden podniósł Mini Maxi i nie wiem czy odrzuciło go to, że bezalkoholowe czy "Session IPA" :E

Gdybym wiedział wcześniej to bym jeszcze na telefon firmowy walnął kupon z rana, bo akurat w innym Lidlu było sporo więcej BIPY i Mango właśnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...