Skocz do zawartości
chudinii

Jakie piwo

Rekomendowane odpowiedzi

Nepomucen PIJŻE Vol.2 - bardzo pijalna APA w wersji DDH. Pucha robi wrażenie, cena już nie bardzo bo dałem jak za DDH DIPA. Dobre też jest Jam Session (Hazy IPA) z Funky Fluid, bardzo przypomina pierwsze wypusty Misty od Trzech Kumpli. Oba piwa idealne na lato, wypiłem z przyjemnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żabka wycofała całą partię piwa Miłosław Niefiltrowanego ze sprzedaży. W produkcie stwierdzono obecność fragmentu szkła. Towar może być niebezpieczny dla konsumenta - ostrzega sieć.

 

- Informujemy, że w związku ze stwierdzeniem ciała obcego – fragmentu szkła w produkcie: Piwo Miłosław Niefiltrowane 0,5l, którego producentem jest Browar Fortuna oznakowanego terminem przydatności: 28-11-2020 podjęto decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii towaru. Produkt może być niebezpieczny dla konsumenta – ostrzega Żabka w komunikacie prasowym.

 

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe zakupy na weekend zrobione: Birbant PukaPuka, Matlgarden Guess The Day i klasyk PanIPani. Wreszcie dorwałem w Netto te bezglutenowe sesyjne APA, całkiem niezłe jak na piwo za 5zł (ocena 3,7/5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matlgarden Guess The Day 8/10

 

To już nie jest piwo tylko bardzo pijalny soczek. W zapachu i smaku mocny aromat owoców. Piana zerowa, mętny kolor, alkohol 6% nie wyczuwalny. Idealne na lato, jak ktoś lubi kwaśne napoje. Treściwe ale chce się wypić kolejną puchę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biedronce jakaś akcja ale lokalnie tam gdzie dany browar jest w okolicy i można trafić różne piwa.

W gazetce był pils z Brodacza, vermont z Recraftu, pils z Browaru Jana i jeszcze jakieś inne.

 

W Lidlu stoi The Barber od Brokreacji i wróciły te puszki 6cio pak z Innych Beczek.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skusiłem się na nową warkę White IPA z Grodziska (termin do maja 2021), liczę że będzie spoko, bo czasami zdarzają im się wpadki. Chyba nic lepszego alkoholowego nie kupi się za 4,70. W Intermarche mieli jeszcze piwa Kormorana za ok 3,50 więc można było nabyć 1na100 (zielone i żółte) w dobrej cenie. Sam zakupiłem w Żabie małe Miłosławy BIPA za 2.60, lepsza cena jest w Auchan (duża pucha za 2,99) ale nie chciało mi się jechać. A z "true craft" zakupiłem Foggy z Funki Fluid i ART+36 z Browaru Stu Mostów (a już miałem nie brać owocowych soczków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio raczej trend bezalko cały czas. BIPA lub Mango, czasami MiniMaxi. Jak mnie najdzie ochota na coś innego to jest to od razu coś ciemnego, głównie popijam z Lerviga lub sięgam po jakieś belgijskie piwo. Niby są te nowości cały czas jakieś, teraz może nawet jest ich wysyp ale nie mam jakoś ciągot w ich kierunku. Nie wiem czy wypalenie lekkie czy zawód jak kupisz coś za 12-15zł, a samkuje niewiele lepiej niż 1na100 czy BIPA :E

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są trochę przesadzone, mała czy duża pucha soczku (pastry sour) to wydatek 12-13zł. Nawet za DDH APA czasami trzeba dać tyle co za DDH Triple/Double. Teraz jest dobry czas na piwkowanie, ale przy takich cenach to lepiej kupić symbolicznie jakąś nowość z kraftu, a kasę przeznaczyć na BIPA lub 1na100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku w Lidlu Circus (Raduga) za 6,99. Idealne piwko na upały i cena teść dość przystępna. Pewnie już w środę rzucą na sklep. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ART+36 Pastry Sour Ale Pineapple & Dragon Fruit 3,9/5

Za mało ciała, piwo dość dobre ale za te 12-13 złociszy można oczekiwać czegoś lepszego. Smakuje jak lekkie owocowe wino, albo nawet jakiś  Somersby. Jak na kwas to mało w nim kwasu, ananasa też za dużo nie ma. Fajna pucha i niestandardowy rozmiar 440ml. Tak sobie myślę, że chyba trzeba sobie odpuścić te pastry sour i wrócić do korzeni, czyli porządnych APA/IPA. Kiedyś to były czasy jak człowiek popijał nachmielone piwa np. Brewdog Punk Ipa czy Hardcore Ipa. Powoli nudzą mi się te  wszystkie soczki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pastry to tylko stouty. Te pastry soury zwykle są za słodkie, za mało kwaśne. Gelato jeszcze ze smakiem wypiłem ale już deli store było mega nijakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maryensztadt Klasycznie APA

Całkiem udane, szczególne jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek jakości do ceny. Smakuje jak pierwsze wypusty piwnej rewolucji w PL. Bez zbędnych bajerów, zwyczajne piwo dobrze nachmielone. Może trochę przegazowane i karmelowe (ale nie tak jak Atak Chmielu), jak na piwo za 5zł to jest nieźle. Lepiej mi podeszło niż wczorajsze White Ipa z Grodziska, chyba trafiłem na słabszą warkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Circus jakiś taki mało grejpfrutowy ale dalej do wypicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Raduga na pierwszym miejscu postawiła warzenie dla marketów dużych ilości, dlatego takie spadki formy. U mnie w sklepiku specjalistycznym dawni nie widziałem Radugi. Jeśli już jest, to tylko jakieś RISy, nie ma sensu brać tego co można kupić w Lidlu lub winnym markecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba od jutra 1 na 100 w Lidlu się pojawi za 3,89zł.

Również od jutra w POLO będą piwa Pinty (Atak Chmielu, A Ja Pale Ale, Hazy Morning, Modern Drinking) w cenie 5,99zł z kartą, bez 6,99zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PukaPuka z Birbanta: niezły soczek, bomba owocowa która w niczym nie przypomina klasycznego piwa. Pije się bardzo dobrze, lekko kwaskowe, w kontrze słodkawy aromat.

Foggy z Funky Fluid: to moje drugie piwo z Sabro w nazwie. Dobre, ale nie tak jak Sabro z Brewery Hills. Owocowe ale nie jak typowy soczek, fajnie zaznaczona goryczka. Pina okazała, kolor mętny, w zapachu i smaku ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem sobie zestaw Miłosławia i ogólnie wypadł nawet spoko.

BIPA jak zwykle dobra, nie jakaś rewelacyjna ale też nie słaba. Minimalnie za słodka.

Witbier co najmniej dobry. Przyprawowy, lekki, mega pijalny.

Sosnowa APA taka sobie, smakowała jak lekko kwaśny pils, sosnowe akcenty delikatne więc dopiłem choć to nie moje klimaty.

Niefiltrowane dosyć zborzowe się wydaje, nie wiem czemu. Przed pszenice niesłodowaną i słód palony? Dosyć dziwne w odbiorze ale pije sie spoko. Trochę karmelowe, nieco metaliczne.

Pilzner spoko pilsik, zdecydowanie lepszy niż koncernowa konkurencja.

 

Jeszcze piłem też tego Chmielowego Lagera i w aromacie bardzo fajny, normalnie jak jakaś session ipka. Citrę od razu czuć :D Do kfatu jeszcze trochę brakuje ale koncernowe ipki przebija z palcem w dupce. W smaku trochę jak apa ale dosyć mocno karmelowa i do tego goryczka zalegająca, tępa, odrzucająca więc męczy po paru łykach. Niemniej do wypicia.

 

Z niewypałów to wpadły:

HOLBA 12 - aromat fajny, ziołowy, lekko skunksowy ale w połowie butelki to czułem już tylko stary chmiel zarówno w aromacie jak i smaku. Takie szkolne 3 bym dał. Jak nie ma nic innego można ze smakiem wypić, jak są alternatywy to można przejść obok.

Sesyjne Ipa 0% z Żywca... o ludzie jakie to jest paskudne! Gotowne wrzywa, dla mnie mega gotowane pyry + kalafior, mega słodkie, ciężkie, mocno nieprzyjemne. Pije się to z bólem. Goryczka tylko na etykiecie :rotfl: Aromat słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem sklepik, postawiłem na nowości Funky Garden 2 i 3 (miałem już nie brać hejzi soczków) i OATY z Trzech Kumpli.  Muszę przyznać, że ten owsiany stout to kawał dobrego piwa, niby nic specjalnego ale po tak długiej przerwie z ciemnymi piwami i tymi wszystkimi Hazy DDH i Pastry Sour pije się OATY wyśmienicie. No i cena na plus (7pln). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam OATY i cały czas trzyma niską cenę właśnie gdzie sporo stoutów już po 9zł stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed urlopem muszę zakupić kilka buteleczek OATY, wyszły ostatnio jakieś dobre Coffee Stouty lub Black IPA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę ostatnio w nowościach, bo przeginają totalnie z cenami. Na początku roku jeszcze za 200zł mogłeś się okupić, teraz tylko sobie smak narobisz więc zajechałem wczoraj do lokalnego browaru i pobrałem sobie z każdej nowej warki po 1 butelce wszystkiego co mieli i do tego ~30 dry stoutów, bo robią bardzo fajne i do tego zawsze jakiś rabat wleci więc za 230zł miałem 2 skrzynki piwa :wiggle:

 

W sobotę z kuponem z apki w Lidlu znów butelkowe piwo na promocji. 8 w cenie 4.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinta uwarzyła dla Żabki Hazy Pale Ale (Sun Super). Całkiem niezłe piwo, lekkie i owocowe. W smaku białe owoce, cytrusy. Barwa mętna, piana dość obfita. Duży plus za płatki owsiane, piwo pijalne, aż chce się siegnąć po następne, cena ok 6,99. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się dorwać Mini Maxi Red w dobrej warce. To co w Lidlu to tylko brać jeśli lubicie kwasy. Mega porzeczkowe, od reszty owoców ciut zaznaczona słodycz, średnio kwaśne, turbo pijalne. 2 butelki poszły od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funky Fluid & Maltgarden - Funky Garden vol.2

Chyba najładniejszy projekt puszki, piwo... już takie piłem, niczym nie zaskakuje, bardzo solidna pozycja w segmencie hejzi ipa. Gęsta piana, ładny kolorek, mocno owocowe. Goryczka  przykryta aromatami owocowymi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...