Skocz do zawartości
chudinii

Jakie piwo

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Gruszkowe lepsze.

Nieeeee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funky Garden 3.0 - podobnie jak 2.0, czyli pijalny skoczek. Owocowe, goryczka minimalna, ładna piana i kolor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan na sierpień:

Old Ale Birbant x2
Cake Boss FES coffee & vanilla Deer Bear x1
Coffee Cup Szpunt x2
Dark Matter Funky Fluid x2
Deep Funk Funky Fluid x4
Licho Nie Śpi Kokos Perun x4
Oaty Trzech Kumpli x5
Czarna Ważka DeFacto x2
Houston do you read me? Nepomucen x3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan zrealizowany czy do zrealizowania. Ja mam lenia i  nie chce mi się podjechać do Auchan (a do specjalistycznego to nawet nie wspomnę) a mam smaka na piwo. Chyba zrobię rundkę po osiedlowych Żabkach, może zostało im coś z Pinty, pewnie skończy się na White IPA z Grodziska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amagad i po co tu zaglądałem...

Teraz muszę jechać do sklepu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ghostdog napisał:

Plan zrealizowany czy do zrealizowania.

Do zrealizowania. Dawno nic ciemanego nie piłem i z nowości. Klka już sprawdzonych więc dobrałem sobie, bo bokiem już mi wychodzi BIPA i Mango.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Międzynarodowy Dzień Piwa uratowany, na szczęście  klienci Żabki nie gustują w piwach za które można kupić 3 Żubry, więc trafiłem jeszcze 3 Sun Super z Pinty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Lidlu (od czwartku) Koczkodan 1na100 za 5,99 ?  mam nadzieję, że to wyskok Lidla, bo ostatnio brałem za 3,49 w Intermarche. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Back To Normality / Nepomucen & Hopito

Spoko piwo, session hazy ipa, ale właściwie smakuje jak hazy ipa, ddh hazy czy nawet hazy dipa. Przyjemny soczek, szczególnie że w piątek i sobotę raczyłem się puszkowymi wirusami Corona Extra ? BtN jest dość owocowe, trochę wychodzi aromat nafty oraz goryczka na finiszu. Ocena - 4/5. Szkoda, że piana szybko znika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Da - świetne piwko, owocowe, pomimo ekstaktu lekkie, odrobinę kwaśne w fajny sposów. Przejście między smakami słodki-kwaśnu jest tak "płynne", że chcesz wziąść kolejnego łyka, bo nie wiesz czy jest bardziej słodki czy bardziej kwaśne. Chyba najlepszy pastry sour jakiego piłem. Zwykle są albo zbyt słodkie albo zbyt kwaśne.

Gelato Blueberry & Blackberry - tutaj również super soczek, zdecydowanie kwaśne ale nie przegięte. Też zdecydowanie w topce kwaśnych pastry.

Houston Do You Read Me - sztos. Tonka nie zdominowała piwa jak to zwykle bywa. Fajnie, że nie jest to wersja imperialna, bo nie zamula, nie brakuje mu ciała z tych 24 blg więc nie ma problemu. Pachnie obłędnie, jak jakiś deser czekladowy z marcepanem. Sporo masła orzechowego, kawy, czekolady, tonka fajnie uzupełnia aromatem migdałów, marcepanem w smaku całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Browar Maltgarden - Perfect Slideshow 

FES z kokosem. Pierwszy łyk i wielkie wow, dopijając doszedłem do wniosku, że to dobre piwo, ale Maltgarden poszedł na skróty poprzez dodanie aromatu na fulla. Aromat kokosa robi robotę, ale ogólnie to taki słodki ulepek. Kokos, mleczna czekolada, ciasteczka itd. Brakuje kontry. Alk. dobrze ukryty, ocena 4/5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Żabie mała BIPA za 2,49, niezła cena, choć duża pucha z Auchan za 2,99 bardziej się opłaca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, jutro jestem kierowcą więc promo BIPA wjedzie :D

W Auchan z puszek świetna jest, brałem ostatnio kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I'm The Ambassador [MALTGARDEN] / DDH Hazy DIPA

Standardzik. Gęsta piana, mętny żółciutki kolor, intensywnie owocowy aromat i smak. Lekko drapie w gardło, nie wyczuwam konkretnych owoców, to taki tak mix owocowy, może grejpfrut z mango ale ciężko powiedzieć. Piwo na 4+. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj tylko po nowego Fortunatusa i imperialnego Smoky, bo na promo jest, a wróciłem z siatą piwa. To jednak jest nałóg :lol2:

img_20200919_230122qwkyz.jpg

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładny piniondz poszedł ? Ja staram się ograniczać jak się okazało, że na % wydaję znacznie więcej niż na gry, książki i muzykę. Teraz staram się nie przekraczać 200zł miesięcznie na kraft. Sytuację ratuję 1na100 i BIPA bo są w dobrych cenach. Choć w tym miesiącu miałem atak zakupowy rydej w kartonikach i sprawiłem sobie Bushmills 10Y, Glenfiddich 12 i  Auchentoshan AO. 

 

Wczoraj strzeliłem Nepomucen Episode 01: Pinta. Całkiem spoko DDH Hazy DIPA. Chyba lepsze niż piątkowy I'm The Ambassador, któremu dałem 4+ Właściwie to E01 powinno mieć 4+, a Maltgarden 4. Dobrze, że idzie jesień/zima i nastanie czas ciemnych piw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa to jeszcze z sierpnia jest albo nawet wcześniej jeszcze było kupowane. Nie ma kasy na takie przyjemności gdy wszystko poszło tak do góry, że DDH kupujesz w cenie RISa, a dobre RISy to już masz pod 40zł i byle co weźmieasz, a robi się 200:cry:

 

Pierwszy Kwas (z liśćmi kaffiru) z Psotnika ale mega dobre kwaśne pszeniczne z tymi liśćmi coś ala limonka. Szkoda, że wziąłem tylko 2 butelki. Nie przegięte, fajne muśnięcie jest z tego kafiru. Próbuję aktualnie namówić browar na jakąś próbną ipkę z nimi tak mi podeszło. Może chociaż będzie warka testowa 20l to mam obiecaną butelkę :D

Fresh z Birbantu takie sobie, w moim odczuciu zbyt karmelowe wyszło choć do wypicia.

Lódolf (Iced Dark Strong Ale Rum Jamaica Barrel Aged) pozamiatało system, ponad 2 lata trzymałem w lodówce i choć nie wiem czy się opłaciło to ta wersja wyrwał mnie z papci. Pewnie odczucie rumu spadło po takim czasie ale dalej jest wuczuwalny, doszła mega trzcinowa słodycz, alko zdradziecko się ułożyło.

Samiec Alfa 2017 trochę za mocno trącił sosem sojowym choć dalej mega goryczkowy.

Jule Maelk leżakowany prawie 3 lata u mnie, dalej alko daje o sobie znać ale zrobił się z tego mega kremowy likier czekoladowo-mleczno-czereśniowy. Mam chyba jeszcze butelkę czy dwie więc liczę na jeszcze więcej.

Cornelius Hazy APA/IPA -  APA zaklejająca, zbyt słodka, niska goryczka, w sumie dosyć podobne w smaku ale IPA jest o dziwo lżejsza, świeższa, nie jest tak słodka i miałem wrażenie, że goryczka tak 2x większa.

Z lokalnego browaru ze Szreniawy piłem ostatni ich session ipkę, bardzo fajna, lekka, nie za słodka, turbo pijalna. Potem blonda i czuć, że to belg, nie za estrowe, fajnie fenolowe, dosyć lekkie.

Pijże Vol.2 z Nepomucena turbo pijalne, aromtyczne, chmielowe, owocowe w typie żółte owoce, głównie mam wrażenie pomarańcze albo jakieś mega słodkie mandarynki. Miałem jeszcze wrażenie, że jest kokos ale czytałem akurat o tym piwie przed zakupem i nie wiem czy nie jest to za mocna autosugestia :lol2: Goryczka jakaś nawet jest. Na minus odczucie w ustach, wydaje się mega wodniste nawet jak na apkę. No i cena to już mega minus ale trzeba się będzie do tego przyzwyczaić.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 ipki z Hopito wypiłem w weekend i wszystkie bardzo dobre.

Pizza Vibe (Citra , Nelson Sauvin, Sabro) trochę naftowe, ciut żywiczne, dosyć słodkie (żółte i białe owoce), pełne, gładkie, goryczka niska. Turbo pijalne.

Psycho Beatz (El Dorado, Ekuanot, Mosaic) jeszcze bardziej słodkie ale nie przegięte, tu głównie ananas i morela, również pełne, gładkie, goryczka już bardziej pod średnią niż niską podchodzi - grejpfrutowo-ziołowa. Chyba bardziej mi podeszło niż Pizza choć też wydaje się bardziej jednowymiarowe.

Doodle (Citra, Nelson Sauvin) najwytrawniejsze, słodycz na niskim poziomie, pachnie przeciętnie (świeżym chmielem) i trochę żywicą, w smaku więcej żywicy, trochę cytrusów, trochę tropików, białych owoców raczej jak na lekarstwo. Goryczka też raczej średnia, typowo żywiczna. Chyba najsłabsze z tych 3 ale dalej dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja  najczęściej kupuję American Pale Ale – z Browaru PROST :D Według mnie najbardziej uniwersalne piwo rzemieślnicze, ponieważ pasuje do większości dań :). Jak macie w okolicy browar, to warto podjechać i się zapytać, czy przy zakupie np. 10 szt. lub 20 szt. nie ma jakiejś promki ;). Za cała skrzynkę 20 szt. American Pale Ale (10 szt.) oraz Milkshake IPA Mango (10szt.) wyszło mi 120 zł :D.
Style piw zostały opisane tutaj: https://www.browarprost.pl/piwa-rzemieslnicze-kraftowe 
 

Piwo APA - American Pale Ale i Milkshake IPA z mango.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każde piwo co ma kolorową etykietę i oznaczone jest APA/IPA musi być dobre. Z tego co widziałem to ten browar ma bardzo przeciętne oceny, a nawet słabe. Czy 6zł to taki dobry deal, czasami lepiej kupić np. White Ipa z Browaru Grodzisk za 4,50 niż pseudo rzemiosło np. Gloger. A ja dzisiaj skusiłem się na 4 puchy i kolejny raz Hazy Ipki, nie dość że dałem 50zł to jeszcze nic ciemnego nie kupiłem. Mam nadzieję, że Chmielokrata rzeczywiście będzie miał goryczkowy profil, bo tęsknie na piwami z początku rewolucji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to najsmaczniejsze piwa jakie piłem miałem okazje próbować w Poznaniu w lokalu Ministerstwo browaru na Wronieckiej. Tak świeże i tak idealnie w punkt schłodzone. Coś wspaniałego. Polecam te na dzikich drożdzach. Mają też super burgery

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smoky Joe mi się skończył ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo trafiłem na srogie promo więc wpadło 40 butelek choć przez moment się zastanawiałem czy nie zapakować do bagaja równej setki :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie coś w stylu Pan IPAni? Mega mi podeszło pszeniczne IPA. Szukam czegoś podobnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to PanIPAni jest monopolistą na rynku Wheat IPA, teraz to jest moda na hazy soczki, nawet jak coś się pojawi w stylu WIpa to nie jest tak dobre jak piwo od Trzech Kumpli. Nawet jak się pojawi jakaś poprawna pszeniczna ipa, to najczęściej jako jednostrzałowa oferta i znika z rynku. Chyba coś ostatnio zrobił Maltgarden  - Gates Are Open. Pszeniczne ipki to na początku rewolucji były, podobnie jak Black IPA. Najlepiej pozostać przy klasycznym PanIPAni lub wersjach double i triple. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszerzej dostępna będzie WIPA z Grodziska ale do PIP to tak średnio porównywać, bo jest o klasę słabsza choć na plus na pewno cena.

Alebrowar miał coś chyba w ofercie i stało nawet w Lidlu ale z tego co pamiętam było przegazowane. Ale dawno nie byłem więc nie wiem czy to stoi jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...