Skocz do zawartości
chudinii

Jakie piwo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie popijam promocyjne White IPA (Grodzisk) z Intermarche. Różnie było z tym piwem, ale ta warka jest udana (termin do grudnia 2021). Jak za 3,99 to lepszego piwa się nie kupi (nie licząc BIPA i 1na100). Nawet ostatnio podszedł mi chmielowy lager z Fortuny, też była promocja na niego (chyba 3 lub 3,30 w Żabce). Trafiłem na świeżą dostawę i był całkiem spoko. Fajna goryczka, dobrze się piło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić tyskie palone albo pszeniczne, z wszystkich koncerniaków  w biedronce albo lidlu jest to chyba najlepsze piwo, ewentualnie corona export która bardzo delikatnie smakuje, prawie jak woda xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu można dostać White Apę z Szałupiw ale generalnie szału nie ma, choć jeśli traktować jak zwykła apkę to można przeboleć choć za 7zł to można z 10 lepszych kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto brać przeciętnego piwa za 6-7zł, jak za 9 można mieć np. PanIPAni, albo Oaty z Trzech Kumpli, które można było kupić poniżej 8zł. Jak już chcę wypić coś po taniości to sięgam zawsze po White IPA z Grodziska, 4 zł to idealna cena za takie piwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmielokrata (Citra) - Piwne Podziemie (pucha)

Bardzo dobre piwo z wyraźną nutą chmielową i goryczką. To nie jest standardowy soczek, piwo jest dobrze wywarzone. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kupisz i nie sprawdzisz to nie wiesz czy się opłaca nawet jeśli chodzi o te piwa za 7zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pizza Vibe i Lunapark [Hopito]

Co tu dużo pisać, porządne piwa. Ładny kolor, dość gęsta piana, w smaku i zapachu owoce, bardzo pijalne (szczególnie Lunapark mi podpasował - pewnie przez płatki owsiane). Jeden minus to cena, 13zł za puchę. Ja wiem, że DDH lub Hazy ale to już lekka przesada. Kiedyś, za porządne IPA dawało się 7zł, a za wersje imperialną 8-9zł. Wszystko drożeje ale jak na piwa "codzienne" to trochę drogo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwa codzienne to masz w Lidlu na promo, a tak to trzeba się ograniczać albo płakać płacąc :P

Choś ostatnio piję znów sporo Mago/BIPA, bo znów stoją właśnie w Lidlu więc mam bezproblemowy dostęp to spróbowałem Zateckiego, dawno nie piłem i albo znów jest tak dobry jak kiedyś albo z terminem do grudnia daje takiego fajnego skunksa, że od razu dokupiłem kilka butelek. Nawet wersja 0,0% ostatnio kupiona w Żabce bardzo mi podeszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie 1na100, BIPA, jak chcę procenty to White IPA (Grodzisk), muszę kupić trochę butelek Komes Porter Bałtycki i wstawić do piwnicy. Nie wiem, czy jest nowa warka Oaty, ale jak trafie to biorę większy zapas, świetny owsiany stout za 7,50 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oaty trzyma świetną cenę, samo piwo też świetne.

Teraz chętnie bym nabył tego FESa od Recraftu z Widawą, też był bodaj za 8 czy 8,50 więc dobra cena, a mega im wyszedł. Alternatywnie kupuję Deep Funk od Funky Fluidów, też rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj budżetowy zestaw na weekend: 1na100, APA z Grodziska, White IPA z Grodziska i Chmielowy Lager od Miłosława. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APA jak zwykle słabsza od White IPA, choć trochę się poprawiła. Nadal brak owocowego aromatu, wyraźna goryczka, coś jak Atak Chmielu w wersji light. Natomiast zawiodłem się na Miłosławie. Ostanio brałem Chmielowy Lager i był całkiem niezły, teraz trafiła mi się warka z terminem do maja 2021 i lekko kapciem dawała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie? Jule Mælk świetne ale tak trzeba ze 2-3 lata pokisić w piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jakie terminy daje Kormoran, Grodzisk i Miłosław dla swoich piw. Wiem, że BIPA dostaje długi termin, 1na100 ma krótki. Dokładnie to interesuje mnie White IPA z Grodziska, Pilzner, Sosnowe APA i Lager Chmielowy z Miłosława.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghostdog Według mnie White IPA dają roczny termin przydatności, a Pilznerowi pół roku. Z tym, że są to moje obserwacje i Grodziskie łatwiej jest dostać świeże tzn. obecnie widziałem w Auchan warkę do drugiej połowy października 2021 r., natomiast ostatnio Pilznera świeższego niż z datą do początku marca 2021 r. nie widziałem. Lager Chmielowy na pewno ma dłuższą datę, raczej bliżej roku, ale zbyt rzadko go piję to nie pamiętam dokładnie. Odnośnie Sosnowego to nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozwala moje Intermarche, kitrają piwa na magazynie i wykładają jak skończą się te z półek. Kilka dni temu rozkładali piwa z Kormorana, myślę sobie że wezmę Podróże, dawno nie piłem. Patrzę a Witbier i IPA z terminem do grudnia 2020, a mamy listopad ? Ile to piwo musiało przeleżeć na magazynie. Kupiłem dwie butle W.IPA Grodziskiego z terminem do lipca 2021, więc też nie jest to świeżynka, a też właśnie wykładali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu zestaw konesera Komesa za 28,99 z tym nowym wzorem (niebieski) na teku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłem u badylarza i chyba po raz pierwszy nie rzuciłem na nowości tylko kupiłem same sprawdzone piwa: OATY od Trzech Kumpli oraz Coffeelicious z Piwnego Podziemia. Mam nadzieję, że skończy się ta pogoń za nowościami. Nadal brak porządnego black ipa, same soczki hazy. Chyba teraz jest popyt na hazy ipa w wersji triple, bo sporo puch było.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowości mam kupione te nowe risy z Birbanta - Otus i Nocturna oraz dipkę - Hypnohopus ale jeszcze nie piłem.

No i okupiłem się przy okazji dzisiaj na grudzień, choć pewnie nie dam rady wszystkiego wypić.

 

screenshot-smakpiwa.pc6j3s.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne zakupy, chyba też się skuszę na puchy Otus i Nocturna. Tak sobie podliczyłem i wychodzi, że w tym roku udało mi się zejść z wydatkami na kraft. Na dzień dzisiejszy wydałem niecałe 1050 zł. Pewnie w okresie świątecznym trochę kupię i wyjdzie średnio 100zł miesięcznie  - nie ma tragedii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...