Skocz do zawartości
chudinii

Jakie piwo

Rekomendowane odpowiedzi

No i piw z Kraftwerk oczywiście brak, może to i dobrze bo ludzie piszą, że są strasznie przeciętne  i nie trzymają standardu. Tak prawdę mówiąc to ostanie piwa od nich piłem jak polska rewolucja piwna dopiero raczkowała np. M16, Double Trouble i Rogaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem czy piłem podstawkę JR ale wersję bourbon (dobra) i rum (genialna! przez nią przekonałem się do próbowania rumu) to bym kupił nawet kilka gdybym wiedział, że trzymają poziom tych co piłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu kolejne piwa z Artezana: Witam (session ipa) i Mera (ipa). Ja liczę, że przed majówką zrobią jakąś mega ofertę, niech dadzą Pijże Vol.2 w cenie 6,99 albo coś z serii Deli Store (Pinta). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostra oferta w Lidlu (czwartek). Wracają puchy z Funky Fluid, tym razem Gelato Pastry Sour oraz  Tropical Smoothie. Cena 7,99 zachęca do polowania, do tego nowość z Pinty (specjalnie dla Lidla).

Lidl-Gazetka-14979156671619505299679_997

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghostdog Spoko ceny. Mnie się ostatnio udało w Lidlu trafić na Maniac i 21 z Funky Fluid za bodajże 9 zł. W tej cenie super opcja, bo piłem je wcześniej, ale w sklepie specjalistycznym płaciłem pewnie ze 4 zł więcej.

Edytowane przez BTK_BLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego badylarza to każde Gelato to wydatek ok.14zł, ja jeszcze nie miałem okazji, zawsze wybieram coś co bardziej przypomina piwa. Choć pastry sour kiedyś piłem i było bardzo dobre. To jest kolejny cios w sklepy specjalistyczne, jeszcze skończy się na tym, że Funky Fluid zniknie ze sklepów specjalistycznych. U mnie badylarz nie sprzedaje piw, które są w marketach. Nie ma szans na zakup np. Browaru Raduga (pojawiają się tylko RIS lub portery). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Żabce nowość od Fortuny - Grodziskie Tropical Wheat z ganabaną, marakują i calamansi. Zapowiada się świetnie, aż się przejdę przed weekendem sprawdzić czy u mnie już są.

Co do badylarzy to dawno nie byłem, trochę mnie już irytować zaczął fakt, że powoli to mogę kupować taniej importy niż rodzime piwa więc przestałem jeździć. Może nie jakieś sztos ipki zza granicy, bo te dalej czasem potrafią być droższe niż risy. Ale czasem coś kupię na promocji ciemnego, bo i tak nic się z takim piwem nie stanie.

No i pojawiły się jeszcze jakieś lokalne listy na fb. Nie wiem jak to działa i jak się tam zapisać, bo nie mam fb ale kumpel zamawiał niedawno i mówił, że dowóz gratis bodaj od 100zł albo do 5 km od punku. Ceny średnio 30% niż to co w sklepie więc też słabo widzę badylarza jeśli się to przyjmie.

Sam srogie zakupy na wakacje to już w sumie zrobiłem ostatnio i bezpośrednio w browarze. I tak nie mogłem dostać wszystkiego w specjalistycznym co chciałem to sobie zamówiłem z browaru bez łaski. Trochę zabolały jak zwykle koszty wysyłki ale przy okazji mogłem sobie kupić coś innego niż samo piwo. Choć patrząc na ceny to podejrzewam, że i tak wyszło mniej więcej to samo z wysyłką co jakbym chciał kupić całość w Polsce.

sorivskbf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i sobie wziąłem właśnie tego Gelato i jakieś Passion, zobaczymy czy da się to wypić, u mnie to trochę ponad 10 zł kosztuje. Hazy Disco na stałe wchodzi do mojego repertuaru, podeszło mi to piwo :cool:

7jSkdtf.jpg

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne puchy, ja jeszcze trochę kolorowych puszek mam w lodówce(muszę powoli je spijać). Natomiast w Lidlu dokupiłem Session IPA z Pinty i klasyka Crazy Mike z AleBrowaru, jestem ciekaw czy wrócą dobre wspomnienia, czy może będzie rozczarowanie jak w przypadku Ataku Chmielu. Oczywiście puszki z Funky Fluid nie dojechały. 

A w Żabie od dzisiaj jest nowe piwo z Browaru Grodzisk, Tropical Wheat- trzeba będzie jedną butlę kupić na spróbowanie, cena chyba 5,99. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszki w Lidlu od jutra mają być. W Żabce od podobno nawet poniedziału można trafić. U mnie standardowo brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj po robocie i wszystkie piwa z gazetki były wyłożone, oprócz puszek. Jak wykładają to wszystko. Pijże kupiłem bez problemu (puszki Pollocka walały się od środy). Może rarytasy z Funky Fluid są w mniejszej ilości niż puchy od Nepomucena i nie trafiają do wszystkich Lidlów/miast. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Pijże i Pollock to już chyba 2 tygodnie (w zasadzie to ponad miesiąc :P) stoją, w sumie to nie dziwię, że Pollock stoi, bo to gówno straszne. Pijże w sumie widziałem u siebie 2 kartony odkąd wystawili albo nawet więcej, bo nie jestem codziennie.

W gazetce jest data 29.04. dla nowości. U mnie nie stało nic z gazetki dzisiaj.

Do tego w piątek w Lidlu promo w apce jest ale tylko butelkowe, 8 w cenie 4.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dobrałem się do Pinty Miesiąca (marzec): Outback Eclipse. Interesująca odskocznia od hazy ipa. Kolor jasno złoty, klarowne, dość obfita piana. Zaskakująca goryczka, do tego dość specyficzny aromat. Lekko ziołowy z dodatkiem zielonych badylów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropical Wheat (Browar Grodzisk)

Całkiem udane piwo z Żabki, lekkie i owocowe. Idealne na lato, mały minus za cenę 5,99 (+kaucja). White Ipa chodzi po 4,50, ten pszeniczniak też powinien być w podobnej cenie. 

Spożyłem Crazy Mike (z ostatniej dostawy z Lidla) i muszę powiedzieć, że daje radę. Goryczka i żywiczny aromat to duży plus tego piwa, do tego dobrze wchodzi i robi robotę. Fajny powrót do przeszłości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra w Auchan puchy z Funky Fluid w niższej cenie niż lidlowej.

W gazetce dali Gelato, Tropical Smoothie i French IPA za 8,49. Nic nie pisali, że w wybranych sklepach. Trochę to podejrzane bo tydzień temu było Gelato i TP w Lidlu w ograniczonej ilości. A teraz FF zrobiło kolejną partię dla Auchan.

A w Lidlu butle z Funky Fluid oraz moje ulubione Mango Gose z DeerBear. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliło mi się z 21 i Maniac, które były po 8,99. FF ostro idzie w markety, ciekawe kto będzie następny. Stawiam na Maltgarden. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowe etykiety z Browaru Pinta, mały krok wstecz. Już poprzednie były przeciętne i odstawały od konkurencji. U mnie na pierwszym miejscu z etykietami jest Piwne Podziemie, Birbant i Funky Fluid.

pinta-2.jpg

 

Edytowane przez ghostdog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez polotu ale też mega biedne. Poprzednie były spoko i mi to wystarzcało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dupy są te nowe etykiety - nie wiem kto to projektował i kto to klepnął, ale nie wróżę im sukcesu.

@ghostdog Fajne ety ma też Gwarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu stoi jeszcze z Fortuny ten puszkowany Chmielowy Lager co stał w Żabce. Za 3,69 jeśli dobrze pamiętam, bo zapomniałem paragon zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby świerzynka, bo do kwietnia 2022 ale jakaś taka średnia. Zapach bardzo świeży, bardziej chmielowy niż słodowy. Zaczęło się wręcz świetnie ale już po pierwszym łyku jest zbyt słodowo przez co wydaje się zbyt karmelowe, wręcz lekko miodowe. Goryczka dosyć wysoka, 27 ibu na puszcze ale wydaje się, że może być ciut więcej. Może przez to, że jest odrobinę zalegająca. Szkoda, że nie jest ziołowa, a bardziej trawiasta/tępa, bo pijalność by podniosło o poziom wyżej. A tak do wypicia i raczej nie sięgnę przez jakiś czas po kolejne. Szkolne 3+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to Passion i Gelato najbardziej mi smakowały z Funky Fluid, reszta tych ich piw była cienka jak sik pająka. Ostatnio piłem Króla Lata i Sun Super z Pinty, i te dwa również mi nie podeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej lubisz treściwe soczki z dużą ilością dodatków. Ja dobrze wspominam Króla Lata, piłem pierwszą warkę, nie wiem jak teraz się spisuje. Sun Super był też niezły jak trafił do Żaby ale szybko się starzał. Pamiętam, że trochę kręciłem nosem na cenę bo to przecież lekkie piwo. A teraz Pinta je zapuszkowała i badylarze gonią za 9zł ?

A teraz mistrzostwo marketingu w wykonaniu Intermarche. Zrobili stojak z piwami z Browaru za Miastem, trochę ich nastawiali ale tylko dwa rodzaje do wyboru: lekka ipa "Powiew radości" oraz jakiś pszeniczniak. Patrzę na cenę a tam 8zł, a jak ma się aplikację to 7zł. Browar za Miastem robi przeciętne piwa a oni wywalili cenę jak za puszkowe rarytasy z Lidla/Auchan. Nie wiem kto ogarnia u nich ten marketing. Jest tyle browarów z którymi można podpisać umowę a oni robią coś takiego. Na bank te piwa będą stały, a jak się utlenią i przyjdzie nowa dostawa to zrobią kolejną promocję i będą gonić za 5zł. Dobrze, że nie zakontraktowali Glogera. 

Miałem brać na testy tą lekką ipkę ale nie będę wspierał ich durnej polityki, niech giną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak bo sterownikami NV zmienia nawet ustawienia z biosu i może dla każdej modele z generacji wbić ustawienia i nawet tak robili głupole 🤣 Ty to trzymaj się krzywej bo jeszcze popsujesz karte jak 460
    • @_rdk_A zebrało się, bo generalnie jestem może nie przeciwnikiem kupna nówek, ale orędownikiem wykorzystania sprzętu aż faktycznie padnie a nie zmian w imię wypełnienia ego entuzjasty. Wolę korzystać ze sprzętu używanego, jeżeli jest sprawny, niż wydawać cenę MSRP + podatek od nowości na nówki, które zwyczajnie nie są tego warte. Teraz wpadł mi w ręce 3070 w nietuzinkowej wersji ichill x4 w dobrej kasie. To nie znaczy że złomuję poprzedniego 2060s, mam z jakieś 2-3 kompy na starszych gen gdzie ta karta będzie jak znalazł. A jak nie, to ją sprzedam za jakieś rozsądne pieniądze żeby komuś posłużyła kolejne 2-3 lata. Ergo chcialbym powrotu do tego co było kiedyś, nowe GPU co dwa-trzy lata, ale z odpowiednim przyrostem wydajności i za rozsądniejszą kwotę. To co się dzisiaj dzieje w kategoriach sprzętu jest dla mnie nie do zaakceptowania. Dojdzie do tego, że jak ze smartfonami będą dwie premiery flagowców w tym samym roku  
    • Święta racja Sned Sam u siebie swego czasu montowałem z palca komplet wentylatorów w obudowie i potem zaskoczony, że komputer słyszalny. W końcu zabrałem się za testowanie i obecnie (w zależności od obudowy i systemu chłodzenia  karty i procesora) mam tylko jeden wentylator wywiewowy 140mm BQ z tyłu, a na przodzie nie ma nic Jak montuje na przodzie dwa 140mm BQ to temperatura na GPU i procesorze spadają około 2 stC więc gra nie warta świeczki. Ten tylny wentylator wymusza napływ powietrza z zewnątrz poprzez siatkę na froncie i w ten sposób jest wymuszony obieg w środku budy. No i ta cisza, bo tylny wentylator stoi na chłodnicy od GPU. To jeszcze nic... tylny wentylator w delikatny sposób wyciąga ciepło z radiatora na procesorze, bo jest od niego zaledwie 2cm Teraz jak piszę i w tle leci film, wentylatory stoją, bo kręcą od 40stC tył i od 50stC procesor. Jak się w środku nieco podniesie temperatura (mowa o idle) to pierwszy startuje tylny na chłodnicy 140mm BQ a jak to za mało, to zaczyna kręcić na procesorze. Pod obciążeniem wiadomo oba lecą na swoich krzywych z FC. Tak, że zanim zaczniemy montować najmocniejsze wentylatory do obudowy, warto porobić testy na własną rękę zanim napchamy za dużo i całkowicie niepotrzebnie  
    • Dlatego był 300 zł droższy 😜
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...