Skocz do zawartości
chudinii

Jakie piwo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie startowałem nawet to nich, bo jest ich mało więc na pewno się rozeszły po swoich, a to co zostało miało ekstra cenę.

Zresztą za 35zł to słaby interes imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego badylarza stały wszystkie 4 z kolekcji, nie pytałem się ile miał sztuk. Ja już mam za sobą ten okres co człowiek napalał  się na sztosy. Na początku rewolucji człowiek brał różne sztosy w małych buteleczkach, chyba najmilej wspominam jaki kupiłem BrewDoga w kartoniku za 60zł. Teraz zamiast ten Pinty za 35zł wolę wybrać się do Lidla i w tej cenie kupić 4pak: PanIPAni+Califia+Misty+Blackcyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie popijam Grodziskie White IPA i chyba coś w nim zmienili, one zawsze miało wahania formy ale teraz jest w pytę, fajna goryczka wychodzi (warka: termin do 06.2022)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to czytać, bo parę dni temu kupiłem m.in. kilka butelek Grodziskiego na promocji w Lidlu z datą 10.06.2022 i chyba jedno do 4.06.2022.

Polecić mogę dwa piwa z Nepomucena, które piłem ostatnio tzn. Magnificent Three: Touch It! (dużo białych owoców, limonek, cytrusów i nut chmielowych) oraz Crazy Lines: The Special One (mocno dojrzałe owoce tropikalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu w Lidlu dostawa od Szwedów. Omnipollo Zodiac IPA i w kooperacji z FF Double Gelato Banana Blueberry Peanut Butter Cheesecake. Do tego Shark z Widawy. Najbardziej kusi mnie Zodiac, bo to produkcja bez kooperacji i chcę sobie sprawdzić jak wypada zwykła IPA na tle polskiego rzemiosła. Kiedyś polowałem na Sharka, pamiętam że było dobre i kiedyś małą butelka dla zwykłej IPA to było coś niezwykłego. Trzeba przetestować jak teraz to piwo smakuje. I z tego co pamiętam to Kwas Gamma z Pinty był niezły (też jest w ofercie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej smakował ten drugi Kwas, XY czy jakoś tak. Podczas Euro piłem masę tych różnych Euro Boxów, i szczerze mówiąc nic na mnie wrażenia nie zrobiło :( U mnie Lidl to jest jakiś wybrakowany, parę sikaczy na krzyż i nic poza tym ?:mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam smaka na niemieckie specjały np. Rothaus Pils. Trochę się zdziwiłem, że u badylarza takie piwa stoją po 7 i 8 zł. I teraz się zastanawiam czy warto. Jest duża różnica porównując z Miłosław Pilzner? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię belgijskie piwa. Nie pamietam teraz nazwy, ale na etykiecie widnieje mnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2021 o 17:01, ghostdog napisał:

 

A teraz mistrzostwo marketingu w wykonaniu Intermarche. Zrobili stojak z piwami z Browaru za Miastem, trochę ich nastawiali ale tylko dwa rodzaje do wyboru: lekka ipa "Powiew radości" oraz jakiś pszeniczniak. Patrzę na cenę a tam 8zł, a jak ma się aplikację to 7zł. Browar za Miastem robi przeciętne piwa a oni wywalili cenę jak za puszkowe rarytasy z Lidla/Auchan. Nie wiem kto ogarnia u nich ten marketing. Jest tyle browarów z którymi można podpisać umowę a oni robią coś takiego. Na bank te piwa będą stały, a jak się utlenią i przyjdzie nowa dostawa to zrobią kolejną promocję i będą gonić za 5zł. Dobrze, że nie zakontraktowali Glogera. 

Miałem brać na testy tą lekką ipkę ale nie będę wspierał ich durnej polityki, niech giną ?

Wczoraj byłem w Intermarche a tam wystawione kartony z piwami z Browaru za Miastem, zeszli z 8zł na 5,99. I to jest nawet dobra cena, szkoda że piwa mają termin do listopada 2021. Skusiłem się tylko na 2 buteleczki owsianego stouta, jasne piwa sobie darowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za Gelato Orange z FF, ja u badylarza płaciłem 12,50. Ciekawe jak Auchan wycenia kolorowe puchy?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem dokładnie, bo też były chyba wszystkie na przecenie. 9zł za puszkę wychodziło jakoś.

Belgia z 14,99 na 8,99 chyba była przeceniona.

Paragonu niestety nie zabrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To muszę odwiedzić Auchan, dawno nie byłem a może się okazać, że ofertę mają lepszą niż czwartki z Lidla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję być wczoraj w Intermarche. Nie pamiętam kiedy ostatni raz tam zaglądałem więc z ciekawości poszedłem na dział piwny po Twojej ostatniej relacji.

Zaskoczenia były dwa.

Kupiłem RISa z Harpagana :o, a konkretnie Astralny Żar. I tu plus, bo totalnie się takiego piwa nie spodziewałem. Cena nawet znośna, 16,99zł.

Ale już na minus, bo jak już tam byłem to stało 1na100 w 2 wariantach, jakieś inne Kormorany... ale jak zobaczyłem daty do sierpnia czy września tego roku to powodzenia :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny to ja lubię, Hopito z datą do listopada 2021 po 7,80zł :]

dsc0781737kkz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, blabla123 napisał:

 

Ale już na minus, bo jak już tam byłem to stało 1na100 w 2 wariantach, jakieś inne Kormorany... ale jak zobaczyłem daty do sierpnia czy września tego roku to powodzenia :rotfl:

W Intermarche to standard, potrafią trzymać piwa na magazynie i czekać aż zejdą stare i zwolni się miejsce. Często polowałem na 1n100 (jak był w normlanej cenie 3,99) i kilka razy trafiłem jak wykładali piwa i się okazywało, że jest termin miesięczny, czyli już 2 miechy u nich przeleżało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u badylarza postawiłem na piwa z Trzech Kumpli, dawno od nich nic nie brałem. Udało mi się oprzeć nowościom i kupiłem sprawdzone Misty, OATY, Nesta (to można uznać za nowość) oraz California Banger od Piwnego Podziemia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Intermarche nie ogarniają tematu, bo jak byłem ostatnio to mieli m.in. Ancient Connection z Maltgardena z datą do 03.08.2021 za ok. 15 zł, gdzie w sklepiku osiedlowym od jakiegoś czasu jest na wyprzedaży za 4,50 zł i nie ma chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Intermarche ma podobną politykę co Auchan, każdy sklep zamawia co chce i wszystko zależy od kierownika. U mnie w Intermarche jak pojawi się rzemiosło to jest to Kraftwerk lub Browar za Miastem. Od tego drugiego wypiłem owsianego stouta (średni ale do wypicia) i APA (słaba, poniżej poziomu Koczkodana). Kosztowały 6zł więc nie ma tragedii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc077648ajwd.jpg

Nie wiem jakie blg, alko 7.8%. Na etykiecie RIS, w opisie imerialny milk stout, a w sumie chyba gdzieś pomiędzy.

Aromat dziwny, to chyba ta herbata, trochę kwaśny, trochę słodki. Lekka ziemistość. Typowych nut stoutowych raczej brak.

W smaku też jakieś dziwne z początku, za dużo wrażeń na raz. Jest słodko, raczej jeszcze dodatkowo z utlenienia więc wydaje się dosyć ulepowate, bo butelka z datą do 30.09.20 więc jakieś czerwone owoce ale totalnie nie wiśnie, bardziej czereśnie i lekki susz, może nawet powidła śliwkowe? Czuć też słodycz z rumu. Jest czekolada deserowa, spora paloność i ściąganie na języku od tej herbaty. Jakaś minimalna kwaśność z wiśni została. Goryczka średnia dosyć zalegając ale to raczej pogłębia herbata.

Niezłe choć chyba za słodkie się robi na dłuższą metę. Gładkie, kompleksowe. Niby ułożone, a jeszcze jakis lekki pazur pokazuje.

 

A z Lidlowej promki ostatnio piłem:

Mangolo - Pszeniczne z mango z Birbanta, całkiem spoko pszeniczniak choć imo nie przepadam za mango w takim stylu, za bardzo zabija bazowe piwo. Do wypicia, jest ok.

Double Gelato - Banana & Bilberry Peanut Butter Cheesecake, banan jak najbardziej, jakieś ciasteczka też wychodzą choć jak dla mnie nie jest to w typie sernika, tym bardziej masła orzechowego. Jakieś kakao w fakturze piwa bardziej niż w smaku, minimalnie kwaśne w typie borówkowym/jagodowym, mega pijalne. Nie jest złe ale jest wiele lepszych Gelato imo.

Zodiak - IPA z Omnipollo, dorwana w Lidlu. Taka staro szkolna ipka, dosyć ciężka z początku, pełna, mocno grejpfrutowa i dosyć wytrawna, spora goryczka, lekka żywica nawet wyczuwalna. W pierwszym łyku wydaje się lekko alkoholowa ale szybko to złudzenie mija.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wtorku w Intermarche Festiwal Piw Kraftowych. W ofercie takie perełki jak BUH i cała seria Kraftwerków, ogólnie słabo. Zainteresował mnie tylko Atak Chmielu w cenie jak za starych dobrych czasów czyli 6,59 - nadal jest tak karmelowy? To jest wypust z nowymi etykietami. Ciekawe też są piwa z Browaru Kingpin za 6,79, nie wiem co będzie ale w gazetce jest Rock'n 'Rolla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Polo w okolicy, bardziej zastanawiam się nad formą Ataku.

Wczoraj spożyłem Tropical FES (Nesta) z Trzech Kumpli. Świetne piwo: kawa, czekolada i odrobina owoców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra w Lidlu z Birbanta dostępne Hopsbant (DDH Citra IPA) i Sensei (Sorachi Ace Hazy IPA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...